Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szombat óta hányingerem van. Olyan, mintha lenne egy gombóc a gyomromban de szó szerint...Mi lehet ez? fórum

Szombat óta hányingerem van. Olyan, mintha lenne egy gombóc a gyomromban de szó szerint...Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


15. Farika
2009. okt. 8. 13:59
Én egy hete estem át ilyen vírusos valami, ami fejfájás és gyomorpanaszokkal kezdődött, a nátha viszont később jött és azóta sem múlik.
2009. okt. 8. 13:32
Gyakori mostanában vírusos fertőzés,és ráadásul visszatér ....
13. agis (válaszként erre: 11. - Dogarka)
2009. okt. 8. 12:21
Az is lehet, hogy a gyakori idegesség, vizsga miatti stressz miatt megnőtt a gyomorsav-szinted, ezért is fájhat a gyomor. Illetve a másik, hogy valamit hirtelen, gyorsan, túl forrón esetleg túl hidegen ettélés lett egy jó kis gastrithised. Ezen diétával lehet sokat javítani. Sok-sok langyos cukros tea, keksz, pirítós, esetleg főtt krumpli. Látatlanban nem lehet megmondani mi lehet a baj, de nem kell a legtöbb esetben a legrosszabbra gondolni....
12. agis (válaszként erre: 8. - Celux)
2009. okt. 8. 12:19
Ha nagyon ég a gyomrod, 2 evőkanál tejföl sokat segít....megeszed, és erősen javulnak a tünetek.
2009. okt. 8. 12:12

Sziasztok!


Nekem is hasonló problémáim vannak mint a fórum indítójának. Először múlt nyáron volt,aztán idén tavasszal. Az orvosom elintézte azzal,h biztos terhes vagyok...de azért egy év kicsit sok lenne terhességnek,és nem híztam,szedek fogamzásgátlót és megjön mindig időben.

Szóval ma ismét előjött ez a rossz érzés a gyomorban,hányinger,ami miatt nem merek enni,mert volt,h attól rosszabb lett.... gyengének érzem magam...

Amúgy még sosem jött vuk vagy ilyesmi,csak a rossz érzés....

Nem tudom mitől lehet... Gondoltam a rendszertelen étkezésre,a stresszre és nem tudom,hogy esetleg rossz fog miatt lehetnek-e ilyen tüneteim...


Ha van ötletetek,mitől lehet vagy mit tehetnék ez ellen írjatok légyszi. köszi!

10. celux (válaszként erre: 9. - 81002da781)
2009. jún. 19. 18:13
Köszi szépen!^^
2009. jún. 19. 08:58

Szia,

Ez tuti szorongástól van. Én már a köv. stádiumban vagyok pánik...

Amit tehetsz, hogy kikapcsolódsz, olyan dolgokkal töltöd az időd, ami leköt, amiben örömöd leled.

A lényeg lenne a stresszoldás.

Kéne mozogni picit, úszás, kerékpározás stb...

Ha nagyon nem bírod ezeket a tüneteket, vegyél sedatif pc-t a gyógyszertárban, ez homeopátiás stresszoldó, nem tudz hozzászokni, de mankó lehet az első időszakban.

Tudsz relaxálni? Jóga, Autogén Tréning stb? Ez is jól jönne...

Szeretsz zenét hallgatni, mert akkor nosza, hallgass sok sok zenét, zárd ki a külvilágot, csak magadra koncentrálj!


Sajna ennyire kikészíthet! És nem akkor "támad", amikor benne vag, hanem jóval utána, esetleg évek telhetnek el, mire a tünetek kijönnek.

Szóval pihenj sokat, olvass, aludj sokat és jól (ez is fontos), és akkor elkerülheted a komolyabb tüneteket!

2009. jún. 18. 10:06
Hali, én nekem már egy hete hányingerem van, állandóan és hasfájás a gyomorszáj környékénél. Néha gyomorégés és gombóc a torkomba. A legzavaróbb benne h nem tudok tőle enni. Voltam orvosnál elköldött vérvételre, hasi ultrahangra, székletmintára, de semmit sem találtak. Tény hogy a vizsgaidőszak miatt sokat stresszeltem, de az ennyire nem készítheti ki az ember gyomrát? Vagy igen? :S Már lövésem sincs h mit csináljak. Ha van valami ötletetek lécci írjátok le mindenképp! Köszi.
2009. máj. 25. 17:41
Köszönöm a tippeket!
2009. máj. 25. 14:18

Szorongsz valamitől!

Ha van kedved kipróbálni, akkor vagyél a gyógyszertárban Sedatif PC-t, ez egy homeopátiás nyugi szer, nem gyógyszer, nem lehet rászokni.

Ha elmúlnak a tüneteid szorongsz, ha marad, akkor orvos!

2009. máj. 25. 14:01
Nemsokára vizsgázom! De nem hinném hogy attól van! Vagy igen?
2009. máj. 25. 13:42
Ideges vagy? Van valami lelki gondod?
2009. máj. 25. 13:19
Ha nem javul, és nem csak bebeszélem magamnak a hülyeséget mindenképpen elmegyek, de csak szerdán lesz dokim, így addig valamit csinálnom kell!
2009. máj. 25. 13:18

Szia!

Szerintem menj el orvoshoz! Az a legbiztosabb. Lehet találgatni, de nem sok értelme van !

2009. máj. 25. 13:14

Sziasztok!


Szombat óta hányingerem van. Olyan, mintha lenne egy gombóc a gyomromban de szó szerint... Fáj a fejem, szédülök! Terhes nem lehetek, mert most múlt el a menzeszem... CSak hideget akarok mindig inni. WC-re is alig tudok elmenni, mintha szorulásom lenne (elnézést...).

Éhes vagyok, de ha eszek, még rosszabb...

Érzem, hogy valami nem oké a gyomromban...

Szerintetek mi lehet a bajom? Vettem Activi-át, enviga-t, meg édesanyám ajánlásával gyomorkeserűt is kaptam aminek a neve: KRäUTER BITTER...

Ötleteket várok, szerintetek mi lehet a bajom?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook