Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Premenstruális szindróma - PMS fórum

Premenstruális szindróma - PMS (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Premenstruális szindróma - PMS

1 2 3
53. Cyntia (válaszként erre: 51. - Marleine)
2009. nov. 7. 19:46
Vagy Te írod pont le a megoldást az esetedben. Azt kell elfogadni, hogy az egész egy hatalmas ciklus: a menstruáció, az élet és a vele együtt járó dolgok. Szóval pont ezt az "ördögi kört" kell elfogadni: ami a ciklusod..
52. Cyntia (válaszként erre: 50. - Mese)
2009. nov. 7. 19:44
Értelek. AKkor minden bizonnyal nemsok helyre fog állni szerintem.
51. Marleine (válaszként erre: 24. - Cyntia)
2009. nov. 6. 21:51

Hát ez nem ilyen egyszerű... nehéz elfogadni, főleg, hogy fáj, de azért fáj mert nem fogadom el. Ez aztán az ördögi kör:)


Egyelőre boldog vagyok a kombuchámmal, ha ő segít, akkor talán könnyebb lesz a dolog.

50. mese
2009. nov. 6. 21:51

Igazából évekig kimaradt, mert gyógyszermérgezésem volt. Most sem állt be rendszeresen, de alakul...Nagyon-nagyon szeretem mikor megvan, mert akkor nőnek érzem magam, főként, hogy több évig egyáltalán nem volt. És mikor megvan,nagyon boldog vagyok, igazán újjászületek, és nagyon élvezem. A tünetek megjelenésének meg örülök, annak ellenére, hogy drasztikusan élem meg, mert tudom, hogy meg fog jönni.Nagyon sokat jelent számomra a menstruáció.

Bárcsak végleg helyre jönnék!Szóval a tünti időszakban kiborulok, de tudat alatt mégis örülök...

Nem tudom, hogy fogalmazzam meg...Bután hangzik

49. Cyntia (válaszként erre: 47. - Mese)
2009. nov. 6. 21:46
Hogy viszonyulsz a menstruációhoz?
48. Cyntia (válaszként erre: 46. - Mókicaaaa)
2009. nov. 6. 21:45
Eddig 4 x tettem, de 1 hete lecsökkentettem, ha lehet csk reggel és este. De ez nálam nagyo fájdalmas: jó ha 1 éves koráig fogom bírni..
47. mese
2009. nov. 6. 21:20
És az mennyire normális, hogy az én tüneteim 3 héttel előtte elkezdődnek, és addig tart amíg meg nem jön?Nagyon fáj ilyenkor a mellem, felpuffadok, és nagyon-nagyon mély depresszióba esek, olyannyira, hogy öngyilkosság is eszembe jut ebben az időszakban.Tart ez 3 hétig... Mikor megjön, meg teljesen rendben vagyok.
46. Mókicaaaa (válaszként erre: 44. - Cyntia)
2009. nov. 6. 20:31
Nekem is mondhatni függő volt a kisfiam, de egy hete úgy döntött nem kell neki, 16 hónapig szoptattam... nekem is fájtak a csontjaim tőle...hányszor szoptatod még naponta?
2009. nov. 6. 20:30

Szijjasztok!

Valaki priviben elküldené a barátcserje kapszula nevét?

44. Cyntia (válaszként erre: 43. - Gordonka)
2009. nov. 6. 20:28
Ma 11 hónapja.
2009. nov. 6. 19:26
Hány hónapja szoptatod egyébként?
42. Cyntia (válaszként erre: 41. - Gordonka)
2009. nov. 6. 19:21

Igen: teljesen igazad van.

Lassan-lassan abbahagyom :-(!

2009. nov. 6. 19:10
Igen, az anyatejnél jobb tényleg nincs számára. Sajnos néha a két rossz közül a kisebbik rosszat kell választani, végülis a picinek is jobb, ha egészséges az édesanyja, mégha ez az anyatej rovására is megy.
40. Cyntia (válaszként erre: 38. - Gordonka)
2009. nov. 6. 18:56

Egyenlőre szinte semmi, mert szoptatok még. Állítólag aloae vera ital is jó rá. Nem tudom. Vízhajtó tea nem vált be.

De abba kell hagynom a szoptatást, mert az izületeim nagyon kivannak: és ez tesz rá így vagy 6 lapáttal. Kellene szednem porcerősítőt, de amíg szoptatok semmit sem lehet. Ez jelenleg egy ördögi kör..

És most hogy be kell magam oltatni Hepatits B ellen: tényleg be kell fejeznem a szoptatást. De úgy sajnálom a kicsimet..


A jelet? Szívesen!! És én is!

2009. nov. 6. 18:51
Oh, köszönöm a jelet :)
38. Gordonka (válaszként erre: 35. - Cyntia)
2009. nov. 6. 18:50
A térdfájásra nincs gyógyír?
2009. nov. 6. 18:49
Hát, tűrhetőbb, az igaz, de másfél évtizedig ugyanolyan rossz volt, és csak a barátcserje hozott enyhülést kb. fél év óta, amióta szedem, tehát magától nem múlt volna el, sőt szerintem nem is enyhült volna.
36. Cyntia (válaszként erre: 34. - Gordonka)
2009. nov. 6. 18:31
Dehogynem: primer, vagyis az első. Most az általábant nem kell figyelembe venni. Egyébként meg azt mondod, hogy most már tűrhetőbb.
35. Cyntia (válaszként erre: 33. - Gordonka)
2009. nov. 6. 18:30
Nekem is ilyen volt gyerekkoromban. Aztán a fogamzásgátló teljesen elmulsztotta, de a mensimet is. Most szülés után: tűrhető, csak most meg PMS-em van: és nálam ez a vizes térdben nyílvánul meg. Nagyon fájnak a térdiem sajnos.
2009. nov. 6. 18:29

Azért nem értem egyébként, mert nálam egyik ok sem áll fenn ezek közül:

Két formáját különítjük el:


Az elsődleges dysmenorrhoea olyan menstruációs fájdalom, amelynek orovis oka nincs, általában az első menstruációtól számított néhány éven belül jelentkezik. A fájdalom az évek előrehaladtával gyengül, és gyakran teljesen elmúlik az első szülést követően.

A másodlagos dysmenorrhoea olyan menstruációs fájdalom, amit valamilyen betegség okoz, például endometriózis, kismedencei gyulladás, anatómiai elváltozás, méhűri idegen test (IUD), daganat. Az idő múlásával a fájdalom általában fokozódik.

2009. nov. 6. 18:29
Igen, lehetséges. Most már jobb a helyzet, de kb. fél éve még nagyon durva volt.
32. Cyntia (válaszként erre: 30. - Gordonka)
2009. nov. 6. 18:28
Igen: neked ez van.
31. Cyntia (válaszként erre: 29. - Gordonka)
2009. nov. 6. 18:27

A fájdalmas görccsel járó menstruáció már dysmenorrhoea: így hívják. Nem PMS.

Csak erre. Attól még ez is betegség, csak más.

2009. nov. 6. 18:16

Közben utánanéztem, igazából nincs elváltozás, ami okozhatná, nőgyógyászhoz rendszeresen járok, és tud is a problémáról, nem állapított meg szervi v. hormonális elváltozást. A másik ok, hogy az első mensi után évekkel jelentkezik, az sem igaz, mert az elsőnél is ugyanúgy fájt sajnos, mint a 10 évvel későbbinél.

Szerintem erre gondolsz:

Dysmenorrhoea, vagy menstruációs görcs, vagy fájdalmas menstruáció.


A menstruáló nők közel felénél életük folyamán előfordul dysmenorrhoea. Közülük körülbelül negyede rendszeresen szed fájdalomcsillapítókat, és 10% szenved súlyos dysmenorrhoeától.


Tünettan:

A tünetek általában közvetlenül a menstruációval egy időben jelentkeznek és a menstruációval együtt, vagy azt követően elmúlnak.


Helyi tünetek: Intenzív alhasi görcsös fájdalom, deréktáji fájdalom, hasi puffadás

Szisztémás, az egész szervezetet érintő tünetek: fejfájás, hányinger, hányás, rosszullét, ájulás


Két formáját különítjük el:


Az elsődleges dysmenorrhoea olyan menstruációs fájdalom, amelynek orovis oka nincs, általában az első menstruációtól számított néhány éven belül jelentkezik. A fájdalom az évek előrehaladtával gyengül, és gyakran teljesen elmúlik az első szülést követően.

A másodlagos dysmenorrhoea olyan menstruációs fájdalom, amit valamilyen betegség okoz, például endometriózis, kismedencei gyulladás, anatómiai elváltozás, méhűri idegen test (IUD), daganat. Az idő múlásával a fájdalom általában fokozódik.


Oka a méh által termelt prosztaglandin, amely a méhizomzat összehúzódása okozza. Amennyiben fokozott prosztaglandin felszabadulás történik, vagy a szervezet fokozottan érzékeny prosztaglandinra, abban az esetben erős izomgörcsök alakulnak ki, sőt a vérbe kerülve a szervezet távolabbi pontjain is tüneteket okozhat (lásd szisztémás tünetek).


Kezelése:


Az elsődleges dysmenorrhoea prosztaglandin szintézist gátló gyógyszerrel jól kezelhető, valamint minden olyan kezelés hatásos, amely a menstuációs vérzés mennyiségét csökkenti (például hormonális fogamzásgátló)

A másodlagos dysmenorrhoea a kiváltó ok gyógyításával kezelendő

29. Gordonka (válaszként erre: 28. - Cyntia)
2009. nov. 6. 18:13
Mire gondolsz, ezt nem értem?
28. Cyntia (válaszként erre: 26. - Gordonka)
2009. nov. 6. 18:06
Ez már a dysmenorrhoea..
2009. nov. 6. 17:57
Most nézem, sajnos 3000 ft körül van már...
2009. nov. 6. 17:55

Nekem is a barátcserje hozta meg az enyhülést. Egy vidéki ismerősöm ajánlotta, akinek van egy vitaminos cége. Na én fél éve szedem kúraszerűen, kb. egy hónap szedés után a kínzó hasfájás és egyéb tünetek sokkal kibírhatóbbak lettek. Az volt a gáz, hogy előtte sokszor az ügyeletet kellett hívni, mert mondhatni szülési görcseim voltak, legalábbis az ügyeletes szerint, aki minden hónapban látta a kínjaimat, és csak injekcióval tudott enyhíteni a fájdalmaimon. Most ott tartok, hogy fájogat, de ez az eddigi kínokhoz képest szinte semmi.

Mielőtt bárki reklámozásnak venné, semmilyen anyagi érdekem nem fűződik hozzá, hogy ajánljam ezt a fajta barátcserjét. Viszont azt tudom, hogy a legnagyobb hatóanyagú, ami itthon forgalomban van és itthon készítik, csak természetes anyag van benne. Boltban elég húzós az ára, (egy v. kéthavi adag kb. 2500 ft)de ha esetleg pár lányt a fórumról érdekel, szerintem nagyobb tételben olcsóbban ki lehet jönni, azaz ha nem egyet rendelek, hanem sokat, biztos kapok kedvezményt, és a barátnőm, aki sokat van Pesten, oda is tudná adni a Pestieknek a lakhelyénél. Ez csak egy ötlet, mert én sokat köszönhetek neki, de kérlek, ne vegyétek reklámnak, mert nem az. Szóval a barátcserje biztos hogy jó tipp, csatlakozom az előttem szólókhoz.

25. Verka
2009. nov. 6. 17:30

Pms :(, én a teherbeesés előtt is ismertem, de ami utána jött az szinte elviselhetetlen volt. Csak 40 naponta jött meg, pedig a prolaktin hormonszintem jó volt, a pms tünetek rendesen jelentkeztek kb a 25. napon és tartottak a 40.-napig :(.

A cikkben leírt összes tünetem megvolt, plusz még az ízületi fájdalom, hányinger, szédülés, édes-sós ételek kívánása. Képes voltam magamra kapni 3-4 k-ot. A párom már meg sem lepődött, mert olyankor folyton el akartam tőle költözni.

Az endokrinológus szerint ilyenkor a progeszteron hormonommal van valami gond, azért is nem jött meg normálisan 28 napra.

Én homeopátiával próbálkoztam enyhíteni és vízhajtó teát ittam.

2 hónapja viszont megszűnt, azóta megjön 28 napra, és a mellfeszülésen kívül semmi tünetem.

Rajtam kívül csak a párom örül jobban ennek :).

24. Cyntia (válaszként erre: 23. - Marleine)
2009. nov. 6. 16:59
Ebben ép az a pszichés gubanc, hogy nem fogadod el. Pedig nő vagy: és ezt így kell elfogadni. Ha már elfogadod, kevésbé fog fájni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook