Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör a fejbőrön.. fórum

Pikkelysömör a fejbőrön.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. Rika1
2021. nov. 6. 19:28
3 éve használom az Alpecin kettős hatású samponját (piros)és a koffeines hajszeszét.(kék) Nekem ez vált be..fejbőrre!
68. gyurma35 (válaszként erre: 67. - Rika1)
2017. nov. 26. 23:09
Szia!Esetleg megtudnád írni annak a krémnek a nevét amit az Aliexpressről rendeltél?
67. Rika1
2017. aug. 11. 04:35

Sziasztok! Nekem fejbőrre az oliva olajos pakolás vált be. Jól bedörzsölöm vele a fejbőrt és hagyom rajta. Majd másnap vagy 2-3 óra múlva Holt-tengeri iszapos szapannal mosom meg. Monszunnak hívják! A Vitálplázán veszem. Jól habzik és hagyom rajta 4 percig kb. Majd jól kimosom. Az öblítés alma-ecetes vízzel történik. A fejbőrös diagnózisom Psoriasis Vulgaris.


Lányomnak a térde alatt volt folt. Diprosalic kenőcsöt kapott, de nem használt.

Viszont a fb.pikkelysömi csoportba elterjedt egy krém amit Kínából rendelnek.

Gondoltam kipróbáljuk azt. Már 3 nap után látni hogy húzódik vissza. Mondhatom bevált.

Ezt a tubusos krémet most az egyik tag az oldalról bevizsgáltatja. Különben az Aliexpressen rendeltük meg az 5 krém ára szállítással együtt 2500 ft volt. 1 tubus 300 ft. 3 hét alatt érkezett meg.


Sajna nekem az izületi érintettség már előjött 57 éves vagyok.

Van egy naplóm Psoriasis címmel, oda gyűjtöm a hasznos infókat. Nyitott bárki megnézheti.

2017. jan. 17. 17:36
Lehet,h nekem is esz van,a tarkomon pirosas,viszketo folt...
2015. okt. 20. 13:22
Hasonló problémám nekem is van, nekem a head & shoulders sampon vált be. A mentolos változata.
64. jenycica (válaszként erre: 60. - Kingi7)
2015. okt. 20. 09:09
Szóval Kingi! Azóta már eltelt pár év, de hát ha még segít az üzenetem: a kollagénes kurkuma nagyon jó(dr chen)
2015. okt. 20. 09:04
Nekem 15 éve kezdődött kb. Az izületeim állapota is nagyon rossz lett, a végén már alig bírtam hajlítani a fájdalomtól. Elkezdtem szedni omega3at, kicsit jobb lett,de ugyan úgy elviselhetetlen. Az ortopéd doki mindenáron meg akart műteni,de nem engedtem. Aztán egy ismerősöm elmesélte, hogy ugyan ez volt a csípőjével és elkezdte szedni a kurkumát. Vettem én is,persze nem amit drága pénzért hirdetnek, hanem a dr chen-től a kollagénnel felturbózottat. Elkezdtem szedni,de nem használt,erre bepöccentem és duplán szedtem,reggel 2,este 2,és egy hét múlva elmúlt a fájdalom. Azóta már csak napi 2t veszek be,de ha véletlen elfelejtem,akár napokig,akkor már kezd fájni ismét a térdem. Szóval azóta is ezen töprengek, hogy egy ilyen szimpla fűszernövény gyógyít meg minden nap, ha megműtöttek volna, akkor meg soha nem lenne már ugyan az a térdem soha. Sokan nem hiszik el, hogy a pikkelysömör ilyen komoly problémákat okozhat, pedig, ha utána olvas az ember...
62. missT
2013. dec. 15. 22:40
Sziasztok! én kb 2,5 éve szenvedek ettől a fejbőrömön, illetve most három pici folt van a lábamon és a mellkasomon is, de dolgozom az ügyön. Vettem Gyuri bácsi teáját, ps belsőt, illetve a hajamat kecsketejes szappannal mosom egy ideje, és nagyon jó rá! Illetve nem vagyok száz%ig biztos hogy melyik hatott jobban, de szerintem a szappan lehet, mert nagyon szépen tűnik el a fejemről:) alig hiszem el!!!:)
61. R75 (válaszként erre: 60. - Kingi7)
2012. márc. 29. 13:00
Nekem szoktak fájni időjárás változáskor az ízületeim :( De még nem olyan erősek, hogy bármit is tegyek ellenük...
60. kingi7
2012. márc. 29. 12:47
Valakinek tapasztalat pikkelysömi mellé társult izületi gyulladás?
2012. márc. 28. 11:19

Sziasztok, nekem még a szemöldökömön is látszott a pikkelysömör! Brutális volt! Aztán kölcsönkaptam egy Bioptront egy barátnőmtől, aki akciósan vette a Vitaminszigetnél (kb. fele annyiért, mint amennyiért máshol kapható), és az elég sokat segített. Én végül mégsem Bioptront vettem, hanem Dr Laser gépet, ami hasonlít a Bioptronra, ugyanúgy polarizált fényel működik, de még jobb a pikkelysömörre. Most már szinte tünetmentes vagyok, de azért két hónap kezelés kellett hozzá!

Korábban a samponok nekem sokat nem segítettek, a tengerpart+napfény viszont igen, de telente mindig újra kijött a pikkelysömör!

2012. márc. 27. 14:09
Nekem is a H&S vált be legjobban.
57. lambi
2012. márc. 20. 10:49
Sziasztok! Nekem kb 10 éve van a fejbőrömön pikkelysömör. Kamaszkoromban már eléggé erősen korpásodott. Most 33 éves vagyok. Ami nekem bevált az a hetente egyszeri hajmosás, fürdőkádban, holttengeri sós vízben, majd H&S sampon. Ettől nem viszket. Szoktam még hajszeszeket is használni. Van amikor teljesen tünetmentes vagyok. Ajánlom mindenkinek. Nekem bevált:) /a derekamig érő SŰRŰ vastag szálú hajam van/ Minden más méregdrága bőrgyógyászok által agyonreklámozott sampontok nekem nem jöttek be, és a 16 év alatt elég sok szemetet kipróbáltam.
2012. márc. 19. 18:54
Férjemnek használt a Psorioderm samponja. Adalékanyagoktól mentes.
2012. márc. 19. 11:34
valaki irta korábban, hogy táplálékkiegészitőt szedett pikkelysömörre és a szokásos sampont. Mi atáplálékkiegészitő neve?
54. Céda
2011. nov. 14. 12:13
Gyerekkorom óta van ilyen problémám, viszonylag enyhe. Akkor valami kénes sampont írtak fel, majd Nizoralt. Mindkettő hatott. Azonban rájöttem, hogyha a Head and Shoulders mentolos samponnal mosok hajat, az is elmulasztja és meggátolja ezt a bőrbetegséget. Ez mégse gyógysampon így olcsóbb is, mint a Nizoral, viszont van benne valami hatóanyag, így nekem beválik! Hetente 1x mosom a hajam. Viszont ha egy alkalmat kihagyok, más sampont használok, azonnal visszajön a viszkető érzés és elkezdenek kialakuli a kis sebek. Jelenleg nem látszik semmi, tünetmentes vagyok - de csak amígy ezt a sampont használom.
53. R75
2011. okt. 27. 16:14
köszi! :D
2011. okt. 27. 16:06
BÓDI GÉL :) Nekem minden sebemre megoldás :)
51. R75
2011. okt. 26. 20:39

wow!!! Ennek örülök!!


Most, hogy jön a tél, nekem a fejem picit gázosabb, dehát majd csak lesz egyszer tavasz is:D

2011. okt. 26. 20:00
Óóóóó, nagyon jól alakul !!! :)
2011. okt. 20. 18:30
Alakul...
48. Táncoslábú (válaszként erre: 47. - R75)
2011. okt. 16. 13:27
Én is sajnálom, bár sajnos, hogy van ennél rosszabb is. Köszi, meglátjuk mi lesz.
47. R75 (válaszként erre: 46. - Táncoslábú)
2011. okt. 15. 21:59

Sajnálom, hogy ennyi helyen van neked :-(


Az étrendváltoztatás nem árt..


Drukkolok!!

2011. okt. 15. 21:54
Még annyit, hogy valószínűleg apukámtól örököltem, Neki volt nagyon csúnya. Na meg egy iszonyú stresszes, idegölő 2 év. Én eddig a szteroidos kenőcsöktől kezdve a gyógynövényeken át, sok mindent kipróbáltam, de semmi nem segít, nem is tompítja a tüneteket. Tegnap kezdtem, hogy változtatok az étrendemen...hátha. Kezdtem egy 2 napos barna rizs méregtelenítéssel. Szorítsatok!
2011. okt. 15. 21:45

Sziasztok!

Nekem ahol van: tarkó, 2 fül mögötti terület, belül a fül, a hallójárat :( 2 könyök, 2 térd, 2 lábfej, jobb kéz ujjai, tenyér, szeméremdomb és a lábujjak körmei. Mind viszket, fáj, hámló, repedező, de a fejem az egyetlen, ami olykor meg is dagad. Ilyenkor az mindennél jobban, iszonyúan fáj :( Megtudta valaki SZELLONE kúráját? Nagyon érdekelne!!

44. AAlexa
2011. aug. 31. 09:38

Nekem 20 éve van. . rendben tartom. . hajas fejbőrön kezdődött. . elindult a bőrömre is , de elcsíptük időben. Azért írok, mert minden tanács jól jöhet. .


Persze mi is próbáltunk mindent kezdetben. . a csúnya zsíros krémektől a hajszeszig. . de aztán rátaláltam 2 dologra, amit 15 éve használok és karbantart. De először hagy mondjam el, hogy megfelelő táplálkozás nélkül soha nem fog enyhülni. Nem diétát mondok, hanem odafigyelést. Olvassatok erről. . az egyszerű cukrokat, fehér lisztet, pancs tejeket és a sok állati fehérjét le kell csökkenteni. Sütik, pékárú, üdítők. . Ez már eleve sokat segít. A napozás kis mértékben is. Tengeri sós levegő tuti. Stressz minimalizálása tuti. És a sok vegyszer, amit a hajsamponokból, kondicionálókból, mosóporok, öblítőkből és testápolókból. . kap a szervezeted. A pikkelysömört úgy kell elképzelni, mint egy allergia és anyagcsere betegség. A szervezetednek elege lesz a sok allergénből. .

Ezeket most 70%-ban érzem, hogy befolyásolja majd a tünetek előjöttét.


Én arra jöttem rá, ha 3-4 naponta mosok hajat Squa-med samponnal, akkor már az is egész rendben tartja a fejemet, ha a táplálkozásra és a stresszre odavigyelek. Én ezt használom már 15 éve. Sokáig egy gyógyszert alkalmaztam sajna, de ez is bejött. Nem ajánlanám, hogy rászokj, de elmondom, mert sokat segít: Diprosalic oldat a neve. Ez egy szteroid oldat. Csak akkor használom, ha elkezd viszketni a fejem, vagy ha látom, hogy egy két helyen jönnek a korpák. Nagyon bejött ez 2 szer, de most az dolgozom, hogy a szteroidosat helyettesítsem. Dr. müllernél vettem teafa olajat és azt higítom vízzel, és használom a fejemre, mint ahogy a Diprosalic-t. Eddig bevált. De továbbra is a kénes Squa med sampon 3 naponta a döntő és a táplálkozás.

Remélem tudtam segíteni. .

Egyet még kifelejtettem. A hajmosást úgy végzem, hogy először megmosom a hajam egy normál samponnal, de már ezt is ki akarom cserélni egy természetesre. Lehetne előmosás nélkül is használni, de így gyorsan fogy a drága sampon. Aztán megmosom a fejem a Squa-meddel. Jól bele maszírozom a fejembe és várok 6 percet, amíg érzem, hogy beledolgozta magát. Ez a legfontosabb. Várni, hogy beszívódjon.

Aztán öblítés. Amit már nem a pacsulikkal, hanem pici ecetes vízzel végzek. Bele egy csepp illóolaj illatnak. Nem kócos, nem büdös és természetes kondiciónáló.

2011. júl. 22. 21:22

hali

nálam nemrég állapitották meg hogy pikkelysömöröm van:(-egyböl elkezdtem olvasgatni különbözö forumokat,és nagyon sok jónaktünö ötletet találtam!részeröl a gyógyszeres kezelés meg a sok kenöcs használat nagyon negativ dolog...utállom a gyogyszereket,söt nagypn nagyon ritkán veszek be gyogyszereket csak a legvégsö esetben,ezért most nagyon elvagyok keseredve ezért is.olvastam pár dolgot hogy lehet kezelni különbözö természetes dolgokkal ezt a betegséget,pl rozmaring olaj,tengeri só stb....

a rozmaring olajat keverve olivaolajjal már kiprobáltam és 3 nap használat után pozitivak a meglátásaim,enyhültek a sebek,föleg a fejemen!!!viszont nagyon örömmel venném ha esetleg lenne pár hasonló ötlet!!!!elöre is köszönöm a segitségeket,és javulást kivánok betegtársaimnak!!!

Peti

42. mayax
2011. márc. 30. 20:07
Én is a diprlosalic oldatot használom.Sajnos ezzel is hosszadalmas a kúra,de eddig ez az egyetlen ami segített a fejbőrömön.
41. kingi7 (válaszként erre: 40. - Aranka1985)
2011. márc. 30. 18:50
Diprosalicot, enyhiti a viszketést, nekem csak ez vált be, amikor nagyon viszkat, elmúlni soha nem múlik, csak "tünetmentes" lehetsz. Én nem hiszek a humbukokban, mivel ez egy genetikai eredetű autoimmun betegség.
2011. márc. 30. 18:40
Sziasztok! Nálam ha jól emlékszem 1 éve kezdődött a pikkelysömör. Eleinte nem is foglalkoztam vele, azt hittem, hogy vmi korpa szerűség. Viszont egyre rosszabb el, s csak elmentem egy bőrgyógyászhoz. Az első még nem mondta, hogy ez az, felírta amit gondolt, s azt használtam. Nem segített. Visszamentem hozzá. Felírt vmi mást. Azt is használtam. De még ekkor sem tudtam, hogy mi ez. Elmentem a házi orvosomhoz is. Na ő mondta, hogy ez lehet, hogy az. Tovább küldött. Bár ne mentem volna oda. A doktornő elhajtott azzal az indokkal, hogy ez csak erős korpa. Még az sem érdekelte, hogy eddig miket használtam. Felírta, amit gondolt. Na ezek után még csak tettem egy próbát. Elmentem még egy magán bőrgyógyászhoz. Ő tájékoztatott arról, hogy milyen betegségem van. Kaptam tőle is receptet. Szerettem volna kiváltani, mire kiderült, hogy egyik sem létező orvosság. Kérdem én, akkor hogyan küzdjek ellene? Bízom abban, hogy itt majd találok okos és használható megoldást a fejbőrömön lévő pikkelysömörre. Kenőcsöt, oldatot, sampont már használtam. Még a tengersós vizet nem. Tényleg hatásos? Hol tudom beszerezni? Köszönöm előre is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook