Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkantnyugdíj fórum

Rokkantnyugdíj (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. jún. 6. 06:32

" 355. Mibis

2012. jan. 2. 12:29

De majd jól megélünk a 28.500,- Ft-ból. Talán még sok is lesz, nem tudjuk majd elkölteni.


Ha valódi, az országot és az embereket megbecsülő vezetőink lennének, akkor kipróbálnák legalább egy fél évig az ennyiből való életet. Fizessék a fizetni valókat, vegyenek bérletet, élelmiszert. De ilyenről eddig még nem szólt a fáma és nem is fog! Akkor miről is beszélünk?? Ki húzza megint a rövidebbet????????? "


Muszály volt bemásolnom.

Van munkatársam aki még mindig ezt kapja. és-és csak 4 órát bír dolgozni. Itt nálunk ha végigvitte a hónapot, 50.000 ft valamennyit kap (unk)

Jól látod! 50 kemény ropi...


Nem tudom, milyen jogcímen.

Szoc.járadék, szoc. ellátás, rehab járadék... de " mindenki " kap.

Azé ilyen sovány, hogy dolgozzon valami melót keressen...

2018. jún. 6. 06:19

Hópihe

Bocs. képernyő bill. pedig elolvasom mielőtt elküldöm.

2018. jún. 6. 06:17

4 órásba dolgozok. Van szoc / rehabos ügyintézőnk.

Nem kérdeztem meg, mit tud erről? Amit Hópiha írt 392. hozzászólásába...

395. Guruljka (válaszként erre: 394. - 12d083b51b)
2018. jún. 1. 18:36

Szóljunk bizony.


Nekünk (illetve a férjemnek) már vagy két éve járt volna a fogyatékossági támogatás, csak éppen nem tudtam, hogy létezik. Az a szociális ügyintéző sem kérdezett rá soha, akinél rendszeresen megfordultam.

394. 12d083b51b (válaszként erre: 393. - Guruljka)
2018. jún. 1. 16:20

Sajnálom, szinte biztos! Bár én még azt is el tudnám képzelni, hogy valamilyen szinten a családot is kárpótolni kellene, hiszen a jogtalanul elvett összeget a családtól vették el!!!


Mindenesetre én úgy gondolom, ezeknek az embereknek éppen elég bajuk van, és ha akármilyen segítséget tudunk nekik adni (akár csak információ, vagy ügyintézési lehetőség stb.) mi többiek is segítsük őket, ahol tudjuk. Te is tudod, sok kis segítség összeadódik. Persze azt ne higgye senki, hogy a kormánynak ezek után ez lesz a legfontosabb, de hallunk-látunk valahol valami mozgást, legalább szóljunk róla.

393. Guruljka (válaszként erre: 392. - 12d083b51b)
2018. jún. 1. 16:07
Hát nekem már azt az összeget senki nem fogja rendezni, amit az elhunyt férjem újraszámolt (és csökkentett) rokkantnyugdíja alapján folyósított ideiglenes özvegyi nyugdíjként kaptam.
2018. jún. 1. 16:02

[link]


A cikk szerint, akinek 2012-től a felére csökkentették a rokkant nyugdíj összegét, azt érinti:

állítólag a strasszburgi bíróságon kívül az alkotmánybíróság is alkotmányellenesnek találta az akkori csökkentést, és hogy megszületett a határozat: vissza kell állítani az eredeti állapotot!


A cikkből (addig ameddig volt türelmem olvasni) nem derült ki, hogy ezt a kormány megteszi-e automatikusan minden érintettnél, vagy mindenkinek saját magának kell perelnie... én szerencsére személyesen nem vagyok érintett, de ha már véletlenül rátaláltam, megkerestem ezt a régi-régi fórumot, talán vannak/lesznek itt, akiket közelebbről is érdekel.


Csak azért raktam fel ide, hogy felhívjam rá a figyelmet. Ennyit tudtam segíteni. Bízom benne, lesz, aki többet is tud tenni ennél.

2016. máj. 31. 13:09
Rokkantsági ellátás vonják. Valamit
2016. jan. 16. 15:08

Nálunk nagyon sokan 4 órásba dolgoznak. Nem lépjük át azt a határt.

Ha TP - re megyünk, nem kell bejelenteni a munkaügyi központnak. Együtt működni kell. ( legalábbis nekem, és sok más kollégámnak )

Ja és a " bányász nyugdíjasok " miért melózhatnak? Sokan közel 100 ropi a járandóság amit a nyufitól kapnak... És melózhatnak..

Szerintem melózhatsz Te is.

2015. dec. 16. 21:04

Igen én meg kaptam a határozatot tegnap.

c2-kategoriás lettem eddig 28700-ftot kaptam februártól 41850-et kapok.

Kérdésem a következő rokkant nyugdijnál van idő korlát?

Valamint azt nem értem hogy mivel dolgozok 6-órába hogyan kell kiszámolni hogy ne haladja meg a fizetésem 165 százalékát.

388. akác56
2013. jan. 3. 07:25
Van köztetek olyan, akit már behívtak vizsgálatra és választ is kapott?
2012. dec. 4. 15:04
Júlia. Még nincs semmi a AB nál a rokkantakal kapcsolatosan?
386. 706217a8a2 (válaszként erre: 384. - Geranna7)
2012. ápr. 12. 13:33

A munka nem szégyen.Így is lehet meggazdagodni!



Egy munkanélküli jelentkezett a Microsofthoz, takarítói állásra.

A HR-es behívta, elbeszélgetett vele, és tesztelte: söpörje fel a padlót, és utána azt mondta:

- Ok, felveszlek, add meg az e-mail címedet, és elküldöm neked a megfelelő formanyomtatványokat, és a munkakezdés dátumát.

A munkanélküli reménytelenül elmondja neki, hogy nincs számítógépe, és e-mail címe sem. A HR-es azt válaszolja, hogy akkor sajnálja, de mivel nincs e-mail címe, virtuálisan nem is létezik, és ha nem létezik, nem tudja felvenni. A munkanélküli kijön, nem tudja, mihez kezdjen összesen, 10 dollárral a zsebében. Elhatározza, hogy bemegy egy boltba, és vesz a maradék pénzén egy láda paradicsomot, és háztól házra jár, kínálja a paradicsomot, és két órán belül megduplázza a tőkéjét. Ismét vesz paradicsomot, ismét házaknál adja el, és így a végén 60 dollárja van.

Ekkor realizálja, hogy pénzt ezen a módon is kereshet, és ettől kezdve minden nap kora reggeltől késő estig így keres pénzt, megtriplázva, négyszerezve minden nap a pénzét. Pár héttel később vesz egy szekeret, majd egy kamiont, majd egy kis flotta házhoz szállító kamiont. 5 év elteltével a hajdani munkanélküli az USA legnagyobb élelmiszer kereskedelmi láncának tulajdonosa.

Gondol ezért a családja jövőjére, és elhatározza, hogy életbiztosítást köt. Felhív egy biztosítási ügynököt, választ egyfajta biztosítást, és amikor a beszélgetés befejeződik, az ügynök megkérdezi, milyen e-mail címre küldheti az ajánlatát.

A férfi azt válaszolja, nincs e-mail címe.

Furcsa, válaszolja a biztosítási ügynök, nincs e-mail címe, és mégis mennyi mindent elért, vajon mi mindenre vitte volna, ha lett volna e-mail címe?

A férfi gondolkodik, majd azt válaszolja: takarító lennék a Microsoftnál.


Tanulság: ha van e-mail címed, valószínűleg közelebb vagy a takarítóhoz, mint a milliárdoshoz... :-)

385. Mibis
2012. ápr. 12. 12:15

[link]


Sajnálatos, hogy idáig jutottunk. Terjesszétek hogy minél többen tudjanak róla!

384. geranna7 (válaszként erre: 383. - 3532273647)
2012. febr. 1. 17:02

Itt érdeklődj...


E-mail: bernath.julia@versenykepesseg.eu


julia.bernath@gmail.com

2012. febr. 1. 15:51

Sziasztok!

Megkaptam a levelet,hogy válasszak a komplex fv vagy a rehab kártya miatti sablonszöveget.Kaptam egy másik papírt is, ezt 15 napon belül kell visszaküldeni-holnap megyek. Ez névre szóló,rajta a TAJ és az ügyiratszám is.

Ma megnézte ismerősöm, azt mondta, hogy a fenntartom azt jelenti, hogy a 2011. dec. állapotot kérem fenntartani(ami azt jelenti, hogy 2013-ban felülvizsgálandó.) Szerintetek?

A levél:


A 2011. dec. 31-éig benyújtott kérelmet a megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránt is


FENNTARTOM NEM TARTOM FENN


a2011. évi CXCI törvény rendelkezéseinek ismeretében nyilatkozom, hogy

a, komplex felülvizsgálatomat kérem

b, rehebilitációs kártyát igényelek.


Ildi

382. Gy.Ibi
2012. jan. 31. 23:59

A Meosz próbálkozik.

Az az I-es,II-es csoportba tartozó is rosszul jár,aki már betöltötte a 62-őt,mert eddig alanyi jogon járt a közgyógy neki,de mivel nyugdíjas lett,így vehet magának pl. kerekesszéket kp-ért.

2012. jan. 31. 12:17
Ha valaki tud egy olyan szervezetet, ahol az érdekeinket képviselik, írjon privit. Köszi
380. bubinana (válaszként erre: 379. - 61fc1393dd)
2012. jan. 29. 08:51

Inkább azt kérdezd mit vesznek el...DDD

Mindent...:(

2012. jan. 29. 08:31
...
2012. jan. 27. 07:53
Tud valaki segíteni? Milyen kedvezmények járnak 2012-ben a megváltozott munkaképességűeknek? Úgy tudom a kedvezményes BKV bérleteket megszüntetik.
2012. jan. 5. 14:32

Ha érdekel valakit:


Nyugdíjfizetési napok 2012.


január 12.

február 10.

március 12.

április 12.

május 11.

június 12.

július 12.

augusztus 10.

szeptember 12.

október 12.

november 12.

december 4.

376. Mibis
2012. jan. 4. 10:04
Nah, feladtam! Ma is 2x írtam, egyszer sem jelent meg! Vagy én csinálok valamit rosszul vagy ez az újak kiváltsága????
2012. jan. 4. 08:21

Fent van a kérdésed is...ha jól értelmezem...csak ment a vita .és nem igen vették észre..

Nem hallgattam rádiót...most ébredtem. Nehezen aludtam el...:(

374. Mibis
2012. jan. 4. 08:17

Köszi, feltétlenül jelzem a fejleményeket.

Tegnap már nagyon fáradt voltam nem tudtam tovább maradni.

Ma reggel viszont hallottam őt nyilatkozni a rádióban. :)))

373. bubinana (válaszként erre: 371. - Mibis)
2012. jan. 3. 21:34

Majd írd meg,hogy mit ajánl...

Küldheted priviben is...Puszim..

372. geranna7 (válaszként erre: 371. - Mibis)
2012. jan. 3. 21:28

Szorítok Neked,hogy jó híreket kapj.

Üdv...♥

371. Mibis
2012. jan. 3. 21:18

De visszaolvastam :)))

Ma is 2x beléptem, 2x írtam, mégsem. Most elküldöm az email címére. Köszi!

370. bubinana (válaszként erre: 369. - Mibis)
2012. jan. 3. 21:00

Szia!

Épp ma olvastam róla,hogy kb 3-4 szer be kell jelezni-lépni és majd csak utána jelenik meg. Te nem olvasol vissza ?

A Julia honlapja is fenn volt..neki is írhatsz...

369. Mibis
2012. jan. 3. 20:37
Tegnap regeltem a jogi fórumra. Sikeres reg. után megkaptam minden visszaigazolást a hozzászólásom mégsem jelent meg! :(
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook