Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


2011. jún. 3. 08:13
Newlife,várjuk a jó híreket!!!!!!:)
2011. jún. 3. 08:00

Csigu nagyon örülök én is,kívánom,hogy minden rendben legyen végre!!!

Eróka én még nem tudom,hogy nálunk van-e ilyen..

Te,hogy találtál rájuk?

4969. Eroka81
2011. jún. 2. 19:43
Jaj csigu! Nagyon örülök! :) Szorííítok, hogy minden rendben legyen! :)
4968. csigu77
2011. jún. 2. 18:59

Sziasztok Lányok!

Ma voltunk, magától megvastagodott a nyálkahártya, ha felébrednek a babáink, jövő héten beültetés. :)

4967. Eroka81
2011. jún. 2. 18:22

Newlife! Miújság? Igen eltűntél????!!! Jól vagy?


Kriszta! Nálatok van valamilyen alapítvány, amin keresztül kapnátok támogatást?

4966. Eroka81 (válaszként erre: 4965. - Andus80)
2011. jún. 2. 18:21
Igen, ez a pri alapítványa! Csak ráírod, hogy Pannon Reprodukciós Intézet, alapítvány neve, Tapolca, Bartók Béla u. 1-3 (házszámban nem vagyok biztos). Én felhívtam akkor Pirost, ő mondta, hogy a címükre postázzam. Amúgy nem kell kérni semmilyen papírt, amit írtam azokat kell összeszedni. Ja, és pár sort írjál magatokról, mióta szeretnétek babát... kézzel írott levélkét :-)))
4965. andus80 (válaszként erre: 4964. - Eroka81)
2011. jún. 2. 05:16

Köszi Ero az infot!

Ahogy utána néztem, úgy értelmezem, hogy ez a pri alapítványa. Akkor nekik, az ő címükre kell küldeni a papírokat? Vagy a Pirosnál kell leadni? Mert én nem találtam a neten más elérhetőséget hozzájuk.

Ott kell kérni vmi papírt hozzá?

Bocs a sok kérdésért, de szerintem sokunknak segítesz ezzel. :-))

4964. Eroka81
2011. jún. 1. 18:20

Szóval, az alapítvány neve:

Alapítvány a Magyar Népesség Megtartásáért!

Amit csatolni kell: 3 havi nettó jövedelemigazolás (férj, feleség), személyes iratok fénymásolata (TAJ, adóazonosító, személyigazolvány), kézzel írt kérvény, bankszámlaszám, telefonszám, számlák (költségigazolás az injekciókról).

Ha most nincs számlátok az injekciókról, legfeljebb "megelőlegezitek" és a lombik után beadjátok a kérvényt, így utólag kifizetik! Minden lombik után lehet igényelni. A támogatott összeg attól függ, hogy mennyibe kerültek az injekció (+ az utrogestan, vagy crionen gél). Azt kiszámolják az olcsóbb verzióval, és annak a felét adják támogatásként! Pl: nekem 120.000 Ft-ban volt az utolsó lombik, az kb. 90.000 Ft lett volna az olcsóbbal, így 45.000 Ft-ot kapok majd (ja, papírt még nem kaptam meg róla...). Az adózás miatt (az alapítvány szembontjából) havi szinten egy embernek csak a minimálbér felét utalhatjátk, így egyik hónapban 39 eFt-ot, következő hónapban 6 eFt-ot utalnak!

4963. Eroka81 (válaszként erre: 4962. - Kriszta 78)
2011. jún. 1. 18:09
Kár... :-)))
4962. Kriszta 78 (válaszként erre: 4955. - Eroka81)
2011. jún. 1. 11:45
Sajnos nincs 700 ezres jövedelmünk:))
4961. Kriszta 78 (válaszként erre: 4954. - Andus80)
2011. jún. 1. 11:44
Attól függ,hogy hogyan fogok ugye menstruálni.Most keményen egy napig tartott,de állítólag nem baj így küret után ez rendben van.Szóval kb.július közepe felé kezdjük,a lényeg,hogy a leszívás augusztusban lesz..
4960. Eroka81 (válaszként erre: 4959. - Andus80)
2011. jún. 1. 09:58
Utánna nézek! Késő délután majd jövök még, most a melóhelyemről nem igazán tudok írni...
4959. andus80 (válaszként erre: 4958. - Eroka81)
2011. jún. 1. 09:36

Értem. Megkeresnéd majd a nevét ennek az alapítványnak? Nekünk is jól jönne az a kis támogatás. Nem tudtam eddig, hogy miért kérdezik a gyógyszertárban, hogy kérek e számlát....

És mindegy, hogy mennyivel előbb adod be a kérelmed, mint lombikoznál?????

4958. Eroka81 (válaszként erre: 4957. - Andus80)
2011. jún. 1. 09:30
minden lombiknál lehet, csak az injekciókról a nevedre számlát kell kérni...
4957. andus80 (válaszként erre: 4955. - Eroka81)
2011. jún. 1. 09:25
Ez csak egyszeri támogatás, vagy minden lombiknál lehet igényelni?
4956. andus80 (válaszként erre: 4953. - Eroka81)
2011. jún. 1. 09:24
Nekünk sem jött még meg az immuno. Bár mi utóbb is voltunk, mint ti. A genetikával minden ok. :-)
4955. Eroka81 (válaszként erre: 4952. - Kriszta 78)
2011. jún. 1. 09:23

Ez a támogatás nem jövedelem függő, de mondjuk aki havi 700 eFt-os jövedelme van, nem tudom, hogy megkapja e?! De azt mondta a gazdaságis hölgy, hogy elvileg "mindenki" kap támogatást, aki beadja! Tapolcán van egy alapítvány (most fejből nem tudom a nevét) azon keresztül sikerült.. Nem tudom ott nálatok Pécsen, Kaposváron van e? Kérdezz utána és próbáljátok meg!

Figyi! Én tiszta szívből kívánom, hogy sikerüljön Kriszta! Próbáld meg a természetes gyógymódokat (ülőfürdő, teafőzetek), sokszor segít!

Nem szabad parázni, csak nyugodtan! Persze, tudom, könnyű mondani! Kirtartás!

4954. andus80
2011. jún. 1. 09:23

Húú, Newlifnak már pénteken eredmény? Hogy röpül az idő.... persze Ő ezt biztos nem így gondolja. :-)

Szorítunk nagyon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ero, tök jó, hogy sikerült ez a dolog. Nagyon sokban van egy-egy lombik. :-(

Kriszta mikor is kezdtek? Tényleg furi, hogy annak ellenére, hogy látta a védőnő, hogy van kimutatható baktérium, mégsem írt fel vmi bogyót. Sajnos nem foglalkoznak kellő képen az emberrel. :-(

Mi pénteken megyünk Pestre egy dokihoz. Megnézi a leleteim, és ha ő is szükségesnek tartja az újabb lapart, akkor megcsinálja vmikor. Remélem a közeljövőben. Kissé tanácstalan vagyok az utána lévő teendőkkel, mert ezelőtt azt mondta T. doki az első lombik után, hogy nem is kell csodálkozni, hogy nem sikerült, hiszen fél évig kaptam a GnRh-t. És ez nem jó..... Hozzáteszem, hogy ő írta fel 3 hónap után a köv. 3 havi adagot, holott akkor már volt cisztám megint.

Szóval most azt gondoltam, hogy nem fogok ebbe a kezelésbe beleegyezni, csak azt mondják, hogy anélkül meg nagyobb az esélye, hogy kiújul.

Teljesen tanácstalan vagyok......

4953. Eroka81 (válaszként erre: 4950. - Csillag80)
2011. jún. 1. 09:19

Igen, nagyon jól jön :-) átkapcsolok gyűjtögető üzemmódba :-) hiszterot mindenképp megcsináltatom a következő lombik előtt, de mostanában annyi minden összejött, hogy nem volt időm foglalkozni. Állandó átjáróház volt nálunk (és még lesz is), mindig voltak nálunk "vendégek" szinte egymásra sincs időnk..

Ja, és még az immono eredmény 2. része se jött meg..

4952. Kriszta 78 (válaszként erre: 4949. - Eroka81)
2011. jún. 1. 08:12

Ez akkor tényleg szerencse,mégha csak részben is támogatnak,de legalább adnak..Ez egyébként jövedelem függő?Melyik alapítvány ez?

Én köszönöm jól vagyok,nagyjából kihevertem már a tragédiánkkat.Lassan kezdek izgúlni a következő miatt:)Az a baj,hogy aki egyszer már így járt mint én,hogy elszaporodott bennem ez a 2 baktérium,annál innentől nagy eséllyel legközelebb is elfog.Tehát végig fogom parázni az egész lombikot,mert hogy előjele sincs ennek az egésznek,hanem egyszer csak vége mindennek.Majd utánna nézek,hogy nincs-e otthon végezhető teszt csík,ami kimutatná esetleg a fertőzést.Mert a védőnőnél,az eset előtti pénteken néztek vizeletet,ott is papír tesztcsíkkal,és azt is látta,hogy gyengén elszíneződött,mondta is,hogy van egy kis fertőzésem,de majd csinálunk legközelebb is,ha megyek.Hát már nem volt legközelebb.Ha ott ezt a kis elszineződést komolyan vesszük,akkor rá 6 napra nem vetélek el..Tanúltam belőle,minden apró jelet komolyan kell venni.Bár ezt egy védőnőnek illet volna tudni..Mert ha akkor kapok antibiotikumot,akkor most 20 hetes kismama lehetnék..

Találkoztam vasárnap a pécsi vásárba az egyik Kaális dokival,és mesélte,hogy azon a héten,amikor én is elvetéltem,még 2 lombikos anyuka vetélt el ugyan ezért mint én.18,és 22 hetes várandósok voltak..

4951. csillag80
2011. jún. 1. 05:34

év végi

támogatás

:-)

4950. csillag80 (válaszként erre: 4949. - Eroka81)
2011. jún. 1. 05:33

ballagás már volt, most évvégi hajrák, házi vizsgák és csak utána a érettségi...de már látom a végét :-)

Jól jön az a kis támaogatás nektek, addig meg gyűjtögettek még picit. Hisztero napolva?

4949. Eroka81
2011. máj. 31. 21:09

Sziasztok!


Amit kaptam támogatás, az a következő lombiknál jól jön. Van egy alapítvány, amelyen keresztül a párok támogatást kaphatnak a drága injekciókra! Sokan erről nem tudnak... Kár, hogy a legelső lombik után nem próbáltuk meg. Igaz nem sok (minimálbér fele), de több, mint a semmi! Én azt tanácsolom, mindenki próbálja meg!!!

Csillag! Gondolom van elég dolgod, ballagás... remélem nem bukik meg senki... :)))

Kriszta! Hogy vagy? :)

4948. csillag80
2011. máj. 31. 16:29

Ero, örülök a támogatásnak, ügyik vagytok!

Bocs, de nálunk év végi hajrá van, mostanában igyekszem legalább olvasó üzemmódban lenni, de az sem mindig sikerül. Még 4 hétig off vagyok a meló miatt, de azért belesek. Gondolom nem tödrténik semmi, ezért ideiglenesen "kihaltunk", de majd megújulunk. Newlife, nem vagy elfelejtve, nagyon drukkolok, pénteken lesz eredmény, ugye?

2011. máj. 31. 14:33

Szia Eróka:)

Nagyon kihalt a fórum:)

Milyen támogatásról van szó?Mármint amit megkaptál?

4946. Eroka81
2011. máj. 30. 19:27

Hahó Csajok!!!

Miújság?

4945. Eroka81
2011. máj. 27. 12:15
Csigu! Hogy állsz?
4944. Eroka81
2011. máj. 27. 12:14
Ábelanyu, gyere, gyere... :)
4943. Eroka81
2011. máj. 27. 12:14

Csajok!!! Kapok támogatást!!!! Így talán szeptemberben újra neki futhatunk!!! :))))


Newlife! Miújság?

2011. máj. 26. 10:08

Sziasztok csajok!

Ábelanyu üzeni,hogy gondol rátok,és jelentkezik hamarosan,itt a fórumon.

Sajnos elkiabáltam,hogy hamarosan lombikoznak,de majd ő biztosan megírja,hogy most miért nem fognak.

Newlife,szorítok!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook