Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pozitív és negatív dolgok a mai fiatalsággal kapcsolatban fórum

Pozitív és negatív dolgok a mai fiatalsággal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2
5. Bichi (válaszként erre: 2. - Dd2f6e7976)
2021. okt. 13. 12:25
Én erre csak annyit mondanék, hogy "Bezzeg a mi időnkben..." :DDDD
4. Judit1919 (válaszként erre: 2. - Dd2f6e7976)
2021. okt. 13. 10:08
Egyetértek veled, ehhez nem sok mindent tudnék hozzátenni. Talán még ami kimaradt, hogy sokkal bátrabbak, könnyebben tudnak váltani. Okosak, nyitottak a világra, ugyanakkor nem fogadják el az idősebbek tapasztalatait, úgy gondolják, hogy az idősebbek maradiak. Ez az én tapasztalatom. Nem feltétlenül van így.
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 06:22

Kevésben van tisztelet és alázat. A legtöbből hiányzik az empátia.

Felszínesek.

2021. okt. 13. 05:41

Nem lehet általánosítani és mihez képest?


De ha szeretnéd megpróbálhatom. :-)


Hozzám képest (lassan 50 vagyok) szuperül használják a számítógépeket, meg minden ilyen kütyüt, lazábban állnak az online dolgokhoz, olyan az agyuk, mint a szivacs.Jobbak idegen nyelvben, idegen nyelv tanulásban. Nyitottabbak a világra, igaz, a világ is nyitottabb. Törekvőek, ez pozitív.


A törtetés, a türelmetlenség, (szakmai) negatív.


"MI" még tudtunk várni, hogy előbbre jussunk, tudtuk, hogy le kell tenni valamit az asztalra, hogy bizonyítanunk kell, hogy "elismerjenek".

A mai, egyetemről frissen kijött fiatalok többsége úgy érzi, nekik JÁR valami amiatt, mert már mióta és mennyit tanultak.

Flegmák, nincs alázat a szakma iránt, ami nekünk még volt.

Vadgalamb effektus: túdom, túdom... aztán mikor kiderül, hogy mégsem...


(Persze, lehet ez csak az én szakmámban van így.)


Kapcsolatok: ami előny máshol, itt hátrány. Sokszor látom, hogy fiatalok együtt, egy csoportban, s nem beszélgetnek, nincsenek "együtt", hanem mindegyik a telefonját nyomogatja.

2021. okt. 13. 00:10
Mik azok a pozitív ill. negatív dolgok, amit a mai fiatalokról és a viselkedésükről/szokásaikról tudtok mondani?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook