Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Refluxom van, fáj a gyomrom, hányingerem van, van valami megoldás? fórum

Refluxom van, fáj a gyomrom, hányingerem van, van valami megoldás? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 27. 13:04
Én is szedek vérnyomáscsökkentőt. Coverexet. Lehet, hogy attól alakult ki?
2011. máj. 27. 12:57
Én voltam tavaly gyomortükrözésen,mert állandóan égett a gyomorom,és so9kat(10kg) fogytam(amúgy sem voltam egy hústorony).Megcsinálták,nem mondom,hogy kellemes volt,de teljesen ki lehet bírni,nem fáj,nem hány utána,semmi.A gyomrod fáj utána a befújt levegő miatt,de ennyi.Mire kikaptam a leletet(kB 15-20 perc)már nem éreztem,hogy fáj,vagy bármi.Nem találtak semmi komolyat,hála,"csak" reflux.Írtak fel már nekem is 4 fajta gyógyszert,de eddig nem igazán vált be egyik sem:(Paradicsom(imádom)paprika,csípős szóba sem jöhet sajnos. Ittam már Salvus vizet is,az is addig volt jó,amíg éreztem az ízét.Én annyit mondok, hogy a biztonság kedvéért menj el tükrözésre,és ott tutira megmondják,hogy mi a baj.
11. ozderzso (válaszként erre: 10. - Garamond)
2011. máj. 27. 12:49
Sajnos én is tudom ezeket. Már nem egy orvosnál voltam. Először asztmára kezeltek, de nem használt a kezelés. Voltam a fül-orr-gégészeten gócvizsgálaton, rendben volt minden. Amikor már 3. alkalommal mentem a tüdőgondozóba, akkor kérdezte a doki, hogy szokott-e égni a gyomrom, vagy szedek-e vérnyomáscsökkentőt, mert ezek is produkálnak ilyen tüneteket. Szoktam lúgos vizet is inni. Eddig Füredi lúgos vizet vettem, most a lúgos Kristályvizet iszom. A Salvus víz is jó, annak aki eltudja viselni az ízét.
10. garamond (válaszként erre: 6. - Ozderzso)
2011. máj. 27. 11:48

Azért köhögsz, mert a vissza folyó sav irritálja a légzőszerveket. Sajnos itt már lehet, hogy szövődmény is van. Ezért kellene szakorvosi segítség, mert sokan nincsenek tisztában azzal, hogy "csak" reflux, ha nem kezelik, halálos is lehet a szövődmények miatt.

Gondolj csak arra, ha a kifekélyesedett nyelőcső elrákosodik.

De ha nem is mindjárt gondolunk a legrosszabbra, akkor is az asztma például szintén lehet következménye a tüdőbe folyó savnak.

Étrendi változás nagyon fontos: paradicsom, csoki, csípős ételek, mentol, kávé, cigi, alkohol az elődleges tiltólistán, de ez egyéntől is függ.

Gyógyszertárban kapható lúgos víz, adagolás rajta van a cimkén, esetleg megpróbálhatod.

Vannak lúgosító ételek is, pl. banán.

2011. máj. 27. 11:21
Szoktál tejet inni?
2011. máj. 27. 10:00
Az lehetséges, hogy valamilyen ételallergia váltja ki a tüneteket?
2011. máj. 27. 09:59
Rendben, köszönöm a segítséget.
2011. máj. 27. 09:34

Nekem onnan indult az egész, hogy nem akart elmúlni a köhögés, sokszor már majdnem megfulladtam.Amikor már semmi nem használt, akkor kérdezte meg a doki, hogy szokott-e égni a gyomrom. Nekem sem csináltak gyomortükrözést, és úgy szedtem gyógyszert, de csak addig használt amíg szedtem.

A gyógyszert befejeztem, mert nem akartam mérgezni magam. 2 hónapig ittam az Aloe vera gélt (reggel éhgyomorra 1 kupakkal), nem iszom szénsavas vizet, az étkezésen nem változtattam. Evés után legalább 2 órát várni kell a lefekvéssel. Ha mégis égne a gyomron, akkor Dr. Stomi rágótabletták veszek be. Ez eddig mindig segített, pillanatok alatt elmúlik.

5. amacska (válaszként erre: 3. - Pötyi1)
2011. máj. 27. 09:18
én is csak a röntgen válaltam be és pariettet szedek 10milliset,erős tünetein voltak de ez a gyógyszer a legjobb,egyél lenmagot,lenmagolajat kortyolj,csokit,szénsavasat csipőset hagyd el!
4. Berillke (válaszként erre: 3. - Pötyi1)
2011. máj. 27. 09:16

Gyógyszert szedsz és még nem is tükröztek?

Ez fura...

Én mindenképp elmennék tükrözésre, nem akarlak ijesztgetni, de akár már ki is fekélyesedhetett az, aminek nem lenne szabad.

Alternatív dolgokkal ezt nem lehet megoldani, csak gyógyszer és tükrözés, majd tenyésztés mondja meg a megoldást...

2011. máj. 27. 09:13

Szeretnék segítséget és tanácsot kérni olyanoktól , akinek sok a gyomorsava és -vagy refluxa van. Most már kb két hete, rettenetesen sok a savan és mindenem tiszta só. Pantacid -ot szedek, de nem használ. Fáj és rossz a gyomrom, hányingerem van. Van valami használható és hatásos megoldás??????????

Mit egyek vagy igyak? A doki azt mondta emeljem 2 db a gyógyszert, de ez sem hatásos. Csak végsősoron mennék tükrözésre. Kinek mi vált be???

Előrre is köszi a segítséget.

2011. máj. 27. 09:10
éspedig?
2011. máj. 27. 09:10
Refluxosok sűrgős segítség kellene

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook