Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi költségmegosztó ("hőmennysiégmérő") cseréje új digitálisra kb. mennyibe kerül? fórum

Régi költségmegosztó ("hőmennysiégmérő") cseréje új digitálisra kb. mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)


2019. márc. 20. 19:55

"Társasházban minden lakasban le kell cserélni a mérőket.

Nem lehet lakásonként más és más, mert mindegyik fajta másképp mér és másképp is kell felszerelni, továbbá más a radiátorhoz viszonyított szorzószáma ( faktorszám).

Nálunk azaz a Takirnál a legolcsóbb a beüzemelése és a költségosztás.

Euró függő az ár ami a mennyiség függvényében is változik.

A rádiós óra ( amivel nem kell a lakásba bemenni leolvasáskor kb. 7-8 ezer/ db.

A sima 3-4 ezer. 8-10 évig bírja az elem benne.Fontos hogy radiatorral együtt cserélje le a thermofejet ami ha lehet ne Herz legyen, mert azok hamar elromlanak belül. A radiátor a legjobb ha a német Vogel."


Ezt írta a lányom.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2019. márc. 14. 21:08
:D Hát nem!
11. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. márc. 14. 21:03
Tudom, hogy igazam van! :)Nem hiába vagyok közös képviselő! :)
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2019. márc. 14. 19:38
Ebben biztosan igazad van, a lányoméknál is "a közös" a partner, nem egyes lakók.
9. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Logic2)
2019. márc. 14. 19:27
Hiába szeretnél más fajtát feltenni, nem fognak. Csak akkor kaphatsz digitálisat ha az egész házban lecserélik minden radiátoron. Árat azért nem találtál rá mert szabad kereskedelmi forgalomban nincs, csak az ezzel foglalkozó cégek forgalmazhatják. Kérdezd meg a közös képviselőtöket nem tervezitek-e lecseréltetni a párologtatós mérőket. Elvileg a jövő évtől nem is fogják már ezeket forgalmazni.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Aileron44)
2019. márc. 14. 18:22

Püff neki.


Akkor teljesült a várakozásod.


Néha leír az ember ilyesmit a nagy segíteni akarásban. Még "túlbuzgóság"-nak is idézőjeles. Mi ebben a beléd kötés... Azért remélem, hogy általában van humorod, csak most hirtelen nem találod.

7. aileron44 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. márc. 14. 18:19
Annyira vártam, hogy beleköss valamibe!
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Aileron44)
2019. márc. 14. 18:15

:D


Bocs, de költségmegosztót hol máshol használnának, ha nem társasházban?

5. aileron44 (válaszként erre: 1. - Logic2)
2019. márc. 14. 17:54
Ha társasházban laksz, szerintem érdeklődj a közös képviselőnél is, hogy te egyedül változtathatod-e más típusra, mint ami a többieknél van. Lehet ettől változik a számítási arány, vagyis érint mindenkit.
2019. márc. 14. 17:49
3. aileron44 (válaszként erre: 1. - Logic2)
2019. márc. 14. 17:47
Szia! Szerintem akik nálatok leolvassák és az elszámolást elkészítik azokat kérdezd meg. Nálunk ők foglalkoznak a cserével vagy javítással.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Logic2)
2019. márc. 14. 17:24
Ha gondolod, megkérdezem a lányomat, aki ezzel foglalkozik. Ha mást nem is, irányárat tud mondani.
2019. márc. 14. 17:22

Le szeretném cseréltetni az összes radiátort a lakásunkban.

Fogok majd árajánlatot kérni. Csak tájékozódás jelleggel érdeklődnék, kinek mennyibe került a költségmegosztó ("hőmennysiégmérő") cseréje. Mivel mindenről találtam árakat, csak erről nem.


Új lapradiátorok lesznek. A rég radiátorokon az a "piros-kék" talán higanyos régi költségmegosztó van. Ezeket szeretném új digitálisra cseréltetni.


Ha valaki csináltatott ilyet.

Mennyibe került külön ezek üzembehelyzése, felszerelése?

mennyibe került maga a költségmegosztó ("hőmennysiégmérő")?


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook