Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki lehet rokkantnyugdíjas? fórum

Ki lehet rokkantnyugdíjas? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Enissa (válaszként erre: 31. - Tumbo2)
dec. 30. 15:06

Gondolom küldtek ki neki "behívót" csak elég volt neki beküldeni a leleteit az állapotáról.

Van az úgy, hogy nem látszik külsőre a pszichés betegség, de kötött időben, vagy emberekkel nem tud dolgozni, mert akkor esetleg az egészségesnek tűnő embernek elgurul a gyógyszere.

Aztán persze van az a pénz, amikor az orvos olyan diagnózist állít ki, hogy nem kell x évig vizsgálatra mennie.

Vannak olyanok, akik annyira pánikolnak, hogy hiába nem lesz ellátása, akkor sem tud elmenni a felülvizsgálatra sem, nem mer kilépni a lakásából.

35. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Globus)
dec. 30. 14:58
meg is szakadt a kapcsolat,vagy 10 éve nem tudok róla semmit.a nagynénjét kérdeztem,azt mondta biztos kint van a kertben.
34. globus (válaszként erre: 33. - Tumbo2)
dec. 30. 14:52

En sem azért írtam.

Remélem, ha ilyen formában nem is ellenőrzik, azért jár kontrollra, ahová kell.

33. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Globus)
dec. 30. 14:47
ő is kettő gyereket szült,na én nem mondok senkire semmit,mert istentudja milyen mentális problémái vannak.
32. globus (válaszként erre: 31. - Tumbo2)
dec. 30. 14:40
Nekem olyan ismerősöm van, akit huszonévesen leszázalékoltak, azóta szült 3 gyereket, felülvizsgálatra nem kell járnia. Annyira fogyatékos, hogy ő intézi az idős édesanyja ügyeit.
31. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Enissa)
dec. 30. 14:35
a rokonom is rokkant nyugdíjat kap,már talán 40 éve.az apja molesztálta az anyja halála után,akkor akart öngyilkos lenni.másodszor a férje halála után.azóta sem volt semmiféle felülvizsgálaton.
30. Enissa (válaszként erre: 29. - Valentin alex)
dec. 30. 13:27

🍾🥂 🐷


Köszönöm szépen! Neked is boldog új évet kívánok!

29. valentin alex (válaszként erre: 28. - Enissa)
dec. 28. 19:35
Köszönöm válaszát és segítségét.Akkor várok.Boldog új évet kívánok önnek és családjának
28. Enissa (válaszként erre: 27. - Valentin alex)
dec. 28. 17:42

A nyugdíjfolyósításhoz nem értek, teljesen külön cég.

Logikus számomra az lenne, hogy a törthónapot is kifizethetnék, de én úgy hallottam, hogy Isten malmai lassan őrölnek ott.

Többektől hallottam, hogy több hónapot fizetnek visszamenőleg.

27. valentin alex (válaszként erre: 26. - Enissa)
dec. 28. 16:19
Akkor ezt a kettő hetet akár megkaphatom most is vagy majd a januárival?És köszönöm a válaszát
26. Enissa (válaszként erre: 25. - Valentin alex)
dec. 28. 09:51
Attól az időponttól, amikortól a bizottság megállapította.
25. valentin alex (válaszként erre: 24. - Enissa)
dec. 28. 06:42
Önnek is boldog új évet kívánok.És én is bízok benne hogy nem véglegesen kapom,bár végleges károsodás van a kezemen,sajnos😔.És kérdeznék még egy valamit,hátha tud segíteni.November 14-én adtam be a papírom,de december 18-tól állapították meg a leszázalékolást.Itt kaphatók visszamenőlegesen vagy onnéttól fogva nézik mikortól megállapították?
24. Enissa (válaszként erre: 23. - Valentin alex)
dec. 27. 17:24

Örülök, hogy jó tapasztalata lett.

Azért azt kívánom, hogy olyan egészsége legyen, hogy ne kelljen igénybe venni ezt huzamosan! Legyen egészséges, boldog újéve !

23. valentin alex (válaszként erre: 21. - Enissa)
dec. 27. 14:17
Köszönöm a segítségét.Megkaptam a leszázalékolásról a határozatot.Megkaptam,folyósítani fogják.További szép napot önnek
22. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 22. 07:04

Olvasgassál!

[link]

21. Enissa (válaszként erre: 18. - Valentin alex)
dec. 22. 06:49
Majd elődönti a bizottság. Sokan dolgoznak akár amputáltan is. Jó egészséget!
20. Enissa (válaszként erre: 19. - Valentin alex)
dec. 22. 06:47
Azt is írtam az elején, ha 18 éves kora előtt már beteg volt, tanuló volt , más kategória.
19. valentin alex (válaszként erre: 17. - Enissa)
dec. 22. 06:35
A fiam a rokkantsàgit kapja,nàla nem nézték hogy dolgozott-e vagy sem.Megkapta 19 évesen.Volt neki 1,5 hónap munkaviszonya.50%ra àllapítottàk meg neki,pénzt is kap
18. valentin alex (válaszként erre: 17. - Enissa)
dec. 22. 06:16
A jobb kezemben van csont és izomsorvadàs.Hasznàlni ezàltal nem is tudom,így egykezes vagyok.És az a legnagyobb baj,hogy ezzel nem vesznek fel sehova.
17. Enissa (válaszként erre: 16. - Enissa)
dec. 21. 20:10

Illetve, ha tényleg beteg vagy, menj el a %-ot megadják, és segítenek a betegségednek megfelelő munkát is találni. Megváltozott munkaképességűnek, könnyebben is adnak munkát, mert nem kell utána annyi járulékot, adót fizetni.

Amikor eléred a ledolgozott időlimitet, akkor meg onnantól kaphatod is az ellátást.

16. Enissa (válaszként erre: 14. - Valentin alex)
dec. 21. 19:55

Próbálj meg elmenni dolgozni, hogy legalább az éveid legyenek meg.

Annyi olyan munkaerőt keresnek, ahol "csak" ülni kell, pl. recepciós, portás stb.

15. Enissa (válaszként erre: 12. - Valentin alex)
dec. 21. 19:48
Az elején leírtam, hogy 5 éven belül teljes 3 évednek kell ledolgozva legyen, napra számítják ki, tehát a napi 4 óra az fél nap.
14. valentin alex (válaszként erre: 13. - Xochipilly)
dec. 21. 19:19
2018-tól voltam àpolàsin anyósom mellett idén június 30-ig(ami ugyanúgy minkaviszonynqk szàmít,4 óra),illetve 2,5 évig voltam kormànyhivatalnàl(szintén 4 óràban) így jön ki a 4 évem
13. xochipilly (válaszként erre: 12. - Valentin alex)
dec. 21. 19:12
Attól függ, hány éven belül van meg a 4 év munkaviszony.
dec. 21. 18:57

Sziasztok.Érdeklődnék.A kérdésem az lenne,hogy:

A leszàzalékolàsra most adtam be nem olyan régen a papírt.Hogyan működikihez van kötve?Itt konkétan arra gondolok,hogy van 4 év munkaviszonyom,hogy meg kaphatok-e vpénzbeli juttatàst vagy sem?Köszönöm a vàlaszokat

11. unom (válaszként erre: 9. - Geöffnet)
dec. 21. 18:14
Tegnap kaptam meg a határozatot, nincs benne korlátozás.
10. Enissa (válaszként erre: 9. - Geöffnet)
dec. 21. 14:32
Mikor?
9. Geöffnet (válaszként erre: 7. - Enissa)
dec. 21. 14:14
A barátnőm maximum napi 4 órát dolgozhat a rokkantsági díj mellett. Így határozták meg neki.
8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 21. 09:53
szerintem a rokkantak.
dec. 20. 22:34
Még egyet, ami fontos lehet. Az ellátás mellett most még maximum óra meghatározás nélkül, és összegkorlát nélkül lehet munkát végezni, ha valaki tud dolgozni a betegsége mellett.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook