Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért mutat 3 kg-val többet a digitális mérlegem mint a hagyományos? Most melyik mutat valós adatot? fórum

Miért mutat 3 kg-val többet a digitális mérlegem mint a hagyományos? Most melyik mutat valós adatot? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. kefekötőke (válaszként erre: 55. - Emrus)
2010. márc. 9. 08:47
Most veszem észre, én már régebben írogattam ebbe a fórumba,jól ki is veséztük.
56. emrus (válaszként erre: 48. - Skar)
2010. márc. 9. 08:43
Nagy igazság.
55. emrus (válaszként erre: 53. - Kefekötőke)
2010. márc. 9. 08:41
Nagyon igazad van, én is csak az íze kedvéért, meg a gesztenyepürét is. És ilyenkor nem érek rá ráálni a mérlegre.
54. fe9e12ede0 (válaszként erre: 52. - 35491a860f)
2010. márc. 8. 19:29
Na ja. Amit a tükörről írsz, meg a ruhapróbálgatásról azzal teljes mértékben egyetértek. Ugye mindennek ellenére a tükör és a ruha valamilyen szinten mégiscsak testzsírt "mér". Viszont ehhez nem kell mérleg. Ha meg már valamit mérni szeretnénk, akkor egy etalonnal összehasonlítunk, azaz számszerűsítjük a mért érték és az etalon arányát. Én meg a testtömeg követését tartom marhaságnak, _amennyiben_ ez alapján értékeljük az edzést meg a fogyást. Elmesélek egy esetet. Reggel ráálltam a mérlegre, mutatott 81.7 kg-ot. Elmenem "bevásárolni" pár alkatrészt, természetesen bringával, lenyomtam 249 km-t, este mutatott a mérleg 78.6 kg-ot. Jó esetben is csak kb. 400 g zsír mehetett le, a többi víz volt.
53. kefekötőke (válaszként erre: 46. - 35491a860f)
2010. márc. 8. 14:52

"Én inkább hiszek a hagyományosnak."


Naná!Én a többet mutató digitálist csak utálatosgépnek hívom.


Mindig az "jó",amelyik a kevesebbet mutatja,az ember akkor megengedhet magának egy kis somlói galuskát,csak az íze kedvéért.

52. 35491a860f (válaszként erre: 50. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 8. 14:15

Szerintem meg a legjobb az egyszerű mechanikus mérleg. Azzal nincs gond. Csak beállítod és ha rendszeresen edzel, tornázol, akkor halálpontosan mutatja egyik hétről a másikra is, hogy hány felesleges kg-tól szabadultál meg. A másik jó dolog ilyenkor a tükör, amiben ha minden héten 1-szer alaposan végignézed magad tetőtől-talpig egy szál bugyiban és melltartóban, és mellette tényleg rendszeresen edzel, akkor látod azt is, hogy milyen arányba és honnan megy le rólad a háj.

A harmadik jó dolog, meg az, ha van egy kedvenc ruhád, amibe szeretnél belefogyni és egyszercsak feljön rád az a kedvenc ruha. Na attól jobb érzés nincs a világon. Én már átéltem ezt 1-2-szer és mennyei érzés volt. Most is arra hajtok, visszafogyni a kedvenc ruháimba.


Marhaságnak tartom ezt a testzsír dolgot.

Nem az számít, hanem a rendszeres mozgás, és hogy jól érezd magad a bőrödben. A többi lényegtelen.

2010. márc. 7. 22:10
Nekem jó mindkettő mérlegem. A testzsírt és a vizet is figyelem, és még az is jó benne,hogy kiírja a javasolt kcal mennyiséget.:)
2010. márc. 7. 21:35

Tömören: mert vagy az egyik, vagy mindkettő mérleged rossz. Szerintem meg azzal nem kell foglalkozni, hogy hány kilót mutat! Komolyan! Ha már digitálist veszel, akkor inkább olyat, ami mér testzsírt. Van rajtük 4 érzékelő, ezekre kell ráálnni mezítáb mérés közben. Persze az ilyen jellegű testzsírmérés sem pontos, de inkább azzal kellene foglalkozni, hogy az mennyit váltózik.

Ugyanis veszíthetsz a súlyodból, hogy köben egyre több hájat spajzolsz be. A "ruhatár" is megbízhatóbb mint bármely mérleg.

49. emrus (válaszként erre: 48. - Skar)
2010. márc. 7. 19:23
Sajna nem lefelé érzem és ezzel a digis is eggyetért.
48. Skar
2010. márc. 6. 03:52
Nem baj az, ha megzeberedik a mérleg, a ruháidon érzed, hol tartasz =)
47. pintyőke72 (válaszként erre: 45. - Emrus)
2010. márc. 5. 21:11
2 digi mérlegem van. Az eltérés a kettő között 40 dkg.
2010. márc. 5. 18:47

Sziasztok!


Tönkrement egyik napról a másikra a digitális mérlegem. Január óta fogyókúrázom, így cseppet "zokon esett", hogy pont most megy tönkre, mikor szükségem van rá. Kaptam a férjemtől egy újat, egy hagyományos, nem digitálisat és valóban 3 kg-val kevesebbet mér, mint a digi mért. És ez óriási különbség. Én inkább hiszek a hagyományosnak.

45. emrus
2010. febr. 12. 10:07
Az biztos, hogy két digis mérleg, ugyanannyit mutat.
44. emrus (válaszként erre: 38. - Kefekötőke)
2010. febr. 4. 08:27

Sajna nem sok választásom van, mert nem tudok kimenni a piacra, meg nem is nagyon bízom azokban a műszaki cuccokban, így újjat vettem 150-ig 3000-ért, ennyit még ki kellett köhögnöm, mert kell.

De beletetted a bogarat a fülembe a másik mérleggel, márcsak azért is, mert a fiúk gabonát mérlegelnek, és ezért ment tönkre a másik is, mert azon mérték.

2010. febr. 3. 08:49
Hát próbálkozom!:)Jó úszást és Te is vigyázz magadra!
42. kefekötőke (válaszként erre: 41. - Dc7b670717)
2010. febr. 2. 19:21

Nem kell köszönni,csak belekotyogtam a mindennapi problémákba.Nekem is van és utálatosgépnek nevezem a mérlegemet.Ezért holnap uszodába megyek.


Remélem sikerül kordában tartanod a vágyaidat!(Finom falatokra gondoltam)

Vigyázz magadra!

41. dc7b670717 (válaszként erre: 40. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 18:49
Igen, végül is az a lényeg,hogy a változás(fogyás,hízás) látszodjon a mérlegen,bármelyik fajtáról is van szó.Köszi a választ:)
40. kefekötőke (válaszként erre: 39. - Dc7b670717)
2010. febr. 2. 14:11

Neked az a "hivatalos "amelyikkel jobban érzed magad.

Ha elolvastad az előzményeket ,akkor érted is amit írtam.

A vitatott mennyiség éppen 3 kg.

Most melyiknek is higyjek? Ez a kérdés.

Egy matamatikai törvényszerűség mindig igaz,bármilyen mérleggel mérünk.Majdnem tudományosan így hangzik:A mutatott érték mindig proporcionális az elfogyasztott somlói galuska és a túrós palacsinta mennyiséggel.

Kicsit hétköznapira lefordítva:mindig ugyanazzal a mérleggel mérj,ha változás negatív akkor mozogtál eleget,ha pozitív akkor finom volt a somlói!

Azért emrus örülne ám ennek a kis differenciának.

2010. febr. 2. 13:34
Sziasztok!Ti akkor melyik eredményt tekintenétek "hivatalosnak"?Én eddig 77-nek hittem magam, annyit mért a hagyományos mérleg,vettem egy digitális mérleget az pedig 80-t mér:( Nem tudom melyiknek higgyek,örültem hogy végre 7-sel kezdődik,erre kiderült,hogy nem..
2010. febr. 2. 11:57

Én az ócskapiacon vettem 300 Ft -ért egy 150 kg-os digitálist.

A mérési technikához meg az véleményem,hogy kb rárakod a súlytányérra a súlyokat ,ha kicsit több az nem baj,a többi "finomító súlyt" magad mellé teszed és a teherplatóra ahol állsz rakosgatod amíg a mutatók ki nem egyenlítődnek.

Amit magad mellé vettél kis súlyokat, levonod a tányéron lévőkből.

Biztos láttad hogy csinálják ezt a profik a piacon.

Persze ,ha elszánt elképzelésed van egy digitális

300 kg méréshatárú mérleg,beszerzésre akkor nem lehet megállítani.Mindenesetre irigyellek,hogy a rokkantnyugdíj mellett jó anyagiakkal rendelkezhetsz,ilyen korlátaid nincsenek.

37. emrus (válaszként erre: 36. - Kefekötőke)
2010. febr. 2. 08:13

Amit én láttam digiseket, azok 150 kg-ig mérnek, és 8000.- volt a legdrágább és 3000 a legolcsóbb.

Szerintem ezt a coca mérleget ha jól körülnézek lehet, hogy az apósomnál is találok, csak az a gond vele, hogy a lakásban sehova nem fér be,meg van még egy gond, hogy egyedül nem lehet vele megéredszkedni, mert ha ráállok ki rakja a súlyokat?

36. kefekötőke (válaszként erre: 34. - Emrus)
2010. febr. 1. 18:21
Ezt írtam az előbb az az ipari mérleg,súlyos pénzekbe kerül.
35. kefekötőke (válaszként erre: 31. - Emrus)
2010. febr. 1. 18:20

A problémád komoly,és biztos nem vagy egyedül vele az országban.A legolcsóbban és legmegbízhatóbban a javasolt mérleggel tudod megoldani.Ne ragaszkodj a digitális mérleghez mert lehet ugyan kapni azt is nagyobb méréshatárral, de azok úgynevezett ipari mérlegek és többszázezer az ára!

Ezt a tizedes mérleget, ha ügyes vagy 24 órán belül a lakásod egy félreeső részébe láthatod.

Szinte bármelyik falusi fészerben ott van ,csak ki kell válogatni,hogy súlyok is meglegyenek hozzá.

Nem muszáj annak fürdőszobában állni,és szépen ki lehet glancolni.Különben is mérni kell ,lehetőleg hitelesen és nem tartozik senkire a a speciális problémád.

34. emrus (válaszként erre: 32. - Kefekötőke)
2010. febr. 1. 18:18

Egy kicsit elkalandoztam, gyermekoromban a nagyanyámnál a faluban voltak ilyen mérlegek és ott szoktak megmérni. Mázsának hívták.

Most meg szerintem már a disznót is digitálison mérik.

33. emrus (válaszként erre: 32. - Kefekötőke)
2010. febr. 1. 18:12

Hú, tudod mikor láttam én ilyet utoljára, nem is emlékszem.

Most a digis van, van olcsóbb, van drága, még drágább, de hogy mindegyik szar az biztos. Néztem eggyet a múlt hónapban oda sem adták, mert már a boltban el sem indult.


Na akkor mi legyen, disznó mérleget biztos nem találok, meg arról nem is beszélve, hogy a szobában sem lenne túl dizájnos. Az ágy alá meg végkép nem fér be.


Hát, egy életem, egy halálom a digis lesz. Ha nem jól mér beperelem a gyártót. Rokkant nyugdíjas vagyok ráérek.

32. kefekötőke (válaszként erre: 31. - Emrus)
2010. febr. 1. 18:00

Tényleg komoly amit mondok,ne hidd hogy jópofizni akartam!

Valamikor a múlt században sportoltam és a mérlegeléshez a versenyszabályzat,ill.a versenbíróság csakis egyfajta mérleget engedélyezett és ismert el hitelesnek:az úgynevezett TIZEDES mérleget.A dörzsöltebbek tudtuk azért hogyan lehet ezt a mérést is "befolyásolni" na nem kilókkal,csak pár dekával.Meztelenre vetkőztünk és mintha kívácsian néznénk ahogy a bíró rakosgatja a súlyokat ,lábbújjhegyen 10-15 fokot előrehajolva.

Néha elég volt,hogy kisebb súlycsoportban indulhatott az egyébként többhetes kínzó fogyasztáson szenvedő versenyző.

Na a lényeg:hátha nem tudod hirtelen melyik ez a tizedes mérleg,az amelyiknek a teherplatója elött láncon lóg a súlytányér.


Becsszó nem akartam azt írni ,hogy disznómérleg,de ez a hétköznapi neve.

31. emrus (válaszként erre: 30. - Kefekötőke)
2010. febr. 1. 17:46

Na, mondjad ne kímélj! Nekem szerdán mérleget kell előállítani, a komoly helyzet az, hogy cukorbeteg vagyok, és eléggé túlsúlyos, nem elég a 125 mérés határ, és figyelnem kell a súlyom alakulását, hogy ha már fél kilót hízok akkor azonnal vissza kell fogyni, mert annyit könnyebb mint ha 3, kilót szed fel az ember. Ezért kellene nekem egy digis mérleg, de hát.

Még valami, egyszer mentem rendelésre és a doktornő örömmel fogadott, hogy jaj mennyit fogyott, na jöjjön nézzük meg, a digis mérleg többet mutatott mint a legutolsó mérés. Ráált a doktornő aki egy alacsonyabb és nagyon vékony és a mérleg 69-et mutatott. Testvérek között sem volt több 62-nél. Na hagyjuk, mondotta volt.

Te kefekötőkém mit tennél a helyemben.

30. kefekötőke (válaszként erre: 26. - Emrus)
2010. febr. 1. 17:11
Ha "nagyon pontos mérleget" szeretnél venni,aminek a méréshatára is megfelel ,én tudom a megoldást.
2010. febr. 1. 10:48
Nem azzal a három kilogrammal van a gond, hanem azzal a harminccal.
28. simple (válaszként erre: 26. - Emrus)
2010. febr. 1. 10:43
Értem, de nézz körül jobban, mert lehet kapni hagyományosat, én sok helyen szoktam látni! :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook