Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénz, pénz, pénz - tippek, tapasztalatok pénzszerzésre fórum

Pénz, pénz, pénz - tippek, tapasztalatok pénzszerzésre (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
136. 4ab67f870d (válaszként erre: 134. - Df2a740c00)
2011. nov. 11. 17:11
Én is az voltam. Mindig odatettem a maximumot, lehet, hogy kár volt. Húzóember voltam, akik mellettem, az árnyékomban jól elvoltak, máig aktívak. Tudom, hogy rosszul csináltam, de ezt már visszafordítani nem lehet. Az én rokkantsági fokozatommal nem is dolgozhatok. De valahogy pénzt kellene szerezni, mert ezt előírják, de azt nem árulják el, hogyan lehet 53 ezerből megélni...
135. 9536810fa1 (válaszként erre: 134. - Df2a740c00)
2011. nov. 11. 17:07

"de 8-tól 5-ig mégis az az ember vagyok, akit elvárnak, amiért megfizetnek. Nem érzem, hogy ettől meghasonulnék, a legtöbb munkahelyen nem akarnak tőled semmi erkölcstelent, egyszerűen annyit, hogy tedd a dolgod, amiért fizetnek."

.. ez így van. És ha az emberben él az a normális törekvés, hogy abban, amit csinál, igyekezzen a legjobb lenni, akkor talán még erkölcsileg is megbecsülik a fizetés mellett. ... én is így élek... 7.30-16.00-ig meló... nem különösebb erőfeszítés, mert megtanultam szeretni a munkám, és mindent megteszek, hogy jó legyek benn... mellette kaptam az élettől olyan lehetőséget, tehetséget (többfélét is), amivel kereshetek kicsi pluszt egy-egy csekkre, befizetésre... és nem mellesleg, azt is szeretem... kellemes... hálát adok mindennap a sorsomért... nem gazdag, hanem szerencsés vagyok.

2011. nov. 11. 17:01

Nulláról indulni nem is olyan rossz dolog. Rengetegen vannak, akiknek hatalmas minuszokból kell újra felépíteni valamit. Vagy sikerül, vagy nem. Ha mindig azt keresed, miért nem, biztos nem fog sikerülni. Menni kell, csinálni kell, alkalmazkodni kell.

Nem azt a világot éljük, ahol a gyengéket felkaroplják, ha életben akarsz maradni, nem szabad gyengének lenni.

Persze én is legszívesebben olvasgatnék egész nap, meg filmeket néznék, mert én meg abban vagyok jó:), de 8-tól 5-ig mégis az az ember vagyok, akit elvárnak, amiért megfizetnek. Nem érzem, hogy ettől meghasonulnék, a legtöbb munkahelyen nem akarnak tőled semmi erkölcstelent, egyszerűen annyit, hogy tedd a dolgod, amiért fizetnek.

133. 4ab67f870d (válaszként erre: 131. - Michelle.r)
2011. nov. 11. 16:36
Igen, ezt én már sokszor leszűrtem. Látok sorsokat... Amikor éppen megy a pozitív gondolkodás, az tőle és a cicámtól van :-D Meg érted is hálás vagyok...
132. 07c4794583 (válaszként erre: 125. - Michelle.r)
2011. nov. 11. 12:03
mivan?!
131. michelle.r (válaszként erre: 127. - 4ab67f870d)
2011. nov. 11. 11:09

"Az ég választott mellém olyan társat, akiért míg élek, hálás lehetek, mert ilyen emberből az egész világon tíz ha van."


Máris több mindened van, mint a legtöbb embernek ;)

130. 4ab67f870d (válaszként erre: 129. - 274c9996b8)
2011. nov. 11. 05:23
Az első kettő ugyanaz :-)
129. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 4ab67f870d)
2011. nov. 10. 15:53
pl bankrablas , lottozas , idös emberek apolasa , gyermekvigyazas.....es meg sokminden mas :)
2011. nov. 10. 15:37
Ja, a női lap portál még csak nem is válaszolt... :-(
127. 4ab67f870d (válaszként erre: 125. - Michelle.r)
2011. nov. 10. 15:36

"A körülményeket, tetszik vagy sem, de tényleg mi hozzuk létre magunknak."

Hát. Direkt lettem beteg. Direkt vagyok vak az egyik szememre, meg kis híján süket mindkét fülemre. Én választottam. Tudod, nekem nem volt mit lenulláznom. Onnan indultam. Szó szerint a semmiből, egy vidéki városból, szál magam, ismerősök, barátok nélkül bele a vadidegenbe. Választásom nem volt, hogy mit szeretnék csinálni, hol szeretnék dolgozni: örültem, hogy az állapotommal valahova felvettek. Három műszakban dolgoztam, mellette suliba jártam nappalin, plusz eljártam takarítani, hogy több pénzem legyen, előbbre jussak. Oda jutottam, ahol vagyok. Én választottam? Michelle, van ember, akinek nem adatik meg a választás. Vagy mégis. Iszonyúan jól választottam, amikor úgy döntöttem, nem vállalok gyereket a bizonytalanra, és nem megyek férjhez. Az ég választott mellém olyan társat, akiért míg élek, hálás lehetek, mert ilyen emberből az egész világon tíz ha van.

De anyagilag, egzisztenciálisan nekem soha nem volt választásom.

126. spinneli (válaszként erre: 125. - Michelle.r)
2011. nov. 10. 12:59
Nagyon kevés kivétellel én is így tapasztaltam.
125. michelle.r (válaszként erre: 123. - 07c4794583)
2011. nov. 10. 12:53

Jaaaaaaa, akkor az apád vót közel a mézesbödönhöz :)))


Ne haragudj Ali, de ezen én is csak mosolygok. A körülményeket, tetszik vagy sem, de tényleg mi hozzuk létre magunknak. Kétszer nulláztam le magam rossz üzleti döntésekkel, úgy hogy elúszott minden, befektetés, üzletrész, kocsi, all in volt :)

Pedig nekem sem volt még szavazati jogom a régi rendszerben.


Egyébként szilárd meggyőződésem, hogy akik a régi rendszerben jól jártak, azok most nem élnek igazán jól, mert akármit is kaptak akkor, azt nem tanulták meg okosan használni.

2011. nov. 10. 11:50
*váltáskor*
123. 07c4794583 (válaszként erre: 118. - 4ab67f870d)
2011. nov. 10. 11:50

Milyen régi rendszerben révbe jutott? 13 éves voltam a rendszerváltáshoz. Ne beszélj már hülyeségeket.

Tőlem kívánhatsz bármit, és szerintem nem is ellenkezne az alaptermészetedel ;)

122. caravell (válaszként erre: 119. - Artrium)
2011. nov. 10. 11:14

Így kell ezt! Ha valamit nagyon akar az ember, ne hagyja magát, csinálni kell, nagyon igazad van!


Sok embernek ajánlom is, csinálja mellékállásban ezt amit én, de amikor kiderül, hogy áldozattal jár, akkor már nem is jó...

121. 4ab67f870d (válaszként erre: 120. - Artrium)
2011. nov. 10. 06:10
Hát, ezzel nagyon megleptél :-) Erre van igény? Tényleg nem szoktam ilyen kérdéseket keresni, eszembe sem jutott... De jó ötlet, köszi. Írtam privit.
120. artrium
2011. nov. 8. 11:24
Itt is vannak fórumok ilyen kérdésekkel: "Verset akarok írni, de nem tudom miről?", "Tartalomjegyzék készítésében tud valaki segíteni?" Látod van rá igény, csak nézz körül mit akarnak az emberek!
119. artrium
2011. nov. 8. 11:19

Sziasztok! Elolvastam a hsz-kat, nem semmi!

Én azt mondom, hogy amihez értesz akár aranybánya is lehetne, ha csak egy kis energiát teszel bele és tőke sem kell hozzá. A neten elkészítesz egy oldalt ingyen vagy akár egy profit saját domainnel (havi 2000 ft-ért segítséggel)és a szakmádat nem csinálod, hanem tanítod. Hogyan írjunk mesekönyvet, reklámot, hogyan szerkesszünk meg egy könyvet, milyen buktatói vannak a könyvkiadásnak, milyen előnyei vannak az ebook-nak a hagyományossal szemben stb. (amihez értesz). Információt adsz, sokat ingyen és komolyabb témákat pénzért neten keresztül. Én marketinges vagyok és hidd el sok embert érdekel, ebből jól meg lehet élni, ha rááldozod az időt arra, hogy az olvasótáborodat bővítsd és tényleg érdekes írásaid legyenek. Szívesen segítek marketing tanácsokkal (természetesen ingyen)ha érdekel. Én is hiper-szuper munkahelyen dolgoztam, anyagi gondok nélkül, de egy külső körülmény mindent megváltoztatott és én is alkalmazkodtam az új körülményekhez. Most 4-5 netes tevékenységet csinálok és abból bejön a kellő havi pénzem.

118. 4ab67f870d (válaszként erre: 109. - 07c4794583)
2011. nov. 7. 07:04
Tedd hozzá, hogy valószínűleg tejesen egészséges vagy ... Tudod, amíg alkalmas voltam munkára, meg is szakadtam, ha kellett. Önsajnálat? Nem ismersz. Két tumorból álltam fel. "Csak" ennyi erőm van. De kinyílik a bicska a zsebemben, ha a régi rendszerben révbe jutott (feltételezem, nem 25 éves vagy) makkegészséges emberek akarják nekem megmondani, mi a tuti. Most nem kívánom azt, amit igazán kívánnék neked, mert ellenkezik az alaptermészetemmel, de isten bizony megérdemelnéd.
117. caravell (válaszként erre: 116. - 07c4794583)
2011. nov. 6. 21:33

Na, ezt már szeretem, kiéltem a dirigálós hajlamaim, most mehetek aludni :))

Szépetaludjatok!

2011. nov. 6. 21:14
Igenis, tantónéni! :DDD
115. 07c4794583 (válaszként erre: 113. - 4ab67f870d)
2011. nov. 6. 20:57
Bocsi, de én viszont nem játszom a nebáncsvirág, világ által jogtalanul üldözött, meg nem értett széplelket. Minden további nélkül savazok, ha épp savazós véleményem van. Aki meg magát a fenti tündibündi típusnak állítja be, az ne anyázzon nyakló nélkül, mert hiteltelenné válik. ;)
114. 4ab67f870d (válaszként erre: 112. - Caravell)
2011. nov. 6. 20:46
Egy barátságtalan (minő meglepő, nem ilyennek születtem)kaméleon, rossz arccal. Ha jósítai akarom magam: egy barátságtalan kaméleon, morcos képpel, de ettől én még leszek, aki vagyok... Egy tükör, ami azt tárja eléd, aki önmagad vagy.... :-((
2011. nov. 6. 20:41

"Én speciel kb 2 perc után küldenélek ki egy állásinterjúról, mert egyszerűen rémálom olyan emberekkel dolgozni, akik folyamatosan az egójukkal vannak elfoglalva, márpedig te ilyen vagy. Akkor tőlem haljál éhen, van egy pont, ahol bizonyos személyiségtípusokat már egyszerűen nem bírok sajnálni"


Nem én kezdtem. Légy szíves, idézz falusi Marika nénitől, csak a kedvemért...


"hogy írásban tudja magát jól kifejezni és szóban, emberi kapcsolataiban nem, arról én inkább arra gomdolnék, higy feszültséggel, gátlásokkal, görcsökkel teli ember, aki nem akar a külvilág nak "megfelelni" inkább bezárkózik."


Bingó... Mi ebben a nehéz? Én ha fiatalabb lennék némi tőkével, kisállat kozmetikát nyitnék. Annyival jobbak, mint az emberek :-)

112. caravell (válaszként erre: 111. - 07c4794583)
2011. nov. 6. 20:38
Ez csak azt erősíti, hogy írásban jó, ettől még nem tudhatod, életben milyen!
111. 07c4794583 (válaszként erre: 110. - Caravell)
2011. nov. 6. 20:35

Hát a nagy introvertált, bezárkózó szellemiségében azért nem kellett a szomszédba menni, hogy csípőből lekriplizzen, meg beolvasson nekem olyan csípős nyelvvel, hogy a falusi mari néni is megirigyelné :D


ez csak tovább erősíti bennem, hogy a védekezések-kifogások egy része csak póz

110. caravell (válaszként erre: 109. - 07c4794583)
2011. nov. 6. 19:36

Szerintem ez egy kicsit már erős. Abból a kevésből, amit itt elárult magáról és ahogy lereagálta a válaszainkat még nem következik az érzelmi kripliség. Sőt, mély érzésekről árulkodik az íráskészség és arról, hogy írásban tudja magát jól kifejezni és szóban, emberi kapcsolataiban nem, arról én inkább arra gomdolnék, higy feszültséggel, gátlásokkal, görcsökkel teli ember, aki nem akar a külvilág nak "megfelelni" inkább bezárkózik...

De ezt is csak "találgatás"

109. 07c4794583 (válaszként erre: 108. - 4ab67f870d)
2011. nov. 6. 19:03

Nekem speciel kiváló képességeim és teljesítményem van, de nem rendelkezem sem "eladási képességgel", se nem nemtommilyen külsővel, mégis pazar állásom van, de ha nem lenne, sem hibáztatnék másokat, hanem magamba néznék. Mert szerintem EZ az érzelmi kripliség: az önsajnálat, az irigység, az ujjal mutogatás mindenkire, akinek sikerül, az alkalmazkodási képtelenség.

És persze a bármilyen kritikára vagy tanácsra való "deéneztakkorse mertmindenkiszemét bezzegén" hisztizős reagálás.

108. 4ab67f870d (válaszként erre: 107. - 07c4794583)
2011. nov. 6. 17:56
Érdekes, hogy az eddigi munkaadóim szerettek... És fel is vettek az összes olyan helyre, ahol a teljesítmény számított, nem a bájcsevej. És nekem ez a lényeg. Én nem sértegettelek. Most sem mondom, hogy menj melegebb éghajlatra, csak azt, hogy pontosan az olyan érzelmileg kripli emberektől vagyok rosszul, amilyen te vagy. Tudod? Szemét kapitalizmus, mert nem a képesség számít meg a teljesítmény, hanem hogy hogyan tudod magad eladni. Ebbe a szerepek és a külső is belejátszik. 20 éve nem a pofázás meg a szép pofi meg az aranyos báj jelentett munkát, hanem a hozzáértés és a rátermettség. És kedves kirohanásodat idézve hamarabb akasztom fel magam, mint hogy ilyen emberek előtt, mint te, megjátsszam magam.
107. 07c4794583 (válaszként erre: 103. - 4ab67f870d)
2011. nov. 6. 17:44

Fú, te abszolút nem akarod megérteni, miről beszélünk itt neked.

Hát akkor üljél otthon, aztán hajtogasd, hogy a szemét kapitalizmus, meg a szemét ország, meg a sok rohadék munkaadó, aki nem alkalmazkodik a te szuper személyiségedhez. Én speciel kb 2 perc után küldenélek ki egy állásinterjúról, mert egyszerűen rémálom olyan emberekkel dolgozni, akik folyamatosan az egójukkal vannak elfoglalva, márpedig te ilyen vagy. Akkor tőlem haljál éhen, van egy pont, ahol bizonyos személyiségtípusokat már egyszerűen nem bírok sajnálni, mert nem lehet kitépni se a kezükből az ásót, amivel a saját sírjukat ássák.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook