Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénz, pénz, pénz - tippek, tapasztalatok pénzszerzésre fórum

Pénz, pénz, pénz - tippek, tapasztalatok pénzszerzésre (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
46. caravell (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 16:31

Hát én nem tudtam eladni a lelkem. Egyébként nem titok, a könyvért 75 000 Ft-ot kaptam... na abból élj meg, ha tudsz.

Szerintem középoszerű vacakra mégkvésbé tlálsz kiadót, ha nincs valaki a hátad mögött. A saját kiadás meg igenigen költséges és kééses, hogy bejön-e a befektetett pénz...


Keresni kell valami más lehetőséget. Persze ingyen sajt csak az egérfogóban van, tartja egy régi orosz mondás...

Én dolgozom, ha valakit érdekel, mt csinálok, hogy mellékjövedelmem legyen, annak szívesen megírom priviben. Itt a lehetőség.

45. 07c4794583 (válaszként erre: 42. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 16:17

Én a helyedben biztos, hogy sima ponyvát írnék, afféle krimis-romantikusat. Semmi bonyolult képek, közepesen értelmes sztori, elcsépelt, nyálas fordulatok, kevés leírás, sok párbeszéd, intrika. Vinnék, mint a cukrot. Ha rászorulnék, három hét alatt össze tudnék hozni egy ilyet. (Az más kérdés, hogy a pofám leszakadna, de álnéven is ki lehet adni.)

Aki már egy Vavyan Fable vagy hasonló poshadék lektűrbe beleolvasott, az tudja, mi a recept. Nem nehéz ez, csak gyomor kell hozzá.

44. Carpediem* (válaszként erre: 38. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 16:16

Hát, ez nem semmi,

sajnos ezek után fogalmam sincs mit tehetnél, gondolom le vagy százalékolva.

esetleg az önkormányzattól kérj segélyt.

hisz hány olyan kap ilyen olyan segélyt aki nem is szorul rá.

43. 4ab67f870d (válaszként erre: 41. - Caravell)
2011. nov. 5. 16:13
Köszi :-) Egy próbát megér. Itt pihen a fiókban egy novellaválogatás, plusz egy újabb mesekönyv...
42. 4ab67f870d (válaszként erre: 39. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 16:13
Ha csak egy dologhoz értesz, akkor komoly bajban vagy. Pláne, ha az olyasmi, ami nem "trendi". Márpedig az olvasás nem az. A marketinget meg gyűlölöm :-(((
41. caravell (válaszként erre: 37. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 16:12
Priviben megírom.
40. 4ab67f870d (válaszként erre: 31. - Carpediem*)
2011. nov. 5. 16:11
A vállalkozáshoz én sajnos hülye vagyok. Ezt lehetne szépíteni, de mi értelme van? Én vagyok az álomalkalmazott: csinálom, amit mondanak, a legjobb tudásom szerint, de ennyi. Ambíció meg kezdeményezőkészség nulla. Sajnos tisztában vagyok a hibáimmal :-((
39. 07c4794583 (válaszként erre: 37. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 16:10
Amatőrnek az ihlet, profinak az előleg? :)))
38. 4ab67f870d (válaszként erre: 35. - Carpediem*)
2011. nov. 5. 16:09
Nem az a lényeg... Az, hogy háromnegyed részben süket vagyok, az egyik szemem nem látó szem, a másikra szemüveg kell, egy tumorból kifolyólag egyensúlyzavarom van, asztmás vagyok, szív- és tüdőbeteg... A depresszióról, szorongásos pánikbetegségről meg arról, hogy két éve másik tumorral műtöttek, már ne is beszéljünk. Ráadásul azzal, hogy majdnem helyhez vagyok kötve, az izomzatom is épül lefelé rohamosan :-(( De tök úgy nézek ki, mint egy makkegészséges ember.
37. 4ab67f870d (válaszként erre: 32. - Caravell)
2011. nov. 5. 16:06
Izé, megkérdezhetem, melyik kiadó? Hátha... Én odáig jutottam (igaz, ismerős kiadó volt), hogy én fizettem 100 ezer forintot, hogy kiadják... Én hajlandó vagyok (és képes) bármit írni, ha előre fizetnek!
36. mogyianyu (válaszként erre: 35. - Carpediem*)
2011. nov. 5. 16:05
Nézd meg...
35. Carpediem* (válaszként erre: 34. - Mogyianyu)
2011. nov. 5. 16:05
mennyi idős?
34. mogyianyu (válaszként erre: 31. - Carpediem*)
2011. nov. 5. 15:58
Gödörben van, adóssággal, 53E/hó a bevétele....
2011. nov. 5. 15:58

A barátnőm kiadott 2 verseskötetet, örült, hogy megjelenik, jó volt írásban látni, megtapogatni, megszagolni... de megélni belőle... ugyan, az lehetetlen.

És a többi művészet is ilyen. Festettem is, illetve még mindig festek (olajjal vászonra) éllítottam is ki, meg adtam el néhány darabot de csak ismerősöknek, épp az anyagár jött vissza, de megélni abból sem lehet.ű(ettől függetlenül azt mondom, kell a művészet az önmegvalósítás, az önkifejezés stb. , de most nem ez a téma)

2011. nov. 5. 15:55
Írni? Khm... lehet írni, verseket, regényeket, tanulmányokat... de kiadni? Azt kezdőnek majdnem lehetetlen, ha nem vagy olyn helyen tűzközelben. Tapasztalatból írom, 3 könyvet írtam, az egyik szociográfia volt, nem tetszett a kiadónak a vége, írjam át. Nem értettünk egyet. M is ott van kiadatlanul. A másikra van szerződésem. (75 000 Ft-ot fizettek érte, na ebből élj meg...) de ami a szép, nincs kiadva mégesem: a kiadó készített egy reklémtervezetet, el kellett volna adnom minden időm, minden szabad pillanatom, ha hajnali 4-kor kellek a rádióban akkor akkor kell mennem. Mondtam, kicsi gyerekeim vannak nem váéllalom. Alá kellett volna írnom azt is, hogy évente egy könyvet leteszek 5 éven át az asztalra. Könyörgöm, ez nem így megy...! Izzadságszagú vacak fécművet adjak ki a kezemből, mert a határidő szorongat? Köözben megírtam a harmadik könyvet, de egyelőre nem adom ki. 3 éve kész. Még nem jött el az ideje.
2011. nov. 5. 15:53

le kell tenni egy gyorstalpalót, igen, tudom az pénz, kiadás, de valahogy muszáj elkezdeni, pl műkörmözni,

és lehet csinálni mellékállásban, sőt kicsit bővíted a vendégkört és az lesz a fő állásod.

Tapasztalat.

2011. nov. 5. 15:49

Jó hírverés kell, ahhoz meg vki.-nek a v.kije....

Egyébként ki nem állhatom a bulvárt és a politikát, csak nem tudom hányan vagyunk még így!

29. 4ab67f870d (válaszként erre: 28. - Mogyianyu)
2011. nov. 5. 15:30
Sajnos manapság gondolatok senkinek nem kellenek... Mesék különösen. Egy átlag ember gondolatai? Minek? Akkor ki figyelne "nagyjaink" gondolatira? Gondolok itt a felkapott bulvárszereplőkre és a politikusokra. Telefonos ügyfélszolgálat olyan, mint a portás: tömegverekedés van érte, és mindig van egy valakinek a valakije, akinek ezek a ritka állások kellenek. Pedig abban tényleg jó lennék, egyszer mosogató voltam a fogászaton (klinika) - érettségivel, eü szakmával -, és betettek helyettesíteni portásnak, míg az elment szabira. Három nap múlva fejből tudtam, kinek mi a melléke, hol lehet elérni, arcról-névről ismertem mindenkit. De ez nem számít. Újságoknak nem kellenek külsős cikkek, vannak belső embereik. Volt egy reklámújság, ahová évekig dolgoztam, de két éve megszűnt.
28. mogyianyu (válaszként erre: 13. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 14:34

Ez nagyon szomorú! Én is írnék mesekönyvet, de minek?

Próbálkoztál újságoknál cikkekkel?

Valamilyen telefonos ügyfélszolgálatot, ügyeletet ne lehet vállalni?

Sajnos tényleg kilátástalan a helyzet, de nem csak neked!

A diploma után 4 évet dolgoztam a végzettségemmel, majd közölték, leépítés lesz, aki utoljára jött, megy. Én voltam, hiába dícsérte az igazgató a munkámat. Szerencsére pont akkor sikerült a babaprojekt (,amire 2 éve vártunk!), most GYES-en vagyok, a 2. babát várjuk, rá csak Gyes-t fogok kapni, nem kell mondanom mire nem elég.....

27. 4ab67f870d (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2011. nov. 5. 13:10
Ja, még egy... A magyar tömegközlekedés talán nem marad el annyira a külfölditől, ám a magyar tömegközlekedési kultúra már igen... :-(
26. 4ab67f870d (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2011. nov. 5. 13:09
A járművön vetted vagy jegypénztárban? És gondolom, a sem átszálló. Tudod, nekem 320 Ft-ból (halál komolyan) kétnapi kajám jön ki. Ezért felháborító. Ha lenne havonta 200 000 bevételem, vagy csak 100 ezer, akkor nem érdekelne, de így...
25. 4ab67f870d (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2011. nov. 5. 13:07
Momentán attól vagyok nagyon rosszkedvű, hogy tegnap baráti kölcsönből vettem élelmiszert, és a múlt hónapra van 13 ezer Ft elmaradt számlabefizetésem. Nyugdíjig újabb csekkek és még három hét... Szerintem ez elég ok, hogy lehúzzon :-((
24. michelle.r (válaszként erre: 21. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 12:45

Én sokat éltem más országokban is. Hidd el, nem olyan rossz a magyar tömegközlekedés.


Egyébként egy villamosjegy 320. Legalábbis tegnap annyiért vettem :)

23. michelle.r (válaszként erre: 19. - Alfoldi13)
2011. nov. 5. 12:41

Kinyílt, ez igaz. De sajnos sokan nem élnek vele, hanem visszaélnek.

Az a sok-sok autó pedig szerintem többnyire a bankok tulajdona ;)

22. michelle.r (válaszként erre: 20. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 12:39

Tehát most nincs több okod rosszkedvűnek lenni, mint a múlt héten, amikor dacára a körülményeknek, mégis tudtál pozitív és bizakodó lenni. Menj oda vissza, ne hagyd hogy ezek a hírek lehúzzanak. Olyantól félsz, ami vagy megtörténik, vagy nem.

Ha igen, ráérsz akkor rosszkedvű lenni. Ha pedig nem, akkor nem is kell :)

21. 4ab67f870d (válaszként erre: 19. - Alfoldi13)
2011. nov. 5. 12:02
Kinyílt... de nem a világ, hanem egy golyóálló üveggel védett ablak... Amin át nézhetjük a gazdag világot, míg itthon nyomor van. Európában nálunk a legmagasabbak az adóterhek, emellett a legalacsonyabbak a jövedelmek, nyugdíjak. Ne autóval mérd a gazdagságot... Sokan ezt teszik, csak arra nem gondolnak, anélkül mi lenne? Ismerősöm vállalkozó. Mindent, a legpiszlicsárébb ügyet is maga intézi, mert nem futja neki alkalmazottra, épphogy megél. Ebédelni jár egy menzára, mert otthon nincs, aki főzzön, és nem is éri meg. Egy villamosjegy itt 280 Ft, de ha át kell szállnod, újat kell venned. Szóval ha nincs bérleted, akkor nekem pl. egy orvoshoz való eljutás (havonta öt szakrendelésre kell járnom) 1120 Ft. A bérlet ötezer valamennyi lenne, de arra már nem telik, évek óta. Plusz nem is utazhatok, bár néha saját felelősségemre muszáj, viszont ha valami gikszer csúszik be, enyém a balhé. Amilyen ma hazánkban a tömegközlekedés (nézd meg a vasutat), a gépkocsi létszükséglet.
20. 4ab67f870d (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2011. nov. 5. 11:56
Nem. Többet tudsz, mint én? Nos, nem felülvizsgálat volt, az három év múlva esedékes, és sanszos, hogy ahogy "haladok", több lesz, nem kevesebb. Ettől nem félek. A rokkantnyugdíj eddig ugyanolyan nyugellátásnak számított eddig, mint az öregségi: alanyi jogon járt, ha valakinek 67%-nál magasabb fokú volt az egészségkárosodása. Az alatt szociális járadék nevet kapott. A rokkantnyugdíjra eddig ugyanazok a szabályok vonatkoztak, mint az öregségire: ha nyugdíjemelés volt, ez is emelkedett, és nem vehették el. A szociális járadékot igen. Most viszont az összes rokkantsági ellátás szociális ellátássá válik, tehát nem kötelező adni, kurtítható, megvonható, nem fog emelkedni, feltételekhez köthető. És sajnos eddig én azt láttam, ami itt elvehető, azt el is veszik. Vagy ne vegyék el, elég, ha csak csökkentik... Válságra való tekintettel :-( Ahogy a magánnyugdíjpénztár tagok megtakarításai, a különféle, napról napra születő adónemek stb. Szóval januártól a rokkantellátást semmilyen jog vagy törvény nem védi.
19. alfoldi13 (válaszként erre: 11. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 11:51
tudod ennyi gépkocsi mint ma mi szegénységben nőttünk fel de ma hát össze se lehet hasonlítani kinyílt az egész világ...
18. michelle.r (válaszként erre: 15. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 11:34
Értem. Történt valami, ami arra utal, hogy a 85%-oddal te nem fogod megkapni?
17. 4ab67f870d (válaszként erre: 16. - Df2a740c00)
2011. nov. 5. 11:34
Köszi :-) Őszintén, abban reménykedtem - tavaly szét is dobtam a neten vagy 30 kiadónak önéletrajzot plusz referenciát -, hogy ilyet tudok szerezni, ha alkalmi jelleggel is. A 30-ból kettő írt vissza, mindkettő köszönte szépen udvariasan, de nem. Próbálkoztam netes írókkal, katasztrófa, milyen könyvek kerülnek ma polcokra, de semmiféle marketingérzékem nincs. Ezért írtam, hogy semmi eladható: no botrány, no önreklám, no intrika, mások kifúrása, ármánykodás... Élni és élni hagyni. Ez a mottó nem sokat segít a XXI. században :-(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook