Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Receptek epekőműtét után fórum

Receptek epekőműtét után (beszélgetős fórum)


19. Törzsök Rozália (válaszként erre: 18. - Rita1971)
2012. aug. 27. 11:10
Igen mined elmúlik Én epe műtét után egy percig nem diétáztam, sőt 1 hétre rá csülkős bablevest ettem savanyúkáposztával. és semmi bajom nem volt tőle sőt azóta sem.
2012. ápr. 2. 15:38

Sziasztok!


Egy hete műtöttek epekőre + köldöksérvre ( ha már egyszer ott vagyok :D )Februárban derült ki, hogy kövem van, de soha semmi bajt nem okozott. Bár így utólag visszatekintve voltak ráutaló nyomok, de nem tudtam minek köszönhetem. Lényeg: laparoszkópos műtét,egy db kövem volt, másnap kaptam pár szem kekszet, harmadnap jöttem haza. Székletem azóta sincs :((

Étrendre azt mondták, hogy 4-5 hét diéta. Nagyon óvatos vagyok, félek a fájdalomtól, ezért megválogatom mit eszek.Bár van, hogy kedvem sincs hozzá. Nézegetem, szagolgatom a finom falatokat a hűtőben :D

Csirkelevest, pirítós kenyeret, vajas zsemlét, párizsit, almát sütve - főzve, ezeket ettem 5 nap alatt. Készítettem almalevest is, az fini, laktató. Most virsliben gondolkodom, szerintem azt is lehet enni. Tettem a vajas kenyérre egy kis reszelt sajtot, hogy ne legyen uncsi:) Szénsavas italt ki kell iktatni.Egyenlőre kerülni kell a fűszeres ételeket is.

Ami mehet: fehér kenyér, zsemle, alma sütve - főzve, teák, tej felforralva lehűtve, csirke, hal, ezek párolva, natúr sütésben, a csirke bőr nélkül. Kefír, joghurt, lekvárok amik nem darabosak. Krumpli, répa főzve. Én ettem céklát is.

Ma ittam egy tejes kávét reggel, eddig nem volt problémám.

Aludni jól tudok, forgolódni is. A köhögés az még kellemetlen. Na meg a nevetés :D Akkor le kell fogni a köldököm, bár ez lehet a sérvműtétnek köszönhető. Oldalamba néha nekem is bele nyilal.Várom az első igazi tusolást :)) Holnap lesz a varratszedés, attól tartok egy kicsit. Kissé fura, hogy nem tehetem azt amit szoktam, meg kell gondolnom minden mozdulatomat. De hát ez van, majd elmúlik ez is :)

2010. jún. 25. 08:04
Sziasztok!Tegnap jöttem ki a kórházból epehólyag eltávolítás után .Köveim is voltak.Napok óta nagyon fáj a jobb bordám és az oldalam egész a hátamig.Mondtam az orvosnak azt mondta ez természetes még.Éjjel nem tudok aludni ,oldalra fordulni.Háton fekvéstől már fáj,ég a hátam derekam.Nem ettem mást, mint a kórházban adtak ma reggel itthon is .Konkrét recepteket, napi étrendet szeretnék tőletek kérni ,ha van időtök leírni néhány receptet.Székletem még nem volt egyáltalán mióta műtöttek (hétfő).Az orvosnak mondtam kicsi volt ,hogy haza engedjen.Minden javaslatot szívesen fogadnék fájdalomra,székletrendezésre,étkezésre. Válaszaitokat előre is megköszönöm.
16. cca887cff8 (válaszként erre: 8. - Radica947)
2010. márc. 29. 19:49

igazad van..

én sem mondtam le..nincs is semmi bajom tőle

max újhagyma után savkötőt veszek be aszt annyi.

2010. márc. 29. 19:46

na én nem nagyon foglalkoztam receptekkel..a műtétem után..

jó pár hétig kímélő ételek.. többször kevesebb adag.


aztán a műtétre 4-5 hónapra mindent ettem már..éttermi kajától kezdve mindent szinte.

van egy pár étel amit kerülök de mindent eszem

júliusban volt a műtétem.

14. anngi
2010. febr. 18. 10:42

koszike az otleteket ,mindenap leirom mitt fozok mit eszik a gyermekem es ha valamitol nem erzi jol magat igy konyeben ra jovunk

aki tud meg tapasztalatbol szolni azt elore is koszonom

2010. febr. 17. 15:03
gyümülcs: kb 2 hétig föleg kompot lehetöleg alma, sült alma.2 hét uán fött sült tök, eleinte csak narancslé röstja nélkül..
2010. febr. 17. 14:11
reggelire nem friss és (nem vajas, vagy kelttésztából készült )kifli 5 dkg pulykapárizsi, vagy 1-2 szelet sovány sajtPl köményes
2010. febr. 17. 14:08
elsö napokban jól esik a leves---Pl: bör nélküli csirke , sok zöldséggel. Ebböl a fött hús krumplipürével( fött krumli, összetörve saját levével kikeverve-- tej csak késöbb lehet!Vaj light margarin három hó után..
2010. febr. 17. 14:03

szia4 tAVALY NOVEMBERBEN MÜTÖTTEK EPÉVEL. éN IS BAJBAN VOLTAM, HOGY MIT IS EHETEK. éN KEREK VAGYOK, TEHÁT A FOGYI IS RÁM FÉR. nEM TUDOM, HOGY EZÉRT, VAGY MINDENKÉPPEN / a csupa nagy betü véletlen volt! Bocsi!), de nekem legalább három hónapig elég szigoru epe diétét irt eló az orvos.

A lényeg: zsírszegény, durvarost szegény, füszerszegény legyen!

9. gabica38 (válaszként erre: 8. - Radica947)
2010. febr. 17. 12:41
Szia!Engem is laparoszkopiával mütöttek tavaly juniusba én is pont ezeken a napokon voltam bent.Mikor hazamentem volt otthon egy kis hurka ugy megkivántam a 4nap éhezés után,hogy nem tudtam ellenállni.Jó csak pár falatot ettem de nem volt tölle semmi bajom,utánna pár napig még inkább levest ettem.Utánna meg szinte már mindent,de azota sincs semmi problémám!!!De már olyanrol is halottam,hogy ugyan ugy nem ehet meg mindent az illetö,mert problémát okoz neki az étel.
2010. febr. 17. 12:31
Sziasztok, nekem laparoszkópiával operálták ki az epekövemet, 3 pici vágás volt a hasamon. Hétfőn bementem, kedden műtöttek, szerdán varratszedés, csütörtökön már hazamehettem. Szombaton egy kisérlet, szalonna, hagyma kis erős paprika, semmi baj, vasárnap sólet, azóta is mindent eszem. Lehet, hogy van aki érzékenyebb, de szerintem ennek is fejben kell eldőlnie, én biztos voltam benne, hogy nem akarok lemondani a hagymáról és az erőspaprikáról.
2010. febr. 17. 08:34
Szia! Engem 2003-ban műtöttek, akkor a doki úgy engedett haza, hogy ma meg holnap még ne egyek töltött káposztát, de aztán lehet mindent. És azóta is eszek mindent, semmi probléma nem volt.
6. 349c80b15e (válaszként erre: 5. - Anngi)
2010. febr. 16. 11:37
szia! lehet kapni kimondottan epebetegek diétás könyve. abban van mindenféle, akár műtét utáni diéta, ha gyulladásban van, mindent megtalálsz benne, nekem nagyon bevált.
5. anngi (válaszként erre: 4. - Gabica38)
2010. febr. 16. 10:48
adtak utmutat hogy mit szabad es mit nem ,de en arra lennek kivanci hogy pl mikor ehett gyumolcsott hogy kedzje a regelitt mitt fozek neki ebbedre ,szeretnek konkret dolgokat koszi elore is mindenkinek
2010. febr. 16. 09:54
Szia!Nekem is adtak diétás étrendröl papirt mikor engedtek haza!De sokáig nem diétáztam,hála azota sincs semmi problémám.Juniusban mütöttek!
2010. febr. 16. 09:51
A-s vércsoportdiétát
2010. febr. 16. 09:49
DIÉTÁSAT!!De ezt amikor hazaengedik a kórházból elmondják,hogy mit,milyet és mennyit ehet..De nagy kedve nem hinném hogy lesz jókat enni..nekem se volt,pedig szeretem a hasam!!Ja és fokozatosan állhat vissza a normális kajára!!
2010. febr. 16. 09:42

3 napja mutotek a 21 eves fiamat epekovel szeretnek recepteket kerni hogy mit lehet enni

koszonom elore is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook