Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkantnyugdíj fórum

Rokkantnyugdíj (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
368. Mibis
2012. jan. 2. 19:16
Gyorsan kibányásztam egy határozatot. Volt még egy, de most nem tudom, hogy ez-e a jó vagy amit most hirtelen nem találtam meg. Szóval e szerint 30 év 88 napom van. Szerintem a szolgálati az munkaszonyban eltöltött időt jelent, nem csak a fegyvereseknél. Na de majd megldátjuk.
367. Mibis
2012. jan. 2. 19:10

Regisztráltam, beírtam, de az első kérdést moderálják, vagy átnézik, vagy valami hasonlót írt ki. Sajnos nem mentettem le, de remélem, hogy hamarosan megjelenik.

Köszönöm a bíztatást és a drukkolást. Nagyon jól esik, hogy van egy közösség ahol tudják, hogy mi az ember problémája! :)

366. bubinana (válaszként erre: 357. - Mibis)
2012. jan. 2. 19:02

Rákeresgéltem...de van itt egy kifejezés...szolgálati nyugdíjjogosultság ..és a szolgálatun van a hangsúly...nos ez a fegyvereserőknél van szerintem..

Ezért kérj jogi segítséget. Mert mi laikusok ehhez nem igazán értünk..:(

Szorítok Neked..

365. geranna7 (válaszként erre: 364. - Mibis)
2012. jan. 2. 17:21
Ma este a Bernáth Julia fent lesz..és ő ért hozzá...rehabos..de joghoz is ért...
364. Mibis
2012. jan. 2. 17:04

Köszönöm! Feltétlenül ezt teszem. Mihelyt elkerül a karácsonyfa a polc elől, előveszem a papírokat.

A jogi fórumon ezek szerint jogász is van aki válaszol?

363. bubinana (válaszként erre: 362. - Mibis)
2012. jan. 2. 16:56

Hááát sajnálom a helyzeted..:(

De feltétlenül nézz utánna!!!!


És nem árt egy joghoz értőt sem megkérdezned..én azt tenném!!

362. Mibis
2012. jan. 2. 16:49
Még nem vagyok védett korban! Idén májusban töltöm az 56. évemet. (56-ban születtem) Volt másod állásom annak idején ahol az időt beszámolták de a keresetet nem. Igy jött ki a 32 év. 2001-ben lettem rokk. nyugdíjas. De előszedem a papírjaimat hogy pontosan hogy is volt.
361. bubinana (válaszként erre: 359. - Mibis)
2012. jan. 2. 16:35
Valamit nem értek...ha van 32 év munkaviszonyod és kb 10 év rokkantsági ..z össz. kb 42 év..akkor te már védett korban kell ,hogy legyél.....tehát nem kell felülvizsgálat..Hány éves vagy??
360. Mibis (válaszként erre: 359. - Mibis)
2012. jan. 2. 16:32
Bocsi, most már tavaly előttről beszélünk!
359. Mibis (válaszként erre: 358. - Bubinana)
2012. jan. 2. 16:30

Kedves bubinana!

Tanácsodra olvasom a fórumot. Sőt vissza is olvastam több oldalon :))))) Igaz, hogy még nem regisztráltam, de egyszer csak biztos, hogy megteszem :))))

Köszönöm az eddigi segítségedet is :)

Egyébként igen, dec. 31-ig rokkant nyugdíjas voltam, 61 %-os. (előtte kb. 8 évig először 100 %-os, II. csop.-os, aztán a törvény változásával II. csop. 8O %-os.) Tavaly vettek le 80-ról 61 %-ra. Idén szeptemberben kellett volna mennem újabb felülvizsgálatra, de ez most majd előbbre jön.:(

2012. jan. 2. 16:20

Kedves Mibis..

Túl sokat gondolsz rólam...:))


De ,olvasd el ami alatta van...ha jelenleg nem vagy rehabos..mezőgazdasági szövetkezeti tag munkaképtelenségi...stb...a bányászt,művészit nem gondolom.

Te most rokkant nyugdíjas voltál dec. 31.lg..??

Szerintem akkor igen..de,hogy miként számolják a pénzt arról még sehol nem olvasta..Ajánlom,hogy regisztrálj be a nyugdijfórumra..ott jogász is van..Kívánom a legjobbaka!! Üdv..:)

357. Mibis (válaszként erre: 356. - Bubinana)
2012. jan. 2. 16:05

Bubinana!

Jól értem???

"Az érintett, 2011. december 31-én rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személy - az e törvény szerinti rehabilitációs vagy rokkantsági ellátás megszüntetését követően - szolgálati járandóság megállapítását kérheti, ha a szolgálati nyugdíjjogosultság szempontjából figyelembe vehető szolgálati ideje 2011. december 31-én eléri a 25 évet, beleszámítva a szolgálati időbe a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban eltöltött időt is. "


Tehát, ha nekem van 32 év munkaviszonyom és kb 10 év rokkantsági nyugdíjban töltött időm akkor kérhetem (ha esetleg megszüntetnék) a végleges nyugdíjat? De akkor azt a 10 évet amig rokkant voltam milyen bérrel számolják be? Vagy az kimarad és az marad ami a 32 év jövedelem volt???

Segítenél értelmezni?

Köszönöm! :)

2012. jan. 2. 15:40

A törvény rendelkezései szerint:


I. A 2011. december 31-én rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő, és az öregségi nyugdíjkorhatárt 2011. december 31-éig betöltő - azaz az 1950. január 1-jét megelőzően született - személy rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíját 2012. január 1-jétől a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj 2011. december havi - a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - összegével megegyező összegben öregségi nyugdíjként kell továbbfolyósítani.


[Az érintetteknek kérelmet benyújtani nem kell, a nyugdíjfolyósító szerv hivatalból jár el, de a továbbfolyósításról nem hoz külön döntést. ]


II. A 2011. december 31-én


I-II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban,

az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban,

az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött vagy 5 éven belül betöltő rendszeres szociális járadékban,

átmeneti járadékban


részesülő személy ellátását 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátásként kell továbbfolyósítani azzal, hogy az a) és b) pontban nevesített nyugellátások esetében az ellátás összege megegyezik a 2011. december hónapra járó -a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás összegével.


[Az átalakítás nem érinti a soros felülvizsgálati kötelezettséget. Az minősül az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő személynek, aki 2011. december 31-éig az 57. életévét betöltötte, azaz 1955. január 1-jét megelőzően született. ]


III. A 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesülő - az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven túl betöltő, azaz 1954. december 31-ét követően született - személyek ellátását 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátásként kell továbbfolyósítani azzal, hogy az ellátás összege megegyezik a 2011. december hónapra járó - a III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás összegével.


Az érintett személyeket a nyugdíjfolyósító szerv 2012. január 31-éig tájékoztatja arról, hogy


az ellátás rehabilitációs ellátásként kerül folyósításra,

Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatásra jogosult,

amennyiben keresőtevékenység végzésére rehabilitáció nélkül nem képes, a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervhez 2012. március 31-éig benyújtott nyilatkozatában kérheti a komplex minősítés elvégzését,

a c) pont szerinti jognyilatkozat elmulasztása milyen jogkövetkezményekkel jár.


Ha ugyanis az érintett személy 2012. március 31-éig nem kéri a komplex minősítés elvégzését, a rehabilitációs ellátását 2012. május 1. napjával meg kell szüntetni.


[A 2012. március 31-ei határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem előterjeszthető. ]


A komplex minősítésre és/vagy a Rehabilitációs kártya igénylésére vonatkozó nyilatkozatot az érintettek postai úton megkapják, de letölthető a www. onyf. hu weboldalról is. A nyilatkozatot postai úton vagy személyesen a lakó- vagy tartózkodási hely szerint illetékes kormányhivatal nyugdíjbiztosítási igazgatóságához kell benyújtani.


A rehabilitációs hatóság a komplex minősítés elvégzését kérő személyeket az e törvényben meghatározott ellátások megállapítása céljából felülvizsgálja. A felülvizsgálat időpontja nem lehet későbbi a soros felülvizsgálat időpontjánál. A felülvizsgálatot követően a jogosultsági feltételek fennállása esetén a rehabilitációs ellátást vagy a rokkantsági ellátást az erről szóló döntést követő harmadik hónap első napjával kell megállapítani.


[A rehabilitációs és a rokkantsági ellátásra való jogosultság feltételeiről, összegéről külön tájékoztató készült. ]


IV. A törvény rendelkezései azokra a rokkantsági baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyekre is vonatkoznak, akiknek az ellátását a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény, illetve a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses állományú katonáinak jogállásáról szóló 2001. évi XCV. törvény 2012. január 1-jét megelőzően hatályos szabályai, vagy a fegyveres erők és a fegyveres testületek hivatásos állományának szolgálati viszonyáról szóló 1971. évi 10. törvényerejű rendelet alapján állapították meg.


Az érintett, 2011. december 31-én rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személy - az e törvény szerinti rehabilitációs vagy rokkantsági ellátás megszüntetését követően - szolgálati járandóság megállapítását kérheti, ha a szolgálati nyugdíjjogosultság szempontjából figyelembe vehető szolgálati ideje 2011. december 31-én eléri a 25 évet, beleszámítva a szolgálati időbe a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban eltöltött időt is.


V. Az ismertetett rendelkezések nem vonatkoznak a 2011. december 31-én


a rehabilitációs járadékban részesülőkre (esetükben az ellátást a hatósági döntésben megállapított időtartamig rehabilitációs járadékként kell továbbfolyósítani, az érintetteknek az együttműködési kötelezettségüket továbbra is teljesíteni kell),

a bányász dolgozók egészségkárosodási járadékában részesülőkre (az érintettek 2012. január 1-jétől az egyes bányászati dolgozók társadalombiztosítási kedvezményeiről szóló 23/1991. (II. 9. ) Korm. rendelet alapján bányászok egészségkárosodási járadékára jogosultak)

a mezőgazdasági szövetkezeti tag munkaképtelenségi, növelt összegű munkaképtelenségi járadékában, munkaképtelenség címén megállapított özvegyi, növelt összegű özvegyi járadékban, a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által megállapított rendszeres rokkantsági segélyben részesülőkre (az érintettek a megállapított ellátásra a továbbiakban is jogosultak).


VI. Felhívjuk az ellátásban részesülő, keresőtevékenységet folytatók figyelmét arra, hogy a rehabilitációs és a rokkantsági ellátás nem nyugellátás, ezért 2012. január 1-jétől a foglalkoztatottak nem minősülnek nyugdíjasnak, az egyéni vállalkozói engedéllyel rendelkezők, illetőleg a társas vállalkozás tagjai pedig nem minősülnek kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vagy társas vállalkozónak.


A keresőtevékenység folytatása szempontjából továbbra is élnek a jogosultságot befolyásoló, korlátozó szabályok, amelyek a következők:


A II. pontban említett rokkantsági ellátásban részesülő személy ellátását meg kell szüntetni, ha keresőtevékenységet folytat és a jövedelme 3 egymást követő hónapra vonatkozó havi átlaga meghaladja a minimálbér 150 százalékát.


E rendelkezés alkalmazása során a 2012. július 1-jétől szerzett jövedelem vehető figyelembe.


Ha a bányászok egészségkárosodási járadékában részesülő biztosítással járó jogviszonyban áll és az általa fizetendő nyugdíjjárulék alapja meghaladja a tárgyév első napján érvényes minimálbér havi összegének tizennyolcszorosát, ezen keretösszeg elérését követő hónap első napjától a tárgyév december 31-ig (de legfeljebb az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig) az ellátás folyósítását szüneteltetni kell.


Keresőtevékenység folytatása esetén a III. pontban említett rehabilitációs ellátásban részesülő személy ellátásának megszüntetésére nem kerül sor.


A rehabilitációs járadékban részesülő, keresőtevékenységet folytató személy ellátását meg kell szüntetni, ha a járadékban részesülő hat egymást követő hónapra vonatkozó keresetének havi átlaga meghaladja a rehabilitációs járadék összegének kétszeresét és a minimálbér összegét.


VII. A 2011. december 31-én folyamatban lévő ügyekben a nyugdíjbiztosítási igazgatóság a kérelmezőt tájékoztatja a jogszabályok megváltozásáról, és nyilatkoztatja arról, hogy a rokkantsági ellátás és a rehabilitációs ellátás tekintetében a kérelmét fenntartja-e. Annak a személynek, aki az új törvény szerinti ellátások tekintetében a kérelmét nem tartja fenn, a 2012. január 1-jét megelőzően igényelt ellátását - a jogosultsági feltételek fennállása esetén - a 2011. december 31-éig terjedő időtartamra kell megállapítani.


Ha kérelmező nyilatkozatában a kérelmét fenntartja, és 2011. december 31-éig a komplex minősítést elvégezték, a jogosultsági feltételek fennállása esetén


a 2011. december 31-éig terjedő időszakra I. , II. , III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjat, rendszeres szociális járadékot, átmeneti járadékot kell megállapítani a 2011. december 31-én hatályos szabályok szerint,

2012. január 1-jétől


ba) az I-II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő - azaz 1955. január 1-jét megelőzően született - III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, vagy 5 éven belül betöltő rendszeres szociális járadékban, átmeneti járadékban részesülő személy részére az ellátást rokkantsági ellátásként kell folyósítani azzal, hogy az ellátás összege megegyezik a 2011. december 31-éig megállapított - rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás havi összegével,


bb) az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven túl betöltő - azaz 1954. december 31-ét követően született - III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesülő személy részére az ellátást rehabilitációs ellátásként kell folyósítani azzal, hogy az ellátás összege megegyezik a 2011. december 31-éig megállapított - rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás havi összegével.


Ha kérelmező nyilatkozatában a kérelmét fenntartja, és 2011. december 31-éig a komplex minősítést nem végezték el, a jogosultsági feltételek fennállása esetén


a 2012. január 1-jétől kezdődő időszakra rokkantsági ellátást vagy rehabilitációs ellátást kell megállapítani,

a 2011. december 31-éig terjedő időszakra


ba) rendszeres szociális járadékot, átmeneti járadékot kell megállapítani, ha a kérelmező foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, vagy egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt,


bb) III. csoportos rokkantsági nyugdíjat kell megállapítani, ha a kérelmező tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, vagy egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt,


bc) II. csoportos rokkantsági nyugdíjat kell megállapítani, ha a kérelmező kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható, és


bd) I. csoportos rokkantsági nyugdíjat kell megállapítani, ha a kérelmező egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes.


VIII. Az állapotváltozással összefüggő, kérelemre indult eljárás során 2011. december 31-ét követő kezdő időpontra vonatkozó - az ellátás összegét befolyásoló - döntések végrehajtása az alábbiak szerint történik:


A 2011. december 31-éig hozott, állapotrosszabbodásról szóló határozat alapján a felemelt összegű rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításáról 2011. december 31-ével kell intézkedni.


A 2011. december 31-éig hozott, a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj állapotjavulás miatt történő csökkentéséről (leszállításáról) szóló határozatot az abban foglalt időponttól kell végrehajtani úgy, hogy amennyiben a határozat alapján


II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj, vagy a 2011. december 31-éig az 57. életévét betöltött személynek III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj kerülne megállapításra, az ellátást rokkantsági ellátásként kell továbbfolyósítani,

az 1954. december 31-ét követően született személynek III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj kerülne megállapításra, az ellátást rehabilitációs ellátásként kell továbbfolyósítani

a határozatban megjelöltt összegben.

355. Mibis
2012. jan. 2. 12:29

De majd jól megélünk a 28.500,- Ft-ból. Talán még sok is lesz, nem tudjuk majd elkölteni.

Ha valódi, az országot és az embereket megbecsülő vezetőink lennének, akkor kipróbálnák legalább egy fél évig az ennyiből való életet. Fizessék a fizetni valókat, vegyenek bérletet, élelmiszert. De ilyenről eddig még nem szólt a fáma és nem is fog! Akkor miről is beszélünk?? Ki húzza megint a rövidebbet?????????

354. Mibis
2012. jan. 2. 12:26

Hát ez az! :))) De ezt ők nem tudják!!! Azt hiszik, hogy minket mindenhol tárt karokkal várnak :)))

A barátnőmnek 2 életerős műszaki egyetemet végzett fia van. Az egyik a Mekiben hamburgert süt:((( Ezt az állást találta, mást nem!!!

Ennyit a mi elhelyekedési esélyeinkről.!!!!

2012. jan. 2. 06:59
Olvasom a fórumot,lányok,hisz a nem rokkant 50-esek sem kellenek egyetlen egy munkáltatónak sem...
352. Rozália (válaszként erre: 351. - A14deb9047)
2012. jan. 2. 06:51
És a többiek? A II. csoport? Vagy az I.?
2012. jan. 1. 19:12

Ezt találtam, mely a mai naptól érvényes.


Megszűnik a rokkantnyugdíj


Megszűnik a rokkantsági nyugdíj, a megváltozott munkaképességűek két típusú ellátást kaphatnak: rehabilitációs vagy rokkantsági ellátást. Az előbbiben azok részesülhetnek - legfeljebb három évig -, akik rehabilitáció után újra dolgozni tudnak, az utóbbit pedig azok kaphatják, akiknek a rehabilitációja nem javasolt.


A jogszabály szerint annak, aki rehabilitációs ellátást kap - ennek összege a 93 ezer forintos minimálbér 30 és 50 százaléka között lehet -, együttműködési kötelezettsége van. Vagyis munkahelyet kell keresnie, a felajánlott képzési vagy munkaerő-piaci programban részt kell vennie, illetve a rehabilitációs hatóság által felajánlott munkalehetőséget el kell fogadnia. A rokkantsági ellátás legkevesebb a minimálbér 30 százaléka lehet, maximum pedig annak 150 százaléka. A szabályok szerint meg kell szüntetni a rokkantsági ellátást, ha az ellátott nem megy el felülvizsgálatra.


Január elsejétől tehát nem állapítható meg rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék, átmeneti járadék és a bányászok egészségkárosodási járadéka. A következő évtől az lesz jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátásaira, akinek az egészségi állapota - a rehabilitációs hatóság minősítése alapján - hatvanszázalékos vagy kisebb mértékű. (Vagyis az egészségkárosodás mértékének mostani meghatározása szerint ez azt jelenti, hogy az ellátásokra a legalább negyven százalékban egészségkárosodottak szerezhetnek jogosultságot.)

2011. dec. 30. 21:05

ww.jogiforum.hu/forum/16/11498.1.0.1.0


itt olvasgass,ha beregisztálsz kérdezhetsz is,,

349. Mibis (válaszként erre: 348. - Bubinana)
2011. dec. 30. 20:51
Én ezt nem igazán értem! Nekem azt mondták a Nyufigban, hogy az 56-os születésű 64,5 éves korában mehet rendes nyugdíjba! Én 8 évig voltam II. csop. rokkant, a tavalyi felülvizsgálaton vettek le 61 %-ra. Májusban töltöm be az 56. évemet és kezdem az 57-iket :))) Rám ez nem fog vonatkozni mert még nem töltöttem be az 57-et. De akkor hogy is van ez az 5 év????
348. bubinana (válaszként erre: 346. - Rozália)
2011. dec. 30. 08:27

Ezt olvastam...de nézz be a nyugdíjfórimba...

Már annyí helyen..annyi féleképpen jelent meg...:(,

hogy nehéz eldönteni....és akkor még ott van az,hogy szúrópróba -szerűen behívhatnak...


Az I. és II. rokkantsági csoportba tartozók, valamint a III. csoportba soroltak közül az öregségi nyugdíjkorhatárt öt éven belül betöltők esetében nem lesz változás, részükre a törvény a jelenleg folyósított ellátást biztosítja a továbbiakban is rokkantsági ellátás néven.

347. 61fc1393dd (válaszként erre: 345. - Mibis)
2011. dec. 30. 07:19

Emlékszem a 90-es évek elején a hatalomnak fölösleges emberek kilóméteres sorára a munkaügyi központok előtt, most majd a rokkantak, bénák és az öregségi nyugdíj előtt álló 50 feletti megkeseredett emberek fognak ott várni.

A talpnyalók meg a sgg nyalók, a tolvajok és a hazugok fogják osztani az észt. Itt nálunk a becsületes munkának nincs értéke sajnos!

346. Rozália (válaszként erre: 341. - Bubinana)
2011. dec. 30. 05:47
És az 57 év alatti (56 elmúlt) II. csop. levéglegesített??
345. Mibis (válaszként erre: 341. - Bubinana)
2011. dec. 29. 23:22

Kedves bibinana!

Köszönjük a válaszinformáció továbbítását. Sajnos azonban a képviselő asszonynak nincsenek információi a felülvizsgálatról. Ő még soha nem volt ilyenen velünk ellentétben!!!! :((( Szent meggyőződésem, hogy ki van adva, hogy akinek 2 keze és 2 lába van azt ki kell tenni!!! Sőt még azt is, akinek nincsenek meg a végtagjai :(((( Tapasztalat!!!! Ismeretségi körben sajnos aktív rákbetegeket is kitettek ebben az évben, akkor mi lesz még jövőre! Azon kívül az ott dolgozókról nem igazán van jó véleményem. Lelketlenek, arogánsak, de ők az "urak", rajtuk áll vagy bukik emberek élete vagy halála. Nem számítok semmi jóra, én még csak 56 éves leszek jövőre, szóval minden munkáltató tárt karokkal fog várni a munkaerőpiacon!

344. akác56
2011. dec. 29. 11:59

Igen, jövőre töltöm a 62-t!

Az öregségi nyugdíjhoz nem nyúlhatnak, a rokkantsági ellátáshoz esetleg a későbbiekben igen.

Kicsit fura, hogy aki egy évvel öregebb, de csak 10 évet dogozott, az nyugdíjas, én meg a 36 évemmel csak ellátást kapok! Ez erkölcsileg degradáló!

343. bubinana (válaszként erre: 342. - Akác56)
2011. dec. 29. 11:51
Nem tudom...de reménykedjünk???Ha rokkant vagy...akkor sztem ez már mindegy...hisz a pénz ugyanannyi..és remélem nem veszik el...:(
342. akác56 (válaszként erre: 341. - Bubinana)
2011. dec. 29. 11:44

Köszi! - nagyon hasznos, amit idemásoltál.

Számomra az nem derül ki, hogy aki 2012-ben, vagy utána tölti be a 62 évet, az automatikusan átkerül

az öregségi nyugdíjhoz, vagy élete végéig rokkantsági ellátást kap?

2011. dec. 29. 11:31

Válaszinformáció Lanczendorfer képviselőasszonytól

2011-12-29 11:24


Tragikus eseményekre hívtam fel figyelmét, erre kapott választ adom tovább:


"Kérem, terjessze ezt a rövid tájékoztatót, és ne essen senki depressióba a felülvizsgálat miatt: annak örülni kellene, ha valaki rehabilitálható. Aki súlyos beteg, azt nem fogják rehabilitációra küldeni - ez meggyőződésem.


RÖVID TÁJÉKOZTATÁS


1. Akik a 62. életévüket betöltötték:

Azok a rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők, akik 2011. december 31-ig betöltik vagy korábban betöltötték a 62. évi öregségi nyugdíjkorhatárt, olyan értesítést fognak kapni, mely szerint a nyugdíjuk összege nem változik és a korábbi évek gyakorlatának megfelelően évente emelkedni fog. A változásból semmi sem érinti őket, csupán arról kapnak tájékoztatást, hogy rokkantsági nyugellátásuk a továbbiakban öregségi nyugdíjként kerül folyósításra.


2. Betöltött 57. és 62. életév közötti rokkantaknak, valamint az önmaguk ellátására képtelen, vagy csak mások segítségével képes rokkantak:

A parlament döntésének megfelelően külön értesítő levelet kapnak az önmaguk ellátására képtelen vagy mások segítségére szoruló rokkantnyugdíjasok, illetve azok a saját jogú III. csoportú rokkantsági ellátásban részesülők, akik 2011. december 31-ig betöltik az 57. életévüket (1954-ben és korábban születettek). Ők arról kapnak tájékoztatást, hogy az eddigi rokkantsági nyugdíjukat 2012. január elsejétől rokkantsági ellátásként kapják és ez az ellátás megegyezik a korábbi nyugdíjuk összegével, továbbá évente a nyugdíjakkal azonos mértékben emelkedik az ellátásuk. Arról is tájékoztatják őket, hogy ezzel kapcsolatban jelenleg semmilyen tennivalójuk nincs.

DE:

Külön felhívják az értesítő levélben a figyelmet arra, hogy az új rokkantsági ellátás folyósítása mellett munkát is végezhetnek, azonban az így megszerzett jövedelem három egymást követő hónap átlagában nem haladhatja meg a minimálbér másfélszeresét, azaz 2012-ben várhatóan a 138 000 forintot. Ha ezt az összeget meghaladja a háromhavi átlag, akkor megszüntetik a rokkantsági ellátást.



3. Az 57. életév alatti III. csoportú rokkantak (111 ezer fő) és rendszeres szociális járadékosok (84 ezer fő:)

A kihirdetésre váró törvény értelmében azok a rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban, illetve rendszeres szociális járadékban részesülő személyek, akik az 57. életévüket 2011. december 31-ét követően töltik be, olyan személyre szabott levelet kapnak, amelyben az átalakuló nyugdíjrendszer őket érintő változásairól értesülnek.


Ennek legfontosabb eleme az, hogy 2012. január elsejétől felülvizsgálatának elvégzéséig a jelenlegi rokkantnyugdíjuk rehabilitációs ellátásra változik. Ennek összege megegyezik a korábbi ellátás összegével.

FONTOS!!!

Amennyiben az értesített személyek úgy ítélik meg, hogy az egészségi állapotuk és körülményeik akadályozzák őket a munkavállalásban (a rehabilitációban), úgy 2012. március 31-ig nyilatkozatot tehetnek az illetékes nyugdíjbiztosítási szervnél. Ebben kérhetik egészségkárosodásuk felülvizsgálatát.


A felülvizsgálat elvégzéséig a korábbi szabályoknak megfelelően munkát lehet vállalni.


A felülvizsgálat eredményeként:


- ha a kérelmező nem foglalkoztatható és rehabilitációja nem javasolt, akkor rokkantsági ellátást fog kapni, melynek összege megegyezik a korábban folyósított rokkantnyugdíjának összegével,

- ha foglalkoztatható és rehabilitációja javasolt, akkor a továbbiakban fix összegű rehabilitációs ellátásban fog részesülni, de együttműködési kötelezettség terheli az illetékes szervekkel, annak érdekében, hogy mielőbb a munka világába visszatérhessen.

A rehabilitációs ellátás azokat az embereket érinti, azoknak fog járni, akiknek az orvos szakértői vizsgálat azt állapítja meg, hogy munkavégzésre képessé és alkalmassá tehetők.


Rehabilitációs Kártya


A munkaviszony létesítéséhez az 57 év alatti rokkantsági ellátásban vagy rehabilitációs ellátásban részesülők Rehabilitációs Kártyára jogosultak, amely a munkáltatókat is ösztönözni fogja, mert a Rehabilitációs Kártyával a foglalkoztató mentesül az őt terhelő munkabér után fizetendő közterhek megfizetése alól.


Aki a felülvizsgálatát 2012. március 31-ig nem kezdeményezi, annak 2012. május 1-gyel megszűnik a rehabilitációs ellátása.


2012. május elsejét követően az érintettek már csak az új ellátásra vonatkozó szabályok szerint lesznek jogosultak rokkantsági vagy rehabilitációs ellátásra.


Köszönti:


Dr. Lanczendorfer Erzsébet

országyűlési képviselő (KDNP)"

340. Rozália (válaszként erre: 338. - Bubinana)
2011. dec. 28. 07:30
Köszi:)
2011. dec. 27. 17:37
Utánaolvastam,még nem jelent meg a Közlöny,/az lesz a biztos forrás/de a jogiforum.hu oldalon azt írják,hogy az ellátást Szociális alapból fizetik majd.Táppénzszerű ellátás lesz.Januárban mindenki kap egy levelet,aki érdekelt.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook