Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Reménykedem Suhajda Szilárd szerencsés visszaérkezésében. fórum

Reménykedem Suhajda Szilárd szerencsés visszaérkezésében. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
39. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Channa*)
2023. máj. 26. 11:56

Egy Balaton átúszás és egy Himalája megmászás nem ugyanaz a kategória.

Sem fizikailag, sem anyagilag.

2023. máj. 26. 11:35

Szerintem helikopter sem megy fel ilyen magasra. Nem is értettem, hogy mit akarnak azzal, hogy helikoptert küldenek fel.


Amúgy meg miért? Mert hajtja valami, ugyanaz a valami, ami az emberi fajt naggyá tette, ami lehetővé tette, hogy földrészeket fedezzünk fel, lemenjünk a tenger mélyére, kimenjünk a vilagűrbe, stb. Az ilyen emberek nélkül nem tarthatna ott az emberiség, ahol.


Én sem mennénk, de neki ez volt az álma. Jobb lett volna, ha feladja, beül a számitógép elé, sörözik, depis lesz az álmai nélkül? Lehet, sőt, szinte biztos, hogy nem él(t) szép hosszú életer, de úgy élt, ahogy azt csinálta, ami boldoggá tette. Kevesen mondhatják el ezt magukról. Hogy megérte-e neki? Ezt ő tudja. Az ő élete, az ő döntése, senki másnak nem ártott, senkit nem vitt magával.

37. timycat (válaszként erre: 35. - Channa*)
2023. máj. 26. 10:17

Attól hogy ott egy drón, még nem 2 perc feljutni egy emberért, ahogy helikopterről sem mentenek. Az ember nem mindenható, bármennyire is szeretjük azt hinni.


Ez ilyen, ez a játékszabály, amit nem ember ír, hanem a természet, aki tuti nem akar így járni az nem megy oda, aki kockáztat és odamegy annak számolnia kell ezzel is.

36. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Channa*)
2023. máj. 26. 10:11
Serpával szoktak nekivágni pont azért, hogy legyen, aki segít. De ő direkt nem akart serpát. Az már plusz szerencsétlenség, hogy a jeladója vacakolt, és be is mondta az unalmast.
35. Channa* (válaszként erre: 34. - Timycat)
2023. máj. 26. 09:51

Na de, azt nem lehetne megcsinálni, amit tesznek pl. egy Balaton átúszásnál is van, hogy szinte mellettük megy egy hajó és ha gond van, akkor kimentik?


Itt is lehetne, hogy követik drónnal vagy helikopterrel és akkor látnák, ha bajba kerül, tudnának kommunikálni.


Persze, a veszély így is meglenne, hiszen egy lezuhanásnál nem biztos, hogy életben maradna, de egy ilyen esetben, hogy fagyás, stb. segíthetnének.


Persze, az is lehet, hogy kutya baja, illetve az is, hogy nem akarná a segítséget, de akkor sem az lenne, hogy minden áron meghalna...

34. timycat (válaszként erre: 33. - Globus)
2023. máj. 26. 08:22

Ne hasonlítsuk az általunk ismert terepet egy 8000 ezer méter feletti körülményekkel.


Ez egy ilyen sport, halálos. Valahol ez vonza őket. Ezért indul el oxigén palack nélkül is, mert majd ő, noha palackkal is életveszélyes, de nem, ő anélkül megy. Emberfeletti teljesítmény. Ha "puha párnát tesznek alá" lehet az eszelősnek már nem is vonzó. De szerintem benne van a veszély a túlbiztosításnak (már ha egyáltalán ez megoldható), hogy minden más gyökér meg nekiindulna, mert hát majd valaki úgyis megment.

33. globus (válaszként erre: 31. - Channa*)
2023. máj. 26. 08:07
Hát ez az, ami érthetetlen. Ma már egy falusi suhancnak is van drónja, nem lehetne ezeket a hegyi túrákat követni? Vagy ilyen magasságban, távolságban nem működik a kütyü?
2023. máj. 26. 08:04

Most mondják, hogy megpróbáltak segíteni, de nem tudtak, és 10-12 órával később tudták meg, hogy látták.

És semmi esélyt nem adnak neki az életbe maradásra...

31. Channa* (válaszként erre: 23. - Flóra76)
2023. máj. 26. 08:03

Igen, nagyon fura.

Igen, elmegy mellette. Lehet, hogy távolról látja, lehet, hogy nem akarja veszélyeztetni saját életét, de azért egy rádió üzenetet küldhetne, hogy itt lát egy hegymászót, akinek gondjai vannak szerinte.


Lehet, hogy megtették, lehet, hogy ezért tudnak róla, de nem kellene ilyenkor azonnal indulni? Vagy már előbb, amikor a nyomkövető nem jelzett? Gyors és jó eszközeink vannak már.

30. timycat (válaszként erre: 16. - Levarosbukta)
2023. máj. 26. 08:03
Ez a logika szerint ebben a feleség is "hibás", gyereket szült egy eszelősnek.
29. Channa* (válaszként erre: 24. - Globus)
2023. máj. 26. 08:00
Persze, értem én, hogy miért teszik, de fura...
28. timycat (válaszként erre: 24. - Globus)
2023. máj. 26. 07:59

8000 ezer méter felett nincs több száz méterre nézelődés, minden lépésért küzdenek.

Kiss Péter hegymászó is állítólag azért halt meg, mert segíteni próbált Erős Zsoltnak. Szerintem ott nincs terven felüli lépés, visszafordulás, plusz teher cipelés, mert belehal az összes, nem éri meg.

27. Channa* (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2023. máj. 26. 07:58

Nem rá gondoltam, de nem tudom, hogy ki volt az illető.

Nem egyszerre indultak, hanem Erős Zsolt után x idővel, azt hiszem az ő emlékére...


Kiss Péter az orvos volt, ha jól emlékszem, de én se követem annyira, csak hallom és akkor mindig szőrnyűlködök, hogy ennek mi az értelme?

2023. máj. 26. 07:55
Sajnos van aki az életéért kapaszkodik. És szerencsére kevesen, akik a hegyért........
25. globus (válaszként erre: 24. - Globus)
2023. máj. 26. 07:53
Én inkább azt furcsállom, hogy a drónok idejében ilyen bonyolult a keresés, messziről virító piros ruhában van. Helikoptert is csak akkor küldenek, ha már gyalogosan látja valaki? Ezek szerint levegőből, fentről keresni nem lehet?
24. globus (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. máj. 26. 07:51
Szerintem így fogalmazzák, de valójában nem az történik, mint egy utcabeli elmenésnél :) Lehet, hogy több száz méterre értik, és mindenkinek megvan a saját útvonalterve, amitől nem térhet el hirtelen döntéssel. Úgy gondolom, ez afféle alapszabály a hegymászóknál, hogy mindenki elsősorban saját magáért felel 100 százalékig. A mentés pedig egy másik esemény.
23. Flóra76 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. máj. 26. 07:42

Számomra is furcsa egy sport ez, túl extrém.

Elmegyek mellette, pedig haldoklik, mert ha megállok segíteni, meghalok én is akár.8000 fölött csak magad vagy...

2023. máj. 26. 07:38

Na, az is milyen dolog, hogy elmennek mellette, a ruhája alapján ő volt, és látták, hogy él, de fagyás és valamilyen ödéma jelei is látszottak rajta...


Hát, nem tudom...

2023. máj. 25. 21:00
Sajnos nem lesz meg. 😔
20. levarosbukta (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2023. máj. 25. 19:29
Olvastam! Egy nyelvet beszélünk! :)
19. libikóka (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
2023. máj. 25. 19:25
Nem írom le mégegyszer mit gondolok,,de elolvashatod a Nem mondhatod el senkinek-ben.Akkor nem szegezel nekem ilyen megszólalást.Bár ha nem teszed az sem baj.
18. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Libikóka)
2023. máj. 25. 19:23
Mert akinek küldetése van az ne rántson magával senkit, maradjon meg magnak. Rettentően haragszom ezekre a teljesen felesleges erőfitogtatásokra. Mert ez nem más, és vétlenek és ártatlanok szenvednek a végén.
17. libikóka (válaszként erre: 15. - Libikóka)
2023. máj. 25. 19:21
A kérdés költői volt,,
16. levarosbukta (válaszként erre: 2. - K-né Zsóka)
2023. máj. 25. 19:21
Én egyedül a gyereket sajnálom nagyon, mert apa nélkül kell felnőnie. A feleség az tudta hogy egy eszelőshöz ment férjhez, és a korai halál benne van a pakliban. De a gyerek az tényleg nem tehet semmiről.
15. libikóka (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2023. máj. 25. 19:20

Neki ez az.

Mi a fenétől vagy zakkant?

14. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Libikóka)
2023. máj. 25. 19:19
Küldetés na ja! Ez de ótvar szöveg!
13. secret8 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. máj. 25. 19:18
Teljesen egyetértek. Akinek kisgyereke van, annak nem az a feladata, hogy milliokért az életet kockára tegye. Igenis felelősséggel tartozik a családjáért. Remélem, él, remélem, semmi baja, de nem tudok "hősként" tekinteni rá.
2023. máj. 25. 18:31
Meg Győrffy Ákos.
11. ,zumba (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. máj. 25. 18:30
Kiss Péterrel együtt tűnt el Erőss Zsolt.
10. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2023. máj. 25. 18:29

Lehet, hogy utána még más is - annyira nem követem ezeket - de Kiss Péter vele együtt halt meg.

A 4. sz. hozzászólásod többi részével maximálisan egyetértek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook