Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reggelre rendszeresen elzsibbad, érzéketlen a jobb kezemen a kis és a gyűrűsujjam, hogy nem is érzem.Ha megmozgatom, elmúlik.Ez mitől lehet? fórum

Reggelre rendszeresen elzsibbad, érzéketlen a jobb kezemen a kis és a gyűrűsujjam, hogy nem is érzem.Ha megmozgatom, elmúlik.Ez mitől lehet? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 7. 13:51
Azt nem tudom, hogy az ilyesmit(csontkovács) lehet-e TB keretein belül, vagy csak magán úton?
24. Pirosalma (válaszként erre: 23. - Banita33)
2010. febr. 7. 13:44
Ok, reális, csak ez érdekelt.
2010. febr. 7. 13:39
5-6 nemtom ,már 1 éve történt!De a csontkovács megtalálja!!
22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - Banita33)
2010. febr. 7. 13:30
Hanyadik volt?
2010. febr. 7. 13:28

Látom régen voltatok benn,de remélem el olvassátok!

Nekem a mutató ujjam vége zsibbadt de több napon át!Nagyon idegesítő tud lenni!1 barátnőm akkor járt gyógy masszőr tanfolyamra!Megmondta hányadik csigolyám van el mozdulva!Elmentem csontkovácshoz és azota nem zsibbad!!!

20. mimi2000 (válaszként erre: 19. - 88e297a0b8)
2010. jan. 29. 08:41
Remélem, semmi komolyabb problémát nem találnak Nálad! Azt sem bánom, ha haragudni fogsz rám és a többiekre, mert fölöslegesen küldtünk el orvoshoz :-)
19. 88e297a0b8 (válaszként erre: 18. - Mimi2000)
2010. jan. 28. 19:45

Cukorbetegségről nem tudok. Van vércukormérőnk, meg vérvételen is néztek visszamenő átlag cukrot, de minden jó volt.


Most viszont már a hátam is zsibbad időnként, úgyhogy elmegyek dokihoz, köszi.

18. mimi2000 (válaszként erre: 1. - 88e297a0b8)
2010. jan. 28. 16:18

Menj el a háziorvoshoz !! Egy ismerősömnek hasonló problémája volt (érzéketlenség vagy furcsa bizsergés, olyan zsibbadásféle két ujjában),és annyira kellemetlennek érezte már, hogy elment miatta orvoshoz. (Ő ezt úgy majdnem állandóan érezte, nemcsak reggel.)

Háromféle vizsgálatra küldte el, de már nem emlékszem sajnos pontosan, milyenekre (röntgen, vérvétel, szemészet - talán ezek. A nyaki csigolyák meszesedése lehetett volna az egyik ok, ez biztos.)

Végülis az derült ki, hogy cukorbeteg, és viszonylag rövid idejű gyógyszerezés + diéta mellett elmúltak a tünetei. És a cukorbetegsége is kordában tartható kevés odafigyeléssel.

2010. jan. 26. 13:09

Elalszod!!

Én hónapokig maszíroztam a szinte csontig hatoló fájdalmam miatt a jobbfelső karomat, tényleg már attól féltem csontrákom van??

Aztán egyik este kértem Uram cseréljünk helyet az ágyban (oldalt),én ugyanis mindig kifelé fordulva alszom ha jobb oldalon fekszem akkor jobbra, ha baloldalon akkor balra.

Magam sem hittem milyen hamar elmúlt, azóta sincs!!!Egyszerűen kinyútott álapotban ráfeküdtem és órákon keresztül húzódott mindnen izom a karomban, mert nyomta a saját testsúlyom.

16. mazsola 58 (válaszként erre: 15. - Punku1)
2010. jan. 17. 15:44
Én évekig versenyszerűen tornáztam így a sérvek mellett az 5. csigolyán van a csontkinövés.Kicsit szétvertem a gerendán.Sokat nem tudsz tenni ellene van,néha fáj,néha egész testtel fordulok napokig,mert a nyakam nem mozdul.
15. punku1 (válaszként erre: 10. - Mazsola 58)
2010. jan. 17. 15:32
Sérvet nem találtak de majd előkotrom a leletem . Olyan furi neve van. Valami + csont vagy ilyesmi. 39 évig nem okozott gondot. Biztos már kopok :P Olyasmit magyarázott a doki ,hogy ha az a csont vagy micsoda úgy áll ,hogy nyom valami ideget akkor amig vissza nem megy addig így zsibbadni fog:( Nagyon rossz erre ébredni hetekig.Nincs rá se torna se semmi mert egy mozdulat is elég hozzá és kész :(
14. realbrigitte (válaszként erre: 3. - 88e297a0b8)
2010. jan. 17. 13:53
Most szülés óta van nekem is. eddig nem volt. nem olyan sima zsibbadás, hanem olyan furcsa érzés. nekem a testtartásom most megváltozott rossz irányba. én ennek tudom be. Neha a nyakam is fáj.
13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Che Guevara)
2010. jan. 17. 13:48
Az érintett területet nem a nervus medianus látja el, pontosabban: csak nagyon kis mértékben (hanem a nervus ulnaris), így ez nem tűnik valószínűnek.
2010. jan. 17. 13:32
Kéztőalagút szindróma!Nézz utána a neten,vannak más tünetei is!
11. Pirosalma (válaszként erre: 1. - 88e297a0b8)
2010. jan. 17. 13:30

Szia, Delilah!


Ha mozgatásra elmúlik, akkor valószínű, hogy a véráramlás időleges, éjszakai csökkenése okozza. A gerincvelői ok (C7-es vagy C8-as ideg lehetne egyébként) kevésbé valószínű.

A körzeti orvoshoz el lehetne ugrani megkérdezni, ő valószínűleg többet tudna mondani nálam.

10. mazsola 58 (válaszként erre: 7. - Punku1)
2010. jan. 17. 13:07
Nekem van 4 db nyaki gerincsérvem,én 12 éve naponta erre kelek.Van,hogy hetekig fogni ,szorítani nem tudok és van ,hogy semmi baja.Tudom milyen pocsék érzés.
9. mazsola 58 (válaszként erre: 5. - 54840f0fce)
2010. jan. 17. 13:03
Csak háziorvosi beutalóval jutsz el a neurológushoz.Az majd eldönti,hogy mitől van.
8. punku1 (válaszként erre: 6. - Szika)
2010. jan. 17. 12:58
Elöször én is az elfekvésre gondoltam.
2010. jan. 17. 12:57
Nekem is volt egy ilyen zsibbadós időszakom . A háziorvos elküldött egy nyaki UH-ra. Az UH-n derült ki ,hogy van valami 3. nyaki már nem is tudom micsoda. Elő kellene vennem a leletet ,hogy megnézzem mert ez már évekkel ezelött volt. aztán egyik napról a másikra elmúlt a zsibbadás. Természetessen nem csináltak vele semmit és közölték ,hogy időnként majd előjön a zsibbadós időszakom. Évekig nem jött elő. aztán egy reggel megint úgy ébredtem ,hogy zsibbad a karom és kb 1-2 hétig éjjel is erre ébredtem . Most megint semmi kb 1 éve. Nem kellemes érzés és fogalmam nincs ,hogy mi történik akkor amikor egy egy hétre ezzel kell ébrednem .
2010. jan. 17. 12:48
Általában az elfekvés esetére szavaznék én is. A férjem ugyanezzel nyűglődik. Ő aggodalmaskodik, hogy vajon miért lehet, de én látom, mit művel éjszaka. Mindenhol van a keze, csak jó helyen nincs. :)
2010. jan. 17. 12:43
Háziorvosnak?? Ugyan...
2010. jan. 17. 12:36
Valószínű,hogy tisztességesen elfeküdted.Ha napközben is zsibbad és nem tudod kimozgatni akkor viszont lehet nyaki sérv is és menj dokihoz vele.Mindenesetre a saját megnyugtatásod miatt szólj róla először a háziorvosodnak.
2010. jan. 17. 12:30
...olyan is volt, hogy minkét karom érzéketlen volt ébredéskor, de ahogy elkezdtemm mozogni, először zsibbadt, utána visszatért bele az élet. Én a gerincemre gondolok, ki kell vizsgáltatni.
2010. jan. 17. 12:25
Engem is érdekel,mert én is tapasztalom,de már olyannyira rossz hogy egésznap fen áll a zsibadság
2010. jan. 17. 12:18
Reggelre rendszeresen elzsibbad, érzéketlen a jobb kezemen a kis és a gyűrűsujjam, hogy nem is érzem.Ha megmozgatom, elmúlik.Ez mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook