Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


10581. csdorika25 (válaszként erre: 10580. - 67065d8ab8)
2016. márc. 4. 20:04
Úgy értettem az alkati dolgot, hogy mindannyiunk teste egyedi, másképp reagál. De mondtad, hogy nem első terhesség. Anyósom azt mondta anno, hogy nekik a két terhessége teljesen ellentétes volt. Most a legjobbat az tesz, ha nyugodt maradsz. A két csík már biztató :)
10580. 67065d8ab8 (válaszként erre: 10579. - Csdorika25)
2016. márc. 4. 17:20
Szia. Nem vagyok egy nàdszàl ugyhogy nem tudom hogy ez mennyire szàmít. Alig két óràs pihi utàn màr múlóban van a fájdalom. Bízom a tesztben remélem nem csak a szemünk kàpràzik!! Viszont nagyon félek mert még holnap is dolgozom. Ma is meló vége fele kezdődött. Egy hotelban dolgozom konyhàn. Nem éppen kímélő életmód! De így is pozitív lett ugyhogy bizakodunk. Hétfőn megyünk aztàn megbeszéljük a tovàbbiakat. Minden jót kívànok!
10579. csdorika25 (válaszként erre: 10576. - 67065d8ab8)
2016. márc. 4. 16:47
Szia! Gratulálok! Én iszonyúan görcsöltem, ezért nem hittem el a pozitív tesztet, még ott a laborban sem. Tanár úrnak szóltam, azt mondta természetes, mert a hormonok hatására növekednek a petefészkek. Ezt biztos mindannyian másképp érezzük, alkatfüggő is lehet.
10578. 67065d8ab8 (válaszként erre: 10577. - Nike80)
2016. márc. 4. 16:13
Szia. Köszönöm. Pihenek és közben reménykedem. Biztos minden rendben lessz. Problémamentes babaváràst kívànok neked is.
10577. nike80 (válaszként erre: 10576. - 67065d8ab8)
2016. márc. 4. 15:53

Szia!

Nagyon szuper a pozitív teszt! :-) :-)

Hát én csak annyit tudok mondani, hogy én is éreztem mindent hol felvátva, hol egyszerre: mellfeszülés, mellbimbó érzékenység, puffadás, szorulás, hasmenés, hányinger, görcsölés, szúró fájdalom a méhemben, petefészekben, zsibbadás szerű érzés a méhemben, és a legrémisztőbb, amikor semmit nem éreztem, pedig nyomkodtam a mellemet és semmi...

Mindenkinél más érzések vannak, pihenj most sokat, és örülj a két kis csíknak! :-)

Szorítok nagyon! :-)

10576. 67065d8ab8
2016. márc. 4. 15:40
Sziasztok. Ma vagyok fet plussz 8 napos. Reggel pozitívat teszteltem!! De most du olyan nyomàs érzés van az alhasamban.Nem olyan menses szerű inkàbb mintha kemény gomboc lenne a hasamban. Semmi vérzés se màs egyébb! Voltam màr àllapotos de nem emlékszem ilyenre. Esetleg valakinek hasonló?? Remélem azért minden rendben odabent.
10575. csdorika25 (válaszként erre: 10574. - Pipike30)
2016. márc. 4. 14:03
Sok sikert nektek is! :) Ne a hogyan, hanem a miért lebegjen a szemed előtt. Nekem is így sikerült a szuriknál.
10574. pipike30 (válaszként erre: 10572. - Csdorika25)
2016. márc. 4. 14:00

csdorika25

Gratulálok nektek! Boldog babavárást! Örülök, hogy sikerült! :)))

10573. pipike30 (válaszként erre: 10567. - Nike80)
2016. márc. 4. 13:56

Kedves nike80!

Nagyon köszönöm a biztatást, így már én is pozitívabban állok a dolgokhoz :) Jól jönnek ezekben a nehéz időkben a kedves szavak. Végül is mindegy hogyan kerül oda be az a gyerek, az a lényeg, hogy legyen :)))

Nagyon örülök, hogy nektek sikerült, és úton van a pici. Kívánom, hogy minden rendben legyen és boldogok legyetek! Remélem nekünk is sikerülni fog elsőre :)

Üdv

10572. csdorika25 (válaszként erre: 10565. - Fuego81)
2016. márc. 4. 13:45

Nekünk is úgy néz ki, hogy sikerült, 7 hetes vagyok. Két hét múlva megyünk az utolsó papírért, ha minden jól megy.

Nem tudom, miben más, ez volt az első lombik, nagyon szerencsések vagyunk, mert csak augusztusban került volna sor az oepesre. Mindent elmondanak, figyelnek. Alapból féltem a lombiktól, főként a szurik miatt, mert tűfóbiás vagyok, de bármire képes voltam, hogy gyerekünk legyen, így az első pár nap után már simán szúrtam magam. Én kicsit híztam (alapból hajlamos vagyok rá pm.alulműködéssel, pcos-szel), sok volt a víz az enyhe túlstimu miatt, de már mind lement (sajnos nagyon hányós vagyok, napi 5-15ször a rosszabb napokon, így itthon is vagyok). De nem érdekelt se í hízás, semmi, csak a cél lebegett előttem. Bár úgy vágtunk bele, max. nem sikerül, az oepesnél tudjuk, mi hogyan megy, nagyon boldogok vagyok, de még óvatosan.

Török tanár úr kimért volt a kezelés során, de a pozitív teszt óta ő is mosolyog. A szívhangkor felhangosította a hangszórót, az asszisztens pedig kivetítette a képet a férjemnek :) Gondolom a kezdeti kimértség kell nekik, hogy ezt a munkát ép ésszel lehessen csinálni. Sok sikert :)

10571. 5a419c4326
2016. márc. 4. 12:48
fagyi kb. a ciklus felénél 14. nap, amikor a peteérés van
10570. nike80 (válaszként erre: 10568. - Alsara)
2016. márc. 4. 12:19
Nagyon szorítok! :-)
10569. Aniko 86
2016. márc. 4. 10:15
Sziasztok lányok! Nekünk januárban nem sikerült a kutatási programban a beültetés, de nem gondolom, hogy a program hibája lenne. Nekünk az volt az első lombikunk és örültünk, hogy nem kell kivárni a júliusi időpontot. Szerintem ez egy plussz lehetőség, amit kár lett volna kihagyni. Lett belőle 2 fagyibabánk, őket ebben a ciklusban kapjuk vissza. Meg tudná mondani valaki, hogy fagyasztott embriók esetèn hànyadik napon valószínű a beültetés? Ma vagyok a 8. napon, hètfő óta szedem az estrofemet és hétfőn megyünk a következő uh-ra. Köszi előre is a választ!
10568. alsara
2016. márc. 4. 10:05

nike80 ...Szívből gratulálok nektek! Boldog babavárást:))

en is most surom a suprefactot ,vasarnaptol a bemfolat ....hat nagyon reménykedek...

10567. nike80 (válaszként erre: 10564. - Pipike30)
2016. márc. 4. 09:58

Szia pipike30!

Érdekes, hogy ki hogyan fogja fel a lombikos megtermékenyítést! Én kaptam hideget, meleget rokonoktól, ismerősöktől, ismeretlenektől, orvos ismerősöktől is.

De én teljesen másképp gondolkodtam, egyáltalán nem aggódtam. Sőt! Örültem, hogy legalább van bármilyen lehetőségünk arra, hogy gyermekünk legyen. Riogattak mindennel (olyanok is, akik már túl voltak 5-6 lombikkezelésen), majd jól elhízok, túlstimmulálódok, rákos leszek... és még sorolhatnám!

És erre tudod mit tudok mondani:

Túl vagyok az injekciózáson, és minden egyes szurinál arra gondoltam, hogy egy lépéssel közelebb vagyok a babához. Hízni csak a poztív teszt után kezdtem el, mert iszonyatosan kívánós lettem persze a hízlaló ételek után :-) Valószínűleg ez normál körülmények után is így lenne!

A gyógyszerek semmilyen mellékhatást nem okoztak, talán kétszer fájt a fejem,kicsit puffadtam, de ez normál terhesség létrejöttekor is fennáll! Leszívás után voltak fájdalmak, de mi ez a fájdalom a szüléshez képest! :-)

Persze mindenkinek lehet saját véleménye, de én nem engedtem, hogy bárki elbizonytalanítson. Persze ki szereti a gyógyszereket?! Én sem szeretem, de ha egyszer muszáj ahhoz, hogy babánk legyen?!

Nekünk a Török Tanárúr csinálta végig az egész stimmulálást, leszívást, beültetést, majd az ultrahangokat. Ő örült velünk, mikor meghallottuk a babánk szívhangját, és adta oda az utolsó papírokat a 10. terhességi héten azzal a mondattal, hogy reméli behozzuk a babát majd megmutatni! :-)

És igen! Mi nagyon szerencsések vagyunk, az első lombik sikerült! Ismerettségi körben és itt is látom és tudom is, hogy ez persze nem olyan egyszerű... De mindenképp pozitívan állj a dologhoz, ne félj, mert az gátakat hoz létre benned!

Nagyon szorítok Nektek! :-)

10566. nike80 (válaszként erre: 10565. - Fuego81)
2016. márc. 4. 09:32

Szia!

Nekem sikerült a klinikai vizsgálattal a baba, már a 16.hétben járunk. Ez volt az első lombikom.

A protokoll ugyanaz, mint a sima lombiknál, inkább a dokinak van dolga, adminisztrációja!

10565. fuego81
2016. márc. 3. 18:54
Sziasztok.Van köztetek akinek sikerült az új klinikai vizsgálattal a teherbe esés?Lombikom még nem volt.Mire számíthatok?
10564. pipike30
2016. márc. 3. 16:13

Sziasztok! Túl vagyok a 6. inszemen is, sikertelenül.:( Ez az utolsó sikertelenség nagyon földhöz vágott, már pedig reménykedtem, mert most más érzéseim voltak, mint a korábbiaknál.Az inszemek nem Tapolcán történtek. Most viszont elhatároztam magam, és kértem időpontot Tapolcára. 24-én mehetünk is. Velünk minden rendben van, párommal is, velem is, mégsem jön a baby. Lombiktól félek, nem szeretem a mesterséges dolgokat, gyógyszert sem szívesen szedek. Adjatok tanácsot, melyik dokihoz érdemes menni, milyen érzés a lombikbeültetés, hormonoktól híztatok...??

Köszi a válaszokat, mindenkinek kitartást és sikeres fogantatást kívánok addig is :)

10563. sampler12 (válaszként erre: 10537. - Bagica81)
2016. márc. 2. 22:06
Mi újság? Egykétek megmaradt?
10562. 67065d8ab8 (válaszként erre: 10560. - Asszenav)
2016. márc. 2. 14:59
Szia. Nagyon köszönöm az eggyüttérzést. A kezdeti sokk utàn màra megnyugodtam és pozitivan vàrom a hétfőt. Neked pedig sok sikert és mielöbbi babavàràst kívànok.
10561. Asszenav
2016. márc. 2. 14:44

Sziasztok! Ma végre Megjött és telefonáltam Tapolcára.Kezdhetjükqz első lombikot, nehéz volt ezt a 6 hónapot kivárni... A 40. hívásra fel is vették...

Piroska megkérdezte melyik orvoshoz szeretnék menni. Meglepődtem rajt de így legalabb Gőgöshöz mehetek aminek nagyon Örülök mert sokan dicsértétek.

10560. Asszenav (válaszként erre: 10554. - 67065d8ab8)
2016. márc. 2. 14:39
Szia! Megértelek, körülöttem sok kismama van most. Mindegyik hír szíven ütött főleg amikor a barátnőm is terhes lett. De igy legalább babázhatok néha:) Fel a fejjel, sajnos nem könnyű, tudom!
10559. Vikixx (válaszként erre: 10558. - 5a419c4326)
2016. márc. 1. 13:13
Köszi szépen, aranyos vagy!
10558. 5a419c4326 (válaszként erre: 10557. - Vikixx)
2016. márc. 1. 13:06
ha visszaolvasol (mi is dolgozunk) sokmindent megtudsz. van vérvétel mindkettőtöknek, ha nem készültél rá teljesen (utánaolvasás, kérdezés) akkor lehet, hogy többe kerül mind számítasz rá. téged megvizsgálnak nőgyógyászatilag, őt majd 1 hónap múlva andrológus kézzel hátulról. összes leleted ami ezzel kapcsolats viid és szánj rá egy fél napot
10557. Vikixx
2016. márc. 1. 12:32
Kedves Mindenki! A segítségeteket szeretném kérni. Holnap megyünk a párommal Tapolcára a pri-be meddőségi vizsgálatra. Lennétek olyan kedvesek,hogy leírjátok,hogy hogyan mikért zajlik az első alkalommal ez a dolog. Férfiaknál is van vérvétel? A párom ugyanis retteg a tűtől :-) . Biztos volt már erről régebben szó de sajnos dolgozom így nem tudom visszaolvasni ezt a rengeteg oldalt az idő meg persze szorít. Nagyszerű szokásom,hogy mindent az utolsó pillanatra hagyok :-). Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket, mindenkinek a legjobbakat kívánom :) !
10556. 67065d8ab8 (válaszként erre: 10555. - Bagica81)
2016. márc. 1. 12:08
Szia köszi a biztatàst. Probàlok pozitív maradni. Sírtam egy kicsit de màr jobban vagyok. Hiszem hogy minden rendben lessz.
10555. bagica81 (válaszként erre: 10554. - 67065d8ab8)
2016. márc. 1. 11:17
szia Zs79! Azért csak fel a fejjel és hagyd a negatív gondolatokat! Gondolj arra, hogy igenis most sikerülni fog! :)
10554. 67065d8ab8
2016. márc. 1. 10:45
Sziasztok. Ma vagyok Fet+5 napos. eddig minden rendben zajlott. Ami kis hasszurka volt tegnap mára az is elmult. Nemrég hívott a tesóm hogy megossza velem mérhetetlen örömét!!! TERHES!!! Nem jutottam szóhoz annyira lemerevedtem. Én most senkinek nem szóltam a beültiről mert tavalyinál nehéz volt mindenkinek elmagyarázni a sikertelenségemet. Ezért nem tudta hogy most én teljesen összeomlok. félre ne értsetek nagyon közel áll hozzám és még jobban örülök a boldogságának de most ez egy tőr a szívembe!! Nem tudom hogy fogom elviselni ha jövő héten esetleg negatív leszek. Bocs mindenkitől hogy ide írok de nem tudom igazán kivel oszhatnám meg az érzéseimet,. Nem akarok folyton a férjemnek sírni bár eddig is nagyon megértő volt. Szóval röviden ennyi egy kicsit máris jobb hogy kiírtam magamból. Szerintetek mikor érdemes tesztelnem legalább ne keljen feleslegesen izgulnom hétfőig.?
10553. Jucus82 (válaszként erre: 10552. - Csj84)
2016. febr. 29. 18:54

Köszönöm a gyors választ. Aspirin Protectet szedem már 2 hete. Már kapom az injekciót a márciusi, 3. lombik miatt. De ezt tényleg nem értem, hogy miért kellett eddig várni. Pár éve voltunk a férjemmel Dr. Czeizel Endrénél, ő annó csinált genetikai vérvételt, de sajnos nem kaptunk róla semmilyen papírt. Akkor azt mondta, hogy minden rendben van. De ugye ezt bizonyítani nem tudjuk...

Kíváncsi vagyok, mit mond majd a nőgyógyász, akihez járok.

10552. csj84 (válaszként erre: 10551. - Jucus82)
2016. febr. 29. 18:39

Sajnálom,hogy így jártatok.Az a protokoll,hogy kettő vagy több vetélés,sikertelen lombik után küldik csak az embert immunológiára és genetikára.Borzasztó,hogy ezt meg kell várni,én sem értem,hogy ez kinek miért jó,mindenesetre így van.

Mi is Zalaegerszegen voltunk,nagyon kedves mindenki.Az alap,hogy Aspirin Protectet fognak javasolni,és a véreredmények függvényében esetleg mást is.

Szerintem egyébként nem csak ott csinálják,de ott legalább tudják,hogy miről van szó pontosan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook