Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pohárra szokatás fórum

Pohárra szokatás (beszélgetős fórum)


1 2
34. pemete
2008. nov. 18. 20:17
Sziasztok! Látom már jó rég járt erre mindenki. Nekem lenne egy kérdésem. Mikortól "kell" elvileg tudnia egy gyereknek egyedül inni pohárból? Az én kislányom most lesz 14 hónapos, és ha én tartom neki a poharat, akkor nagyon szépen iszik belőle, de ha ő próbálkozik egyedül, akkor általában a nyakába borítja az összes vizet belőle.
2007. júl. 6. 21:40
Ma is ivott üveg pohárból manó ebéd után. Úgy kocogtatta a fogát, harapdálta. Egyre ügyesebben kortyol, de még csorog mellé is. Lehet én öntöttem túl sokat... Lényeg, hogy ügyesedünk! (mind a ketten!:-))))
32. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 31. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 22:52
bölcsiben neki sem kell.tényleg alszok én is
31. kszilvi (válaszként erre: 30. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 2. 22:46

Persze, ha az megnyugtatja! Szerintem, ha elég érett rá, nem fogja igényelni azt sem. Remélem nálunk is valahogy így lesz. Az oviban is üveg nélkül alszanak el. (igaz tudok kivételt..)


Most már tényleg jó éjszakát!

2007. júl. 2. 22:41
neki a cumisüveg nagyon kell,ha nyügi most is,de alváskor megy keresi
29. kszilvi (válaszként erre: 28. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 2. 22:38
Én a cumikkal már utána nem is foglalkoztam! Kiköpte mind, öklendezett tőlük. Most is csak rágja néha játszik vele,ha a kezébe akad 1.
2007. júl. 2. 22:22

az nekünk csak a kis csersznye játszócumi volt amit elfogadott,és a cumisüvegen is csak a kis hagyományos lehet,a többit kidobta hogy e nnemjó


sok lett azokból is mire rájöttem melyk kell

27. kszilvi (válaszként erre: 26. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 2. 22:21
:-)mi a cumikkal vagyunk így!:-)
26. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 25. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 22:18
sokféle csőrös poharat vettem,Máté nem díjazta egyiket sem,van egy egész gyüjtemény belőle
25. kszilvi (válaszként erre: 24. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 2. 22:16

Igen, az üveg jó vastag. Van nagyobb és kisebb poharunk is. Ha már megy majd neki önállóan, jó lesz a műanyag, nehogy eldobálja-eltörjön. Most még besegítek. A műanyagból készültnél, jó az is,ha van füle (ami nem kávés)


Csőrösből régen próbáltam itatni, de fogzáskor ráharapott és sírt, megnyomta az ínyét. Azóta hanyagoljuk. Abból is csak szívná, nem magát az ivást-nyelést gyakorolná szerintem.

24. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 23. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 22:09
amíg te itatod,jó az üveg is ha vastagabb,gömbölyübb a szájrésze,abban jobban látod.vagy van áttetsző műanyag pohár is.Mikor egyedül próbálkozott,jobb szerettem...
23. kszilvi (válaszként erre: 21. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 2. 22:04

Szia!

Műanyag kávés van nekünk is. Csak az a baj vele,hogy sötétkék, és ha iszik manó, nem látom a vizet, mennyire döntsem a poharat, hog jó legyen és ne menjen mellé, vagy túl sok a szájába.

2007. júl. 2. 20:00
pontosabban:rábeszéltem
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 20. - Kszilvi)
2007. júl. 2. 19:59
Szia!én műanyagot használtam,de ahogy bekerült bölcsibe,itthon is rábukkant egy üveg kávéspohárba mint a bölcsikés,és azt követelte.Vette ugyanolyat műanyagból,100az boltokban van,és 2rábeszéltem".azért szivesebben adtam oda neki mint a törékenyet,kis szeleburdi...
2007. júl. 2. 19:03

Sziasztok!

Kisfiam 9 és fél hónapos. Próbálkozunk már egy ideje a pohárból ivással kisebb-nagyobb sikerrel. Egyre ügyesebb,de azért még megy mellé is.

Cumisüvegből iszik. Még szopizik, ezért nem szeretném még az üvegről leszoktatni. Ha már nem fog szopizni, akkor marad még egy darabig az üveg-hogy ne rögtön mindentől fosszam meg-utána csak pohár lesz.


Milyen poharat használtok? műanyag v. üveg (pl. kávés)? gondolom jó a ma-is, főleg ha van füle.


Köszi, ha írtok!

2007. jún. 23. 20:00
Ne sajnáld a kakaót,jobb a tej.Ha éhes,ha szomjas megissza.
2007. jún. 23. 19:50
Én elöször csak pici vizet adtam neki,magátol megtanulta.Ha szélesebb a pohár szája mint az alja könnyebb,mert nem kell teljesen felforditania.Sőt a fiam kezdeményezte,nem én erőltettem.Meg kell érniük mindenre.
2007. máj. 8. 21:18
Az Én kisfiam 2 éves kora után volt mikulás. Megbeszéltem vele, ha jön a mikulás elviszi a cumisüveget egy babának, aki még nem tud inni pohárból. Ő már szépen ivott pohárból is de az üveg kényelmesebb volt a drágámnak. Eljött a nap és betoppant a mikulás, /a cumisüveg már ki volt készítve az aztalra/ megszeppenve bújkált mögém és miután megkapta a kis ajándékát, odament az asztalhoz és odavitte a cumisüveget a mikulásnak.Azt mondta "Nekem már nem kell." Senki nem mondta, hogy adja oda, csak oda volt készítve. Azóta sem kereste és nem is kérte.
16. _kleo_
2006. nov. 15. 14:23
De miert baj ha este nem iszik kakaot? En inkabb orulnek neki. Szerintem a legjobb ha ra sem szokik a cumisuvegre. Nalunk 1 eves kora utan kicsivel mar onalloan ivott a fiam poharbol, nyugodtan a kezebe lehetett adni. Cumisuveget osszesen ha 5x latott, bar szerencsere o jol szopizott es tejem is volt boven. A poharbol ivast tenyleg nagyon hamar megtanuljak, jobb azt adni a kezukbe mint a cumisuveget.
15. Linette68 (válaszként erre: 11. - 363d535da9)
2006. nov. 15. 12:10
Egyetértek Gyöngyössel. Szerintem ezekre a dolgokra a gyerekeknek "meg kell érni". Ha készek rá maguktól is le fognak szokni róla. Nekem 3 gyerekem van, az első cumizott kb. 1 éves koráig, a második sem nem cumizott, sem az ujját nem szopta.A cumisüvegét neki is a kukásautó vitte el 3,5 éves korában és önként dobta ki. A harmadik gyermekem 18 hónapos, ha meglátja a kispárnáját már szopja az ujját akkor is, ha előtt öt perccel kelt fel. Én őt sem fogom leszoktatni, majd ha eljön az ideje magától fogja abbahagyni.
2006. nov. 6. 00:03

köszi csajok a jó tanácsokat, osztom a véleményeket!!!

Beszéltem a barátnőmmel tegnap előtt , és meg sem próbálta a sportkupakos megoldást, mondván,úgysem kell neki!

Én is pont ezt mondtam neki,hogy ha nem issza meg a kakaót pohárból , akkor nem iszik! mi baja lesz ? erre a válasz : ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

csak azt nem tudom az ilyen ember minek kér tanácsot!

2006. nov. 5. 22:38

Bocs, hogy belekotyogok. A húgom esetéből tudok kiindulni.

Nyár, nyaralásra készültünk, a húgom nem volt hajlandó pohárból inni, és mindig cipelte a cumisüveget a fogai között. Anyum ugyan eltette a több váltás cumisüveget a bőröndbe, de mikor leértünk a nyaralásra, akkor mondta, hogy juj otthonfelejtettük. Fel voltunk készülve a szirénázásra, de képzeljétek, szem rebbenés nélkül kapta a húgom a poharat és ivott abból. Azóta nem kellett a cumisüveg. Nem tudom, hogy másnál is működne-e, de lehet. :-).

12. 18235c4fc5 (válaszként erre: 9. - 779642f981)
2006. nov. 5. 22:16

Szerintem nem volna nagy baj, ha nem minden este kakaóval fejezné be a napot. Ihat mást is elalvás előtt, mondjuk csak egyszerűen tejet, gyümölcsteát, stb. amit megiszik pohárból, és lehet, hogy egy pár nap elteltével - mivel hiányzik a kakaó mondjuk meginná azt is pohárból.

Nem az észt akarom osztani, félre ne érts, csak próbálkozom.

2006. nov. 5. 22:03

Véleményem szerint semmit nem KELL elvenni a kicsitől. Mindhárom fiamat újszülött koruktól pohárból itattam (egy-két nap után gyönyörűen ment a dolog!), cumijuk nem volt, az ujjukat szopták. a legnagyobb 8 hónapos korában magától abbahagyta, a középsőnél még 9 éves korában is előfordult, hogy ha valami stressz, vagy bánat érte, este amikor senki nem látta, be-bekapta az ujját. A kicsi 3 éves és lelkesen szopja, ha álmos, ha fáradt, ha bánatos. Eszem ágában sincs leszoktatni róla, hiszen lelkileg szüksége van rá.

Úgy gondolom, hogy ha erővel elveszünk valamit tőle (pl. a cumisüveget), akkor azt valamivel helyettesíteni kell. Miért olyan nagy baj, ha 4 évesen az esti kakaót cumisüvegből issza?? Előbb- utóbb ő maga fogja szégyelni. Azt éppen meg lehet jegyezni, hogy cumisüvegből a pelenkás kisbabák szoktak inni, és az ilyen okos és ügyes nagyfiúk pedig már pohárból, de erőltetni semmiképpen nem kellene. Hagyni kell az ösztönei szerint dönteni, hiszen mégiscsak jobban érzi, hogy mire van szüksége.

2006. okt. 30. 08:26

Az én fiam is vele egy idős (2 két hónap van köztük). A cumiról 8 hónapos korában szokott le ( bár azt is csak addig kérte míg elaludt)

A cumisüvegről meg másfél évesen! Már akkor is mondtam neki , hogy jobb minél előbb elkezdeni a leszokatást mert utána egyre nehezebb lesz!Jó mondjuk én előttem ott volt a "rossz példa" : Nagyobbik keresztlányom még 9 évesen is szopta az ujját és textil pelussal tudott elaludni!

2006. okt. 30. 08:22

Csak az a baj hogy a múltkór állítólag már elvette tőle 2 hétig a cumis üveget , de utána vissza adta neki mert nem akart kakaót inni!

Egyébként a cumiról is nehezen szokott le!

2006. okt. 30. 08:17
6 hónapos kicsi lányom lelkesen próbál inni a pohárból, kb.egy hónapja próbáltuk először.Sztem korán kell próbálkozni, persze nincs cumija.
2006. okt. 27. 12:48
de ha nem jön be a sportkupak akkor megpróbáljuk a postán való feladást
2006. okt. 27. 12:47
nem hiszem!!!
5. 18235c4fc5 (válaszként erre: 4. - 779642f981)
2006. okt. 27. 12:43
Lehet, hogy a kukásautó nem tetszik neki!?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook