Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Rizsleves diéta fórum

Rizsleves diéta (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. jan. 27. 06:46
Hát ha ettől komolyan lehet fogyni kipróbálom!
18. jelena
2009. febr. 26. 22:31
ha a gombát ki hagyom az baj lenne?
17. Mamek
2009. febr. 1. 17:15
Bevált valakinek ez a diéta? Kívácsi lennék az eredményekre, mert ez a leves egész jól hangzik..
16. 03755e6896 (válaszként erre: 15. - Edo75)
2007. jún. 22. 18:21
Szia! Mennyit fogytál a levestől és mennyi ideig használtad?
15. edo75
2007. jún. 14. 17:26

Sziasztok!

Tegnap megfőztem a levest és tényleg fincsi :)

ebédre és 7-kor vacsira is ettem 1-1 tányérral,jól is laktam tőle.

11-12 kg-t szeretnék fogyni! ezzel sikerülhet?

ma eddig 1 kaukázusi kefirt fogyasztottam el és most már kopog a szemem :( megyek levest enni :)


tényleg.... valaki fogyott már a kevestől?

2007. jún. 8. 07:29

Már megint én!

Próbálkoztam enni a levesből, de olyan undor fogott el.... Nem ment le egy falat se:(((( A budi manó jólakott / beöntöttem a WC_be /. Marad a nem zabálás, no kenyér, no cukor és du. 4-től semmi, esetleg 2 alma.

2007. jún. 8. 05:40

Jó reggelt!

Tegnap ettem délelőtt kb 11 körűl levest, nekem még mindig finom volt. Mivel el b...tam és belefőztem a rizst kevés leve lett. Ezért este forraltam vizet és összeturmixoltam egy adagot. Boztalmas volt, nem is ittam meg , hanem kiöntöttem. Megfogadtam, hogy ma min. 4x eszek, de ezt nem könnyű betartani egy 8 hetes babó mellett, főleg +2 gyerek +egy férj és a háztartás. Ja igen és ma még az anyosom is jön:)))) Lehet, hogy inkább szanaxot kéne bevennem!!!!!

12. Juddyt (válaszként erre: 7. - Vica-35)
2007. jún. 7. 13:14
A hetem még szaladgálós, de a jövő héten kikéne próbálnom:-)
11. Hoxa
2007. jún. 7. 12:52
Semmi gond, amúgyis van már egy gastroyal rizsleveses fórum. :)
2007. jún. 7. 12:51
Uppssz ez most egy pici reklám volt! Sorry a szerkesztőségnek! :(
2007. jún. 7. 12:50

Üdv minden fogyókúrázónak!

Én Február óta fogyasztom a Gastroyal ételeit és jelenleg -14kg járok 74kg voltam és mostmár csak 60. Nagyon boldog vagyok hogy rátaláltam erre a cégre, és ezért is javaslom mindenkinek!

Én a Káposztaleves kúrával kezdtem ami leszedett 4kg-ot.(1hét)

Ezután már a Szénhidrátszegényt ettem 2hétig ez is 4kg-tól szabadított meg.

Majd jött a Zsírégető diéta. Azt hiszem hogy 5hétig ettem és 1,5kg/hét volt a súlyveszteség. Azóta a Fitt lesz kaják közül saját magamnak válogatom össze az ebédet, vacsorát esetleg desszertet. És a súlyváltozás nagyon minimális +- 1kg de inkább minimum!

Tehát mindenki nagyon ajánlom. Én egy kis faluban lakom és soha nem gondoltam volna hogy oda is kiszállítják. És kiderült hogy igen és ráadásul ingyen!

2007. jún. 6. 20:56

Első tapasztalatom: a leves nagyon finom. Délután kettőre lett kész két tányérral ettem, de azóta semmit.

Javítás:a rizst meg kellett volna főznőm előre, mert sok levet vesz fel a levesből!!!

2007. jún. 6. 14:56

Szia Mindenki aki itt érdeklődik:)))

Elkezdtem én is a rizsleves diétát, bár egy kicsit másképp.Szeretettel várok minden érdeklődőt és csatlakozni vágyó " társam".

Eredeti recept:

A leves hozzávalói:

3 fej karalábé, 25 dkg gomba, 1 kg sárgarépa, 1 csomag újhagyma, 75 dkg brokkoli, 1 evőkanál olivaolaj, 2-3 gerezd fokhagyma, fél csokor friss kakukkfű, 1 babérlevél, 3 leveskocka vagy 2-3 evőkanál vegeta, 25 dkg előfőzött, hántolatlan barnarizs, 1 nagy konzerv darabolt paradicsom ( 8,5 dl )és őrölt bors.

Elkészítés:

A zöldségeket megmossuk, majd megtisztítjuk, feldaraboljuk. Az olajat felforrósítjuk, majd belenyomjuk a fokhagymát, és megfuttatjuk. A zöldségeket ( a brokkolin, a kakukkfűvön, és a babérlevélen kívül ) az olajba dobjuk, és folyamatos keverés mellett, pároljuk. Felöntjük 2,25 l vízzel, felforraljuk, és hozzáadjuk a leveskockát. Beleszórjuk a rizst,( amit elötte megfőztünk kb. 15 percig ), majd hozzá adjuk a paradicsomot. A levest borssal ízesítjük. Só nem kell bele!! Alacsony lángon 15 percig főzzük, majd beletesszük a brokkolit, a babérlevelet, és a kakukkfüvet és további nyolc percig főzzük.

Napi adagonkénti tápértéke, ( tehát amit egy nap fogyasztunk el )500kcal.


Ahogy én csináltam:

-3 karalábé tisztitva és daabolva 60 dkg=228 kal

-1 kg répa tisztítás után 70 dkg=245 kal

-8 db paradicsomo meghámoztam és daraboltam 65 dkg=143 kal

-a gombát nem pucoltam meg csak daraboltam 25dkg= 100kal

-1 evőkanál olajért nem vettem olivát, napraforgot használtam

- a leveskocka tyúkhúsleves 3 kocka=90 kal

- nem kaptam barna rizst ezért Hosszúszemű előgőzőlt és vad rizs keveréket vettem, nem főztem meg előre csak beleszórtam a levesbe 25dkg=865 kal

-friss brokkoli sem volt igy fagyasztottat vettem, de az csak 45 dkg-os=108 kal


Durván 1779 kal van a levesbe. Kiváncsi vagyok mennyi ideig elég.

Ja igen: 79 kg mértem a szomszédasszonyomnál. Azt mondta nem biztos, hogy jó a mérleg, de viszonyításnak megteszi.

Acentis méricskélés majd este lesz, holnap azt is megírom.

2007. jún. 6. 07:09

Sziasztok!

Nem sótalan ám, mert van benne 3 leveskocka. Többet azért nem lehet beletenni, mert a só megköti a vizet, lés pont az a cél, hogy az is távozzon. A káposzta levestől szerintem finomabb, és nem fúj fel annyira:-)

Sylva: addig csinálod ameddig meg bírod enni, én nem csak ezt eszem, hanem inkább csak ebédre és esetleg vacsira, pont azért, hogy ne utáljam meg gyorsan.

Reggelire müzli, teljeskiörlésű kenyér, sajt, tojás, vagy ami könnyű kevés kalóriás.

Ebédra a leves, estére sali, vagy ha kívánom akkor a leves. Súlyban nem tudom, mennyit lehet fogyni, de bár mennyi is az már jó, nem:-). A szakemberek különben heti 2 kg-ot mondanak, de ne feledd, hogy a vízelvonás is elindul, tehát nem csak zsírt veszítünk.

2007. jún. 6. 01:01
Ugyanolyan rossz mint a káposztaleves. Só nélkül milyen ize van az ételnek?
2007. jún. 5. 20:08
Én arra volnék kíváncsi, hogy mennyi ideig kell csinálni és mennyire sikeres? Mennyit lehet fogyni?
3. 4912cc9864 (válaszként erre: 2. - Annamarie)
2007. jún. 5. 14:01
Nekem is feltünt, s kiváncsi vagyok valaki probálta é
2007. jún. 5. 13:52
Kipróbálta valaki közületek? Kísértetiesen hasonlít a káposztaleves féle diétára, nem?
2007. máj. 31. 13:24
Fogyás éhezés nélkül: finom, egészséges.
Ha most úgy érzi, nem érzi majd jól magát fürdőruhában, szóval meg akar szabadulni a fölös kilóktól, és valami újra vágyik, akkor próbálja ki a karcsúsító csodalevest! Finom, és annyit ehet belőle amennyit akar.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook