Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a progeszteron "természetes" úton történő pótlásáról? fórum

Mi a véleményetek a progeszteron "természetes" úton történő pótlásáról? (tudásbázis kérdés)


16. Panna07 (válaszként erre: 1. - Szammóca)
2019. márc. 11. 14:55
Szia! Szerintem is előbb vizsgálat kellene, mielőtt bármihez nyúlnál, attól függetlenül, hogy természetes dolgokat próbálnál ki, előtte tudni kellene, hogy milyen a progeszteron szinted. Ha nem akarsz orvosokra hagyatkozni, a helyedben elmennék magánlaborba, és megnézetném a peteérés után 5-7 nappal a progeszteront, majd 7 nap múlva ismét. Az orvosok a 21. ciklusnapon küldik el az embert progeszteron vérvételre, mivel az ovuláció általában a 14. ciklusnapon történik, és utána 1 héttel emelkedik meg a prgeszteron. Viszont nem mindenkinek 28 napos a ciklusa, nekem is pl. 18-20. napon van az ovulációm. A legjobb, ha használsz otthon LH tesztet, így be tudod lőni, hogy mikor kell vérvételre menni. Aztán ha valóban gond van a progeszteronnal, lehet szedni barátcserje kapszulát, én is orvosi javaslatra szedem, a ciklusbarát krémről én is jókat hallottam, plusz ciklus első felében cickafark tea, második felében palástfű tea nagyon jó.
15. szammóca (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2019. márc. 10. 20:41
Köszönöm szépen!😊
2019. márc. 4. 20:15
Mèg tapasztalatok?
2019. márc. 1. 10:16
Kereskedelem én dolgozom,mindenki mondja hogy hülye vagyok hogy dolgozók terhesen igazán az emelèsen kívül kimèletes munka ott nincs ,nem tudom ha összejön újból mit csináljak:táppènz vagy munka.Köszönöm az eddigi válaszokat
12. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Bubiguppi)
2019. febr. 25. 15:56
Ha az orvos nem tiltja lehet együtt lenni ha volt vérzés vagy a placenta rálog a méhszajra akkor nem szabad. De kérdezd meg a dokit az a tuti. De szoktak mondani ha kerülni kell.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Szammóca)
2019. febr. 25. 15:55
Ártani nem tudsz vele úgyhogy próbáld ki nyugodtan. Hamar látszik ha tényleg ez volt a gond. Én a ciklusbarát krémet ajánlom.
2019. febr. 22. 11:30
A 6.hónapig dolgoztam.Persze kíméltek úgyhogy ülő munkát végeztem.Nem tiltottak el az együttléttől.
2019. febr. 22. 11:06
Rendesen dolgozhatzál?S az együttlèt hogy volt lehetett az alatt vagy nem?
8. szammóca (válaszként erre: 7. - Bubiguppi)
2019. febr. 22. 10:57
Én anno kaptam Utrogestant.12.hétig kellett szedjem.Nem voltam veszélyeztetett,de az előtte lévő terhességem elhalt,ezért kaptam a másodiknál progeszteront.
2019. febr. 22. 10:43
Sziasztok nem olvastam vissza,van itt olyan aki terhessègmegtartásból kap progreszteron pótló kúpot soha igen hogy müködik,mire kell vigyázni,veszèlyeztetett terhes e? Köszönöm
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Szammóca)
2019. febr. 22. 09:37
Tessék elmenni endokrinológushoz, és nem magadat öndiagnosztizálni..
2019. febr. 22. 09:28

Tavaly a háziorvosnál kértem vérvételt de ugye csak a tsh-t nézte a pajzsmiriggyel kapcsolatban az meg jó volt.Tervezem hogy majd elmegyek endokrinológushoz,csak nem egyszer fordult elő,hogy félrekezeltek,és magam kellett rájöjjek,hogy mi a gond és kezeltem.Nem feltétlen nőgyógyászti dologra értem.Szóval nincs jó tapasztalatom a dokikkal kapcsolatban.

Ahogy olvasgattam a progeszteron hiány tüneteit a szinte minden igaz rám.Nehezen is esem teherbe meg ugye volt a missed ab pont a 9.héten amikor a progeszteronnak kellett volna dolgoznia...

2019. febr. 22. 08:26

Endokrinológusnál vagy nőgyógyásznál nem lehet kérni speciális hormonvizsgálatot?

Én is csak a tünetek alapján "diagnosztizáltam" magam...

2019. febr. 22. 05:08

Igen hadilábon állok a progeszteronnal sajnos.

Igazából doki nem erősítette meg de olvasgattam,és a leírtak alapján 99% hogy nem teng túl bennem.

Illetve volt évekkel ezelőtt egy missed ab.-om és a doki irt fel a Utrogestant amikor a fiamat vártam.Szóval nem kérdés...

Nemsokára szeretnék kistestvért,és jó lenne ha zökkenőmentesebben menne a dolog.

2019. febr. 21. 22:14

Szia, tapasztalatom ugyan nincs, de azt olvastam hogy a krém hatásosabb mint a kapszula, mert a hatóanyag jelentős részét a máj kiválasztaná és nem jutna el a célhelyre.


Milyen okból kérdezed, szükséged van pótlásra?

2019. febr. 21. 21:52
Mi a véleményetek a progeszteron "természetes" úton történő pótlásáról? Gondolok itt kapszulás bevitelre vagy például krémre.Nem orvosi rendelvényhez kötöttre gondolok mint például az Utrogestan vagy a Duphaston.Van aki alkalmazta?Tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook