Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rekeszizomsérv tünetei fórum

Rekeszizomsérv tünetei (beszélgetős fórum)


1 2
35. Maxy
2023. ápr. 17. 13:51
Meg volt a tükrözés de nem találtak semmi kórosat szerencsére. Rekeszizomservrol nem írnak semmit ... Szövettani eredmény 1 hónap múlva.
34. genia
2023. márc. 26. 11:52

Nekem nem faj semmi ,5 cm rekeszizomservem van.,neha mivel refluxot okoz kell szednem savsemlegesitot en controlocot szedek neha .

Nekem nyomas erzesem van foleg ha lefekszem ,es allando nyakot erzek a torkomban ha rosszabul vagyok gyomorfajas ,nem emesztek jol ,csinalok 1 Iberogast kurat ez csepp aztan kicsit jobb 5 eve tudok rolla ..hogy van ..

33. Maxy (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2023. márc. 19. 14:11

És fáj még a bordaív alatt?Mit mondtak amikor gyomortukrozesen voltál?Kaptál rá gyógyszert?


Próbálok időpontot kérni,de elég sokat kell várni állítólag 😔

32. andi6020 (válaszként erre: 29. - Maxy)
2023. márc. 17. 09:56

Igen, látják, nekem is az van. Többek között.

Nekem mindkét bordaív alatt fáj, középen legjobban.

31. Maxy (válaszként erre: 30. - Genia)
2023. márc. 17. 09:54

Szia!

Köszönöm válaszod. Neked javult az állapotod a Gyomotukrozes óta? Mi az eredmény?

Mi voltak a tünetek?

A bal borda alatt is éreztél fájdalmat?

30. genia (válaszként erre: 29. - Maxy)
2023. márc. 14. 18:35

Szia.

Igen latni fogjak ,nekem is ott fedezte fel az orvos.

29. Maxy
2023. márc. 14. 10:41

Sziasztok!

Nekem már vagy 4 éve fáj a bal borda alatt,és már sok vizsgálaton voltam( ultrahang,MR) semmit nem látnak. Gasztroenterológian is voltam, elküldtek hogy nem gasztro jellegű ..

Most már gyomorpanaszaim is jelentkeztek.

Olvasom itt a fórumban hogy rekeszizom sérv is lehet?Gyomotukrozesen látni fogják ha az van?

Mindenképpen kérek időpontot.

28. genia (válaszként erre: 27. - Sütikee)
2022. márc. 4. 09:24

Vervetel volt ,pajzsmirigy volt ,bakterium ,gombba ,mminden rendben ...

Diabeteszem van 3 eve csak dietaval tartom karban ,aprilis 22 en kell mennem ellenorzesre szerintem mar nem uszom meg tabletta nekul !

Merre menjek ..mit nezzessek meg meg ?

27. Sütikee (válaszként erre: 26. - Genia)
2022. márc. 4. 06:54
Igen, elvileg van. Az a baj hogy nincs konkrét diagnózis. Ha tükrözésen nem láttak refluxot, akkor esetleg érdemes lenne egy 24 órás pH mérés. Az biztos diagnózist ad, ugyanis egy egész napos vizsgálat, amiből biztos hogy kiderül van vagy nincs. Mert ha nincs akkor feleslegesek ezek a gyógyszerek. Akkor valami más van. Én biztos addig mennék, míg nem derül ki, mi ez. Emögött betegség áll, és nem stressz. Persze az orvosok könnyen elintézik ennyivel sajnos.
26. genia (válaszként erre: 25. - Sütikee)
2022. márc. 4. 05:32

Nem nem allapitott meg ,kb 1 honapja erzem ,azota szedtem a controlocot ,es a refluxra Gerdoff tablettat semmi hatasukat nem erzeztem.sajnos..

Az a legrosszabb hogy nincs diagnozis amit kezelni lehetne .

Nem erzem ,hogy refluxom lenne .habar van nema reflux is ugye?

25. Sütikee (válaszként erre: 24. - Genia)
2022. márc. 3. 20:52
Ez a torokszorítás általában refluxos tünet. Sav marhatja, vagy a nyelőcső gyulladt, de nem biztos hogy idegi alapon van. Refluxot nem állapított meg a doki? Controloc lehet hogy jó lenne rá. A fekvéshez annyit mondanék, hogy nagy párnákon aludj, hogy a fejed ne legyen vízszintes helyzetben. Vagy meg kell emelni az ágyat ott ahol a fejed van. Talán javul.
24. genia (válaszként erre: 23. - Sütikee)
2022. márc. 3. 18:44

Szia

A serv ,persze ..nem idegi alapon a nyakszoritas amit allandoan erzek az van idegi alapon .

Ha szukseges szedjem a controloc tablettat es puffadasra a Kebene pluszt.

A gyomrom mar jobb ez a torokszoritas es mikor lefekszem olyan erzes mint mikor elernyed a garat es olyan fulaszto erzes ...ez a legrosszabb nem ertem mitol

.na ez van idegi alapon szerinte mert semmi szervi elvaltozas nincs ..😔

23. Sütikee (válaszként erre: 22. - Genia)
2022. márc. 3. 15:31

Ennek örülök hogy nincs probléma! Amúgy nekem az a véleményem, hogy a rekeszsérv nem idegi alapon van, azt valami kiváltja, méghozzá a gyenge, nem jól záró gyomorszáj. Az viszont tényleg lehet idegi alapon a stressztől. Az a baj, hogy a tényleges okokat nem akarják feltárni, egyszerűbb félresöpörni a betegeket, és ráfogni a stresszre. Én azt mondom hogy amíg nem muszáj, amíg nem okoz nagy gondot, addig a műtétet nem javaslom. Gyógyszert nem írt fel? Ezen viszont csodálkozom, ha így van.

Egyébként vény nélkül kapható Acidogit nevű gyógyszer, amit el kell rágni, majd vízzel lenyelni. A legjobb gyógyszer. De ha ez a növényi szer bevált, az meg még jobb.

Köszi hogy írtál, ha van még kérdésed, szívesen segítek! ❤️

22. genia
2022. márc. 3. 05:24

Jo reggelt !

Bocs ,hogy nem irtam nagyon porgos napjaim voltak.

Nincs semmi problema ,4 illetve 5 cm servem van ami 2018 ota nem valtozott ,semmi kezelest nem adott azt mondta pszhiesen van ..mondtam nem vagyok idegeges o a masodik orvos aki oda kuld a ful or gegesz szerint is...

Enyhe novenyi nyugtatot szedek par napja ,mintha kicsit jobb lenne,.

Koszonom ,hogy aggodtal ertem ♥️

Pusziii

21. Sütikee (válaszként erre: 18. - Genia)
2022. márc. 1. 20:57
Na mi lett az eredmény? Mit mondott az orvos??
20. Sütikee (válaszként erre: 18. - Genia)
2022. febr. 23. 18:21

Majd írd meg mindenképp, mit mondanak, és az orvostól érdeklődj gyógyszer ügyben és esetleg a műtét ügyben. Hallottam már olyant, hogy a műtéthez szükséges vizsgálatokat nem végezték el, így a műtét sem lett jó! Elmondom, milyen vizsgálatok kellenek, de ha túl vagy a tükrözésen, részletesen is leírom, melyik vizsgálat mire jó. Ezek nélkül nem szabad műteni!

-tükrözés

-24 órás pH mérés

-manometria

-kontrasztanyagos röntgen

Manometria a legfontosabb, és a 24 órás pH mérés! Ezek alapján tudja az orvos, hogy a műtét mennyire lehet sikeres, ő vagy javasolja a műtétet vagy nem, de te fogod eldönteni nyilván.

Kérdésed van, kérdezz nyugodtan, akár itt, akár privátban.

19. Sütikee (válaszként erre: 18. - Genia)
2022. febr. 23. 14:01
Nem zsibbadt, hanem fájt... Nagyon...
18. genia (válaszként erre: 17. - Sütikee)
2022. febr. 23. 12:27

Szia.

Igen sikerult marcius 1 reggel fel 9 re .

Irok mindenkepp,koszonom az erdeklodest .

Neked nem zsibbadt a bordad alatt a gyonrod ,nekem olyan zsibbado erzesem van 😒

17. Sütikee (válaszként erre: 14. - Genia)
2022. febr. 22. 21:30
Sikerült időpontot kérni? Majd írj, ha aktuális, szívesen leírom, milyen vizsgálatok kellenek még, ha nem is a műtéthez, de célszerű lenne, mert a tükrözés csak a pillanatnyi állapotot mutatja meg.
16. Sütikee (válaszként erre: 15. - C9155193c4)
2022. febr. 22. 21:28
Na, ebben egyetértünk!
15. c9155193c4 (válaszként erre: 10. - Genia)
2022. febr. 21. 13:06
A reflux enyhe szakaszában használnak alginát tartalmú gyógyszereket. De azt az orvos kell neked megmondja, mit szedj konkrátan, mert a pontos tünetek ismerete nélkül veszélyes szedni bármilyen gyógyszert hosszabb ideig.
14. genia (válaszként erre: 13. - Sütikee)
2022. febr. 20. 21:16

Holnap,megprobalok idoponot kerni gyomortukrozesre 4 evvel ezelelott voltam akkor derult ki hogy servem van ,4 cm csuszassal akkor csak gyomoregesem volt,es gyogyszerekkel megoldottuk azt mondta az orvos ,hogy mutet nem szukseges.

Igen ha nem oldodik meg ,akkor megkoszonnem ha leirnad milyen vizsgalatokra lenne szukseg.

13. Sütikee (válaszként erre: 11. - Orgomari)
2022. febr. 20. 18:34

Így igaz, sajnos nagy esély van rá, hogy kiújul. Több szempont alapján döntenek erről az orvosok, több vizsgálat után, hogy egyáltalán alkalmas-e arra valaki, és az is számít persze, hogy mennyire súlyos, mennyire okoz panaszokat.

Egyébként több fajta gyógyszer is van rá. Recept nélkül kapható pantoprazol, de legtöbb vényre van. Nemcsak a pantoprazol, hanem a rabeprazol tartalmú gyógyszerek is vannak. Én rengeteg félét szedtem már. Jó a Refluxon, de egyik legjobb és legerősebb a 20 mg-os Gelbra. Ez rabeprazolt tartalmaz. Ha viszont egyik gyógyszer sem segít, érdemes lenne egy kivizsgálás olyan szempontból, hogy mennyire érdemes lenne műtétileg megoldani. Ha érdekel, szívesen leírom, milyen vizsgálatok kellenek hozzá.

Nekem ez az egész szó szerint minden egyes napomat tönkretette, nálam csak a műtét volt az egyetlen megoldás, de mivel én a vizsgálatok alapján anatómiailag nem igazán voltam "alkalmas", azt mondta az orvos, hogy a sérvet meg tudja operálni, de a reflux csak 60 százalékos javulást eredményez, elfogadtam, hiszen világ életemben refluxos voltam előtte is. Aztán sajnos másfél éven belül kiújult minden.

12. genia (válaszként erre: 11. - Orgomari)
2022. febr. 20. 14:07

Szia!

Koszonom ,hogy irtal kicsit megnyugtattal hetfon meg is veszem.

Mar szedtem Nexium ,Controloc ,es Nolpaz at eggyik sem hasznal es Gredoff ot .

Lehet ,hogy a nyelocsovemmel van gond nekem is ?

Olyam erzes allandoan eg es olyan szaraz nak erzem a torkom egessz hatul ...

Alig aludtam az ejjel mintha gyomna a gyomromnal es nehez levegot venni,mert szaraz a torkom...

11. orgomari (válaszként erre: 1. - Genia)
2022. febr. 20. 11:01

Szia Gena!

Nekem 5 centis rekeszsérvem van. Már jártam a Sebészeti klinikán, hogy műtsenek meg, de egy gasztro dr-nő lebeszélt. Azt mondta, hogy nem jók a tapasztalatok, még rosszabb, mint előtte volt. Kb.5x volt gyomor tükrözésem, fekélyek voltak a nyelőcsövem végén. Én most Pantaprazol Sandoz 20 mg-ot szedek, éhgyomorra reggel 1-et, egy órát várok, nem eszem semmit. Panaszmentes vagyok. Begyógyultak a fekélyek, minden ehetek, nem ég a gyomrom. Próbáld aki a fenti gyógyszert. (én már vagy 6-ot kipróbáltam, mire ez bejött nekem) orgomari@index.hu

10. genia (válaszként erre: 9. - C9155193c4)
2022. febr. 20. 09:46

Nem vagyok elhizva ,nem dohanyzom

.Az Alginate milyen gyogyszer ?

9. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Genia)
2022. febr. 19. 23:44
Elhízás, dohányzás váltja ki leginkább. Gyógyszerekkel, mint pl. Alginate leeht kezelni, de ha az okot nem szüneteted meg, akkor csak a műtét segíthet.
2022. febr. 19. 22:40

Sajnalom,borzaszto ez az egessz !

Allandoan mintha egy ko lenne a gyomromban es nem tudok bofogni...

2022. febr. 19. 19:14
Nekem egyáltalán nem is zárt a gyomorszáj.
6. Sütikee (válaszként erre: 5. - Sütikee)
2022. febr. 19. 19:11

Véletlenül elküldtem.

Szóval attól függ mennyire nyitott a gyomorszáj.

Nekem csak a műtét jöhetett szóba, mert nagy sérv volt, és súlyos refluxos voltam, minden nap kínszenvedés volt, nem kívánom senkinek. Sajnos rövid nyelőcsövem van, és már születésem óta refluxos voltam, de mikor kialakult mellé a rekeszsérv, brutális mindennapos rosszullétek voltak, így nekem nem volt más lehetőség. Első műtét után két évvel újabb műtét volt, mert kiújult minden a rövid nyelőcsövem miatt, ami időközben le is állt, már nem működik. Így másodszor már drasztikusabb beavatkozás kellett. Ez volt fél éve.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook