Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Provident - nem értem... fórum

Provident - nem értem... (beszélgetős fórum)

1 2 3
84. buci07
2017. júl. 24. 06:03

Sziasztok.

Hogy van az,h 3án kifizetem elôre 5hétre,szamoljunk 1hónapot,egybe kifizetném az egészet,és most a kifizetett idő alatt is hétről hétre nő a visszafizetni való..multhéten 190ezer volt most 194..,nem értem,akkor 2,hetet 2x fizetek ki?

83. Paja85
2014. aug. 25. 13:28

Sziasztok,

Van valaki aki tud nekem segíteni, hogy hova forduljak? 7-én aláírtam a szerződést, 10 napon belül utalniuk kellett volna ( azaz 22-én ) ma 25-e van ( már 11 nap ) és még mindig semmi. Hívtam az ügyfélszolgálatot, akik többször is annyit közöltek hogy sürgősséggel jelezték az illetékeseknek és hívni fognak, és hogy a panasz kivizsgálása akár 30 napot is igénybe vehet és addig utalni se biztos hogy utalnak, de a szerződés elállásra már nincs lehetőségem mert a szerződés aláírása után 14 naptári napon belül lehet csak. Mivel a Provident nem tartotta be a szerződésben foglaltakat, milyen lehetőségeim vannak? Kártérítést tudok igényelni? Lassan már nem nevezhető gyorskölcsönnek...

2014. febr. 24. 11:26
Srácok, én afelől érdeklődnék, hogy providentékre nem vonatkozik a 4 órás utalás érkezés??? 12 napja utaltam el egy nagyobb összeget és állítólag még nem látják a rendszerükben. Velem vitázik, hogy biztos rossz helyre utaltam!!! Ráadásul minden héten más összeget mondanak.... tele a hócipőm, többet fel se veszek tőlük az hót ziher. Van másnak is ilyesféle tapasztalata?
2013. dec. 17. 11:28
Sziasztok provident ad 6 hét után parhuzamos kölcsönt így karácsony előtt nagy szükségem lenne rá
2012. nov. 26. 14:22

SZIASZTOK VALAKI MEGTUDJA NEKEM MONDANI MI AZ OKA ANNAK HOGY NEKEM 55400FT CSALÁDI PÓTLÉKRA NEM ADNAK HITELT MÁSNAK 24000FT RA MEG IGEN ???????

MELLESLEG MÉG APÁMNÁL LAKTAM MEG FELADTA ENNEK MI AZ OKA?????

2011. aug. 10. 10:34
Én sajna vettem föl tőlük kemény 70000-et.Mindíg előre fizettem a hónapokat és nem hetente törlesztettem,viszont a múlthónapot nem tudtam kifizetni,én ezt közöltem a képviselőmmel aki megértette ezt.Nos az a bizonyos hónapom milliomegy telefonnal telt mert szint minden nap hívott tőlük vki,hogy mikor fizetek ráadásul tök bunkó hangnembe beszéltek velem.Ebbe a hónapba már tudtam fizetni ezt rögzítették is a telefonba(fizetési megállapodás)v mi,hétfőre meg is volt beszélve nos én reggel dolgozom és délután tudtunk volna talizni ennek ellenére senki nem hívott,hogy hányóra fele érnék rá,én este 6-után elmentem otthonról gondolván ha már eddig nem kerestek akkor ma már biztos nem fognak:)erre csörög a telefon:a providentől mondván,hogy ott vannak nálam,egy igen bunkó köcsög férfival sikerült beszélnem mert ugyanis föl volt háborodva,hogy miaz ,hogy én nem vok otthon mikor mára lett megbeszélve a fizetés.........én meg mondtam,hogy bocsimár,hogy nem ülök otthon a nap 24-órájában arra várva,hogy mikor óhajtanak jönni.Mondtam neki ,hogy 8-fele ráérek de az már neki késő,megkérdeztem azt is,hogy miért nem hívtak előtte?hogy egyáltalán itthon vok e,nos erre már nem kaptam választ:).pedig én tudom:mert nincs anyi eszük:)Arról nem is beszélve,hogy amióta felvettem ezt a szart azóta már minden fizetésnél legalább ez a 4-ik képviselő nos kérdem én mi ennek az oka?már anyi tel számom van elmentve tőlük,hogy szó szerint nem tudom kit hívjak mert mind közli,hogy én csak helyettesítettem.akkor most mivan?????szóval a lényeg,hogy most még mindíg nem tudtam fizetni:)pedig nem azért mert nem tudok hanem pont azért mert egyszerűen muják és minden féle buta embert alkalmaznak.........enyi a véleményem és aki nem inge az nem veszi magára.Már LASSAN OTT TARTOK,HOGY ÉN KÖNYÖRGÖK NEKIK MIKOR FIZETHETEK hát röhej..........remélem minél előbb kifizethetem az egészet egybe mert már rohadtul unom,hogy minden fizetéskor más más idegennek kell fizetnem,de,hogy félre értés ne essék tisztában voltam vele mit vállalok és csak is muszáj-ból fordultam hozzájuk úgyhogy biztos megérdemlem de azt nem ,hogy tényleg nekem kell könyörögnöm,hogy rendezzem a tartozásomat........
78. Cilumiluci (válaszként erre: 76. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 17:58
Tényleg:(
77. c948b987b1 (válaszként erre: 76. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 17:54
Ja, most látom van egy fogyókúra hirdetés is. Szerintem hitelfelvétel után nem lesz rá szükség csodabogyóra, a hitel a legjobb fogyókúra.:)))
2010. okt. 3. 17:51
Itt jobb oldalt is tele van banki hirdetésekkel. Most vettem észre:(
75. Cilumiluci (válaszként erre: 74. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 17:42
Igen,nekem már nagyon elegem is van belőlük!
74. c948b987b1 (válaszként erre: 71. - Cilumiluci)
2010. okt. 3. 17:39
Nem tudom megfigyeltétek-e, hogy amikor kirobbant a válság, akkor eltűntek a bankos reklámok? Most ismét nyakra-főre ajánlgatják magukat. Az ember szinte hajlandó elhinni, hogy csak beugrunk a focimeccs után a bankba, és már van is lakásunk.:)))
73. a0c1361e44 (válaszként erre: 69. - 7564d965a1)
2010. okt. 3. 17:13
És személyi hitel is van deviza alapú- És azon is van bevétele a banknak.
72. Bcicus (válaszként erre: 69. - 7564d965a1)
2010. okt. 3. 17:09

Van aki amiatt ment tönkre, de itt most a proovidentről van szó. A devizahitelesek is megérdemlik akik emiatt mentek csődbe. Tudni lehetett, hogy van árfolyamkockázat ezzel kalkulálni kellett. Nekem is van az egyik lakáson chf hitel, még sem mentünk csődbe, emrt annyi vettem fel, hogy ah akármi gond is történik velünk vagy a duplája lesz aesetleg a chf akkor is tudjam, majd fizetni.

Csak gondolkodni kéne.

71. Cilumiluci (válaszként erre: 70. - 7564d965a1)
2010. okt. 3. 16:57
Szerintem manapság nem kéne hitelt felvenni,annyira bizonytalan az ember jövője.
2010. okt. 3. 16:56
Amúgy egy banknak sem kevesebbet fizet az illető mint a providentnek. Csak neki rövidebb idő alatt. A providentnél 200at veszel fel, 290et fizetsz vissza ez éves szintre elég magas, de 1 év alatt visszarakod. akármilyen kereskedelmi bank 200at akarsz minimum 2évre adják és 390 et fizetsz vissza. Nem biztos hogy rossz, de aki a napi megélhetéssel küzd annak semelyik sem jó!!
69. 7564d965a1 (válaszként erre: 67. - Bcicus)
2010. okt. 3. 16:50
na azért nem csak ezért mentek csődbe!!! A legtöbb lakáshitelt chf-ben vették fel és ez volt a baj!!!! Ebbe mennek csődbe az emberek. A provident és társaik csak hab a tortán!!! (Most mondok egy összeget) 500 000 ft ot pl nem fogsz tudni chfben felvenni, ilyennel nem foglalkoznak. Ezért a legtöbb személyi, árú hitel és többi hitel törlesztője egy fillért nem fog mozdulni. De az aki megvette az autóját vagy lakását deviza alapon, az azért abban vette fel mert az volt a legkedvezőbb mint kamat mint egyéb költségek tekintetében. Persze aláírva a papírt az árfolyam kockázatról. Csak mondjuk aki 2007ben vett egy autót az nem tudhatta hogy nem sokkal később a gatyáját is ráfogja fizetni. Itt pedig az állam is hibás hogy nem fogta meg a bankokat!!!! Csak a frankosok átlag törlesztőrészlete az elmúlt 2 év alatt kb 75%ot emelkedett. Az aki addig nem volt csóró most az lett. Akik bevállalták tudták mit vállaltak, egy darabig... jelenleg meg mindenki szabadulna a hitelétől, ingatlanától, autójától mert a fizetésük erre már nem futja...
68. Bcicus (válaszként erre: 64. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 16:41
Ja és nem kimondottan nagyon gazdag embereknek való, hanem akik nem csorók van valamennyi pénzük félre rakva,de hirtelen kell.
67. Bcicus (válaszként erre: 64. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 16:40

Mert idióták vették fel. Eu többi részén tudják hogy kinek van kitalálva, csak itthon sok a hülye aki azthiszi a hitel ajándék pénz, meg is érdemli, hogy tönkre menjen.

Nem éri meg egy jó lekötött betét felbontani pár százezer miatt.

Épp azt írom, hogy itthon nem működik ez ezért ment a sok idióta csödbe. Külföldön viszont tudják mire való az ilyen hitel.

66. Cilumiluci (válaszként erre: 64. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 16:36
Ja,meg valaki elásta a kertben a Providentes bahajtót.)
65. c948b987b1 (válaszként erre: 64. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 16:34
És nem jutnak koldusbotra ha vissza kell fizetni egy kis kölcsönt.
64. c948b987b1 (válaszként erre: 62. - Bcicus)
2010. okt. 3. 16:33
Inkább felbontanám a lekötött betétet, de nem vennék fel tőlük. Azt sem hiszem el, hogy olyanok veszik fel tőlük a pénzt, akik jól állnak anyagilag, csak most gyorsan kell egy kis plusz pénz. 1-2 éve pont azzal voltak tele a hírek, hogy anyagi csődbe jutott a providentes kölcsönök miatt egy csomó ember. Ezért nem hiszem el, hogy pénzes embereknek lett kitalálva. Azok máshogy is pénzhez tudnak jutni.
63. Cilumiluci (válaszként erre: 62. - Bcicus)
2010. okt. 3. 16:08
Egyetértek veled:)
62. Bcicus (válaszként erre: 1. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 16:01
A provident nem arra lett kitalálva, hogy nagyon csoró emberek vegyenek fel onnan hitelt, csak sajnos az "okos" magyarok azt hiszik hogy a hitel ajándék Külföldön is vannak ilyenek. Ezt olyanok veszik fel akiknek van pénzük, de mondjuk le van kötve vagy pont annyi nincs most és sürgősen kell valamihez az a plussz kis pénz. Szóval alapvetően nem szegény embereknek van kitalálva csak MO-n sok a hülye.
61. Cilumiluci (válaszként erre: 60. - C948b987b1)
2010. okt. 3. 14:52
Igen,keményíts be:))))
60. c948b987b1 (válaszként erre: 58. - Cilumiluci)
2010. okt. 3. 14:51
Majd jól megbüntetem az unokaöcsémet, ha véletlenül 2 nappal korábban adja meg a tartozását. Rendnek kell lenni, alkalmazom a banki módszert.:)))))))))))))))
59. Cilumiluci (válaszként erre: 55. - 7564d965a1)
2010. okt. 3. 14:49
Igen,igazad van.
58. Cilumiluci (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2010. okt. 3. 14:48
Igen,nem szeretik ha hamarabb kiegyenlíti a kuncsaft a hitelt.
57. c948b987b1 (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2010. okt. 3. 14:43
Ezt ismerem. Az első lakáshitelünket 15 évre vettük fel. De úgy alakult, hogy kb. 5 év után vissza tudtuk fizetni. Elég sokba került...
2010. okt. 3. 14:40
Én ha nincs annyi pénzem, akkor szoktam áruhitelt igénybe venni. Igaz már ezer éve nem vettem fel. Én pl. mindig előbb kifizetem az ilyen hitelemet a kamatok miatt. Mert akkor ugye az is kevesebb. A bankok nem is szeretik ha a 3 éves futamidő alatt fél év alatt teljesitek. Volt olyan, hogy büntető kamatot számoltak fel.
55. 7564d965a1 (válaszként erre: 47. - Cilumiluci)
2010. okt. 3. 14:39
ezért szokták a kisebb összegű hiteleknél ajánlani, nagyobbaknál kötelezővé tenni a hitelfedezeti biztosítást. Ára változó. 500-1000ft között mozog. De ha meghal az illető és minimum 3 hónapig törlesztett a biztosító fizet. Sok olyan konstrukció is van ami pl munkanélküliség esetén x ideig fizet "helyetted". Lehet okosan is csinálni, és nem eszetlenül ahogy nagyon sokan...Köszönjük emese pl :D felni hitel, autó hitel..... :D:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook