Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! fórum

Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
5331. Janes76 (válaszként erre: 5329. - Bnedora)
2012. jún. 24. 18:20
Ez érdekes, de simán elképzelhető, hiszen atom letompít.
5330. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5328. - Janes76)
2012. jún. 24. 18:20
Első alkalommal mikor elkezdtem,majdnem két évig szedtem.Aztán utána volt egy-másfél év szünet,és jött újabb közel két év.Most megint volt egy kis szünet és most néhány hónapja szedem újra.Ki tudja meddig.... :S
5329. bnedora
2012. jún. 24. 18:14
Sziasztok! Délelőtt hallottam a rádióban, hogy a Rivotrilt a börtönben kábítószerként használják.
5328. Janes76 (válaszként erre: 5327. - 6ee0ffb012)
2012. jún. 24. 18:11
Oké, csak az a nem mindegy hogy mennyi ideig szeded és mennyit. Ez a 2 dolog nagyon nem mindegy. A Rivotrilról meg köztudott hogy gyakorlatilag 3 hónap alatt függővé tesz.
2012. jún. 24. 14:28
Én már életem során többször szedtem ilyesmi gyógyszereket és mindig gond nélkül le tudtam tenni.A lényeg a fokozatosság.Most is le fogom majd tenni,de még nem jött el az ideje sajnos.
5326. Janes76
2012. jún. 24. 12:19

Sziasztok!


A történetemet szeretném megosztani.


1.5 évig szedtem Rivotril-t (bőven gyógyszerfüggő voltam), mert volt egy összeomlásom kb. 1.5 éve (depresszió). Legutóbb mikor a pszichológusnál jártam azt mondta hogy teljesen meggyógyultam, de még 2 hónapig, a következő találkozásunkig szedjem. Én meg nem akartam szedni, mivel ha teljesen oké lettem, akkor meg minek szedjem? Ilyen gondolatok motoszkáltak a fejemben. Megpróbáltam elhagyni egy az egybe, de olyan elvonási tüneteim voltak mint egy drogosnak. Kézremegés, nem alvás, izzadás stb. Régebben feljöttem ide és öregnéneőzikéje segített nekem. Úgyhogy innen szeretném megköszönni a segítségét, borzasztó sokat jelentett nekem. :) Azt mondta felezzem le. Lefeleztem, de így is jöttek a tünetek. Pokoli tünetek, pokoli érzések. Így visszagondolva elég kínkeserves volt ez az egész. Egyszerűen nem volt akaraterőm abbahagyni, a tünetek miatt is meg a gyógyszer okozta nyugalom miatt is. 3x próbáltam meg és most 4. alkalommal sikerült. 3 napig jöttek a tünetek, utána folyamatosan elmaradoztak. Most már nem szedem, teljesen mentes vagyok minden káros anyagtól. Aki le akarja rakni annak azt üzenem, hogy tudom, iszonyat nehéz, átéltem, de megéri. Agyilag kell tudni első lépésbe letenni a cuccot, a tested meg szépen lassan követi az elmédet. Erre készen kell állni. Akinek kérdése van nyugodtan felteheti, válaszolok rá.

5325. 099c0bed40 (válaszként erre: 5323. - 6ee0ffb012)
2012. jún. 9. 20:14

Szia, köszi , aranyos vagy, itt vagyok! :)


Az a helyzet hogy pár hete gőzerővel vezetni tanulok, és mivel nem vagyok éppen mai leányka, nagyon-nagyon megszenvedem az elmélettel meg a rutinpáéyával is...kudarc kudarc után, bőgőgörcsökkel tarkítva, már azon a ponton vagyok hogy visszamondom az egészet, mert be kell látni hogy van olyan ami az embernek ( vagy lehet hogy csak nekem) nem megy.

Sajnálom, mert sok pénzünk benne van, és nagyon jó lenne ha tudnék kocsival közlekedni, de úgy látszik túlbecsültem a képességeimet ( igazság szerint nem is én akartam menni, hanem rábeszéltek, és mivel mostanában elég jól voltam lelkileg, azt hittem nem lesz gáz ha belevágok.

Sajnos nem így lett. :( )

5324. Rubens
2012. jún. 4. 20:41
Újabb döntés: nem várok őszig, július 5-re megvettem a British Airways közvetlen londoni járatára a jegyemet, este 19:00-ra. Már csak az útletlevél és az EU TB kártya van hátra, ezeket holnap és holnapután elintézem. Gyógyszerből meg majd íratok egy rakással a professzorral.
5323. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5322. - 099c0bed40)
2012. jún. 4. 07:08
Jó munkát,kellemes hetet! :)) Várunk a hétvégén!
2012. jún. 4. 06:46

:) Ha elvagy a napi adaggal, akkor tényleg tök mindegy hogy melyik napszakban szeded be, úgyis Te érzed hogy mikor kell a legjobban.

Most megyek dolgozni és hétvégéig ott vagyok, sajnos nincs net, de szombaton vagy vasárnap mindenképpen felkukkantok Rátok, vigyázzatok Magatokra!

5321. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5320. - 099c0bed40)
2012. jún. 3. 19:15

Köszönöm! :)

A napi adaggal sakkozhatok.Szóval rám bízta,hogy reggel vagy napközben,esetleg este kell-e több és úgy szedhetem.Csak ugye nem léphetem túl a felírtat.De ez eszembe sem jutna!

2012. jún. 3. 07:47

Kriszta és Rubens, mindkettőtök pozitív hozzászólásának nagyon örülök! :) !


Kriszta: persze hogy ki fogod bírni azt a 6 hetet, nyugi, mindig gondolj a legutóbbi beszélgetésre a dokiddal, és tégy úgy ahogy tanácsolta, az általa írt gyógyszereket se változtasd önkényesen, akkor nem lehet baj.


Rubens: igen, valóban igaz hogy létezik "áterfüggőség", az enyém is elmlítette mikor már 1,5 éve jártam Hozzá csak azért hogy beszélgessünk...nagyon hiányzott egy ideig, de aztán nem sokkal késöbb én is kimentem dolgozni külföldre ( igaz hétvégente hazajárok és csak két hétig vagyok ott), most meg vezetni tanulok, úgyhogy vannak új feladatok-célok amik minden energiámat igénybe veszik, de úgy hiszem hogy ez épp így jó, mert azt vettem észre hogy nincs időm annyit analizálgatni magamat mint eddig.

5319. Rubens
2012. jún. 2. 20:44

Köszönöm mindenkinek az elismerését, jól esik. Ha az ember nagyon erős, akkor semmi sem tántoríthatja el a céljaitól. Ne feledjétek, minden csak akaraterő kérdése. Köszönöm mindenkinek a bíztatást, jó, hogy rátaláltam erre a topicra, ez is sokat segített.


Kriszta! Jó orvosod van, kár, hogy nem mindenkinek jut ilyen. Azonban az én magánorvosomnak adok igazat: a pszichiátriai beszélgetés is függőséget okoz egy idő után. Az a jó szakember, aki felkészít arra, hogy kirepülj a fészekből, és saját magad tanuld meg kezelni az élethelyzeteket, önálló légy, ne kelljen mindig valakinek babusgatnia. Meg gyógyszereznie. Asszem, én nem bánom, hogy egy 15.000 Ft-os óradíjas orvost választottam ki (a környék legelismertebb professzorát), nem lehúzni akart, 86 évesen neki már tényleg csak egyfajta hobbi ez, és látszik, hogy csak olyan eseteket vállal el, amik nem reménytelenek. Azt gondolom, ez egy befektetés volt. Egy nagyon jó befektetés. Ő úgy nevezte ezt, hogy önismereti pszichoterápia. Tehát az egészben ne keressen senki semmi különlegeset, csak sima párbeszéd zajlott közöttünk, s ő egy tükröt tárt elém. És én annak a tükörben látott dolgok tartalmával egyet is értettem. Kellett valaki, aki szembesít a valódi énemmel.


Az esti, elalvás előtti gyógyszereket szerintem szedni fogom még jó ideig, azoktól nem is akarok megválni, mert azok nem lassítanak be, mint a Xanax, csak segítik az alvásomat. Viszont a reggeli és esti fél, azaz összesen 2 x 0,25mg-os Xanax adagot nem mostanában akarom tovább csökkenteni. Most végre lenyugodtam, és szeretnék egy kis időszakot elvonási tünetek nélkül. De megbeszéltem az orvosommal azt is, hogy ezentúl vele irattatom fel a gyógyszereket is, csak sima gyógyszerfelírási díjért cserébe. Én ahhoz a hülye TB-s orvoshoz soha többé be nem megyek. Aztán ősszel úgyis elmegyek Magyarországról, szóval majd utána kell néznem ezeknek a gyógyszereknek az angol megfelelőjének.


Így hát az újabb küldetés is megvan, amire bárorított az orvosom: új életet kezdeni egy nyugati civilizációban, egy modern felfogású országban. Ez az új célom, és ezt is teljesíteni fogom bármi áron.

2012. jún. 1. 16:31

Sziasztok!


Voltam ma az orvosomnál.Szerencsém volt,mert az előttem levő nem ment el,én hamarabb odaértem,így az egy órából lett majdnem másfél.De olyan jó volt mindent elmondani,rázúdítani!Sokat segített megint,mert nem azt mondja,amit hallani akarok(volt ilyen orvosom),hanem ha kell bizony seggbe rúg.Átbeszéltük a viselkedésemet,az életszituációkat,amiket nem nagyon tudok kezelni(megoldani végképp),de sok-sok hasznos tanácsot kaptam.A gyógyszerezés picit változott.Legközelebb már eleve úgy adta az időpontot,hogy legyen tiszta másfél óránk :)) De ez most másfél hónap múlva lesz,mert szabin lesz egy hónap múlva.De addig kibírom vhogy.Remélem :S

5317. 099c0bed40 (válaszként erre: 5315. - Bnedora)
2012. jún. 1. 11:33

Szia, én orvost váltanék a helyedben.

Amit leírtál, abban több olyan dolog is volt ami arra utal hogy az orvosod nem kellően figyel Rád és nem is tájékoztat részletesen, ráadásul minden áron ragaszkodik a saját bevett gyógyszereléséhez, ez pedig finoman szólva sem a Te érdekeidet szolgálja.

5316. 2545157c39 (válaszként erre: 5315. - Bnedora)
2012. jún. 1. 10:47
A Rivotrilt önkényesen ne szedd a xanax után, ha nem bízol a dokidban sztem akkor keress másikat, nem lehet esetleg az hogy ő úgy látja szinten tart Téged a Xanax?
5315. bnedora (válaszként erre: 5314. - 099c0bed40)
2012. jún. 1. 10:44
Sziasztok! Azért hagytam ki 5 napot, mert nem figyeltem és elfogyott, jött a hosszú hétvége, változott a rendelési idő az orvosnál, így elcsúsztam vele. Szerintem sem lett volna probléma a váltásra, de nem tudtam meggyőzni ész érvekkel sem a dokit. Úgy látszik érdeke fűződhet, hogy a xanaxot írja fel. Ráadásul ki is szúrt velem (lehet hogy direkt), mert nem írta oda, hogy mennyi időre kapom a 2 dobozt, így csak egyet adtak ki. Ha elfogy, akkor kérni fogom a másikat. Mondtam neki, hogy van 3 doboz Rivotrilom, esetleg szedhetném-e azt helyette, de nem ajánlotta. Lehet, hogy orvost kellene váltanom?
5314. 099c0bed40 (válaszként erre: 5311. - Bnedora)
2012. jún. 1. 09:08

Szia, az igaz hogy ezeket a szereket csak fokozatosan lehet abbahagyni, de ha már öt napot kihagytál akkor igazán írhatott volna valami mást, főleg ha azért hagytad abba, mert ettől nem voltál jól.

Sokszor nem értem az áterek logikáját, igaz én nem végeztem orvosi egyetemet mint Ők, csak próbálok józan paraszti észel gondolkodni, de lehet hogy ez a hiba.

5313. 099c0bed40 (válaszként erre: 5308. - Rubens)
2012. jún. 1. 09:05
Szia, ez bámulatos, kívánom hogy úgy legyen ahogy írod!!!!!!!!!
5312. 2545157c39 (válaszként erre: 5311. - Bnedora)
2012. jún. 1. 06:04
Nagyon sajnálom, én amikor kértem a gyógyszerváltást nekem rögtön kicserélték, persze már beváltra.
5311. bnedora
2012. máj. 31. 22:11
Sziasztok! Ma voltam a dokinál, elmondtam neki, hogy 5 napja nem szedem a Xanaxot, így jó lenne, ha váltanánk gyógyszert. Elmondtam a problémáimat ezzel kapcsolatban, de azt mondta, nem szabad abba hagyni, csak fokozatosan. Nem írt fel másikat, így továbbra is a Xanaxot kell szednem:-(
5310. 2545157c39 (válaszként erre: 5308. - Rubens)
2012. máj. 31. 19:11
Nagyon ügyes vagy és gratulálok hozzá :):)
5309. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5308. - Rubens)
2012. máj. 31. 18:48
Fantasztikus vagy Rubens,gratulálok!!! Nekem kell a beszélgetés.Jobban,mint a gyógyszer.Bár holnap reggel megyek és emeltetni kellene,szóval...Kiváncsi leszek mit mond majd. :S
5308. Rubens
2012. máj. 31. 18:45

Sziasztok!


Én úgy néz ki, hogy ma voltam utolsó előtti alkalommal a professzornal. Ő azt szereti, ha nincs szükség folytonos kezelésre, mert szerinte ez is függőséget okoz. Én meg nem is érzem mar szükségesnek a kezelést. A következő alkalommal lezárjuk a beszélgetést. Aztán szeptemberben elkezdek egy új életet Londonban.


A Xanax meg lassan a múlté...

5307. 2545157c39 (válaszként erre: 5306. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 30. 16:30
Dehogynem :) Csak hinned kell benne :)
5306. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5305. - 2545157c39)
2012. máj. 30. 16:29

Köszönöm! :)

Soha nem fogom tudni letenni ezeket a vackokat :((

5305. 2545157c39 (válaszként erre: 5304. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 30. 16:28

Sajnálom :(

Kitartás! lesz jobb is!

2012. máj. 30. 16:26
Én pénteken megyek a dokihoz.Emeltetnem kell sajnos mindkét gyógyszeren.Mostanában eléggé zűrös lett minden,ideges,feszült,sírós lettem és aludni sem tudok.Remélem találunk majd vmi jó megoldást.De most annyi minden problémát fogok szegény nyakába zúdítani,hogy lehet,kevés lesz az egy óra :(
5303. Sly001 (válaszként erre: 5302. - 099c0bed40)
2012. máj. 30. 10:14

Igazad van,orvostól függ.

Én mindenesetre rettegnék egy gyógyszerváltástól is,mert gondolom nem zökkenőmentes...

5302. 099c0bed40 (válaszként erre: 5298. - Sly001)
2012. máj. 30. 06:29

Sziasztok, Sly, nem úgy van hogy a két szer ( rivo, xanax) közül az egyik erősebb mint a másik, hanem a hatóanyaguk más, és van akinek az egyik jobban bejön mint a másik.

Az áterek is teljesen különböző véleményen vannak, egy rézük csak és kizárólag Rivotrilt ír minden betegének, míg a többiek ragaszkodnak a xanaxhoz ( frontinhoz).

Az a baj, hogy van egy olyan érzésem, igazából nincsen ez az egész feszültségoldós téma helyretéve még orvosi szinten sem. :(

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook