Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Próbáltátok már az arwen tornát? Mik a tapasztalatok? fórum

Próbáltátok már az arwen tornát? Mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. okt. 8. 16:54
Tésztafélét meg sztem írtam,h gluténmenteset vegyél v legalábbis durumliszteset és tojás nélkülit!
60. Jasmine (válaszként erre: 59. - 38da83de25)
2009. okt. 8. 16:49

Na, mivel most Nekem is újra így kell élnem, leírom én mit teszek!

Vagyél teljes kiőrlésű kenyeret, én toast kenyeret veszek ilyet! Ezt eheted vajjal (de nagyon vékonyan) vagy csinálj padlizsánkrémet! Télen is lehet venni paradicsomot, ha Rám hallgatsz általában a pici fürtös parának még van íze télen is és ezt eheted reggelire. Aztán biztos szereted a főzelékeket, vegyél sárgaborsót, lencsét (zacskósakat), zöldbabot (fagyasztottat, az általában jobb minőségű, mint az üveges) vagy ha szereted a finomfőzeléket akkor vegyes zöldségkeveréket. Ezekből isteni főzelékeket tudsz csinálni változatosan 2-3 naponta. Tljes kiőrlésű liszttel habard be, zsíradéknak csakis olivaolajat használj, és tejföl helyett van sok helyen szójatejszín, lehet ha olyan helyen laksz szójatejföl is (én ezt még nem találtam sajnos de tudom, h Pesten v bioboltban lehet kapni.) Szinte minden boltban de főleg a CBA-ban van bio bult a nagyobb üzleteiben és ott tudsz venni szójatejszínt! Én most csináltam tonhalspagettit vele és semmi különbség!!! Csak drágább picit! De majd megszokod, h kevesebbet használj mindenből! Akkor ha elkezdessz keresgélni a neten, annyi de annyi vega recept van, h nagyon, Neked csak annyi a dolgod, h kiveszed belőle vagy helyettesíted mással, ha vmi nem tetszik a receptben!

Húst csakis csirke v pulykahúst ehetsz 1x a héten, cukormentesen sztem nagyon könnyű meglenni. Tejterméket vehetsz szójatejet ha igényled a tejterméket, v vegyél kecsketejet ha találsz háztájit, mert boltban már nem lehet kapni sehol, én legalábbis hiába kerestem. Találtam 1 pasit aki falun él és vannak Neki kecskéi és házhoz is hozza. Ilyesmit érdemes inni!

Ezeken kívül pedig nem úgy kell ezt felfogni, h ha most megeszel véletlenül 1x 1 héten a főtt tojást akkor már vége a heti diétának!! Néha bűnözzél, mert becsavarodsz! Viszont annyi variációja van az ételeknek, h hozzák magukkal a többit és a többit! De ha bármi érdekel írj privit bármikor, nagyon szívesen segítek!!!!! Én is hiszem, h nem a supermarketokban kell zöldséget venni, de a piacon sztem azért sokkal megbízhatóbb zöldségek vannak, oda menj inkább! És idényzöldségeket vegyél!!! Most pl érdemes sütőtökből felvásárolni, azt le is fagyaszthatod és a feljebb említett szójatejszínnel biztso isteni főzeléket csinálhatsz, v kisütheted, van aki így is szereti és akkor már 2 féle ételt írtam 1 zöldségből! Sőt van sütőtök krémleves is!! Na, látod? Mennyi ötlet? Legyél kratív! Csinálj házilag lecsót üvegbe és azt is eheted télen! Ahogy mi tesszük el házilag az nem olyan tartósítószeres azért! Arra figyelj csak, h ne zsírral készíts semmit, hanem olivaolajjal. Nem olyan nehéz ez! Húsokhoz salit egyél, de ecet is tilos! Ha savanykásat akarsz enni, citrommal ízesíts. A salira meg ha száraznak találod pici kefírt tegyél de tényleg max. 1 evőkanálnyit elosztva és kész! Hidd el, h bőven elég annyi is! Ezt tegnap kitapasztaltam! Akkor lehet csinálni cézár salit is, abba kevés hús kell...mit írjak még? :-)))) Ne aggódj ötlet van 100, csak akard csinálni!!!

59. 38da83de25 (válaszként erre: 56. - Jasmine)
2009. okt. 8. 15:51

Persze, értem én...csak annyira tanácstalan vagyok. azért enni kell, a táplálék,a vitaminok, a rost stb. KELL. De mindent elvon a diéta...


Csak zöldségen élni...elég nehéz, pláne most, ősszel és télen. A boltban ki tudja milyen permetezett, vegyszeres zöldségek kaphhatók-...hát szerintem az sem tesz jót.


Biozöldséges meg a környéken nincs sajnos.


Akkor MIT EGYEK?

58. 38da83de25 (válaszként erre: 57. - 9fa28b0ed4)
2009. okt. 8. 15:49
Tudnál tanácsokat adni? vagy valami receptes oldalt??? Annyira nehéz...hiszen kenyér, liszt, hús, tejtermék és tojás nélkül tulajdonképpen mit lehet csinálni?
57. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 54. - 38da83de25)
2009. okt. 7. 19:26
IGEN,diétázom és nagyon komolyan veszem..nagyon igyekszem,azt hiszem erős akarattal mindent lehet!!!
56. Jasmine (válaszként erre: 54. - 38da83de25)
2009. okt. 7. 17:11
Nincs olyan, h valakinek ne kelljen emellett diétáznia! Én 50 kg vagyok mégis most is diétáznom kell!!! A betegségek bizonyos embereknél előjönnek, másoknál meg nem ugyanarra az ételre v étkezési szokásokra! Van aki húst ehet hússal nem lesz semmi baja, másoknak meg olyan elsavasodáshoz vezet, ami ENDOT, elzáródást, cisztákat okoz! Mi garantálja, h amit megeszünk az csak jóra vezethet és amit meg nem az meg csak bajt okozhat?? Ez az egésznek az alapja és az, h bizonyos ételek savasítanak ahhoz nem kell diplomásnak lenni, csak 1 kis képzelőerő kell hozzá. Ezt a folyamatot kell sokunknál visszafordítani, akik nem vagyunk olyan szerencsések, h enélkül ne menjen. Aki beteg lesz annak nagyban hozzájárul a betegségéhez az, h mit eszik meg! Ezért kell a diéta.
55. Jasmine (válaszként erre: 50. - Mkati)
2009. okt. 7. 17:06

Én úgy gondolom, h ha valakinek nem vezet eredményre a torna, akkor esetleg elkeseredhet de mint minden másra, erre sincs garancia, h bejön! Az van a hoblaon is, h 50%, ban van siker azoknál akik használják...nos ennél többet 1 doki sem vállal soha, SŐT!!! Én hiszem, h Nekem sem CSAK ez segített, hiszen a Tünde írta, h más mozgásformát is kell mellette csinálni, az étkezést borzasztó drasztikusan kell átalakítani, emellett én a lelkemet is treníroztam, kineziológushoz jártam/járok, agykontrolloztam, végig igyekeztem pozitív maradni, füzetet vezettem, amibe csakis pozitív mantrákat írogattam napi szinten többször is, képeket gyüjtögettem kismami pocikról, átjárható egészséges petevezetékekről, pozitív tesztekről és ilyesmikről, amikre vágytam, ezekkel ragasztgattam tele ezt a füzetet. Nagyon sok testi és lelki erőm, energiám volt benne és 1 percét sem sajnálom! Ugyanígy tennék bármikor. Én azt hiszem csak a torna önmagában nem elég! Tudatosan kell "küzdeni" és ezzel Tünde is egyet értett! Ő írta, h hiába a torna, ha nem úgy étkezem, ahogy kell...tehát innentől kezdve minden mindennel összefügg és kombinált kezelést csináltam magamon.

Kicsit hosszúra sikerült de azt hiszem tényleg jobb, h nem írtál negatív kritikát, mert a sikerre senki sem fog garanciát vállalni, ezért nem lenne illő hátat fordítani ennek a dolognak.

54. 38da83de25 (válaszként erre: 51. - 9fa28b0ed4)
2009. okt. 7. 15:50
S Te diétázol is mellette?
53. adelina71 (válaszként erre: 50. - Mkati)
2009. okt. 5. 18:06
Hát én nem tudom,hogy mi az ami miatt neked ennyire rossz a tapasztalatod...Én is úgy gondolom,hogy a mozgás, az az ami elengedhetetlen...Amikor elkezdtünk babát tervezni, nekem azt mondták,hogy nem tornázzak egy ideig, szerintem a legnagyobb hiba volt,hogy a rendszeres tornámat abbahagytam. Ez a célirányos arwen szerintem meg aranyat ér....De érdekelne a tapasztalatod,ha leírod privát szívesen válaszolok,hogy hogy látom....
52. adelina71 (válaszként erre: 49. - Jasmine)
2009. okt. 5. 18:02
Köszi, olyan szinten hatással volt rám az étkezéssel kapcsolatban amit írtál ill.amiket a naplódban is olvastam,hogy már mától változtatok. Éreztem eddig is,hogy van egy-két dolog ami nem tesz jót, de..na mindegy most sikerül...annyira örülök...és megyek tornázni...amíg egyedül vagyok.
51. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 50. - Mkati)
2009. okt. 5. 16:38

Szia!Én erre azt mondanám csak,hogy HA nem is leszünk babásak ennek az Arwen tornának a segitségével,tornázni akkor is egészséges dolog!

Ártani meg nem árthat!Melyik mozgás az,amelyik árt?

Ez az én véleményem!


Én azért szorgalmasan csinálom!

50. mkati
2009. okt. 5. 14:09

Sziasztok!

Gratulálok azoknak, akiknek sikerült a tornával rendbetenni magukat, illetve a kis bébikhez is. :)

Láttam, elég sok pozitív tapasztalatot leírtatok. Megosztanék én is valamit, bár az enyém nem túl pozitív. Elnézést, nem akarok senkit megsérteni. (és lehet, hogy Ti már egy jobb DVD-re tornáztok.) Leírtam, mit gondolok róla, de amikor átolvastam, kitöröltem. Inkább akit érdekel, leírom priviben, még perbe fogna hitel rontásért. :)

Szép napot!

49. Jasmine (válaszként erre: 48. - Adelina71)
2009. okt. 5. 11:33
Hidd el érdemes, mert sok baj okozója a nem megfelelő étkezés, ami nagyon egyéni lehet, h kinek mi az ami nem megfelelő!!! Egyikünknek semmi baja sem lesz az édességektől, másoknak meg IR-t okoz, stb. Nagyon nem mindegy miért alakulnak ki bizonyos betegségek és a folyamatok visszafordíthatóak! Ez jó célirány szerintem! Soha nem a betegséget kell szinten tartani, hanem az okot kell megszüntetni!
48. adelina71 (válaszként erre: 47. - Jasmine)
2009. okt. 3. 22:57
Köszi. Nagyon elgondolkodtam amióta ezt írtad,hogy a torna mellé vezessem be a diétát is....
2009. okt. 3. 19:48
Szakirodalomnak sztem a lúgos étrendeket nézzétek a neten! Én onnan vadászgattam recepteket meg ötleteket, mert amiket Nekem írt a Tünde javarészt lúgos ételek voltak! Viszont azért nem akarom osztani az észt, mert ha Nektek nem ez a bajotok, ami Nekem volt, akkor lehet nem is kell ilyen drasztikus megvonás és lehet egész más dolgokat kell enni! 1 b.nőmnek pl. olajos magvakat ajánlott!! Ezt Vele jobb lenne tisztázni, az e-mail címe a honlapon van, leírjátok a részletes anamnézist és szinte azonnal válaszol!! Nagyon készséges!
46. Jasmine (válaszként erre: 44. - Adelina71)
2009. okt. 3. 19:44
Nagyon szívesen!!
45. Jasmine (válaszként erre: 43. - 38da83de25)
2009. okt. 3. 19:44

A durumliszt is jó azt hiszem, Nekem azt is írta a Tünde, h azzal is jó habarni! Nagyon jó, h így sütsz ez király!! Én nem kaptam a dvd-hez étrendet, hanem leveleztem a Tündével. El kellett volna mennem étkezési tanácsadásra hozzá de azért elég sok dolgot átbeszéltünk levélben és mire eljutottam volna oda, h na akkor megyek, jött a baba. Sok a lemondás, éhes is voltam sokszor de ezekből bőven lehet repetázni!!!!!!!! Zöldségből lehet ammyit enni, amennyit csak akarsz és a gluténmentes tésztából is! Én a cukkinipörköltet IMÁDTAM!!!! Az nagyon finom! Próbáljátok ki! Mindent ugyanúgy kell csinálni, mintha hússal csinálnátok, csak éppen anélkül. :-))

Pörikocka elengedhetetlen!!! Meg olivaolajjal csináltam a hagyma piritást! :-) Sok sikert csajok, nem olyan veszélyes ez, csak lehangolóan hangzik!!!

44. adelina71 (válaszként erre: 42. - Jasmine)
2009. okt. 3. 17:32
Hát ez kemény!!! Nagyon köszi,hogy leírtad. :-)))
43. 38da83de25 (válaszként erre: 42. - Jasmine)
2009. okt. 3. 15:18

Nagyon köszi, rendes vagy, hogy ilyen kimerítő választ adtál.


Nem maradtál éhes a zöldséglevesektől? A durumtészta sem jó, akkor gondolom...


Én teljeskiörlésű tönkölylisztet sütök élesztő és tojás nélkül.Gondolom az is jó...ugye?


Kaptál a dvd-hez valami ajánlott étrendet is, vagy azt hol szerezted? Van valami szakirodalom ehhez???

2009. okt. 3. 13:11

Ja, kávé, tea teljes mértékben TILOS nagyon sokat árt! Alkohol semmilyen formában még csak 1 picit is TILOS! Továbbá más mozgásformát is ajánlott, h a torna mellett csináljak mást is, ezért én eddzettem teremben 2naponta súlyokkal, futottam majdnem minden nap 7 km-t, vagy néha bicikliztem. Természetesen emellett az arwen torna heti 4x.

Mindezt így együtt 2 hónapig csináltam és jött Csöpp! :-))

41. Jasmine (válaszként erre: 40. - Adelina71)
2009. okt. 3. 13:08

Nekem annál durvábbat kellett! Kicsit bűnöztem néha de tényleg kicsit, mert a cél vezérelt! Nos én nem ettem kenyérfélét, csak tönkölybúzából készült pogit, v bagettet, felvágott, állati fehérjék, tojás TILOS, Fehér liszt TILOS, semmiféle péksütemény, cukor, méz TILOS! Vettem stevia növényi édesítőszert, mert az édeske is TILOS és nem is tesz jót, mert idegméreg. Szóval ezzel édesítettem. Tejet csak kecsketejet ittam semmi más tejtermék nem szabad de szójatejfölt v tejszínt lehetett volna, a lényeg, h ne állati legyen!! Kecsketejet se lett volna szabad, de én imádom a tejet, képtelen lettem volna lemondani róla, így ezt ittam, mert csak ez lúgos, meg az anyatej. De hát anyatejet csak nem szerzek. :-))

Szóval gyümölcs is TILOS, zöldséget szabadott enni szinte csak! A bagetthez csináltam padlizsánkrémet, és azzal kentem meg és paradicsommal, paprikával ettem. Olivaolajat szabad csak használni, minden más olajféle v vaj, margarin TILOS. Ebédre zöldségleveseket ettem, teljes kiőrlésű tönkölyliszttel babartam a főzelékeket, alig tettem bele tejfölt, v kecsketejjel csináltam. Párolt zöldségeket, sült zöldségeket ettem, v zöldségekből készült pörkölteket csináltam magamnak gluténmentes tésztával, mert a tésztaféle is tilos, hiszen tojás és fehérlisztből van. Ezért vettem olyat, ami lisztérzékenyeknek van. :-)

Aztán tilos a krumpli is, rizs is...barna rizs is!

Így ha húst ettem, hetente 1x kis mennyiségben abból is csak pulyka v csirke szabad, akkor is zöldséggel ettem. Én annyit bűnöztem, h kecsketejet ittam (ez házi volt, mindig hozta 1 bácsi, mert boltban már nem lehet kapni) ugyebár és nagy ritkán megettem 1-2 db kekszet, mert ilyen helyen dolgozom és minőségellenőr vagyok, ahol pedig muszáj kóstolni de semmi többet! Én ezt nagyon komolyan vettem!

Gyakorlatilag szinte csak zöldséget szabadott enni...lehetett volna csírákat is még de az Nekem nem ízlett. Az én diétám nagyon specifikus volt és az eredményt gyorsította fel, ezért ajánlotta ezt a Tünde. De minden más betegségnél más dolgokat hagy ki a Tünde sztem...de ebben Ő a kompetens. Nekem az elzáródást okozhatta gyulladás is, amit az étkezéssel lehet visszaszorítani és a tornával az elzáródást oldani. Ez a komplex kezelés segített Nekem. Másnak más betegségre is Ő tud tanácsot adni. Azt hiszem ennyi. :-)

40. adelina71 (válaszként erre: 37. - Jasmine)
2009. okt. 1. 19:17
Jajj ez a kemény diéta engem is érdekelne....
39. m.gery (válaszként erre: 37. - Jasmine)
2009. okt. 1. 11:52
Szia itt is :) Megnéztem a diétát a honlapon. Teljesen minden szabályt be tudtál tartani két hónapig??
38. 38da83de25 (válaszként erre: 37. - Jasmine)
2009. okt. 1. 11:26

Szia!


Jaj,de jó.... ez is olyan jó hír!!! :-)


A nagyon kemény diéta mit takar egyébként???

37. Jasmine (válaszként erre: 29. - 38da83de25)
2009. okt. 1. 09:41

Szia!


Ne haragudj, h csak most válaszolok! Igen, gyógyszerek, bevatkozások nélkül spontán jött a baba! A Tünde (arwen torna anyukája) meg sem lepődött, mert ez teljesen természetes számára, h spontán fogannak a tornájával!

A diétám sokkal durvább volt, mint a honlapon leírt! Én kérdeztem Tőle, leveleztünk és sok dologról kellett lemondanom de csak 2 hónapig, mert jött is a baba!!! :-)))

Meg én irtó sokat sportoltam más területeken is és agykontrolloztam. Sztem ezek így együtt hatottak! :-)

36. adelina71 (válaszként erre: 35. - M.gery)
2009. szept. 30. 21:07
Szia, én messzebbről vagyok sajnos, talán valaki van még...
35. m.gery
2009. szept. 30. 10:31
Sziasztok! Szolnok környékéről van itt valaki? Lehet, hogy lesz majd arwen torna. Szeretném én is megtanulni!
34. adelina71 (válaszként erre: 33. - 38da83de25)
2009. szept. 29. 18:06

Használni fog!!! Hidd el!!!!:-)))

majd írj te is,hogy milyen....

2009. szept. 29. 17:59
Mostanában rendelem meg a dvd-t...remélem nem ártok majd vele.
32. adelina71 (válaszként erre: 31. - 38da83de25)
2009. szept. 29. 17:50
Szívesen beszámolok neked majd sikerről...remélem mihamar, te egyébként csinálod?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook