Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Régóta meglévő pattanások, mitesszer fórum

Régóta meglévő pattanások, mitesszer (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. máj. 29. 17:09

elolvastam ennek a Roacuttan-nak a tájékoztatóját


hát, elég kemény szer!!!!

:O

2011. máj. 29. 17:07

Na most jól beparáztam.Találtam egy képet google-n ami nagyon hasonló.Ok,az enyém sokkal sokkal szebb,de az a baj az alapvető képe ilyesmi...

ezt az eshetőséget igazából elvetettem, már csak a sok mitesszer és bőrzsírosodás miatt is,illetve hogy nem érzem soha hogy elöntene a meleg,vagy égne az arcom...Tudom hogy a látatlanban diagnosztizálásnak semmi értelme,de higgyétek el a bőrgyógyászoknak sem volt konkrét véleményük. Voltam már acne conglobata, perioralis dermatitis, acne vulgaris és acne rosacea is régi papírok szerint. :D

21. f859f446df (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. máj. 29. 17:05

A rosacea nem gyógyítható jelenleg, ezt akármelyik bőrgyógyász megmondja...

Ráadásul tényleg ki kell vizsgálni, mert ez egy jelzőbetegség, a szervezet elsvasodását jelzi és még egyéb gondok úgymond velejárója.

20. mézgapaula (válaszként erre: 16. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 17:05

Meddig volt egyébként jó a Roaccutantól?

Nekem sajna nem írták fel anno, pedig szerettem volna.

19. f859f446df (válaszként erre: 12. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 17:03

Te a leírtak alapján már a 2-es fázisban vagy sajnos. A 3. az, amikor ezek a "göbök"- nem pattanások, meg nem is aknék, állandósulni fognak megszaporodva és elszaporodva és állandó pirossággal kint lesznek az arcodon- lángolnbi fog a fejed, vagy ha "szerencséd lesz", csak foltokban, a két orcád /és/vagy az állad, homlokod...

Próbáld meg a Schsüsser 4-es Nátriumos sót, az egy picit használ, de csodát nem tesz.

18. f26ff63135 (válaszként erre: 13. - F859f446df)
2011. máj. 29. 17:03
Nem biztos, hogy a kivizsgálás eredménnyel jár... sőt.
17. mézgapaula (válaszként erre: 8. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 17:02
Glükózterheléssel, meg kellett inni egy cukros löttyöt, előtte és utána 2 óra múlva vért vettek. Az enyém nem súlyos, de babát szeretnék, ezért javasolták a kezelést. Ha nem így lenne, ma is szedném a Yadine-t...
16. 2f64521118 (válaszként erre: 10. - F26ff63135)
2011. máj. 29. 17:01
aha!Köszi!arra gondoltam,de akkor ezt is megspórolnám :) Én is erősen töröm a fejem még egy roa kúrán mert szuperul működött, csak borzalom dolgokat olvasni róla, viszont mérlegelendő mi rontja jobban az életminőséget... :) most se érzem ettől olyan hú de jól magam :)
15. zebracsikó (válaszként erre: 13. - F859f446df)
2011. máj. 29. 17:00

[link]


itt ígérnek valami hatásosat, de nyilván drága


de ha mégis az a diagnózis (az első olvasáskor nekem si eszembe jutott), akkor megéri megpróbálni

14. f859f446df (válaszként erre: 12. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 17:00
Komoly. Ez teljesen egyértelmű a jelekből, nem is értem hogy nem ismerték fel, mikor az összes jellegezets tünetét felsoroltad.
13. f859f446df (válaszként erre: 10. - F26ff63135)
2011. máj. 29. 16:58

Sajnos nem fog, a rosacea gyógyíthatatlan betegség- egyelőre.

De mindenképp ki kell vizsgáltatnia magát, mert ez a szervezet elsavasodásával és egyéb betegségekkel is együtt jár.

12. 2f64521118 (válaszként erre: 9. - F859f446df)
2011. máj. 29. 16:58
Jaj ne :( Ez most komoly??? Nem vagyok én ahhoz túl fiatal a 20as éveimben? Mert az egyik bőrgyógyász utalt rá,hogy esetleg talán... dehát nem vagyok érzelmektől elpirulós, csípősre, kávéra, alkoholra kimelegedős...inkább az állandó irritációnak tudtam be. Na ha meg rosacea csodálatos...azzal aztán semmit se lehet kezdeni.
11. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 16:57
nem, csak nőgyógyász kérhet hormonvizsgálatot
10. f26ff63135 (válaszként erre: 1. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 16:56

Szia :)

A bőrcsiszoló kúra alatt a mikrodermabráziót érted? Ha igen, szerintem megspórolhatsz magadnak egy kis pénzt, mert nekem szinte semmit nem ért... és csak ici-pici hegeket akartam eltűntettetni, de maradtak a 8. kezelés után is.

Sajnálom, hogy ennyire problémás a bőrőd. Nem lehet egyszerű az élet. Én tudom, hogy sokan roa ellenesek, de gondolom te is olvastad, hogy van olyan, akinek több kúra után teljesen helyreállt a bőre. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy neked egy volt eddig.

Remélem kapsz valami jó hírt itt!

Kívánom, hogy mielőbb találj megoldást erre! :)

9. f859f446df (válaszként erre: 1. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 16:54
A tünetek alapján egyéretelműen rosacea-d van. Az összes jellegzetes tünetét produkálod, ami csak erre jellemző. Nem is értem, hogy nem jöttek erre rá.
2011. máj. 29. 16:46

Szia!

Egy darabig yadinet is szedtem, most belarát.Most gyógyszerrel ilyen az állapota,de volt hogy nem szedtem akkor még rosszabb volt.Még több zsír, pattanás, mitesszer, sőt akkor a hátam-mellkasom is beborították. Legutoljára másfél éve volt hogy fél éven át nem szedtem fogigátlót, ilyen 40-45 napokra jött meg, és pattanások voltak,nemcsak arcon,dekoltázson,háton is.


Az inzulinrezisztanciát hogyan állapították meg nálad?

2011. máj. 29. 16:40
Ja és arra már úgy látom, te is rájöttél, hogy a kencék stb. nem oldják meg a problémát, max. vaalmelyeset enyhítik a tüneteket. A gond sajna belülről fakad.
6. mézgapaula (válaszként erre: 1. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 16:36

Szia,

ha amúgy is szedsz fogamzásgátlót, akkor a Yadine-t tudom javasolni, nekem csodaszép lett tőle a bőröm. Olyannyira, hogy még dolgozni is alapozó nélkül jártam, ami nálam nagy szó (nagyon problémás bőr és emberekkel dolgozom közvetlen közelről). Fiatal koromban jártam endokrinológusnál, semmi különösebb eltérést nem találtak. Azóta divatba jött az általad is említett PCO és inzulinrezisztencia, kivizsgáltattam magam (bár kövér én se vagyok, de szőrös igen), kiderült, hogy PCO nincs, inzulinrezisztencia van, szedek rá gyógyszert és diétázom, de a pattanások változatlanok:-(

Amúgy nem lehet, hogy neked épp a fogamzásgátló okozza? Azt írtad, a Diane-tól romlott el minden. Korábban én is szedtem azt is, de nem volt ilyen látványos hatása, mint a Yadine-nak.

5. 2f64521118 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2011. máj. 29. 16:29
Hajjaj,bizony...besétáltam sztk-s rendelésre anno 17 évesen hogy kéne egy gyógyszer a pattanásaimra, mitesszerekre, és már jöttem is ki 10 perc múlva a receptemmel...amikor rájöttem mit is szedek,azonnal abbahagytam és jött a rémálom, ahogy akkor kinéztem azt szakkönyvben mutogathatták volna.Szteroid&antibiotikum kombóval húzták le.Azóta igazából kisebb nagyobb megszakításokkal de szedek fogamzásgátlót, de olyan heves tüneteket mint akkor azóta se láttam magamon. Hormon-vérképet háziorvosi javaslatra lehet készíttetni?
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 16:21

hormonvizsgálat nélkül felírt diane-t?


érdekes


szerintem kérj egy hormon-vérképet, abból többet fogsz tudni

3. 2f64521118 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. máj. 29. 16:19
Igazából a bőrgyógyász nem mondta, hogy kellene hormonvizsgálat. Mikor elmentem vele nőgyógyászhoz,hogy talán homonális, akkor diane-t írt fel, hogy akkor szedjem azt.Szedtem már egyszer, ott romlott el minden, szóval abból nem kértem újra.
2011. máj. 29. 16:13
ha hormonálisnak véled, miért nem vizsgálnak ezen a vonalon?
2011. máj. 29. 16:07

Sziasztok!


Ez már a milliomodik problémás-bőr topic, de évek óta fórumok olvasgatásával töltöm az időmet úgy döntöttem, most nyitok egyet. :) A témáról könyvet tudnék írni, annyi mindent próbáltam már. Kozmetikus is van a családban, sőt a gyógyszertárak teljes kelléktárához is hozzá tudok jutni :D, bőrgyógyász is látott már (többször,több is) szóval az első körök újra és újra lefutva. Nem cigizem, átlagos étrenden vagyok, azt gyanítom a dolog hormonális gubanc lehet, mintsem táplálkozási.


Fogamzásgátlót szedek, szóval még rosszabb lenne a helyzet nélküle, roát is szedtem-akkor szuper utána szépen visszaállt, most újra azon töröm a fejem hogy jó lenne, itt a nyár...újra és újra tükörbe nézek és elfog a vágy hogy rohanjak a rendelőbe. :(( Inkább gondoltam hátha valaki beszámol valami jó eredményről, amit elért roa nélkül.


Nekem nem kifejezett pattanásaim vannak(akad az is!), hanem szinte naponta újratöltődő sárgás-fekete-fehér mega-mitesszereim :D , orron rengeteg(mint egy eper :D), orcán-állon-homlokon kevesebb de van, mindez megfejelve csodálatos bőrvörösséggel, dudorokkal, tág pórusokkal amiből dől a zsír a nap folyamán. Ez a legrosszabb. Szóval az alapozó jóbarátom, de volt időszak hogy teszteltem milyen nélküle az élet, a bőröm állaga nem lett jobb, csak az ismerősök próbálták szolidan felhívni a figyelmem kezdhetnék valamit a fejemmel. :( Külsőleges alkoholos, antibiotikumos ilyen olyan szerek kiejtve érzékeny bőröm csak még vörösebb tőle...vichy és társai,semmi.Alverde,weleda,lush stb tiszta(már amelyik) cuuccok=épp csak nem ront a helyzeten ápolásnak jó.


Homeopátiás bogyókat meg schüsslert is , az semmit nem ért. Fényterápia=0. Saját vizelet külsőleges alkalmazása:sebet gyorsan gyógyít, de az alapproblémát nem orvoslja. Almaecetes víz ivókúra: én semmilyen változást nem láttam.Most az akupunktúrás kezelésen gondolkodom, kíváncsi lennék valaki próbálta e hormonális ill pattanás gondra. A másik ami szóba jöhet majd ősszel egy bőrcsiszoló kúra. Ez is érdekelne. Leszögezem van ezerszer rosszabb állapotú bőr is, de az enyém sajnos nem akar megjavulni nagyon nagyon régóta, és számomra ez már egyre zavaróbb, ezt képtelen vagyok elfogadni, főleg hogy nem vagyok tini.


Sok fórumra egy lány, akinél pco-t diagnosztizáltak, gyógyszert kapott rá, és a bőrproblémái is helyrejöttek, de én nem vagyok sem kövér, sem túl szőrös,sem túl hajhullós,sem extra pattanásos, és még gyereket sem szülök a közeljövőben, szerintem így egy orvos se venne komolyan, azzal hogy a neten olvastam...a magánklinikákra jelenleg nincs pénzem, és amúgy is a fogiglátlót most is szedem...


Az egyetlen amit tehetek, hogy nem piszkálom a bőröm, szóval ezt most ünnepélyesen megfogadom. Ami jobb lenne, ha nem lenne mit piszkálni :( Kíváncsi lennék van e valaki aki tud írni valami sikersztorit, az most felvidítana :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook