Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hatékony zsírégető eddzés: HIIT/Tabata method. Próbálta valaki? fórum

Hatékony zsírégető eddzés: HIIT/Tabata method. Próbálta valaki? (tudásbázis kérdés)


27. fe9e12ede0 (válaszként erre: 26. - Bridgeeet)
2010. máj. 24. 16:06

De a tenziós súlyzós edzés meg olyan szintű idegrendszeri kimerülést okoz, hogy miatta meg a HIIT nem lesz olyan, mint kellene. (feltéve hogy láb gyakorlatok is vannak benne).

Szóval semmiképp nem jó egy napra időzíteni mindkettőt.

26. Bridgeeet (válaszként erre: 25. - Fce93906a8)
2010. máj. 24. 13:49

Pont hogy nem az elejere kell tenni.

Lehetoleg a HIIT kulon kell legyen mas eddzestol, de ha mar mindekepp keverni kell pl sulyzos eddzessel, akkor elobb a sulyzos, aztan a HIIT.

A intervallumos eddzest ha jol csinalod, azzal ugy kikeszited magad, ha aztan nem birsz semmi mast csinalni. Ha birsz, azt jelenti, hogy nem jol vegezted.

2010. máj. 21. 16:44
sztem ha fogyóztok a pulzuspörgetős dolgokat az elejére tegyétek, én most edzővel edzem épp tegnap mutatta HIIT-t (eddig nem hallottam róla) de már mondta korábban, ha ilyenkor megtolod a pulzust, az izmod is épülhet, nem feltétlen a zsírod
2009. aug. 25. 11:16

Én is szoktam szobabicajon, futópadon meg lépcsőző gépen is 20 percig. Többféle intervallumokat szoktam (pl. 20 mp gyors - 40 közepes, vagy 30:30 (ez brutális), vagy 10:20), mindig amilyenhez kedvem van. :D

Vmikor meg hosszú (45-60 perc) szobabicajozás közbe rakok be néhány ilyen gyors intervallumos részt.

23. Bridgeeet (válaszként erre: 22. - Zola8787)
2009. aug. 25. 08:11
Hogy ki mennyit fogy, az nagyon egyéni, és a mozgáson kívül még sokmindentől függ. Erre a kérdésre nem lehet válaszolni.
2009. aug. 21. 13:25
Mennyi idő alatt adható le ezzel az edzéssel 5 kiló? 182 centi és 78 kiló vagyok, pasi. És futással csinálom. 1 perc kocogás, fél perc sprint, 25-30 percig.
2009. aug. 14. 09:50
igen, ez ilyen :)
20. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 19. - Bridgeeet)
2009. aug. 8. 23:20

ó szia :)

végre valaki.

képzeld kipróbáltam szobabicóval... majdnem meghaltam :)

2009. aug. 7. 13:38
rajtam kívül valószínűleg senki :)
2009. aug. 6. 16:21
olvassa ezt még valaki??????????
2008. okt. 28. 16:56
Na szóval nem fáj semmim, csak ha lépek. Ez viszonylag jó. Bár ahelyett,h karcsúsodna a combom, inkább vastagodik, de formásabb.
2008. okt. 27. 16:29

Most azonnal ki is próbáltam, kemény valóban, de 5 perc múlva apulzusom a régi lett. De az tuti, holnap nem fogok bírni lábra állni.

UI: a guggolást próbáltam 8D

15. Bridgeeet (válaszként erre: 14. - 2577cdcc12)
2008. febr. 22. 11:51

Ez a pulzusmérős teszt jó ötlet. Ki fogom próbálni:).

Köszi szépen.

2008. febr. 22. 11:43

Szia!

Megnéztem. Mondjuk az mondják, hogy az ilyen intervall edzések valóban tovább pörgetik a testet, mint az állandó intenzitásúak. De azért szerintem az a 8 ismétlés, pláne, ha az "csak" 4 perc szerintem nagyon kevés.

Persze ha mondjuk az edzés végéhez hozzátoldod, az nagyon jó lehet, főleg ,hogy nem sok időt vesz igénybe pluszban.

Mondjuk egyféleképpe tudod lemérni, ha van pulzusmérő órád. Felteszed 24 órára, mind a 2 verzióban (de pont ugyanazt csináld, és lehetőleg a napi intenzitásod, alvásod is ugyanolyan legyen) és akkor máris látoda a különbséget.

Önmagában szerintem nem elég, de kiegészítésként nagyon jó!

2008. febr. 2. 15:57
A héten 2 eddzés végére beiktattam egy kis részt HIIT stílusban. És még csak nem is maximális erőbedobással. Egész este melegem volt, a párom mind kérdezte, hogy biztos nem vagyok lázas :). Asszem jól felpörgette az anyagcserém.
2008. jan. 29. 12:10
ok köszi :)
11. Bridgeeet (válaszként erre: 9. - Kisnyussz)
2008. jan. 29. 12:04

Megoldottam.

Kösz hogy szóltál.

10. Bridgeeet (válaszként erre: 9. - Kisnyussz)
2008. jan. 29. 11:56

Shitt :).

A publikus mérlegelőt még sosem néztem.

Ez tényleg miattam van, de nem kellene ez történjen. Megpróbálom orvosolni :).

2008. jan. 29. 11:47

ha önmagában nézem a mérlegelődet, csak a tiéd akkor, jó


de ha rákattintok a publikus mérlegelőre, ahol mindenki fel van sorolva, a te sorod rettentően nagy magasságú és utána nem is hoz be több sort, a többiek nem látszanak :)


ja és az egész publikus mérlegelő le van csúszva a képernyő aljára kb vagy 40 centit :)

8. Bridgeeet (válaszként erre: 7. - Kisnyussz)
2008. jan. 29. 11:45

Nálam jól mutatja.

De pár nappal ezelőtt tényleg el voltak csúszva, mert tettem bele "---------" okat a megjegyzéshez, hogy kitágítsam az oszlopot ( mert nagyon keskeny volt és oda írtam miket ettem), de azóta azokat áttettem a naplómba és mostmár szép.

De ha ma nézted akkor nem tudom mi lehet. Nálam nagyon szép :))

2008. jan. 29. 11:31

szia Bridgeeet,


nem tudod miért csúszik szét a publikus mérlegelő mindig pont a Te adataidnál? :)


vagy nálad jól mutatja?

6. Bridgeeet (válaszként erre: 5. - Anbene)
2008. jan. 29. 11:02

Őszintén szólva nem használtam sosem steppert, de elméletileg mindenféle gyakorlattal hatékony. Csak ha fogyni szeretnél akkor jobb egy aerob gyakorlatot választani

De hangsúlyozom, az, hogy gyorsan azt jelenti, hogy a maximális erőbedobással, mindent belevetve. A Tabata-t pl. szoktam csinálni helyben futással, felváltva guggolással (mert csak 1 fajta gyakorlatot nem bírok), de úgy nyomom, hogy a 20 másodpercelet alig bírom végig csinálni. Nagyon durva :). Csak eddzetteknek ajánlott, másképp veszélyes lehet.

15 percnél többet a legjobb olimpikon sem bír, ugyanis mindenki a saját maximális eddzettségével végzi. Aki többet bírja azt jelenti nem csinálta becsületesen.

És mindenképp be kell előtte melegíteni, végén nyújtani.

2008. jan. 29. 09:40
Sziasztok! Ez azt jelenti, hogy akkor stepper gépen is elég 15 percet lehúznom, ha egyszer gyorsan, egyszer lassan csinálom?
2008. jan. 28. 18:32

Azt elfelejtettem írni, hogy elméletileg hogy mitől hatákony. Legtöbben úgy tudjuk, hogy a hosszú ideig vágzett aerob eddzés a leghatékonyabb, megfelelő zónában tartott pulzuzzal (ezért az eddzés sem nagyon megerőltető, sokáig kell bírni :)).

Elméletileg egy ilyen eddzés alatt az elégetett kalóriák száma lehet egy kicsit nagyobb mint egy HII T eddzés alatt (ami sokkal rövidebb, max 15 perc, mert tobbet nem lehet bírni), viszont a HIIT anyira felpörgeti az anyagcserét, még további 24 órán keresztül tart a hatása.


Izomépítésre legalébb annyira hatásos mint fogyásra. Kipróbáltam a Tabata módszert guggolással. Tehát 4 percet tartott az egész, aminek tulajdonképp 1/3-a pihenő. Azt hittem, hogy eddzésben vagyok, de rá kellett jönnöm hogy nem. 3 napig alig tudtam járni, olyan izomlázam lett.

2008. jan. 28. 12:22

a futás én eleve nem vagyok képes hosszú ideig monoton tempóban csinálni, ha ráveszem magam a futásra, az nálam úgy szokott zajlani, hogy futok egy rövidet, hogy a tüdőm majd kiköpöm, majd sétálok, mivel másra nem vagyok képes utána vagy fél percig


ha képes vagyok naponta csinálni, akkor tapasztalatom, hogy tényleg NAGYON hatékony :)

2008. jan. 28. 12:02

HIIT (High Intensity Interval Training)

A lényege, hogy rövidid ideig maximális intenzitással végezzunk egy gyakorlatot, majd rövid aktív pihenő, majd ismétlés. Persze az egész előtt bemelegítés

Gyakorlat lehet guggolás, ugrálás, futás.

Pl. 1 perc sprint, 2 perc séta ismételve ...


A Tabata method ennek egy verziója.

Az egész 4 perercet tart.

(20 mp + 10 mp) * 8 = 4 perc


Pl. Gugolással:

20 másodperc gugolás amilyen gyorsan csak megy, 1ö másodperc puhenö, és ezt még 7x (összesen 8x).


Nagyon kidöglesztő egy ilyen eddzés. És csak jó eddzésben levő embereknek ajánlott, de nagyon hatásosnak tünik. És csak 4 perc :) (+ bemelegítés , amit én letudok azzal hogy hazafele gyalog megyek munkaból és sietek :)).

2008. jan. 28. 11:54
Hatékony zsírégető eddzés: HIIT/Tabata method. Próbálta valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook