Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezek közül valaki próbálta már valamelyiket pikkelysömörre? fórum

Ezek közül valaki próbálta már valamelyiket pikkelysömörre? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. f64f0d9a69 (válaszként erre: 30. - Migerben)
2012. nov. 28. 11:38

Nem tudom te mennyit olvastál arról -mert szerintem kevés orvos mondja el- hogy a túlszaporodó bőr vitaminokat, ásványi anyagokat használ el, ezért azokat pótolni kell.

Szerintem a legtöbb betegségnél így van ez. Nekem ez a tapasztalatom, nem csak úgy ideírom.


"A pikkelysömör valahol olyan, mintha autoimmun betegségről lenne szó: ugye ezek azok a betegségek, ahol a szervezet a saját sejtjeivel szemben termel valamiféle ellenanyagot. A pikkelysömör metódusa kissé hasonló, de nem egészen olyan, mint a klasszikus értelemben vett autoimmun betegségeké. Mindenképpen egy genetikus befolyásultságú betegségről beszélünk, mely az idegrendszerrel és az immunrendszerrel van kapcsolatban, az igazi okát azonban sajnos a mai napig nem ismerjük. Ebből kifolyólag a pikkelysömör tünetmentesíthető ugyan, de az orvostudomány mai állása szerint gyógyíthatatlan."


Ilyet is találtam, eltettem a cikkeket, hogy tudjam magam mihez tartani. De annyifélét írnak...

2012. nov. 27. 16:59

Örülök, hogy tünetmentes vagy. Annak is, hogy enyhébb ágát kaptad "ajándékba" ennek a förmedvénynek.


A D és E vitamin használ valamennyit, de nem tesz tünetmentessé. Természetesen csak magamról, a saját tapasztalatimról beszélek.

29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 28. - Migerben)
2012. nov. 27. 11:56

Legalább segít?

Ez a szünetet kell tartani nem egy kúrát jelent?


Azt gondolom, hogy a sok egyéb más nyavalya mellett is szerencsés voltam, hogy nekem nem ez okozta a legnagyobb gondot. Azt hiszem valaha nagyon sokat tettem azért, hogy a betegségek kialakulhattak.

Így utólag a tej a száraz ekcémát okozhatta, a disznó hús meg a viszkető foltokat. Mind a 2-t eléggé száműztem.

A foltok sokára múltak csak el. remélem többé vissza sem jönnek...

2012. nov. 27. 09:32
Gyerekként kaptam D és E vitamint. Időnként most is felírja a házi orvos. Szüneteket kell tartani a szedése közben.
2012. nov. 26. 22:27

Nektek javasoltak D és egyéb multivitamin szedését?


Mindenhol más olvasható :(


[link]


Próbáljatok ki mindent, ami segíthet!

26. migerben (válaszként erre: 24. - Tutu19)
2012. nov. 26. 20:37
Ha van a közeledben Tomessa fényklinika jelentkezz be. Ők hatásosan tudnak segíteni.
25. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - Tutu19)
2012. nov. 26. 15:50

Nem tudom, hogy ezek is lehetnek-e jók, de hátha...

[link]

24. Tutu19 (válaszként erre: 23. - F64f0d9a69)
2012. nov. 26. 15:44

Én is remélem :) Próbálkozok..., de nem sok sikerrel. Ha nem nagyon fog használni semmi, muszáj lesz elosalic kenőcshöz nyúlnom(bár kicsit már félek a mellékhatásoktól, vékonyodik tőle a bőröm nagyon :S)


A tesómnak mondta is doki, hogy idővel kinőheti. Nálam ez nem valószínű. :(


Ha használni fog valami(szteroidmentes), azt mindenképpen megosztom majd itt mindenkivel. :) Talán segíthet másoknak is. :)

23. f64f0d9a69 (válaszként erre: 22. - Tutu19)
2012. nov. 26. 14:34

Nekem csak kicsi folt volt a könyökömön és a hajamnál és elmúlt, mikor elhagytam a tejet. Meg mást is változtattam.

Sokáig nem is tudtam, hogy ez a pikkelysömör.

Lehet az unokatesód is változtatott valamit, mert csak úgy nem igazán tud elmúlni.

Persze ezt már úgysem lehet megtudni.

Te is próbálkozz, hiszen valahogy rá kell jönni melyik módszer válik be!

Remélem hamarosan megírod, hogy javul már! :))

22. Tutu19 (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2012. nov. 26. 12:08

Köszi :)

Egyébkén van egy unokatesóm ő is psoris, már 3 éve nincs rajta semmi. Lehet hogy kinőtte, mert neki korán kijött a sömör.

21. Tutu19 (válaszként erre: 17. - 867e00eac7)
2012. nov. 26. 12:02
D3 vitamin kapszula nem lenne jó? Közgyógyra lehet kapni.
20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Migerben)
2012. nov. 25. 14:17

Bizony lehet. + pl. vércsoport.

Akkor a többieknél miért nem jelentkezik ez a gond?

Genetika?

De úgy gondolom jobb, ha magad keresed meg a megoldást.


Jobbulást kívánok!

2012. nov. 25. 13:32
Hm... Akkor ha a család 4 generációja összesen 33 emberből áll, miért két tagnál van jelen csak a betegség? Csak kettőjüknek hasonlít az életmódja? A többieké meg teljesen más?
18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 15. - Migerben)
2012. nov. 25. 09:56

Igen tudom, és azt is, hogy az emberek általában az életmódot is öröklik.

Itt lehet a kutya elásva!

Ebben sokkal jobban hiszek.

2012. nov. 25. 07:45
A D3 vit. krém jó.
16. Tutu19
2012. nov. 24. 23:44
Köszönöm szépen a jótanácsokat! El lehet készíttetni shea vajas, kénes sószappant, érdemes lenne kipróbálni? Vagy jobb lenne külön sószappan, és külön shea vaj?
15. migerben (válaszként erre: 13. - F64f0d9a69)
2012. nov. 24. 23:09

Ezek szerint nem vagy érintett. Ha az lennél, akkor tudnád, hogy rögtön a felmenő ágat keresik, illetve volt-e valakinek a családban.


A napfény-sós víz is csak egy általánosítás, a pszoriázisnak vannak fajtái, amik pont a napfényre indulnak be.

2012. nov. 24. 18:59

:)

A napfény jó lesz kis n-nel is.

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - Migerben)
2012. nov. 24. 18:38

Az én ismereteim szerint amit a Napfényről, sós vízről írtál, tényleg jó.

Szerintem a többi nem egészen igaz.

Az étrend, a stressz bizony okozhatja ezt a betegséget is.

Bőrgyógyászok is ezt tartják valószínűnek.

Nem teljesen hiszem el a genetikailag örökölt autoimmun betegséget.

Én már sok nyavalyából meggyógyultam, még akkor is, ha állítólag még együtt kéne velük élnem...

12. migerben (válaszként erre: 7. - Mari20)
2012. nov. 24. 16:28
Olyan könnyű ezeket mondani. Én voltam kórházban hosszú ideig, hidd el nincs különbség a betegek állapotában attól, hogy milyen diétát tartanak... és a közkedvelt vélekedéssel ellentétben a pszoriázis nem a lélek betegsége, hanem genetikailag örökölt autoimmun betegség.
2012. nov. 24. 16:23

A felsorolt termékeket nem ismerem, egyiket sem használtam még.

Ami nekem bevált a napfény, vagy szolárium és a fürdők, kénes, vagy sós vize. Tudom, furcsa amit írok, és én is kellemetlenül éreztem magam, amikor ezt javasolták, de tényleg ezek használnak a legtöbbet.

10. Tutu19
2012. nov. 23. 22:11
Azért köszi nektek is, és bocsi ha gorombának tűntem, csak már annyira zavar ez a betegség. :(
2012. nov. 23. 15:44
*Sportolni nem szabad.
8. Tutu19 (válaszként erre: 7. - Mari20)
2012. nov. 23. 15:42

Sportolni nem lehet pikkelysömörös betegnek. :) Nevetés? Még a szobámból is szégyenlek kimenni, tettetni meg nem lehet hogy boldog vagyok... Eszek mindenféle zöldségeket, gyümölcsöket, teákkal is próbálkoztam már(pl maria treben teakeveréke psorira). Zsíros, cukros, tejes stb... dolgokat sem eszem. A diétával nincs gond. Nemsokára fel is hagyok vele, mert másfél éve semmit nem javult az állapotom. :)


Ha esetleg van valakinek bármilyen tapasztalata az 1. hozzászólásomban lévő termékekről, és megosztaná velem a tapasztalatait, azt megköszönném.

2012. nov. 23. 15:06

Test lélek szellem harmóniáját keresd

a VNTV találsz pikelysömörrel kapcsolatos előadást

táplálkozási probléma


erősen érdemes belemerülnöd a helyes táplálkozásba

elöttem szólónak igaza van sok nyers zöldség és gyömülcs napi 2 liter viz, gyógyteák, csalán, kamilla, stb pihenés séta, sport, nevetés


pozitiv gondolatok, olvasás,


fejleszd megad....

a probléma azt jelenti valamit rosszul csinálsz...

6. f64f0d9a69 (válaszként erre: 4. - Tutu19)
2012. nov. 23. 14:12

:((

A diéta sem mindegy!

Fontosak az enzimek, amik pl. a nyers zöldségekben-gyümölcsben található.

Szinte mindig étrendi hiba.

Ha toxinokkal van tele a testünk, a vese nem tudja kiüríteni, munkába áll a 3. vese - a bőr.

2012. nov. 23. 14:03
A szteroidok használnak, de úgy lehámlott a bőröm hogy már fáj.
2012. nov. 23. 14:01
Jelenleg is diétán vagyok, semmit nem használ. Teljes körű kivizsgáláson voltam, és semmit nem találtak.
2012. nov. 23. 13:55
Nem tudom, hogy voltál-e vese vizsgálaton mostanában, de a személyes környezetemben tapasztaltak miatt ajánlom, hogy menj el ha nem voltál.
2. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Tutu19)
2012. nov. 23. 13:51

Nem hiszem, hogy ezek hosszú távon segítenének.

Szerintem az étrend megváltoztatása az, ami esetleg eredményt hozhat.

A tejet biztosan elkerülném pl

Vércsoport szerinti étrend

Paleo

Ezeket gondolom hasznosnak,kinek mi a szimpaikus.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook