Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pszichológiai teszt fórum

Pszichológiai teszt (beszélgetős fórum)


2011. okt. 11. 19:03
Sziasztok! A segítségeteket kérném, mégpedig a következőben. A Standard Raven inteligencia tesztet el kell végeztetnem 10 személlyel (vizsga az egyetemre), viszont a megoldásokat nekem sem adták ide, nem mert nem akarták, csak mert elfelejtették vagy nem tudom. És a vizsgáig nem is találkozom a tanárral. Ha valaki tudja a Standard Raven megoldásait, illetve hallott erről a tesztről és tudja, hol kapom meg a megoldásokat, annak nagyon hálás lennék. Segítségeteket előre is köszönöm!
2009. júl. 16. 14:33

Tisztelt Címzett!


Gyakorlati elszenvedőként érdeklődöm Önöktől az ún. Szondi-teszt gyakorlati értékéről, használhatóságáról.

A gyermekem egy bizonyos hivatást választott, ahol olykor kötelező jellegű pszichiátriai vizsgálaton esnek át a tanulók. Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményeitől teszik függővé, hogy folytathatják-e a tanulmányokat, vagy sem. Ezáltal az ottani pszochológusok élet és halál urai, akik felhatalmazással rendelkeznek fiatal emberek életének elrendelése és tönkretétele érdekében is. Egy általuk nem is igazán ismert fiatal sorsáról döntenek egy-két oldalnyi Szondi-teszt ismeretében. Úgy vélem, hogy a hivatásukat mégsem ennek a súlyos felelősségnek a tudatában és ismeretében végzik.

A gyermekemmel legutóbb éppen egy ilyen Szondi-tesztet töltettek ki, amelynek eredményeként a tesztet kiértékelő pszichológus közölte vele, hogy az általa választott pályára alkalmatlan, mert "személyiségi zavarokkal" küzd. (Ugyan melyik mai 20 év körüli fiatal, sőt egészséges lelkületű felnőtt ember nem küzd ilyen problémákkal a mai globális gazdasági világválság idején????)

Érthető módom a gyermekem emiatt a sommás "szakmnai" vélemény miatt most valóban lelki válságba került. Ugyan lehetőséget kapott egy újabb teszt kitöltésére, de a pszichológus véleménye szerint ez sem kecsegtett túl sok eredménnyel, mert egy sikeres személyiségi váltáshoz minimum 3 év kell. (Ugyan miért is kellene egy egészséges lelkületű fiatalnak megváltoznia, vagy személyiséget váltania, csupán "sikeres" egy Szondi-teszt érdekében???)

A fentiek érdekében érdeklöm Önöktől ennek a Szondi-tesztnek a gyakorlati haszna vonatkozásában, illetve a tanácsukat kérem, hogy kb. 1 hónap rendelkezésre álló idő alatt mit tanácsolnak a gyermekemnek a Szondi-teszt sikeres kitöltése érdekében?

Szíves véleményüket és tanácsaikat előre is köszönöm!


Szülő

2008. szept. 27. 10:23
Nekünk csak 1 évre adják meg. Mikor voltam egyszer akkor több emberkével együtt ugyanazokat a teszteket kellett kitölteni.
17. ec63a7fc29 (válaszként erre: 16. - 70a5a27405)
2008. szept. 27. 09:57

Várhatóan stresszes munkahelyen előre tesztelik a dolgozó stressztűrő képességét. Ha nagyon alacsony, akkor vesztett.


Egyébként szerintem inkább a próbaidőre szavazok, ahol élesben tesztelhetik a leendő munkatársat.


Szerintem azoknak kell, hogy szimpatikus legyen az adott egyén, akikkel majd együtt kell dolgoznia.

16. 70a5a27405 (válaszként erre: 3. - E6e06af85c)
2008. szept. 27. 09:52
Én is, de agyilag lefáradtam a sok hülye kérdéstől.Ja és az öreg még ki is akasztott, de fő a nyugalom...l.
15. filmes (válaszként erre: 5. - Donyta)
2008. szept. 27. 09:25
Szondi teszt a neve.
2008. ápr. 9. 10:06
Én voltam, ráadásul az egyik legnehezebben a munkám miatt. A lényeg, hogy őszintén kell válaszolni a tesztkérdéseken, mert ugyanazokat a kérdéseket többször felteszik csak más formában.
2007. nov. 15. 17:11
Azt mesélte egy kedves rokonom, olyan pszichológiai tesztet kellett volna kitölteni, hogy szégyelte magát, de egy-két kérdésre tudott csak válaszolni. Meglepődött, mert úgy érezte a kérdések egyáltalán nem kapcsolódtak a munkahelyi felvétellel.
2007. nov. 8. 02:55
Pont a napokban mesélte egy ismerősöm, hogy a pszichológiai teszt kitöltése miatt alkalmatlannak minősítették a megpályázott munkahely betöltésére. Emlékezetből mesélt róla , hát igen. Erős volt az önértékelése. Ez sem minden esetben jó !
2007. okt. 29. 19:31
Nálunk elég nagy ipari park működik sok-sok betanított munkással. Náluk a felvételinél azt tesztelik, hogy ki mennyire bírja a monotonitást, mivel 12 órán keresztül ugyanazt a mozdulatot kell elvégezniük - majd másnap, harmadnap stb. újra.
2007. okt. 29. 10:55
Vannak munkahelyek ahol az alkalmassági vizsgálatikhoz ,már kötelezik a pszichológiai teszt elvégzését! Nem lehet általánosítani, mert a tesztkérdések általában célzottan vannak összeállítva az alapján , ami a foglakozáshoz szükséges, hogy az illető pszichés-(lelki) ill. mentális-(értelmi)felmérését tegyék lehetővé.Ezt célzottan a munkahely által alkalmazott, vagy megbízott pszichológusnak kellene végeznie, mint az EÜ-i munkalkalmassági vizsgálatot is kiválasztott orvosnak kellene végeznie.Vannak adott kész teszetek is , de ma már nem igazán alkalmazzák mert egy síkon vannak a kérdések, és az az elvárás, hogy munkahelynek célzott jelleggel legyenek a kérdések.
2007. okt. 27. 23:56

Sziasztok!

Én pszichológiát tanulok, még nem tudok eleget, de azt igen, hogy sok féle teszt van.

A munkáltatókat az érdekli, hogy milyen az egyén dinamikája, munka bírása, munka kedve és figyelik van e depresszióra hajlama, illetve még a családi hátterét... az magáról kialakult énképét is fontosnak tarták.

2007. okt. 27. 23:45
A vasúton is van. Akik idejönnek dolgozni, azok mind átesnek egy ilyenen is. Volt olyan egyén akinek ez nem sikerült, így nem jöhetett a vasútra dolgozni.
2007. okt. 23. 08:43
A nagyobb cégek egyre gyakrabban alkalmaznak teszteket mielőtt űj munkavállalót alkalmaznának. ezek általában imtelligencia és személyiség tesztek. Így próbálják kiszűrni, hogy a belső tulajdonságai alapján ki a legalkalmasabb a betöltésre váró posztra.
2007. okt. 23. 08:18
Sok mindenre lehet használni. Pl. iskolatipus választása,pályaválasztás, lelki válság, párválasztás stb.
2007. okt. 2. 09:40
Én olyat próbáltam ahol külön kellet osztályozni kartonokra rajzolt képeket. Abbóll állapították meg, hogy milyen beállítottságú vagyok, és milyen eredményt értem el. Volt még, hogy rajzolni kelet bármit ami eszembe jut. Meg valamilyen lapot is ki kellett tölteni.
4. emagdi (válaszként erre: 2. - 4c12775fdc)
2007. okt. 2. 09:37
MELYIK tesztre gondolsz?:))
2007. okt. 2. 09:33
Én voltam egyszer egy ilyen teszten Olyan kérdéseket kaptam, hogy szeretem e a szüleimet, számolom e az utcán a fákat, hányszor mosom meg naponta a kezem, meg ilyen hülye kérdések. A teszt végén le kellett rajzolnom egy lányt és egy fiút.
2007. szept. 25. 19:28
Senki nem ismeri ezt a tesztet???
2007. szept. 25. 08:15

Volt már valaki pszichológiai teszten?

Egy barátomat az egyik bank elküldte a felvételi eljárás keretében erre a tesztre..

Mire számíthat, aki ilyenre megy? Hátha még hasznát venné más is a válaszoknak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook