Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör a fejbőrön.. fórum

Pikkelysömör a fejbőrön.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 37. - Kingi7)
2010. febr. 23. 23:55

ha nem haragszotok hétvégén írok mindenkinek akit érdekel, mert fáradt vagyok :) sokáig dolgozom!

bocsika :o)

38. Matica (válaszként erre: 36. - 7448dbc8a0)
2010. febr. 23. 19:51
Ez a kezelés engem is érdekelne. Igaz apusom ritkán van itthon, de ha ilyen hatásos akkor mindent megér.
37. kingi7 (válaszként erre: 36. - 7448dbc8a0)
2010. febr. 23. 10:35
Légyszííí, írj le mindent priviben! Köszke :)
36. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 32. - Kingi7)
2010. febr. 23. 00:41

sziasztok, kicsit elkéstem, dolgoztam.


gyerekkoromtól vagyok sömörös, most már lassan 23 éve, 3 éve egy sömis barátnőm hívott hogy teljesen elmúlt róla és már 6 hónapja tiszta a bőre , menjek el én is a dokijához hátha sikerül. rászántam magam és csodák csodájára 2 hónap sem kellett és teljesen letisztultam.

ez egy homeopátiás kezelés kínai orvoslással társítva, 15 perc az egész. amit mond azt szigorúan be kell tartani.

néha visszajön ,de tudom mit kell csinálnom. egyszer kellett hozzá vissza mennem, másfél év után, és ugyanaz volt a hatás. én már csak őt "használom" kenőcsnek :)


ha vkit érdekel vmi priviben írjatok, mert ritkán tudok itt lenni az oldalon , de amint vagyok válszolok

35. mayax (válaszként erre: 33. - 22f896f6ef)
2010. febr. 23. 00:00
Nagyon tud viszketni.Véresre tudom a fejbőrömön vakarni.Ha ki jön máshol pl.lábszár ott nem vakarom.Viszket de meg lehet állni.Ebből adódhat a derék fájás is?
34. kingi7 (válaszként erre: 33. - 22f896f6ef)
2010. febr. 22. 23:14
Tetőtől talpig :( volt olyan nap, hogy meg se bírtam mozdulni, a kisújjamig minden fáj... érdemes nyomon követni az izületeket,mert ha nem kezelik, elcsontosodhat, szóval,ha nagyon fáj, irány a reuma!
33. 22f896f6ef (válaszként erre: 26. - Kingi7)
2010. febr. 22. 22:10

Tudjátok nekem 20 éve van pikkelysömöröm, a hajas fejbőrön. Tavaly az egyik könyökömön jött ki, de inkább olyan volt mintha sokat könyököltem volna, és az miatt megvastagodott volna ott a bőr. Jó sötét színe volt,és száraz volt ott a bőr. Nyáron zavart, elmentem bőrgyógyászhoz, hogy mi lehet ez.. Ő állapította meg, hogy a pikkelysömör jelentkezett ott is.... bár nem annak nézem... Szóval beszéltünk a fejbőrömön levő sömörről, és én mondtam, hogy ha érzem, hogy viszket, akkor bedörzsölöm diprosaliccal, és rövid idő mmúlva ok. Erre kijelentete, hogy a pikkelysömör nem viszket. De nem tudta megmondani, akkor mitől viszket a fejbőröm.... Na most olvasom itt többektől, hogy igenis viszket, és akár véresre is lehet vakarni ! Egy bőrgyógyász ezt nem tudja? ! No oda a bizalmam.

Nálam a mozgásszervi panaszok csak időszakosak, nálatok folyamatos? Bár ha fáj a térdem, vagy a lábfejem, az akár 1-2 vagy több hónapig is fáj :-((( Lumbágóm szokott még lenni, és egyszer volt isiázom. Nektek többieknek milyen fájdalmaitok vannak?

32. kingi7 (válaszként erre: 31. - 7448dbc8a0)
2010. febr. 22. 08:43
No mesélj :) Szerintem közérdekű! :))
2010. febr. 22. 01:18
pikkelysömörösnek lenni nem egyszerű dolog ,de szerintem mindenki megtalálja ami neki jó! nekem is sikerült, pedig nem bíztam benne
30. Matica (válaszként erre: 29. - Kingi7)
2010. febr. 22. 00:55
Az nem valami jó! :(
29. kingi7 (válaszként erre: 28. - Matica)
2010. febr. 21. 23:16
Igen, a reumatológus :(
28. Matica (válaszként erre: 27. - Kingi7)
2010. febr. 21. 14:25
Ki állított válaszút elé? Az orvosok?
27. kingi7 (válaszként erre: 12. - 22f896f6ef)
2010. febr. 20. 21:33
Ez így van, ha nagyon fáj-elviselhetetlen- bázisterápia életed végéig, ha valaki gyereket akar akkor húzzon bele 2 hete állítottak válaszút elé :(
26. kingi7 (válaszként erre: 8. - 22f896f6ef)
2010. febr. 20. 21:30

Hasonlóan vagyok én is :( engem a fejemen nem zavar, de jobban zavar az izületi dolog, főleg akkor amikor mozgásképtelen vagyok... a diagnózis SNSA valakinek valami tapasztalat? :(



Egyébként a seborin sampon is nagyon jó, nekem a kencéktől jobban kijött, ha nagyon viszket diprosalic, az a tuti :)

25. Matica
2010. febr. 16. 17:48

A páromnak kiskora óta van. Vizsgálták is sokszor úgy tudom. Szerintem a stressz is közrejátszik, mert akkor még több van neki.


Köszönöm a lehetőséget!!!!

24. Matica (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2010. febr. 14. 00:11
Értem. Hát az nem olyan sok. Sajnos a páromnak nagyon dúrva. Apukájától örökölte. Ő baba olajjal szokta kenegetni, de nálunk annyi türelem nincs.
23. gyöngyszemü (válaszként erre: 22. - Matica)
2010. febr. 13. 21:59
Én nem szoktam, de nekem csak a halánték táján kicsit a hajas részen, és a homlolomon van, azt beecsetelem és hagyom megszáradni. A fufrumtól nem látszik szerencsére, pedig néha annyira zavar hogy olyan száraz,(ha pár napig nem kenem) hogy véresre vakarom. Aztán bekenem, csíp mint a fene, de hamar elis múlasztja.
22. Matica (válaszként erre: 17. - Gyöngyszemü)
2010. febr. 13. 20:07
A beecsetelés után meg kell mosni a hajat?
21. Matica (válaszként erre: 20. - R75)
2010. febr. 13. 20:05

Azt írod, hogy recept kell hozzá, akkor doki írja fel ezek szerint? Nyahh ez hülye kérdés volt. :)

Ez valami ecsetelő, vagy sampont helyttesít, hogyan használod? Mert amit mi használunk, az sampon és rá van írva, hogy 2-4 hétig használjuk, utána normál sampon. Szinten tartás, heti 1X. De pihentetni nem tudjuk mert így is 3 naponta mosni kell, mert viszket neki nagyon.

20. R75 (válaszként erre: 16. - Matica)
2010. febr. 13. 19:54
Nekem volt, hogy 1centi vastag nagy "pikkelyek" voltak a fejemen, borzasztóan viszketett, néha véresre kapartam... A detergens sulfuratum szerintem nagyon jó (recept kell hozzá), és szerencsére olcsó is nagyon, pár száz forint..
2010. febr. 13. 19:47
A Linola Fett fürdőolajat próbálta már valaki??
18. gyöngyszemü (válaszként erre: 14. - 22f896f6ef)
2010. febr. 13. 12:41

Elöbb utóbb az lesz, csak lusta vagyok elmenni,:-( meghát mindíg abban bízok hátha elmúlik magától....

Holt tengeri sót lehet venni? Hol és milyen néven?

17. gyöngyszemü (válaszként erre: 16. - Matica)
2010. febr. 13. 12:38
Én vettem tengeri sót, egy kis üvegcsébe teszek, meg vizet, és azzal mosogatom vatta vagy fülpiszka segítségével.
16. Matica
2010. febr. 12. 16:22

Sziasztok, az én páromnak is szörnyű a fejbőre sajnos. Nizoralt és novorozalt használ. Viszont ezek nem valami olcsók, még a mihez képest sem. Most ajánlottak egy olcsóbbat, Nizan forte a neve, de másnap már megint előjött.

Párom is szívesen kipróbálna mást, de eddig nem találtunk olyat ami a fentieken kívül bejött volna.


A tengersós vizet hogyan használjátok?

2010. febr. 12. 15:09
Sziasztok, én is küzdök ezzel a fránya kórral (apámtól sikerült elörökölnöm), nekem csak a fejemen van, egy bizonyos területen. Nagyon rossz, a hajamat sem tudom copfba összefogni, mert látszanak a sebhelyek. Nekem nagyon viszket és nehezen állom meg hogy ne vakarjam. Nyáron javul a helyzet, de most télen katasztrófa. A tengervíz egyébként a legjobb, amikor kinn nyaralunk tengerparton, mindig elmúlik, csak sajna miután hazajövünk újra kiújul. Gyógyszer, ami véglegesen elmulasztja, nincs. A diprosalic és társait végszügség esetén én is használom, de nem ajánlom, a gyors javulás után csak felerősítik a tüneteket - mint minden hasonló szteroidot tartalmazó szer. Sajna ezek többet ártanak mint használnak!!! Ezt inkább kerülje mindenki!!!
14. 22f896f6ef (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2010. febr. 12. 14:25

Gyöngyszemű, ez bizony pikkelysömör lesz....

A Tengersós víz jó rá, a holt tengeri fürdőzést kimondottan ajánlják, az extra sós..

Mutasd meg bőrgyógyásznak ha súlyosbodik...

2010. febr. 8. 20:29

Nekem is van évek óta valami ilyesmi a két halántékom körül, ésmár néha a homlokomra is kiterjed. :-( Bőrgyogyihoz még nem mentem el vele, de ahogy így utánnaolvasgattam úgygondolom ez pikkelysömör lehet!? Elég makacs korpának néz ki.

Létezik hogy ez az????

Tengersós vizzel "kenegetem" és ez elmulasztja, deha pár napig nem "kenem" újra elő jön, így még akkor is kenem ha nincs ott semmi.

12. 22f896f6ef (válaszként erre: 9. - R75)
2010. febr. 8. 20:11

Az orvosok a pikkelysömört autoimmun betegségnek mondják.A szervezet gyakorlatilag önmaga ellen fordul, támadja a bőrt, és sajnos az izületeket...

El kell fogadni, és vele élni, max ha nagyon fáj egy izület, akkor fizikó terápia... Ezt a bőrgyógyász is tanácsolta. Szerintem sokunknak fáj ettől valamelyik izülete.... Nekem térd boka lábfej, de hónapokig.... mire elmúlik.Felválltva, hogy sosem legyen nyugi :-))

11. ildi79
2010. jan. 27. 09:58

Sziasztok!


Nekem kb. 13 éve van a fejbőrömön, de most már olyan fokú, hogy szinte nincs egy ép felület sem. Apukám és anyukám is psoriasisos, úgyhogy nem sok esélyem volt, hogy engem elkerüljön, mivel ez genetika. A Szegedi bőrklinikára jártam fényterápiára és teljesen tünetmentes lettem. Sajnos már nem ott lakunk és a napi bejárás nem megoldható, úgyhogy azon gondolkodtam, hogy meg kellene venni ezt a fényfésűt, mert már a hajam is eléggé megritkult. Utánajártam, 115.000,- + ÁFA az ára. Nincs valakinek tudomása arról, hogy hogyan lehetne esetleg olcsóbban hozzájutni?

10. Veronika27 (válaszként erre: 9. - R75)
2010. jan. 25. 09:27
A páromnak is van, egyik karján és lábán, meg a fejbőrén is. És a körmei is pocsékok!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook