Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! fórum

Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
5511. jak27 (válaszként erre: 5510. - Majcus)
2013. jan. 9. 23:22
Én xanaxot szedek, de mikor a vérnyomás problémák miatt elmentem belgyógyászhoz, és úgymond bevallottam, hogy xanizok, ő is ezt ajánlotta helyette. Mikor le akartam tenni, utánaolvastam, és a macskagyökér ugyanúgy a GABA-ra hat, mint a nyugtatók, és anyu is valeriánával tudta letenni. Sokan kételkednek a gyógynövények hatékonyságában, de én azt mondom, igen is hathatnak, csak türelem kell,és nem kell ugyan azt a hú de kiütött érzést várni tőlük, is több idő kell, hogy hassanak. Ha egyszer rászánom magam, én is segítségül fogom hívni a gyógynövényeket, és a sokak által víznek tartott homeós bogyókat is.
5510. Majcus
2013. jan. 9. 22:48

sziasztok ! Nekem egy idegösszeomlás és kimerültségre írt fel a doki rivotrilt 0,5 mg-ost. először azt mondta hogy szedjek napi 2-t. aztán emelte napi 4-re , de attól meg dührohamokat kaptam és nekimentem az anyámnak. Hírtelen hagytam abba , egyszercsak nem szedtem . Semmi bajom nem lett. Brighttonnak üzenném, hogy valeriana relaxot szedjen, nem vényköteles. Kezdje napi 2-vel reggel-este. Nagyon nem bírsz aludni akkor lefekvés előtt vegyél be egyszerre 2-t. vigyázz mert csalóka és hamar elnyom . Összetevői : golgotavirág ( jó a szívre , szorongásra) komló ( nyugtat és altat ) macskagyökér ( feszültségoldó ) jelenleg a 30 db-os kiszerelés 1090 Ft. Remélem tudtam segíteni .

Jahh igen , a rivotril-ról kiderült, hogy közkedvelt börtöndrog , az alacsony ára miatt és mert szószerint kiüti az embert. Túlzottan oldja a gátlásokat .

5509. Brighton
2013. jan. 9. 22:09

Jelentem, tegnap egyet be kellett vennem, de az tényleg kényszerhelyzet volt.


Ugyanis már hetek óta szenvedek, a megfázás után most éppen tüdőgyulladásom van, és tegnap már hánytam és lázam volt, amitől annyira megijedtem (hogy meg fogok halni vagy hogy kórházba kerülök), hogy már szédültem őrülten, és azt hittem, elájulok. Na, ezt már nem bírtam tovább. Bekaptam a mérget. Így 1-2 óra múlva minden helyreállt. Ha ez az incidens nincs, kibírtam volna Xanax nélkül. Így tegnap dél körül bevettem egy 0,5mg-ot, amitől még éjszaka is úgy aludtam, mint egy csecsemő. Ma már természetesen semmit sem szedtem be, mert nem akarok visszaszokni rá, és ahogy öregnéneőzikéje is írta, nagyon könnyű ismét e szer rabságába esni. Kicsit szédelegtem ma, meg zavar, hogy nem mozoghatok még kint a folyamatos rosszullétek miatt, de innentől már túlélem, főleg, hogy végre kezd elmúlni a láz is.


Amúgy meg öregnéneőzikéje! Simán menni fog. Erős akaratod van, hogy le tudtál jönni ilyen nagy dózisról. Légy büszke magadra eme teljesítménynyel! Csak gratulálni tudok, és drukkolni, hogy sikerüljön örökre megszabadulnod Neked is a rabságtól. Ami egyszer sikerült, az csak könnyebb lesz következőre, hiszen már lesz rutinod, tudni fogod, mit, hogyan csinálj. Nekem tegnap sokat segített intő példád, hogy milyen könnyű visszaszokni rá, ha egymás után elkezdi újra szedni az ember. És tényleg, mert ma sokkal jobban éreztem az elvonását, mint az ezt megelőző napokon, amikor is semmit sem szedtem. Ezért figyeltem nagyon oda, hogy ne legyen folytatása a dolognak.

5508. 099c0bed40 (válaszként erre: 5507. - Brighton)
2013. jan. 6. 22:54

Igazad van, csak úgy lehet letenni hogy soha többé, én még azt is javasolnám, ne legyen sehol "vésztartalékod", nehogy egy-egy nehezebb periódusban véletlenül is elcsábulj.

Az én napi adagom ennek a hat- nyolcszorosa volt, minden szakember állította hogy csak a pszichiátrián tudnak leszedni róla, ennek ellenére én vérrel-verítékkel ugyan, de végigcsináltam itthon a nulláa csökkentést.

Sajnos 1o hónap után történt valami olyan, hogy azonnal nyúltam a vésztartalékért...most még szelídebb dózisban szedem, mert még így is hat, és ezt is szeeretném elhagyni amint tehetem.

Ha egyszer ment, úgy hiszem mennie kell újra.

5507. Brighton
2013. jan. 6. 16:04

2x0,5mg volt a napi adagom, azaz osszesen 1mg. De mindig megijedtem az elconasi tunetektol. A simat szedtem, nem az SR-t.


Latom, nagyon konnyu visszaszokni ra. Eppen ezert nem akarok tobbe ehhez nyulni. Tobbe nem akarok a rabja lenni ennek a szemetnek.

5506. 099c0bed40 (válaszként erre: 5502. - Sly001)
2013. jan. 6. 15:51
Bocsi Sly, azzal kellett volna kezdenem hogy köszi amiért helyettem utánaolvastál!!!!!!
5505. 099c0bed40 (válaszként erre: 5503. - Sly001)
2013. jan. 6. 15:48

Szia, ez igaz, de be kell vallanom hogy közben ismét "visszaestem"...sok minden lelki dolog összejött a tavalyi év vége felé, és több hónapnyi önmegtartóztatás után egy napon ismét hozzányúltam a jól bevált kis benzóimhoz, azóta pedig naná hogy nem bírom letenni. :(

Nem a korábbi ló adagnyit, de úgy érzem jelenleg rendszeresen szednem kell ahhoz, hogy életben tudjam tartani magamat.

Nagyon furdal miatta a lelkiismeret, de ez van.

Bízom benne hogy ha rendeződnek körülöttem a dolgok, ismét neki tudok állok a házi detoxikálásnak mint ahogy idén egy éve sikeresen megtettem.

5504. Sly001 (válaszként erre: 5503. - Sly001)
2013. jan. 6. 15:23
Jav: képest
5503. Sly001 (válaszként erre: 5500. - 099c0bed40)
2013. jan. 6. 15:23
Ez semmi ahhoz képet,amit Te tettél le!!!
5502. Sly001 (válaszként erre: 5500. - 099c0bed40)
2013. jan. 6. 15:22
Visszaolvastam, 0.5 mg Xanax amit elhagyott most Brighton.
5501. Sly001 (válaszként erre: 5500. - 099c0bed40)
2013. jan. 6. 15:20
:))
5500. 099c0bed40 (válaszként erre: 5498. - Sly001)
2013. jan. 6. 15:17
:)))) Ezt nem hiszem el: azonos pillanatban azonosat gondoltunk, csak mire én megfogalmaztam, Te már feltetted a kérdésedet.
2013. jan. 6. 15:15

Szia Brighton, megkérdezhetem hogy mennyi volt a napi átlagos benzo-adagod mikor még függő voltál?

Nem muszáj válaszolni, vagy jöhet privátban is, de mivel magam is érintett voltam ( sőt csökkentett üzemmódban ugyan de sajnos mai napig is az vagyok) módfelett érdekelne a dolog.

5498. Sly001 (válaszként erre: 5496. - Brighton)
2013. jan. 6. 15:10
Mennyi volt a napi adagod?És mit szedtél,simát vagy sr-t?
5497. 099c0bed40 (válaszként erre: 5494. - Sly001)
2013. jan. 6. 15:08

Szia Sly, ha hiszel benne, akkor igenis menj és próbáld ki!

Max. pénzt veszthetsz és negatív tapasztalatot gyűjthtesz ha netán nem jön össze, de az anyagiak ilyen esetben jóval kevesebbet számítanak mint egy esetleges végleges gyógyulás, legalábbis szerény véleményem szerint.

5496. Brighton
2013. jan. 6. 14:56
Ugy erzem, hogy nem lesz szukseg a bogyokra bizonyos helyzetekben sem. Mindenesetre lesz nalam mindig, mert az a tudat megnyugtat, hogy van nalam gyogyszer. Ez a masodik nap, es eddig semmi gond. Szedules es elvonasi tunet az van, de lazam is van. Ezek szerint meg egy ennyire foggo is le tudja tenni ezt, mint amilyen en vagyok.
5495. Brighton (válaszként erre: 5494. - Sly001)
2013. jan. 5. 20:59

En a legutobbi sikertelen probalkozasomkor Valeriana-t szedtem, ami azert volt hulyeseg, mert ugy meg arra szoktam ra. Vegulis a Xanax is kellett, ugyhogy nem jott ossze. Nem ellenreklamot akarok csinalni, de jol gondold meg, kire koltod a penzed. Olvastam mar olyat is, aki azt irta, hogy a Csernus se tudta lehozni a benzorol. Meg kell szenvedni a dolgot, mashogy sajnos nem megy.


Ez az elso napom 100% benzo mentesen, es tuleltem. Kemeny volt nagyon, de egyre edzedtebb vagyok. Kitartast mindenkinek!

5494. Sly001
2013. jan. 5. 15:28

Ismeri valaki Dr. Tolnai Valériát?(Budapest)

Pszichiáter, pszichoterapeuta, hipnoterapeuta, homeopata, méregtelenítő terapeuta.

A családinet oldalon lehet tőle kérdezni.

Megírtam neki a kálváriámat,hogy nem tudom elhagyni a napi 1 mg benzót,és ezt válaszolta:


Kedves Kérdező!


Az Ön esete bizonyítja, hogy a gyógyszer nem igazi segítség.


Én homeopátiával gyógyítok, szívesen segítek, de mindenképpen meg kell oldania, hogy feljön hozzám.

Egy nagyon részletes beszélgetés után tudom megmondani, hogy mely homeopátiás szer/szerek segítenek Önnek.

Ezeket csak átmenetileg kell szednie és rendbe hozzák. Elhagyhatja pár hét vagy hónap után - örökre! :))

Addig is míg feljön vegyen a patikában SEDATIF PC-t, rá van írva a szedés, ezt szedheti a Xanax mellett csak 20 perccel arébb kell bevenni /elszopogatni/- rá van írva minden, ne mobil kmellett vigye haza a táskában - , ez stressz, szorongás, ijedtség ellen elég jó, bár gyenge.


Jobbulást!

BUÉK!

5493. Brighton
2013. jan. 4. 21:05
Ma mar lazzal es a nem mulo megfazassal kuzdok ismet. Ezert van az allando szajszarazsag. A betegsegtol. Viszont egyre jobban birom Xanax nelkul. Az a tervem, hogy holnaptol mar teljesen elhagyom. Huhh, durva lesz. Tegnap voltak ismet holtpontok, azt erzem, hogy innen mar konnyu lesz.
5492. Sly001
2013. jan. 3. 22:08

Engem sem érdekelnének az elvoánsi tünetek,ha nem lenne egy 8 éves kisfiam,aki egészségügyi okok miatt magántanuló.Koraszülött volt,és ebből maradt vissza neki immunhiányos állapot (IgA hiány),és középsúlyos aszthma,és allergia.Napi 24 órában topon kell lennem mellette minden téren,mert rengeteget kell tanulnunk is napi szinten,hogy tartani tudja az iramot a második osztályos tananyagban.Talán a nyári szünet alatt tudom majd megpróbálni a benzócsökkentést.De máér előre rettegek,hogy akor meg a fiam nyári szünetét teszem tönkre.

Párom nem igazi partner a betegségemben,nem élte át,és nem tudja,mi is ez pontosan.A fiam tanítása pedig 100 %-ban az én feladatom,a páromnak sajnos nincs érzéke hozzá...

5491. Brighton
2013. jan. 3. 17:42

Ezt is olvastam, hogy nagyon nagy a placebo hagasuk a benzoknak. Ezert nyugszunk meg azonnal, miutan bevettuk, holott 2-3 ora, mire hat a gyogyszer.


Ujabb mellkhatasra lettem ma figyelmes: a szaj folytonos kiszaradasara. Allandoan inni kell, egy vodor folyadek sem lenne eleg.


Jak27! Igy van, szinte mar-mar lehetetlen lejonni rola, de ez sokat segit, hogy tudom, van mas is, akinek mar sikerult a dolog. Erdekes modon ma delutan ota sokkal jobban vagyok. Tegnap este mar majd meghaltam. Ugy latszik, sok holtponton tul kell jutni.

5490. _Dina_ (válaszként erre: 5489. - Jak27)
2013. jan. 3. 17:14

Lehet felezni, csak akkor nem lesz teljesen sr! Mert ugye amiatt sr, hogy olyan anyaggal van bevonva, ami nehezebben szívódik fel és ha azt kettévágjuk, attól még megmarad az a bevonat de nem mindenhol! Ezért lesz rövidebb mint az egész sr, de nem olyan lesz mint a sima 0,25! Azt mondta a doki, hogy csinálhatjuk ezt is, hogy felezzük, vagy hogy szedjek 0,25-öt, de én inkább felezem majd.


Olyan velem is volt, hogy elfelejtettem bevenni. 3-4 óra is eltelt és semmit nem vettem észre! Amint eszembe jutott bevettem! De ami karácsonykor történt az ugye tudatos volt és tudtam hogy nem vettem be, és azon görcsöltem, hogy na vajon mikor leszek rosszul! Nekem az alvással sosincs gond! Már este 8-kor eltudnék aludni.

5489. jak27
2013. jan. 3. 10:50

Brighton, szorítok, hogy sikerüljön. Biztatásként, hátha segít: anyumnak is volt xanaxos korszaka, és le tudott jönni róla. Néha ezeket a fórumokat olvasva olyan érzése van az embernek, mintha ez lehetetlen lenne, de anyu a példa rá, hogy nem. És mellette és azóta sem volt másféle bogyó.

Dina, én ezt a fajta megoldást, hogy az sr-t felezni, még nem hallottam. :O Amúgy biztos, hogy a pszichikai rászokás nálad is bejátszhat. Én jártam úgy, hogy elfelejtettem bevenni. Ez a gyógytornásznál jutott eszembe, aki épp kezelte a babámat. Addig, még nem jöttem rá, hogy nincs bennem, semmi bajom nem volt, de amint bevillant, rosszul lettem, és ugye menekülni sem tudtam e helyről, a lányomat csaknem hagyhattam ott. Nagyon vártam a végét... Ezután is volt, hogy elfelejtettem, és úgy voltam vele, kipróbálom, milyen nélküle egy nap. Nem volt egy leányálom, de ki lehetett bírni, még aludni is tudtam, pedig mikor elkezdtem szedni, a napi 2x0,5 mg-tól sem tudtam...

5488. _Dina_ (válaszként erre: 5487. - Brighton)
2013. jan. 3. 08:14

Igen, erre én is gondoltam! Majd ha letettem a gyógyszert, néha-néha lehet befogok venni, ha nagyon stresszes helyzetbe kerülök!

Közben megbeszéltem a dokival hogy fogom abbahagyni a xanax sr-t! Egyszerűen felezni fogom, részben fogja csak elveszíteni az sr hatást, tovább fog tartani mint a sima! Ez azért jó hír!

5487. Brighton
2013. jan. 2. 21:47

Ma ismet szenvedek nagyon. Faj a szivem, meg ilyenek. Ilyenkor mindig kimegyek a lakasbol a levegore. Amig kint vagyok, semmi bajom.


Kozben gondolkodtam egy kicsit es arra jutottam, hogy neha, stresszes helyzetekben bevehetek egy bogyot. Akkor szokok csak ra, ha folyamatosan szedem. Ezert repules es fogorvos elott talan megsem artana bekapni egyet, s az segit ellazitani az izmokat. Akkor van a baj, amikor mar csak azert szedjuk a Xanaxot, hogy az elvonasi tuneteket enyhitsuk.

5486. _Dina_ (válaszként erre: 5485. - Brighton)
2013. jan. 2. 10:27

Na akkor már ezt is tudom! Köszi! Egy fél órája vettem észre, hogy szombaton elfogy a gyógyszerem, a doki meg csak kedd, szerda délelőtt rendel. Másfél óra utazás vár rám, már a buszon ülök! Még szerencse, hogy észre vettem!

Én sem szeretek otthon ülni egész nap, de most jól esett volna, mert beteg vagyok!

Vigyázz majd, mert csúsznak a járdák, legalábbis nálunk Budán fent a hegynél!

5485. Brighton (válaszként erre: 5483. - _Dina_)
2013. jan. 2. 09:54

Yep, ez az elvonási tünet. A Xanax elhagyása vagy csökkentése ingerültséget, pánikreakciókat szül. Így mindig arra készteti a "beteget", hogy kapjon be azonnal egy bogyót, ha valami rossz benyomás éri. A Xanax a problémák előli elmenekülés egyik alternatívája. És az a röhej, hogy még jobban szorongsz a gyógyszertől.


Most is szívesen mennék kicsit mozogni, de -4 fok van, deres az idő, és a futárt is várnom kell. Remélem, javulni fog mielőbb az időjárás, mert a szabadtéri mozgások óriási löketet adnak. Az időjárástól függetlenül délután és este azért ki fogok mozdulni, nem bírok bent ülni egész nap.

5484. Brighton (válaszként erre: 5482. - 099c0bed40)
2013. jan. 2. 09:49
Köszi, ez jól esett. Kevesek szoktak egyetérteni velem, de egy agymosott társadalomban ez a normális :-)
5483. _Dina_
2013. jan. 2. 07:43

Sziasztok! Már előre látom, hogy nem lesz egyszerű letenni a 0,5 xanax sr-t! Mert hát igen, felezni nem lehet, mert elveszti az sr hatását!

Karácsonykor egy kisebb összeszólásom volt a nővéremmel és makacsságból mondtam hogy oké, ma nem veszem be, lesz ami lesz! Délben szoktam bevenni és délután 5 fele rosszul lettem. Fejfájás, remegés, iszonyú feszültség, idegesség! Amint bevettem ezek el is múltak! Akkor ez elvonási tünet volt?

Minden elismerésem azoknak akik letudták ezt tenni! Már most látom, hogy én is megfogom szenvedni!

2013. jan. 2. 06:27

Bocs,at előbb lemaradt: minden elismerésem amiért le tudtad tenni, a másik, Te egy nagyon intelligens ember vagy, ez már a hozzászólásaidból is simán lejön.

Gratulálok a teljesítményedhez, és ha teheted, kérlek maradj itt a fórumon, mert sokat lehet Tőled tanulni minden értelemben.

Üdvözöllek: Eszter

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook