Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Probléma, ha valaki minden nap HIIT/Tabata method edzésekformákkal próbál jobb formába kerülni? fórum

Probléma, ha valaki minden nap HIIT/Tabata method edzésekformákkal próbál jobb formába kerülni? (tudásbázis kérdés)


10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Donguzman)
2016. júl. 23. 18:58

Két kardió közé nem pont kardió kellene. :D


A tabatáról le lehet választani a pulzusszám figyelését, és akkor marad a jó öreg szakaszos edzésmódszer.


Aki megfelelő módon jógázik, annak sosem megy fel a pulzusa, de nem zsírosodik el. Csak azért mondom, mert a "kihajtom a belemet" stílus néha jól tud esni, de ahogyan semmi nem egyértelmű és az egyetlen igazság, úgy a kardió edzés sem mindig és feltétlenül az egyetlen módja annak, hogy fizikailag jól érezd magad. :D

2016. júl. 20. 14:48
Köszönöm a válaszokat! Eddig is nagyon keményen edzettem, csak gondoltam beújítanék, és így tartanám formába magam. Csak tudom, hogy az ilyen edzések nem ajánlottak napi szinten, ezért is tettem fel a kérdést. De akkor csak heti háromszor fogom ezt az edzést csinálni. Közte pedig sima kardió és erősítő edzés lesz. :)
8. jujujo (válaszként erre: 1. - Donguzman)
2016. júl. 20. 13:43
Még a HIIT-ra is azt mondom, hogy napi szinten csak nagyon edzett, előtte is nagyon aktívan sportoló ember végzi (egyéni vélemény). De szerintem nincs olyan, aki ezt naponta csinálná, eléggé megterheli a szervezetet, ha pedig most kezdesz bele a rendszeres mozgásba, pláne nem ajánlanám. A Tabata pedig ennek egy elég kemény változata.
2016. júl. 17. 23:38

Szokták tanácsolni a napi edzések felosztását.


Pl. egy nap felsőtest, a következő napon az alsó testfél, a harmadik kap kardió, akár HIIT is. A negyedik nap felső, majd alsó és kardió vagy teljes test), a hetedik nap a pihenésé.

A Tabata csak egy szakaszolós módszer, nem kell, hogy erős legyen maga az edzés.

Én biztosan nem hagynám ki a pihenőnapot, és biztosan nem végezném nap mint nap ugyanazt, csak fokozva, mert elunnám magamat.

Mivel, ahogy írtad, formába hozásról van szó, nem kell az az erős fegyelem, mint egy versenyzőnek. A túledzettség és a kiégés viszont egészen olyan, mint a versenyzőknél!

Csak annyiban kell következetesség, hogy igenis nap mint nap mozogni kell. (Kivéve a heti pihenőnapot, de azt sem nyugágyban kell tölteni.)

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Donguzman)
2016. júl. 17. 18:43

er.hu/intervallum-edzes-a-legjobb-zsiregeto-edzes-a290


itt olvashatsz is, és kérdéseket is tehetsz fel.


Van. aki napi szinten végzi.

5. 1f0902fb15 (válaszként erre: 1. - Donguzman)
2016. júl. 17. 18:02
A szervezetnek kell a regenerálódás, ezért nem jó a HIIT minden napra. Annak épp az lenne a lényege, hogy egy edzés programban vannak könnyebb és nehezebb napok, és így a szervezet nem tud hozzászokni a folyamatos terheléshez.
2016. júl. 17. 17:32
Miért lenne probléma? Igaz, azt sem tudom, mi fán terem, de minden mozgásforma hasznos.
2016. júl. 17. 17:01

Hgy-hgy ilyen formaban tetted fel a kerdest?

Valakinek ezk szt.problema? :o


Sztem,mindenki ugy hozza magat formaba, ahogy akarja :)

En pl. Futni nem szeretnek, de n fogom leszolni, akinek az a mindene :)

2. donguzman (válaszként erre: 1. - Donguzman)
2016. júl. 17. 16:57
edzésformákkal*
2016. júl. 17. 16:56
Probléma, ha valaki minden nap HIIT/Tabata method edzésekformákkal próbál jobb formába kerülni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook