Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRE-SEED tapasztalatok fórum

PRE-SEED tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 17. 22:34
Én is úgy beszéltem meg, hogy ráér, szerintem csak októberben kapom meg. Ebben a hónapban a hétvége fele lenne aktuális.
37. pethoevi (válaszként erre: 36. - Hanky panky)
2012. szept. 16. 16:26

Jaj,ne haragudj,h nem válaszoltam,akkor nem volt időm,aztán meg kiment a fejemben.Bocsánat!

Igen,jó!Itthon tényleg 10ezer körül van.:-)

Mi most nem próbáljuk ki,nem futja rá.A naplóm egyik olvasója írta,h nekik akkor fogant az első babájuk,mikor ezt használták.:-)

2012. szept. 16. 14:42

Évi!


Írtam priviben az árat, szerinted ez jó ár?

35. pethoevi (válaszként erre: 34. - C9f9b53798)
2012. szept. 16. 09:25
Semmi baj,az írás sokszor nem úgy adja vissza,ahogy gondolod.
2012. szept. 15. 15:29

Hogy szimplán pszichés oka az egésznek. Mindenki teljesen félreértette.


Arra írtam, hogy lehet ez az oka, hogy Jsanett-nek pont abban a ciklusokban sikerült a baba.


Ennyi.


Elnézést, hogy írtam. Ha lehetne már töröltem volna.


Sziasztok!

33. Hanky panky (válaszként erre: 27. - C9f9b53798)
2012. szept. 15. 09:56
Ezt én már hányszor hallottam az elmúlt 6 évben....
32. pethoevi (válaszként erre: 31. - Jsanett)
2012. szept. 14. 21:43
így legyen!:-)
2012. szept. 14. 14:52

Egyet kell hogy ertsek Evivel. Sajnos mindkettonknel van konkret ok, bar nalam meg nem lehet tudni mi az... :-(

Azert remelem hamarosan mi is megtapasztalhatjuk az Anyasag oromet! :-)

2012. szept. 14. 13:34

Szerintem pedig van ilyen is és olyan is.Akinél van konkrét oka a sikertelenségnek,annál ezt nem mondanám.Ha elolvastad az eddig hsz-okat,láthatod,h nekünk sajnos van diagnosztázált akadály,amit kezelünk.

Igen,van olyan,akinél kimutatott elváltozás nincs,a dokik nem találják a sikertelenség okát,ott talán el tudom ezt képzelni.De van itt a Hoxán olyan,aki ezerszer jobban görcsölt,mint én és fél év alatt babás lett.Úgyhogy nekem senki ne mondja,h görcs így,görcs gy,mert nem igaz!Mindenki más.

29. c9f9b53798 (válaszként erre: 28. - Pethoevi)
2012. szept. 14. 13:11
Ebben igazad van, egy év "előkészület", így kell fogalmazzak, mire a Kislányunk megfogant, de sok mindenen keresztül mentem, mentünk mi is. Nem rossz szándékból írtam, félre ne értsd, amit írtam, inkább biztatásként, hogy amikor nem is jut eszébe valakinek a babatéma, nah akkor! fog megtörténni a CSODA.
2012. szept. 14. 12:24
Kedves TbulaRasa!Valószínűleg te még nem jártál a mi cipőnkben...
2012. szept. 14. 11:23

Csak kíváncsiságból figyeltem fel a kiírásra, teljesen véletlenül olvastam végig a fórumot.


Egyetlen hozzáfűznivalóm van, érdekességképpen. Több nőismerősömnek is úgy sikerült hosszú várakozás, évek után babája, hogy teljesen más okból orvosi kezelésre jártak, vagy kivizsgálásokra - tehát az agyuk máshol járt.


Szerintem szimplán pszichés az oka az egésznek.

26. jsanett (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2012. szept. 14. 10:38
A vitaminok nagyon kellenek. Jo otlet volt.
25. jsanett (válaszként erre: 23. - Pethoevi)
2012. szept. 14. 10:37

Gondolhatod, hogy mar vagy 10x vegiggondoltam mit csinaltunk maskepp akkor mikor eppen sikerult...? de semmi extra nem jut eszembe.... :-(

Az 1.alkalommal - valami virusos hanyas/HM-em volt, arra nem kaptam gyogyszert, mert azt mondtak, hogy majd elmulik, es virusra nincs gyogyszer.

2.alkalommal - megfazas volt a teriteken, arra sem szedtem semmit, csak pihentem (egyebkent nem vagyok hive a bogyoknak!)

3.alkalommal - meg hallojarat gyulladasom volt, de a ciklus elejen kaptam ra egy eros antibiotikumot es mondta a fulesz, h mire az ovuhoz jutunk mar regen be kell h fejezzem a gyogyszert es nem lesz negativ hatasa ha sikerul a baba. Emiatt nem is aggodtam, de megis bekovetkezett a baj...


Hat ja fura az egesz. kevesebb mint 2 het mulva megyunk dokihoz, es ra fogok mindenre kerdezni nala.


Amugy olvastam a naplodat h kezmuveskedsz. En is szeretek kreativoskodni, visoznt sajnos nem kifizetodo :-( De a sapid nagyon tetszik! Ha majd "odajutunk", h kelleni fog toled fogok rendelni! :)

24. pethoevi (válaszként erre: 22. - Jsanett)
2012. szept. 13. 18:37

bevallom,azért vettem,mert van benne folsav és minden olyan vitamin,amire szükségünk van.:-)

2 legyet 1 csapásra.

23. pethoevi (válaszként erre: 21. - Jsanett)
2012. szept. 13. 18:36

És ha visszaemlékszel,a betegség során milyen gyogyit szedtél?Nem szedtél véletlenül aszpirint?

Mi 3 éve lesz decemberben.

2012. szept. 13. 16:47
meg nem hallottam a Diabest vitaminrol...
21. jsanett (válaszként erre: 20. - Pethoevi)
2012. szept. 13. 16:46

hat a mi "esetunk" azert nagyon fura. Mert korabban sokaig nem jott ossze, majd hirtelen 2x is viszonylag egymas utan. Az is fura, hogy mikor beteg voltam akkor sikerult mindig, bar a legutolsonal mar ez sem teljesen igaz... nem tudom mi lehet gubanc, mert sikerul spontan, de a 6.het korul MINDIG el is megy... :-( Mar varjuk az eredmenyeket, bar az eddigiek mind negativok, szoval komolyabb kivizsgalas szukseges. Ezert megyunk genetikaira. Meglatjuk.

Es Ti miota proalkoztok egyebkent?

2012. szept. 13. 15:56

Én is köszönöm a jogot!:-)

Olyan gáz,h ha az ember nem tájékozódik tényleg maga,akkor sokszor fel is fordulhat.

Akkor nektek tényleg nem a fogantatással van a baj,hanem a megtapadással.A genetika ilyen esetben segítség lehet,de azt kívánom,h nem mutasson semmit,ami nem kezelhető.

Szedek D-vitamint,vagyis nyár elején szedtem,nyáron kicsit hanyagoltam a sok napsütés miatt,de ma el is kezdem megint.Igaz,nem patikai,de szerintem attól függetlenül jó,bár már kevés van.A héten viszont elkezdtem a Diabest vitamint.:-) És szedem tovább a gombaport is.:-)

2012. szept. 13. 14:49

Eszembe jutott a kerdes:-)

Szedsz D-vitamint? Allitolag a D-vitamin bevitel segit a Met jobb felszivodasaban. (asszem ezt mondta anno a dokim...). De mindenkeppen jo hatassal vana szervezetre.

18. jsanett (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2012. szept. 13. 13:44

Hat nemelyik orvos annyira nem figyel oda.:-( Meg hogy mondhatja hogy "nem veszes". Minden kezeletlen IR "veszes", bar az teny hogy vannak emberek akiknek rosszabbak az ertekeik...


Szoval akkor az 1.inszem lesz ;-) Remelem sikerulni fog, legyen szerencses ez a mostani! :)


Mi is akartunk egy inszemet, de spontan osszejott 2x is az elmult 6 honapban. Szoval mar spontan sikerul, de ki kell deritenunk miert nem marad meg... 12 nap mulva megyunk dokihoz, majd genetikai kivizsgalasra Novemberben.


Valamit meg szerettem volna kerdezni, de elfelejtettem... :-) Ja es koszonom az olvasasi jogot ;-)

2012. szept. 13. 12:34

Az úgy volt,h novemberben kikönyörötem az ir vizsgálatot,miután 3 inszemünk nem sikerült.És igazam lett.A doki agát mentve mondta,h nem vészes ez és kaptam az 1 metet.Én tudtam,h ez nem lesz slég,mert barátnőmnek jobb értétekre írtak Pesten 3x500-at.De szedtem úgy és elkezdtem a sportot.Februárban kontroll.Javult valamit,de nem sokat,így kaptam 2x850-et.Ekkor viszont eldöntöttem,h elmegyek a környék legjobb belgyógyász endodokijához (eddig a nőgyógy-endodokim kezelt Debiben).A dokinéni áprilisban közölte,h erre az éhomira mehet a 3x850,plusz a TSH-ra kaptam euthyroxot.És félreértettem,azt hittem,h májusban egint kér inzut,így csináltattam.Mondta,h ezt nem kellett volna,mert valszeg az euth. kavart be és ő tudta és ezért nem kérte,h ne is lássam.:-) Így valszeg azért lehetett a romlás.Viszont augusztusban meg az éhomim elég j a novemberihez képest.Ja és elkezdtem nyáron gyapjas tintagomba port szedni,szerintem az is segített.:-)

PCO-m nincs (elvileg).

Szóval egy év szünet után megint inszemre készülünk,összességében a negyedikre,de én most tiszta lappal indulok,nem számolom az első 3at,hiszen az IR miatt esélytelen volt...

2012. szept. 13. 11:53

Az eleg fura, hogy mikor megemeltetek a Met-et akkor meg rosszabb lett a 120 perces. Erre mondott valamit a dokid, h ez miert/hogy lehet? Amugy a legutolso mar szepen lement, a korabbiakhoz kepest, szerintem ha tartod a dietat es a sportot akkor menni fog! :)

Ez lesz az elso inszemed? es mi alapjan derult ki az IR? Korabban diagnosztizaltak a PCO-t?

2012. szept. 13. 11:37

Nekem rosszabb sajnos.Novemberben derült ki:

Inzulin 0': 29, 2

Inzulin 60': 133, 6

Inzulin 120': 77, 8

Kezelés:1x850-et kaptam.


2012. februárban:

Inzulin 00p: 15, 7 mU/L

Inzulin 120p: 61, 6

Kezelés:2x850 met


2012. 05. 21.

Inzulin: 15, 9 mIU/L

Inzulin 120 perc: 123, 2 mIU/L

Kezelés:3x850 met


2012. 08. 13.

Inzulin'0: 9, 2 mIU/L (3, 0 - 25, 0 )

Inzulin'120: 70, 8 mIU/L


Sajnos a terheltem elég rossz,de én is tartom a diétát,mozgok és így azt mondta a dokinéni,h októberben mehetünk inszemre,addig pedig próbáljam még szorítani a diétát és sportot.Hát rajta vagyok.

14. jsanett (válaszként erre: 12. - Pethoevi)
2012. szept. 13. 11:15
Te miota szeded es mennyit es milyen az inzulin erteked?
13. jsanett (válaszként erre: 12. - Pethoevi)
2012. szept. 13. 11:14

Eddig nekem 2x neztek:


Eloszor mar szedtem a 3x850 Metformint, mikor 2010.novemberben ez volt:

0 perces - <2.00 UIU/ml

120 perces - 37.8 U/L


Aztan meg neztek 2011.augusztusaban (ekkor mar napi 3000-et szedtem):

0 perces: 4.7 mIU/L

60 perces: 32.5 mIU/L

120 perces: 24.7 mIU/L


Aztan most 2012. juniusa ota nem szedek semmit, ezt tanacsolta a dokim, csak kemeny dietat tartok + sport.

Majd novemberben megyek ujra terhelesre (lehet hogy korabban) es akkor meglatjuk, hogy Met nelkul mi az ujsag.

Nem varok tul sok jot az eredmenyektol, de legalabb megtudjuk, hogy Met nelkul hogy muzsikal a szervezetem.

12. pethoevi (válaszként erre: 11. - Jsanett)
2012. szept. 13. 10:57

:-(

Milyenek az inzulin értékeid?

11. jsanett (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2012. szept. 13. 10:44

Hat igen, en is azert rendeltem korabban mert nagyon sok olyan hozzaszolast olvastam, hogy meghozta a sikert, bar lehet azoknak amugy is osszejott volna, ha varnak par honappal tobbet, vagy ilyesmi.

Mi mar 5+ eve probalkozunk. De azert talan nem teljesen remenytelen a szituacionk...voltam mar 3x babas, csak sajnos mind3x el is ment a baba...

2012. szept. 13. 10:25

Szia!

Sajnálom...

Talán többeknek nem segített,mint akiknek igen...

Mióta próbálkoztok a babával?

2012. szept. 13. 10:20

Sziasztok.

Mi probaltuk, nekunk nem hozta meg a sikert.

(egyebkent nalam PCO es enyhe IR is van)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook