Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Robochef tapasztalatokról szeretnék hallani, olvasni! Rendelt már ilyet valaki? Milyen? fórum

Robochef tapasztalatokról szeretnék hallani, olvasni! Rendelt már ilyet valaki? Milyen? (tudásbázis kérdés)

2012. nov. 26. 13:42
Sziasztok, Nem vagyok egy nagy fórum írogató, de gyakran benézek, ha szükségem van valamire és olvasgatok. Így jártam akkor is, amikor szerettem volna venni egy robochefet. Gondoltam utána nézek mik a tapasztalatok és csak azután veszem meg. Hát, ha rátok hallgatok kedves fórumozók akkor nem veszem meg, de valami még is azt súgta, próbáljam ki. És milyen jól tettem. Ezért úgy gondoltam megosztom veletek több mint egy hónapos tapasztalatomat. Remek kis készülék. Egy titka van : a lüktető használat (ahogy én hívom). Nem lehet vele a megszokott -nyomom amíg kész nincs- módon darálni. De ha megtanuljátok a lüktető használatot, akkor nagyon szeretni fogjátok. A hagymát is nagyon apróra, sőt majdnem krémmé aprítottam így, s a titka: két három lüktetés után leveszem a tetejét, és az oldalára, tetejére ragadtakat lekaparom, és újra indítom, de ezután már csak néha megütögetem az oldalát és addig darálom, ütögetem amíg el nem éri az általam kívánt formát. Húsnál szintén ez a helyzet. Nekem lapockám volt itthon de igazából a csirke mell miatt kell a daráló, de kipróbáltam a disznóhúson is. Lüktetve kiválóan darál, sőt, én is ezt az egy edényt használtam a fasírt bekeveréséhez. Petrezselymet a kertemből minden évben húsdarálón, vagy deszkán vágok apróra, hogy aztán a fagyóba zacskózzam. Most egy álom volt azt a rengeteget felaprítani ebbe a "kis okosomba". Ma pedig a húslevesből megmaradt filézett pulyka combot dobtam bele. Összeaprítottam a fűszerekkel és a nyers tojással, és megtöltöttem vele a kelkáposzta leveleket, beraktam a sütőbe és akkor határoztam el, hogy amíg sül, én megosztom veletek a jó tapasztalataimat, mert ha az itt olvasottak többségére hallgatok, most nem lenne nekem. Arra biztatok mindenkit, hogy ne adja fel, ha elsőre nem sikerül valamit felaprítani benne. Nekem a turmix is megvan hozzá, és abba rendszeresen almát, répát, céklát, narancsot turmixolok, meg mikor mi jut eszembe. Persze nem minden nap, és nem alszom vele :) de pl. ma amikor nem tudtam mit főzzek, annyira jó volt, hogy tudtam, hogy letudom darálni a főtt husimat. Na, csak ennyit akartam. Remélem van akinek segítettem.
2012. júl. 30. 18:19
Nekem van, de én nem tudom jól felaprítani a hagymát vele? Mi a technikája? Sztem nagyok maradnak. Így nem tetszik...
5. Pitypang (válaszként erre: 4. - White Angel)
2009. márc. 7. 12:11
A WS Teleshop weboldalon van pár recept hozzá. Keresd ki a Robochef-et, a leírása alatt van néhány link, ahol a recepteket olvashatod. Nekem még nincs ilyen gépem, anyukámnak van, de erősen gondolkozom rajta, hogy nekünk is kellene egy. Azon agyalok épp, hogy a turmixhoz a kelyhet megvegyem majd hozzá vagy ahogy írták lejjebb, az nem olyan jó és inkább ne vegyem.
2009. febr. 20. 11:49

Nekem is van, én karácsonyra kaptam anyukámtól.

Én is nagyon szeretem. Hagymát, húst csak ezzel darálok.

Végre nem úgy nézek ki hagymaaprítás után mint akinek meghalt a kutyája! :):):)

Még másra nem nagyon tudtam használni, de akinek már régóta van adhat pár ötletet! :) Sziasztok!

3. edb6c38cef (válaszként erre: 2. - A9752c112e)
2009. febr. 20. 11:27

Nekem nagyon-nagyon bevált a Robochef. Tavalyelőtt októberben vettem a reklám hatására. Elmondhatom, hogy egy olyan dolog, amivel nem "vásároltam be" (negatív értelemben). Tényleg azt produkálja, amit a tv reklámban.

Amire rendszeresen használom: hagymát ezzel aprítok, tojást is a tojáskrémhez, nyers gombát a gombakrémhez. Húst is daráltam vele párszor. Diót már csak ezzel "darálok". Az is tetszik, hogy üveg, és mondjuk nem marad benne a hagyma szaga mosogatás után (mint esetleg egy műag.átvenné).


A turmix kelyhet is megvettem hozzá, az viszont műanyag. Talán gyengébben működik, mint az előző turmixgépünk. Legalábbis tejes-gyümölcsös lötyiket tovább kell turmixolni, hogy ne maradjon darabos.

De magát a Robochef-et, tehát az alap masinát, csak ajánlani tudom.

2009. febr. 20. 11:19
A Ws Teleshop reklámjában nagyon jónak tűnik,de égettem már meg magam rendelt termékkel.
2009. febr. 20. 11:18
Robochef tapasztalatokról szeretnék hallani, olvasni!Rendelt már ilyet valaki?Milyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook