Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pesszimista emberből-optimista, pozitív gondolkodású ember, lehetséges? fórum

Pesszimista emberből-optimista, pozitív gondolkodású ember, lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. júl. 20. 22:34
szerintem igen lehetséges csak nemtom hogyan kéne nekifogni...
2013. júl. 20. 20:01
A pesszimista olyan ember, akinek midig igaza van, de soha sincs öröme benne...
2013. jan. 3. 21:16

Minden testet öltött dolgunk nemzője a gondolat: betegségeinké, kudarcainké,

balsorsunké is.

Az egészséges, konstruktív, harmonikus gondolatok

egyensúlyt hoznak létre szervezetünkben éppúgy, mint körülményeinkben.

Ahol a méreg, ott a gyógyszer is...A fény eltünteti a sötétséget...

35. ab0319f203 (válaszként erre: 34. - 61ef732fd7)
2013. jan. 3. 20:40
????????????
2013. jan. 3. 20:05
A negatív szókincs, amely a negatív hozzáállást tükrözi, testileg és lelkileg is negatívan befolyásol bennünket.... Aki ezt megérti és rájön a titok nyitjára, pozitív gondolkodású emberré válik....
2013. jan. 3. 17:14

Szerintem is tanulható a pozitiv gondolkodás.

Az a baj, hogy mindenki a nagy dolgokban akarja a jót megtalálni, pedig igazából a kicsikben van meg. Minden nap fel kell fedezni a jót, mert mindennap történik valami pozitív. Mindenböl tanulhatunk, minden elörébb visz. Az élet nehéz, de ezek a kis dolgok a segitségünkre lehetnek. Pl: összel az avar illata, a fák gyönyöru szinei, télen a szikrázó napsütés, ami megcsillan a fehér havon, vagy a fény megtörése az esöcseppekben. Mindenben ami körulvesz, meg lehet találni a pozitivat :))

32. istván54621 (válaszként erre: 30. - Ab0319f203)
2013. jan. 2. 12:13
Ismerd meg önmagad,azzal próbálkozz amiben jó vagy.
2013. jan. 1. 18:40
Szerintem tanulható. Apró lépésekben kell elkezdeni és úgy látható az eredmény, ami már kellő önbizalmat ad. Sajnos az élet eléggé nehéz mindenkinek, nekem is, de nem szabad feladni. Még akkor sem, ha negatív, lehúzó kritikával élnek mások. Sokszor butaságba burkolózva.
30. ab0319f203 (válaszként erre: 29. - Márta82)
2013. jan. 1. 12:30
Próbáljuk meg folytatni, bár most mindenki alszik. Nem tudom, hogy tanulható e egy új életszemlélet. Ha valaki x évig negatív, és ezt is nevelték bele.Segítsetek Ti, olyanok, akik tényleg meg tudtatok változni, hasonló alapok után. A könyveken már túl vagyok, meg sokféle technikán. Csak az élet nem partner ebben. Ti hogy csináltátok?
2012. dec. 5. 14:04

Sajnálom hogy már nem aktív az oldal, de teszek egy próbát hátha volna még aki folytatná.

Lenne miről beszélni....

2011. febr. 7. 21:44

Jó is lenne,ha tovább menne a téma!!!


Én még mindig egy nagyon optimista férjjel élek,aki a mai napig is mindenkiben tartja a lelket!!!

2011. febr. 7. 08:17
Látom, már régi a fórum, pedig engem érdekelne a téma!
26. 4abfd92b5a (válaszként erre: 25. - Herold_1)
2010. márc. 14. 20:10
akkor nagyon boldog "lehetsz" vagy egy ilyen pozitiv férfival. :))
25. herold_1 (válaszként erre: 24. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 13. 22:03
Kössz! Én rájöttem,hogy könnyebb igy,mondjuk kellett hozzá segitség is! A Férjem!!!
24. 4abfd92b5a (válaszként erre: 23. - Herold_1)
2010. márc. 13. 08:44

szia! ez nagyon klassz, hogy felismerted, hogy a pozitiv gondolkodással jobban haladsz... :))


ha valami kérdésed lenne ezzel kapcsolatban, szivesen segitek, segitek mindenkinek aki megszeretne tanulni pozitiva"n"bban golnolkodni. :)


kivánok a mai napra, Mindenkinek kellemes gondolatokat! :)

23. herold_1 (válaszként erre: 20. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 13. 07:56

Sziasztok!


Én is itt vagyok ,csak eddig olvastalak Titeket!


Már én is pozitiv vagyok egy ideje,de nem régóta...:)

2010. márc. 12. 22:07
Jó lenne pl. pozitívan látnom, hogy miért jó,hogy még tél van.... (Mikor lesz már tavasz???)
21. Gema
2010. márc. 12. 19:59
Bármi lehetséges.:)
20. 4abfd92b5a (válaszként erre: 19. - Megan O'Conell)
2010. márc. 12. 19:56

sza!

ugy sajnálom, hogy az összes oldal, ahol a pozitiv gondolkodás a téma haldoklik.....

ilyen kevés pozitiv gondolkodásu emberke lenne itt a hoxán :(


meg ha vagyunk is egypáran mindenki másfele irogat, meg nyitják az ujabbnál ujabb forumokat, ami aztán még a 100 hozzászolást sem éli meg.

mit lehetne tenni??


hali-hó pozitiv gondolkodásuak, ide gyorsan.. :))

19. Megan O'Conell (válaszként erre: 16. - 4abfd92b5a)
2010. márc. 12. 12:44

Köszi Bibie! Én már csak maradok a hagyományos szlogenemnél, de azért: köszi. :)

Beleolvastam a naplódba is, vannak érdekes dolgok. :)

18. 04e95f637a (válaszként erre: 3. - 8c73a5832e)
2010. márc. 11. 19:36
Ez baj!Lehet,hogy nincs viszonyítási alapod!Nekem volt,van,és lesz is!Ezért vagyok optimista,az élet minden területén! :)
17. 4abfd92b5a (válaszként erre: 14. - Falcngate)
2010. márc. 11. 19:34

köszönöm kedves szavaid!

akkor mi már "tudunk" valamit :))

és ugy szeretném ezt a tudást másoknak is átadni és masokat ezáltal gazdagabbá tenni. :)

16. 4abfd92b5a (válaszként erre: 15. - Megan O'Conell)
2010. márc. 11. 19:31

szia Megan! nagyon szépen megfogalmaztad a lényeget.

a szlogenodat.(!) ugyis használhatnád, hogy " lehetséges mid az, ami valoszinü "is"" igy már sokkal pozitivabb :))


amugy tényleg mennyire igaz., hogy a harag, a gyülölet a düh, szabályosan méreg és mérgez mindent és mindenkit, és olyan kémiaireakciokat is képes kiváltani a szervezetben, ami tényleg méreggé válik és megbetegit.

a vizüzenete erröl szól, érdemes végig nézni a japán Mosoru Etomur elöadását, ez pont ezekröl a reakciokról szól.

ha valaki megszeretné nézni., ezt is megtalálja a naplomban. :))

2010. márc. 11. 14:09

Hogyne lenne lehetséges? Én is lehetnék a példa rá. :) Bármilyen korban meg lehet változni, csak elhatározás kérdése. Nekem egy sci-fi közösség könnyítette meg a dolgomat. Rengeteget sikerült lehántanom a tüskéimből. DE tudomásul kellett vennem, hogy ezáltal sebezhetőbbé válok.

Alapjában én mindig is kedves voltam, csak a múló évek, és a közösségekben ért atrocitások változtattak keményebbé és keserűvé. Az arckifejezésem hozzáidomult. Ezen még mindig dolgoznom kell.

A régiek tudták, hogy mit mondanak, mikor arra hivatkoznak: bánj másokkal is úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak. Rá kellett jönnöm, hogy a harag, a düh csak engem rombol. A negatívum, a negatívumot vonzza. S az ember csodálkozik: miért mindig velem történnek a rossz dolgok? De hiszen öntudatlan saját magát programozza be! Az emberi elme csodákra képes, de nem tudja értelmezni a "nem" "ne" és a hasonló szavakat. Tehát mikor valamit megfogalmazol, az elme "kiveszi" belőle ezeket a számára értelmezhetetlen szavakat, és úgy vonzza be a dolgokat, ahogy arra gondolsz. Ezért teljesülnek fordítva a dolgok. Mindezek megváltoztatása koránt sem egyszerű, és hosszú folyamat. Kitartást igényel. Csakhogy: "Ami valószínűtlen, az nem biztos, hogy lehetetlen!" :D Ez a hitvallásom! Bár ebben is van tagadó szó, azért beválik! :)

A pozitívumokat apró dolgokkal kell kezdeni, és sose felejtsük el: ami pozitívumot másnak kívánsz, az visszáramlik hozzád! Ha pedig már jó úton jársz, a Sors visszaterelget ide, ha megfeledkeznél magadról. Én legalább is ezt tapasztalom. És ez koránt sem jelenti azt, hogy én mindig happy vagyok. Egyszerűen csak igyekszem jobb emberré válni. Ennyi a titok. Vagy legalább is a titok egy morzsája. :)

Mindenkinek Szép napot! :D

2010. márc. 11. 13:13

A könyv:Rhonda Byrne - A Titok

Itt olvashattok róla:

[link]

Bibie jól leírta a lényeget. Rengeteg könyv épül amúgy erre az egy módszerre és rengeteg sikeres ember köszönheti a sikereit a pozitív gondolkodásnak.

13. 4abfd92b5a (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. márc. 10. 16:32

ha változni szeretnél és meg szeretnéd változtatni a gondolkodásod, ehhez meg kell tanulnod helyesen és pozitivan gondolkozni.

itt és a mostban van a titok, ha megtanulsz a pillanatban élni és észre venni a pillanatadta lehetöségek szépségét akkor már jó uton jársz. :))


a tudatalatink átprogramozását is tudom ajánlani, erre a technikára vannak meditácios anyagok, aminek a hallgatásával már egypár honap alatt nagyon jó eredményeket lehet elérni és a szöveg hallgatásával automatikusan rögzülnek a pozitiv megerösitések a minden napjainkhoz..


a titok is ezekröl a megerösitésekröl szól, ha lehet akkor töröld a szótáradból a nem, ne, de szavakat, helyetük használj pozitiv megerösitéseket.


pl. ha les zeretnél fogyni, akkor, "ne mond" - nem vagyok kövér, mond azt,- karcsu vagyok! :))

na.., ez egy nagyon egyszerü példa volt :DD


ha valakit érdekel:) a meditációs anyag megtalálja a naplomban. :))

12. df2a740c00 (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2010. márc. 10. 16:05
Ha Te magad szeretnél változni, akkor biztos sikerülni fog!
2010. márc. 10. 16:04
Igen,oszd meg velünk,légy szíves,ha lehet...
10. Ata06 (válaszként erre: 6. - Falcngate)
2010. márc. 10. 14:33
Milyen Titkot kell elovasni? Ez könyv? Irója?
2010. márc. 10. 14:32
mindegy hogy milyen vagy, de azt csináld 100%-an. :))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook