Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Próbáltátok már az arwen tornát? Mik a tapasztalatok? fórum

Próbáltátok már az arwen tornát? Mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. febr. 2. 22:30

A torna mit sem ér a hozzá kapcsolódó szigorú makrobiotikus étkezés nélkül


Ezt sokan elfelejtik, pedig nagyobb jelentősége van, mint a tornának


A DVD-n lévő gyakorlatokat meg csak akkor tudod pontosan végrehajtani, ha elvégezted a tanfolyamot.

120. acsester (válaszként erre: 119. - Hisztismirtille)
2013. febr. 2. 22:20

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen megpróbáltatásokon kell átmenned. Nekem mikor állandóan gondom volt és mentem az orvoshoz és megint megint csak fertőzésre gyanakodott a doki, és elegem lett, akkor kerestem egy másik dokit, és egyből azt mondta, hogy cisztám van, és az uh ezt igazolta is, de az első doki, ezt nem vette észre. Persze nem azt akarom mondani, hogy nem jó az orvosod, és persze más jellegű is lehet a probléma.

Az arwen tornát nem tudtam én letölteni sehonnan, így megrendeltem a dvd-t.

Használni majd még most akarom, mert mikor megrendeltem sikeresen terhes lettem, de sajnos elhalt a terhességem...

2013. febr. 2. 14:55

Sziasztok!

Látom megint elcsöndesült a fórum egy időre! Pedig nagyon jó volt olvasni a sok-sok hozzászólást. Mi is lassan 1 éve próbálkozunk, de még semmi... :( Tavaly nyáron alhasi fájdalmak miatt fordultam nőgyógyászhoz, aki akkor 2 oldalú petefészek gyulladást "diagnosztizált" nagyon elkeseredtem és irtóra dühös voltam, mert soha nem voltam az a fajta csajszi akinek télen a -10 fokban is kint a dereka illetve igyekszem nem hideg kőre padra stb ülni... és még is!!! A gyógyszerek 1 hónap alatt elmondása szerint helyre raktak, gyógyultnak nyilvánított :) Majd decemberben megint éreztem hogy valami nem stimmel vissza mentem és ezúttal valamilyen fertőzést talált,(erre 2 szem antibiotikumot és gyulladás csökkentőt írt ki majd 7000Ft-ért). Ezen is túl lettünk,controllnál ismét azt mondta minden rendben, de azért 1 héten 1szer nem árt tejsavval irrigálnom. Az érdekessége az a dolognak, hogy amikor "letiltott minket a próbálkozásról" a doki a fertőzés miatt, akkor normálisan 28. napon megjött úgy mint régen majd 4 napig tartott. De most újra a 30-31-ik napon jön meg és csak 1 napig tart erősen aztán pecsétel... Már nem tudom mi van... Bocsi hogy rátok zúdítottam mindent, de kikellet írnom magamból!! Előre is köszi ha elolvassátok, és esetleg válaszoltok is.

Amúgy Isten igazából az Arwen tornára szerettem volna rákérdezni, hogy nem tudjátok e letölthető e valahonnan, mert ha igen nem venném meg, mert jelenleg nem tehetem meg sajnos :((( Köszönöm még egyszer!

118. Hedi13
2012. nov. 29. 08:18
Szia! Nekem nem szokott fájni a hasam se közben, sem utána. Vannak most ciszták a p.fészkedben? Lehet azért fáj. Valahol egyébként elképzelhető, hogy fáj torna közben, hiszen átmozgatja az egész alhasat, hasat.
117. eni0086
2012. nov. 28. 20:52

Sziasztok!Én is Arwenezek,PCOS-em van.Nekem torna közben szinte mindig szúr a petefészkemnél,nektek is szokott?Baj ez? Vagy természetes?

Köszi a segítséget!

116. Hedi13 (válaszként erre: 115. - Mozza)
2012. okt. 19. 08:33

köszi a választ! :)

egyenlőre úgy döntöttem, hogy a hatodik napon kezdem újra a tornát!

Aki még bizonytalan, annak üzenem, hogy használ a torna és nagyon-nagyon jó! Álljatok neki, ne sajnáljátok az időt rá!!!

Én másnaponta csinálom és 95%-kal csökkentette a hasi fájdalmaimat! Egyszerűen nem hittem el. :)

115. mozza
2012. okt. 18. 19:49
Szia, én úgy tudom, lehet ( amennyiben Neked jólesik)
114. Hedi13
2012. okt. 12. 13:42
Lehet, hogy buta kérdés, de nem találtam rá választ sehol: mensi alatt ugye nem lehet csinálni? Vagy lehet, érdemes?
113. life14
2012. szept. 13. 18:22
Mik a tapasztalatok az arwen tornával kapcsolatban?
112. CsillagTM (válaszként erre: 111. - Diacska75)
2012. aug. 13. 22:59
megvolt...hát még nincs konkrét időpont, de idén lesz mind2.
111. Diacska75 (válaszként erre: 109. - CsillagTM)
2012. aug. 13. 17:27
Egyébként megvolt a tükrözés? Mikor lesznek a műtétek?
110. Diacska75 (válaszként erre: 109. - CsillagTM)
2012. aug. 13. 17:26
Tudom!
109. CsillagTM (válaszként erre: 108. - Diacska75)
2012. aug. 13. 15:39
hát pedig a cukor nagyon-nagyon nem jó...
108. Diacska75 (válaszként erre: 107. - CsillagTM)
2012. aug. 13. 15:26

Persze, hogyne, kezelik a pánikomat!!!!

Akkor a diéta ennyire durva?? Nem semmi! Én eddig annyit csináltam, hogy teljes kiőrlési kenyeret eszek, t.k liszttel főzök és Stevia édesítésre! Nagyon nehéz abszolút édesség nélkül, imádom az édességet.

107. CsillagTM (válaszként erre: 106. - Diacska75)
2012. aug. 11. 22:56

hát én se örülök :)

hú, a pánikbetegség nem jó. kezel(tet)ed valahogy?

Tündéről: h fanatikus, radikális, és csak az a jó szte, amit ő mond :) és a diétája halálos :)

IIR diéta: nagy vonalakban annyi, h 160g CH van felosztva 5 étkezésre, és meg van adva, h mokor lehet gyors/lassú felszívódású ch-t enni. semmi nasi, fehér liszt, cukor. és mozogni kell mellette+gyógyszer.

106. Diacska75 (válaszként erre: 105. - CsillagTM)
2012. aug. 11. 20:25

Szia!

Sajnálom, hogy ennyi problámad van. De tényleg....hatalmas kitartás szükséges hozzá gondolom. Én még a kis dolgaim mellé pánikbeteg is vagyok. A műtéttől is rettegtem tavaly....na mindegy.

A tornával még sehogy sem állok, mert még nem rendeltem meg a dvd-t, majd otthonról szeretném, mégiscsak olcsóbb, ugyanis Németországban vagyok, aug. végén megyek haza.

Egyébként milyen dolgokat hallottál a Tündéről?? És milyen az az IR diéta?

Szép estét!

105. CsillagTM (válaszként erre: 104. - Diacska75)
2012. aug. 8. 19:46

hát röviden:


2004 okt-2010 szept: foggátló

2010 okt-2011 okt: kimaradt a mensim

2011 okt végétől megjött, görcs nem volt, UH-n 4 centis sűrű bennékű mindkét oldalon

2011 dec végén mensikor nagy fájdalmak, görcs, kórház: 9 centis endó, tök összenőve mindkét oldal, műtét (laparotómia), jobb petefészek nagy része ki, bal oldalon benn hagyták az endót (4 centis)

március/áprilisig maradt 4 centis, aztán elkezdett nőni, most épp 9*8*6,5 centis, de nem fáj, mert Visanne-t szedek rá

lehet, h a hüvely-bél között is van egy 2 cm körüli endóm, hnap megyek béltükrözésre, ott kiderül

vár rám a nagy ciszta miatt 2 műtét (2 részletben szedik ki), a beles cucc még ugye kérdés


hát ennyi. az Arwent még nem próbáltam, kicsit riaszt, amiket a Tündéről olvasok, és a diéta is elég vad (én IR-diétát csinálok, és nem annyira passzolna hozzá), de maga a torna érdekel. ennyi...te h állsz a tornával?

104. Diacska75 (válaszként erre: 103. - CsillagTM)
2012. aug. 8. 00:00

Szia! Az endometriózist tavaly júniusban vette észre a nőgyógyászom mióma műtét közben. Sajnos már voltak összenövések, elég sok endo volt. Danovalt kaptam rá.....hát szörnyű volt. A mellékhatások teljesen kikészítettek, a hátfájás volt a legrosszabb. Már napi három Advil Ultra sem szüntette ki a végén. Hat hónapig kellett volna szednem, de öt hónap után abbahagytam. Aztán mentem ultrahangra, akkor csak egy endót láttak. Mostanra már újra visszajött. Ugyanis a gyógyszer abbahagyása után alig próbálkozhattunk más problémák miatt a babával. De most ősszel szeretnénk újra, hátha összejönne. Már 36 éves vagyok, ez nem kevés.

Bocsi, kicsi hosszúra sikeredett. Mesélj te is, szívesen olvasom!!!!!

103. CsillagTM (válaszként erre: 102. - Diacska75)
2012. aug. 6. 09:26

én is nemsokára akarom rendelni a DVD-t.

neked mennyire súlyos az endód?

2012. aug. 2. 15:34

Sziasztok!

Hát, igen, elég kihalt a fórum! Pedig az endometriózis nagyon sok nőt érint, közöttük sajnos engem is.

Csak nemrég szereztem tudomást az Arwen tornáról, éppen most szeretném megrendelni a dvd-t. A tornára sajnos nem tudok eljárni.

Viszont a diéta nagyon ijesztőnek tűnik.

Ha esetleg van közben valakinek új, lehetőleg pozitív tapasztalata a témával kapcsolatban, kérem ossza meg, mert úgy látom, hogy az ilyen jellegű hozzászólások már elég régiek!


Szép napot mindenkinek!!!!

101. mozza
2012. júl. 28. 14:25
Hátigen,elég kihalt,sajna ez a fórum,én néha azért felnézek,igyekszem csinálni is a tornát,ahogy időm engedi :-)
100. CsillagTM (válaszként erre: 99. - N.moncsi)
2012. júl. 26. 11:46
senki nincs itt?:(
2012. máj. 25. 08:55
Sziasztok, olvastam, hogy milyen sokan csináljátok az arwen tornát. Én is a babásodásért szeretném kipróbálni, hátha nekem is segítene. Ha valakinek esetleg megvan, át tudná küldeni nekem? Az avivát már próbáltam, de könyvből elég nehéz elsajátítani.
98. Hedi13 (válaszként erre: 97. - Mozza)
2012. jan. 2. 22:36
Köszi a választ. Hétfőn műtenek endora. Túl későn szereztem tudomást a torna létezéséről és az endo is két hónapja merült fel. Így marad a műtét utáni időszakra..
97. mozza
2012. jan. 2. 20:41

Szia, Hedi13,


de igen, húzó érzést én nagyon sokszor érzek utána a hasamban itt-ott, olyan "izomláz, de mégse izomláz" jellegűt. Fura. Én azt gondoltam, ez a jele annak, hogy hatékony a torna. Bár nálam eddig nem hatott baba-ügyben. Majd talán ha szorgosabban csinálom, netán még a diétát is tartom ( hajaj) Sok sikert Neked!

96. Hedi13
2012. jan. 1. 10:09
Sziasztok! Csinálom az Arwen tornát és olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy az első torna után nem éreztetek húzó érzést a hasatokban? Olyan, mintha izomláz lenne, fura, húzó érzés az alhasban, oldalt, a gyomor környékén.. Köszönöm a válaszokat!
95. rezege (válaszként erre: 94. - Amfi)
2011. nov. 13. 23:10

Kedves Amfi!

Azért sokkal árnyaltabb a kép mint ahogy te leírtad. 100%-os módszer soha sehol nem létezik, mindig van kivétel. És igen, ha nem tartják be a "játékszabályokat" akkor a 10% sem garantálható. És igen mindenki a piacról él, ingyen még Teréz anya sem dolgozott. Speciális gyógytorna fitnesz árban azért nem olyan durva. A nőgyógyásznál is reklamáltál az árak miatt? Kifogást mindig a félgőzzel megoldást keresők találnak, hogy nekik miért nem sikerült. Vagdalkozás és rágalmazás helyett inkább nézz magadba. Ja, és az orvosi leletek egyenlőre még titkosak, mindenhol...

Nem hit kérdése, hanem akaraté.. És mivel sajnos én is érintett vagyok, tudom, hogy az endo nem gyógyítható, csak tünetmentessé tehető.

94. Amfi
2011. okt. 12. 18:40
Sajnos, manapság nagyon nehéz hiteles módszerhez jutni, sokan képesek profitálni olyan bajokból, mint pl. az endometriózis, amely szinte nők tömegeit érinti, akik szeretnék a fájdalmat csökkenteni, meggyógyulni és leginkább babára vágynak. Az Arwen torna is siker és pénz orientált, csak éppen nem a szenvedő alany, hanem a működtetője részére. 10 éve volt hasi műtétem endo miatt, végigcsináltam a hormonkezelést, tiszta voltam, spontán teherbe eséssel 2010. januárban császárral szültem a kisfiamat. Ezt követően újult ki az endó (mivel szoptatás alatt nem akartam fogamzásgátlót szedni). 4 hónapon keresztül gyötörtem magam az Arwen tornával és a makrobiotikával, 52 kg-ról lefogytam 47 kg-ra (169 cm magas vagyok), közben gyorsan apadt a megtakarított pénzem, ugyanis ezek a 100 %-os garanciával hirdetett "megoldások" rendkívül költségesek. Ugyanakkor, mindig akad kifogás, hogy miért nem működik: rosszul tornázol, nem vettél részt a nagy tornán, fogamzásgátlót szedsz mellette, olyan sportot/mozgást is végzel, ami ellentétesen hat, nem bio zöldségeket veszel, túlfőzöd, nem használsz profi kuktát/edényeket stb. A cisztám pedig csak nőtt és nőtt, most 8 cm-es, nem használt a gyógygomba és a B17 sem. Nov. elején lesz az újabb hasi műtét. Tapasztalatom szerint szemfényvesztés az egész, mások zsebének viszont jót tesz. Az biztos, hogy alapból oda kell figyelni a táplálkozásra és a mozgásra, de ehhez nem kellenek különösebb "trükkök" csak egy kis odafigyelés. Mielőtt "bedőlsz" az ígéreteknek, érdemes egy dologra rákérdezni: Orvosi lelettel tudja-e bizonyítani az illető a javulást vagy netán a gyógyulást? Mert ha csak hit kérdése, az legalább nem kerül egy vagyonba...
93. 6844848c56 (válaszként erre: 92. - 77f8dd8592)
2011. márc. 11. 19:25
Köszönöm szépen, kipróbálom :-) Remélem használni fog és elsőként a mensimet hozza meg. :-)
92. 77f8dd8592 (válaszként erre: 91. - 6844848c56)
2011. márc. 11. 19:16
Mert csoportosan tornázni sokkal jobb. Arwen dvd-t már évekkel ezelőtt megvettem, de még csak meg se néztem. Aviváról itt olvastam, könyvem már régebb óta megvan, de ki se nyitottam :) viszont elmentem egy aviva tanfolyamra és nagyon élveztem. Egyre könnyebb megcsinálni. Heti kétszer kellene, de itthon lusta vagyok :)) De tanfolyamra szorgalmasan járok :)sok ember rendbe jött már vele
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook