Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör a fejbőrön.. fórum

Pikkelysömör a fejbőrön.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
9. R75 (válaszként erre: 8. - 22f896f6ef)
2010. jan. 25. 09:07

nekem is gyakran fájnak az izületeim:-(((


de állítólag a körmeim is azért ilyen pocsékak, mert psömörem van...

2010. jan. 24. 23:16

Sziasztok !

Épp 20 éve van a hajas fejbőrön pikkelysömöröm...

Eleinte kaptam rá a bőrgyógyászaton kénes krémet,ami felpuhította a vastagabb pikkely lerakódásokat.Szükség szerinti kezelésre pedig Diprosalic oldatot kaptam.

Ma már csak az oldatot használom, amikor érzem hogy viszket a fejbőröm, akkor átdörzsölöm vele. Bár a bőrgyógyász szerint a pikkelysömörtől nem viszket a fejbőr, de hogy mitől, azt ő sem tudja.... Hmm.. Szóval kezdődő viszketés, Diprosalicos átdörzsölés, ettől lehámlik a pikkely, és normál sampon. Állítólag a csoki evés nem jó, attól gyakoribb a panasz. A napfény viszont előnyös rá, nekem nyáron kevesebb a gondom vele.

Nektek okoz izületi fájdalmakat? Nekem sajnos igen.

2009. dec. 19. 08:51

Sziasztok!


Sajnos az én is kűzdök a dolog ellen. Most próbálom épp a Vichy sampont. Van zsíros korpás hajra, meg száraz korpás hajra. Állítólag az a lényeg, hogy szalicil sav legyen benne. Most hat, remélem hosszú távon is. Az avokádó nekem is segített (nekem samponban volt), de nálam minden szernek elmúlik a hatása egy idő után. Olyan, mintha alkalmazkodna hozzá ez a vacak.

2009. dec. 17. 17:13
Alocado olajat használok éjszakára,mielött reggel meg mosom a hajam.Műanyag sapkával.Most probálom másodszor a kátrányos kénes sampont.remélem beválik,mert eddig semmi sem segített sajnos és eléggé meg keseríti az életem.
2009. dec. 17. 16:57
Páromnak is van 2 a fején. Érzékeny bőrre való kamillás sampont használ.
4. R75
2009. dec. 17. 14:54
Megér egy próbát, ráadásul ha felírja doki nagyon olcsó is, pár száz forint és szerintem tökéletes...
2009. dec. 17. 14:23
Utánanézek ,köszi.A lányomnak van ilyen problémája ,sokfélt használtunk,doki is írt fel...de most kíváncsi vok más tapasztalataira is..
2. R75
2009. dec. 17. 14:21
Én a Detergens Sulfuratum-ot használom, nekem is csak a fejemen van, nagyon jó szerintem, több tíz éve használo. Mielőtt megmosnám a hajam, vizes fejbőrre felkenem, pár percig hagyom, aztán mosom a hajam...
2009. dec. 17. 14:19
Szia..szívesen meghallgatnám a tapasztalataitokat,mit használtok..milyen sampont,krémet...?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook