Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Reménykedem Suhajda Szilárd szerencsés visszaérkezésében. fórum

Reménykedem Suhajda Szilárd szerencsés visszaérkezésében. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
69. globus (válaszként erre: 68. - ,zumba)
2023. máj. 27. 09:00
Hétköznapi embereknél ezek kicsiben mennek...élvezeti szerek, károsító anyagok, önpusztító életmód, két végén égetett gyerya. Hiába küld jelet a szervezet betegséggel, akkor is.
68. ,zumba
2023. máj. 27. 08:36
Erőss Zsolt az elveszített végtag után is ment....pedig lehet valami jelzés volt a sorstól. Hálát adok, hogy nincs a családban olyan, aki az életét odaadná a hegycsúcsért. Az itt maradóknak valószínű segítség is szükséges az ilyen trauma feldolgozásához.
67. globus (válaszként erre: 49. - Timycat)
2023. máj. 27. 08:23

Csak a méterekkel kapcsolatban gondolkodom egy kérdésen. Nem tudom, tegnap vagy tegnapelőtt írták, hogy aki látta, fagyási sérüléseket és agyödéma jeleit észlelte. Akkor azt gondoltam, hogy közel voltak egymáshoz, esetleg távcsövet használt. Ma meg az van, hogy nagyon messze letért az útról...bizonyára van erre magyarázat, ami éppen abban rejlik, hogy a helyszínen 5 méter is messze van.

Ugyanakkor az idő. Helyi idő szerint este indult el egyedül a srác. Másnap délelőtt csúcstól pár méterre adott jelet. Keresésére induló profik több mint egy napja nem értek oda, annyira ellentmondásos információkat kapunk.

66. Piroska52 (válaszként erre: 65. - Dfc04c70e4)
2023. máj. 27. 08:10

Igen az, az előbb olvastam egy cikket a serpàkról.

Azokról az emberekről, akik kísérik őket, viszik a csomagokat.

Ő egyedül ment, nem kellett neki segítség, majd Ő megmutatja.

Aztán most mégis ezek az emberek mennek megkeresni.

Meg lehozni,ha egyáltalán meglesz.

A saját életük kockàztatásával.

Akkor mégis minek kéne nevezni?

65. dfc04c70e4 (válaszként erre: 53. - Birebora)
2023. máj. 27. 08:01

Erre ennyit tudok mondani (amit már a másik, hasonló témában is írtam: úgy tűnik, sokan lemaradtak arról az infóról, hogy a hegymászó felesége mindenben a férje mellett volt, a döntésében is támogatta. Akkor a feleség is felelőtlen?

Csak költői kérdés volt.

64. birebora (válaszként erre: 42. - Simple)
2023. máj. 27. 06:00

Nem tudják felmérni, azt gondolják pár méter és megtudják csinálni. Nem fordulnak vissza vagy már nem tudnak. Olvastam az egyik cikkben "a hegyen ego van, oxigén nincs" Nem is értem, hogy gondolják.

A családnak feldolgozhatatlan tragédia, eltemetni sem tudják. Bele gondolni is szörnyű.

2023. máj. 27. 05:55
Láttam a filmet. Szörnyű:(
62. Piroska52 (válaszként erre: 60. - Channa*)
2023. máj. 26. 21:59
Kegyetlen.
61. Piroska52 (válaszként erre: 58. - Epresturmix)
2023. máj. 26. 21:58

Láttam a filmet, nagyon megrázó.

Ők lezuhantak.

Ezek meg önszántukból mennek oda.

Most olvastam, hogy ennyien még nem haltak meg, mint ebben az évben eddig. Most is ott várnak sorban, hogy feljussanak a csúcsra.

Semmiből nem okulnak.

A család meg majd elsiratja öket.

60. Channa* (válaszként erre: 58. - Epresturmix)
2023. máj. 26. 21:38
Húúú, ezt már sok-sok évvel ezelőtt olvastam, illetve van film is róluk. Nagyon durva!
59. michelle.r (válaszként erre: 43. - Simple)
2023. máj. 26. 20:33

Gondolom ezt elmondod minden rendőrnek, aki naponta életveszélyben van, a taxisnak, akit bármikor leszúrhat hátulról egy eszelős. A tűzoltónak, aki aki bármikor odaveszhet, amikor bemegy érted azt égő házba. És sorolhatnám.


Persze, persze, értem, ez más. Más az, ha valaki másért áldozza az életét. Akkor egy hős. De ha a saját szenvedélyének él, akkor egy felelőtlen eszelős.


Csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy lényegesen kevesebb hegymászó hal meg, mint ahány rendőr, katona, tűzoltó munka közben.

58. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Flóra76)
2023. máj. 26. 20:21

Ezt olvasd el. Durvább. Lap alján van a lényeg. 😊


[link]

57. fülemüledal (válaszként erre: 56. - Fülemüledal)
2023. máj. 26. 20:20
60 méter, az akár 1,5 - 2 óra is lehet.
56. fülemüledal (válaszként erre: 44. - Channa*)
2023. máj. 26. 20:19
60
55. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. máj. 26. 20:16
Néztem nemrég egy dokumentumfilmet, ahol viharvadászok járták az utakat. Egészen konkrétan tornádókra vadásztak és egészen közel merészkedtek. Volt, aki tudta, hogy utol fogja érni, mégis készített felvételt. Aztán meghaltak. Valamiért ez hajtja őket előre. Ezt csak ők értik. :)
54. birebora (válaszként erre: 40. - ,zumba)
2023. máj. 26. 19:41
Én sem és főleg ilyen kockázatos erőt.
2023. máj. 26. 19:40
Sajnálom őt is és a családját is. Sajnos neki tudnia kellett, hogy ez elsülhet is rosszul is. Tisztában volt vele mert ha nem, felelőtlen. Szülei, felesége, gyereke van:(
52. Myra
2023. máj. 26. 19:08
Én is, lesem a híreket róla.
51. Channa* (válaszként erre: 49. - Timycat)
2023. máj. 26. 18:20
Persze, hogy vágom...
2023. máj. 26. 18:12

Viszont amiben nagyot hibázott Suhajda és Erőss Zsolt is, hogy bízva a saját erejükben, nem fordultak vissza, amikor látták, hogy kifutottak az előre tervezett időből.


Ez baromira nehéz, ott lenni a csúcstól egy karnyújtásnyira, és visszafordulni, tudva, hogy ki tudja lesz-e még lehetőség és mikor.


Még régen beszélgettem egy öreg hegymászóval, ő talán 3-szor mászott meg 8000 feletti csúcsot, és még többször fordult vissza, akár 10-20 méterre is a csúcstól. Ő mondta anno, hogy a hegyet minden körülmények között tisztelni kell.

49. timycat (válaszként erre: 44. - Channa*)
2023. máj. 26. 17:28

De azt ugye vágod hogy az a "csak" néhány méter simán lehet több óra mászás, fagyási sérülésekkel, totál oxigénhiányban?


Ezek nem mo-i csúcsok hogy csak úgy unalmamban felszaladok a hegyre meg le.

48. timycat (válaszként erre: 42. - Simple)
2023. máj. 26. 17:25
Persze, plusz senki sem számol az oxigénhiánnyal, nincs ott már tiszta gondolat.
2023. máj. 26. 17:20
Megmásztam az Everestet de az vissza nem eresztett.
46. bellabi (válaszként erre: 43. - Simple)
2023. máj. 26. 17:18

A gyerek nem árva, van anyja.


Akkor senki ne szeressen meg senkit, meg ne csináljon semmit, mert meghalhat.


Amúgy ha már meg kell halni, vagy el kell veszíteni a szeretett társat, sokkal jobb, ha marad vissza egy gyerek, mintha nem.

2023. máj. 26. 16:54

[link]


Tudom, hogy "csak" egy Blikkes cikk, de nagyon szépen összefoglalja a lényeget 💔

44. Channa* (válaszként erre: 42. - Simple)
2023. máj. 26. 16:09

Pedig, már csak néhány méterre volt a csúcstól!

Talán 60 méterre...

43. simple (válaszként erre: 38. - Bellabi)
2023. máj. 26. 15:24
Hogyne ártott volna. Itt maradt utána egy özvegy, meg egy árva gyerek. Akinek ilyen ambíciói vannak, annak szerintem nem kéne családot alapítania.
42. simple (válaszként erre: 28. - Timycat)
2023. máj. 26. 15:22
Ismerős elment egyszer egy 4000-es csúcsra, ő mesélte, hogy lefelé szakadék, felfelé hegy, és a havas csúszós kb. 30 centi széles mini ösvényen mész felfelé. És amikor ők felfelé mentek, akik jöttek lefelé, olyan állapotban voltak, hogy látták rajtuk, hogy az életükért küzdenek minden újabb lépéssel, és semmi nem érdekelte őket, csak jöttek és a másik embert lökték félre simán, könnyen le is lehetett volna ott esni. Na ilyen állapotban nyilván nem tudnak segíteni egymásnak. Én azt nem értem, hogy tudják ezt felvállalni. Én erre nem lennék képes. Szerintem tuti, hogy már nem él. Amit olvastam, hogy milyen állapotban látták, onnan már biztos nem állt fel. Nem fordult vissza, amikor még tehette volna. Általában ez a vesztük.
41. Ildi (válaszként erre: 13. - Secret8)
2023. máj. 26. 12:42
👍
40. ,zumba
2023. máj. 26. 12:20
Nem ismerem azt az erőt, ami ilyen messzire elvisz a saját családtól, szülőktől....
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook