Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pozitív és negatív dolgok a mai fiatalsággal kapcsolatban fórum

Pozitív és negatív dolgok a mai fiatalsággal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2
35. tumbo2 (válaszként erre: 25. - Bianna)
2021. okt. 14. 08:47
az biztos.az én szüleim nem tudták volna fizetni a főiskolai költségeket.pedig nem voltam butább annál,aki oda jelentkezett.
34. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Dd2f6e7976)
2021. okt. 14. 08:45
a lányom barátja mondta,aki az eltén tanít,fizikát,büszke rá,hogy ennyi okos fiatal van.
33. Viko80
2021. okt. 14. 08:15

Egyénileg változó. De nagy általánosságban: A mai fiatalok hamarabb érnék, gyorsabban, több mindent tanulnak, törekvőbbek,stb.

Viszont tiszteletlenek, türelmetlenek, nem tudják mi az, hogy meg kell dolgozni a pénzért. Illetve azt szeretnék ha csak ölükbe hullana a pénz, S ne kelljen érte semmit se csinálni. Nincs emberi kapcsolat, csak a kütyükön keresztül.

Tisztelet a kivételnek.

32. dd2f6e7976 (válaszként erre: 27. - Tien)
2021. okt. 13. 21:42

Azt se felejtsük el, hogy a "mai világban" már egy érettségi "nem ér semmit", idegen nyelv tudás elengedhetetlen, míg 30 évvel ezelőtt 3 év alatt tisztességes szakmát lehetett szerezni.

Sokaknak kellett is, mert nem tudott volna megélni máshogy.


Most - ahogy írta is valaki - kitolódik a sok tanulás miatt minden, van, ahol ott a Mamahotel, van aki elkezd egy egyetemet, majd 3 év múlva rájön, hogy ez mégsem tetszik, s irányt vált, mert ellakhat otthon.


Okosak, igen, rengeteget kell tanulni, túl is vannak terhelve.

2021. okt. 13. 21:14
Mitől lenne konfliktusforrás? Azért, mert te annak akarod látni? Mások tudtak normális módon, felnőtt módjára véleményt nyilvánítani, de te generálod a feszültséget. Ha nem tudsz értelmes választ adni, akkor kattints a vissza gombra, és egész egyszerűen ignoráld a fórumot.
2021. okt. 13. 20:57

De ez a téma egy konfliktusforras!

Amúgy meg vegyél vissza az arcodbol, hiszen én normálisan kérdeztem!!

2021. okt. 13. 20:54

Juuujjj!

Nagyon el vagy tajolva! Nem tudom milyen koru lehetsz, de ezekkel nagyon mellelottel!


Feltalaljak magukat minden elethelyzetben? Hát pont nem, tisztelet a kivételnek!! Hiszen rettenetesen sokáig kitolodik a tanulási időszak, a gyerekek 25 év körül v később repülnek ki, a legtöbb otthon el, minden a segguk alá van rakva. Mig a régi generációnak már 18-20 évesen gyerekük volt, a mai gyerekeknek fogalmuk nincs az életről.


A nincs stiluserzekuk azt jelenti h követik a divatot, ami neked nem tetszik.


A nemi szerepes dolgot meg inkább ne hangoztasd, kemény kritika, és a mai világban már mindenki elfogad mindenkit, ahogy írtad is fentebb...

28. 67bda711ba (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2021. okt. 13. 20:14
Ez nagyon helyes meglátás. Annyival egészíteném ki, hogy mag a kor befolyásolja az ember viselkedését. Ez ugye most a kapitalizmus, a pénz világa, a technikáé. Ez bizony alakítja az emberek gondolatait, viselkedését. Az internetnek és mobiloknak például az a hátránya, hogy kevesebb idő jut másra, amire régen jutott. Viszont összehozza az egymástól távol élő embereket. Előző hozzáíróknak vagy síróknak: miért tiszteletlen sok fiatal? Mert ez a liberalizmus eszméje és célja, ami mögött az Illuminati van . A fennálló eszme pedig hat az emberekre, úgy mint régen a kommunizmus. Annak is megvolt a hátránya: beleültették az emberekbe a félelmet, a nyugtalanságot, eltiporták az emberi jogokat és szigorra nevelték az embereket.
27. tien (válaszként erre: 25. - Bianna)
2021. okt. 13. 19:56

Ennek a generációnak a technikai vívmányok miatt talán több a lehetőségük.

Nem mondom ,hogy nem kell az eszüket használni ,mert nagyon is kell.


Nagyon okosak!Az említett gyerekek a családomból mind egyetemet végzett ,vagy éppen egyetemre jár.

Pedig a genetika hasonló ,én csak egy nyomorult szakmai érettségi ,egy szakmai felsőfokú képzést tudok felmutatni.


Ezért sem hagyom ezeket a srácokat ,lányokat bántani!

Lehet kicsit pimaszabbak ,de ez a felgyorsult világ rovására írható./szerintem/

26. fidel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 19:52
Nagy általánosságban beléjük lehet izélni,mint valamikor belénk...
25. bianna (válaszként erre: 9. - Tien)
2021. okt. 13. 17:55
Nem tévedsz. semmivel nem voltunk jobbak, csak más volt a lehetőség.
24. BeauIieu (válaszként erre: 23. - BeauIieu)
2021. okt. 13. 17:14
..és az nem az ő hibájuk, ha nem tanultunk időközben.
23. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 17:12
Nem rosszabbak, nem is jobbak, csak fiatalabbak. Egy rosszabb dolog lehet, ha mi nem értjük őket.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - NomNom)
2021. okt. 13. 16:58
Ugyanabban a másodpercben írtuk, és gyakorlatilag ugyanarra a következtetésre jutottunk mindketten.
21. NomNom (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 16:56

Mi (szüleik, pedagógusok, társadalom…) tesszük őket olyanná amilyenek.

Imádom mikor a tanárok is panaszkodnak, hogy milyenek most és milyenek voltak 20 éve.

Ki nevelte fel őket? Ki ad a 10 éves kezébe okostelefont, ülteti YouTube elé, hogy végre csend legyen otthon?

2021. okt. 13. 16:56

Olvasgatom a hsz-eket, ilyet is, olyat is, de szerintem nincs itt semmi baj.

A mai fiatalok elevenek, tele vannak energiával, élettel, nagyratörő tervekkel, és ez így van jól. Anno én is úgy mentem az első munkahelyemre, hogy: ide nekem az oroszlánt is!

Majd ahogy jönnek a kis zökkenők, a nehézségek, akadályok céljaik megvalósítása során, úgy fognak egy kicsit komolyabbak, megfontoltabbak, egy kicsit visszafogottabbak lenni. Addig pedig mennek a maguk feje után, és zsinórban szerzik a tapasztalataikat, hogy milyen is az élet, a világ valójában.

Hagyni kell őket. Nem kell őket bántani, hiszen ne feledjük, a mi korosztályunk nevelte őket! Ilyen okosra, ügyesre, talpraesettre, ... benne van a mi korosztályunk nevelésükre fordított munkája, erőkifejtése. Ha valami nem tetszik bennük, akkor annak elsősorban nem ők az okai! :))

2021. okt. 13. 16:54

Rá tudtál volna kérdezni, és szívesen meg is válaszolom.

Pozitív: felvállaljàk magukat, feltalálják magukat minden élethelyzetben, simán utaznak akár egyedül is fiatalkoruk ellenére, pengék a számítógépes dolgokban, elfogadóbbak és ezáltal nem is ìtélkezőek

Negatìv: nagyrészüknek nincs stílusérzéke, rettentő érzékenyek, nagyon elmosòdnak a nemi szerepek nàluk (valamint a kinézetük alapján se lehet egyértelműen mondani, hogy lány vagy fiú)

2021. okt. 13. 16:48
Nő vagyok 😀
17. 184481d874 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 16:36
Még a te véleményedet nem láttuk.Erről ennyit.
2021. okt. 13. 16:19
*ne próbálj megragadni...
2021. okt. 13. 16:15

'de ez miert kell?'

Miért ne? Ez egy beszélgetős fórum. Azért mert néhanyotok mindenhol a stresszt keresi, és nem talál, nem kell kötözködni.

Te is törekedj arra, hogy ne legyél suttyó és ne próbáld megragadni minden egyes alkalmat a kötözködésre.

További szép napot!

2021. okt. 13. 15:39

Sok fiatallal dolgozom (diplomások) ami feltűnt, hogy nagy részük, persze tisztelet a kivételnek nem ismerik a jó reggelt, jó napot, viszontlátásra, kérem és köszönöm szavakat.

De lehet, hogy simán nevelési hiba és nem volt gyerekszobájuk.

13. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 15:25

attol fugg kinek az ertek es szabalyrendszere szerint vizsgaljuk,nemigaz?


de ez miert kell? sztem az idosebb emberek kozott is vannak jok es "rosszak". Ugyanigy a fiataloknal.


mi a celja ennek a topikban amugy?


mindenki arra torekedjen, aki gyereket nevel,h ne egy suttyot neveljen.

2021. okt. 13. 14:59

A mostani fiatalok egy felturbózott világban élnek, sokkal többet követelnek tőlük mint régen.

Sokkal okosabbak is, és sokkal frusztráltabbak is.

Régen is volt köztük semmire kellő. Meg most is van.

Mi is voltunk fiatalok, nehogy azt higgyük már,hogy mi mindíg mindent jól csináltunk.

11. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Tien)
2021. okt. 13. 14:46
hát nem.csak néha feledékenyek,hogy mi is voltunk fiatalok.
2021. okt. 13. 14:44

Nincs különbség a régebbi generációkhoz képest:

- energikusak

- okosak

- jószívűek

Nem hallgatnak a tapasztaltabb szóra, de hát mi sem hallgattunk régen. Erről szól a fiatalság, hogy mindenki a saját kárán tanul nem másén.

Én sajnálom őket, mert nehezebb nekik, mint anno nekünk volt. Fokozottabb, rosszabb világra születtek.

9. tien
2021. okt. 13. 13:34

Szűk családi körben csak pozitív tapasztalatom van.

Négy fiúgyermek , mindegyik tisztelettudó remek emberke.


Hozzáteszem utálom a fiatalok becsmérlését.

Mi sem voltunk angyalok ha jól emlékszem ,vagy tévednék?

8. tumbo2 (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2021. okt. 13. 13:13
akkor az én lányom kivétel,bár nem annyira fiatal már.de az unokaöcsém is segítőkész,mikor eltörtem a térdem,mindenben segített.meg hát mikor az anyám összecsinálta magát,segített a húgomnak lemosni.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 184481d874)
2021. okt. 13. 12:51
Azért, mert te provokációnak gondolod, attól még nem az. Lehet objektívan is válaszolni, és nem szubjektívan. De persze jobb megint belekötni valamibe.
2021. okt. 13. 12:36

Egy újabb provokativ téma a mai fiatalokkal és az idősebb korosztály közötti különbség kiélesitésére.



Nem kellene,eléggé össze van ugrasztva már igy is a magyar társadalom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook