Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénz, pénz, pénz - tippek, tapasztalatok pénzszerzésre fórum

Pénz, pénz, pénz - tippek, tapasztalatok pénzszerzésre (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
76. df2a740c00 (válaszként erre: 72. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 17:41
Jaaj, figyelj. Én megértelek téged, de sajnos itt és most nem reális, hogy az írásaidból fogsz megélni, ettől nem fog mostanában jobbra fordulni a sorsod. Nem azt mondom, hogy ne próbálkozz, de abszolút hobbiként, szabadidődben. Ha lesz belőle valami, az tök jó, ha nem akkor meg nem. Valami kézzelfogható dolgot kéne kitalálni neked, amiből reálisan lehet pénzt teremteni. Nem azt mondom, hogy az én ötletemet fogadd meg feltétlenül:D, de valami olyan kell, amit ezekkel a korlátokkal tudsz végezni, amiket leírtál.
75. 07c4794583 (válaszként erre: 72. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 17:39
hopp, és te magad mondod ki. igen - nekem úgy is tűnik.
74. 07c4794583 (válaszként erre: 67. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 17:38
Nekem ebből a topikból az jön le, hogy úgy gondolkodsz, hogy bármi felmerül, akkor megvan egyből a válaszod, hogy miért NEM. Minden megvan indokolva azzal, hogy "én ilyen vagyok" meg "én olyan vagyok", és akkor emiatt erre se vagyok képes, meg arra se vagyok képes. Ne sértődj meg, de minden elől összezársz azonnal, ennek a hozzáállással viszont fű se nő. Tedd egy kicsit a háttérbe az egódat, meg főleg ezt az állandó, de sehova nem vivő agyonanalizálását mindennek meg magadnak. Just do it.
73. michelle.r (válaszként erre: 26. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 17:37
Jézusom, ez kemény :((. Nem is kérdezem, hogy csinálod. Gondolom, magad sem tudod :(
72. 4ab67f870d (válaszként erre: 69. - Df2a740c00)
2011. nov. 5. 17:36
Pontosan erről van szó, csak nem akartam leírni, mert úgy tűnhet, hogy folyamatosan kifogásokat keresek :-( Én az eszemből, az intelligenciámból szeretnék élni. Mint írtam, jó vagyok abban (nagyon jó), hogy szemétből aranyat csináljak. Mármint irodalmilag. Na, ehhez kellene kapcsolat, hogy ezt olyanok is megtudják, akiknek szükségük van rá...
71. 4ab67f870d (válaszként erre: 64. - Carpediem*)
2011. nov. 5. 17:34
Ennyit nem ér. Sosem voltam cirkuszolós típus. Tudod, korán megtanultam, ha nem vagy senkinek a senkije, úgy is bánnak veled. Ha nem most, később. Az agresszivitás nem az én asztalom, én vagy józan ésszel, kitartással, diplomáciával oldom meg, vagy hagyom. Próbáltam az első munkahelyemen a "beilleszkedést". Én betegen, már akkor fogyatékosan kerültem oda, a maximum meló (fizikai) háromszorosát kérték rajtam számon. Csináltam, néha majd' beledöglöttem. De kialakítottam magamról egy képet magamban, hogy nem lehetek kevesebb. Makacs, akaratos, szókimondó güzü voltam. Odajött egy csaj, szó szerint dilis, a betegek beöltöztették matyó viseletbe műszakban, ott parádézott a kórház folyosóján. Mindenki röhögött rajta, és senki nem akart vele lenni, mert lusta volt és trehány. Azóta én belerokkantam a nagy akarásba, ő meg a főnővér kedvenceként bekerült egy műszakba mint asszisztens. Én két évig könyörögtem, hogy vegyenek ki éjszakából, mert nappal képtelen vagyok aludni. Egyfolyt ébren voltam négy-öt napot, a végén arra sem emlékeztem, milyen gyógyszert adtam a betegnek, én nem mehettem egy műszakba, ő igen. Megpróbáltam olyan lenni, úgy viselkedni, mint ő. Virág a főnővérnek, kedveskedés... Francot sem ért. Egyszer megkaptam, hogy "sosem leszel a mi kutyánk kölyke". Azóta sem tudom, mi kellett volna hozzá...
70. mogyianyu (válaszként erre: 68. - Df2a740c00)
2011. nov. 5. 17:28
Vagy, ha mégis megismer, neki ciki...
2011. nov. 5. 17:27
Én sajnos az írásban nem látom a kitörési lehetőséget neked. Lehet, hogy nagy nehezen össze tudnál hozni valami ütős ponyvát, de hol van arra a garancia, hogy valaha is találsz rá kiadót. Akármilyen sekélyes, meg közízlést kiszolgáló, az ilyennel is Dunát lehetne rekeszteni, és van szerintem jópár bejáratott szerző, a piac meg kicsi.
68. df2a740c00 (válaszként erre: 66. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 17:25
Háát, majdnem, de nem:) Sima telefonosra gondoltam. Ott csak dumálni kell, nem ismer meg utána a boltos, ha adja a 10 dkg párizsit. Szerintetek ez hülyeség?
67. 4ab67f870d (válaszként erre: 63. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 17:25
Más írók véleménye is érdekelne, mert ebben nagyon nem egyformán látjuk az igazságot... Próbáltam már, amikor a reklámújságnak dolgoztam. De. Ahhoz, hogy írj, benne kell élned. Én a mentális és szívbetegségem miatt tudatosan elzárom magam a bulvártól, politikától, lehetőség szerint minden olyan tényezőtől, ami pánikba ejthet, vagy szorongásos rohamot válthat ki. Hogy írjak olyasmiről, amit nem ismerek? Nekem fantáziám van, én a külvilággal nem tudok mit kezdeni :-((
66. 07c4794583 (válaszként erre: 65. - Df2a740c00)
2011. nov. 5. 17:22
jaaa ilyen webkamerás szex, mint Susan a született feleségekben? kis rózsaszín bóbitás tütüben tologatni a porszívót? :)))
65. df2a740c00 (válaszként erre: 62. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 17:20
De bolond vagy:DD Amire gondoltam, ott nem látnának téged, nem tudnának eljutni hozzád fizikailag. A másik, amire te gondoltál, na azt nem ajálgatnám senkinek, még az éhhalál küszöbén se.
64. Carpediem* (válaszként erre: 49. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 17:18

Nem tudom milyen beállítottságú ember vagy.

De egyet akkor még ezzel kapcsolatban tanácsolnék!!!!!

Nagyon nagy arccal kell bemenni az önkormányzatba, mert különben lekoptatnak.

És akkor mi van azzal a pár száz forintot ki nem sz... le!!!!

abból nem lehet megélni.

Tudod állj a sarkadra emelkedj felül rajtuk, ne hagyd magad.

Ha kell kísérjen el valaki rokonod vagy barátod!!!

Azt is megmondhatod, hogy tán az a bajuk, hogy nincs nyolc kölyköd, meg a nyolc általánosnál többed van. és a többi, és a többi.

A többinek jönnie kell magától, ugyanis nem viccből nincs munkád!!!!

Ez tiszta röhej.

63. 07c4794583 (válaszként erre: 57. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 17:18

Szerintem fordítva van. Inkább szerintem egy jó írói vénával rendelkező embernek ponyvát írni olyan feladat, mint mondjuk ha nekem 100 alatti egész számokat kéne összeadnom, mint feladat.


Ha értesz valamihez, tákolmányt tudsz létrehozni, hiszen tudod, hogy kell a jót csinálni. :)

62. 4ab67f870d (válaszként erre: 60. - Df2a740c00)
2011. nov. 5. 17:17
Szerinted van épeszű pasi? Nézz már rám! :-D
2011. nov. 5. 17:16
Van most egy kattintós, reklámnézegetős dolog, csinálom egy hete, ígéretük szerint 500 dollár után fizetnek. Ha sikerül, szétszórom itt a dolgot. :-D
2011. nov. 5. 17:16
Hát nekem van egy ötletem. De ha leírom, lehet, hogy kiraknak érte. De ha már ételre nem futja, szerintem ez is meggondolandó.
2011. nov. 5. 17:14
Szóval, vannak emberek, egyre kevesebben, akiknek lefelé süllyedni pontosan olyan hatalmas erőfeszítés, ha nem lehetetlen, mint felfelé eljutni egy szintre. Ezt nem tudom másként megfogalmazni, beképzeltnek hangozhat, de kb. olyan mélyen gyökerezik bennem a mélyen való gondolkodás, mint a "ne ölj", ne árts", meg ehhez hasonlók. Kiirthatatlan, idióta, teljesen avítt gondolkodás-, becsület- és életvitelkódexem van :-((
58. mogyianyu (válaszként erre: 54. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 17:12
Nem gondoltam komolyan! Borzasztó mennyi érték megy pocsékba! És nekünk ki kell állni az érték mellett, mert eltűnik! Csak közben mi is!...
57. 4ab67f870d (válaszként erre: 55. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 17:10
Nem azt mondtam, hogy nem akarom... Hanem ha neked (bocs, szerintem tegeződhetünk) matektudással hirtelen azt a feladatot adnák, hogy tervezz a Pentagon számára egy 100%-osan biztonságos védelmi mátrixot, nem biztos, hogy menne. Nekem a ponyva egy szint, amit soha nem sikerült megugranom, sajnos. Csinálnám, ha értenék hozzá, nincs kizárva, hogy meg is próbálom.
2011. nov. 5. 17:07
Ez engem is érdekelne.
55. 07c4794583 (válaszként erre: 52. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 16:59

Én csak arra értettem, hogy ha nincs mit enni, akkor bizony én megtenném - feltéve, hogy ha tényleg ez az egyetlen út. Mivel nekem van szakmám, és ha elveszteném az állásom, még mindig tudnék nyelveket, matekot tanítani, valamint egészséges vagyok, és felszolgálásban is van rutinom, nekem biztos, hogy ezek mögé szorulna egy ilyen hányadéknak a megírása (sőt, még a takarítás mögé is), de ha a megélhetésem, konkrétan a vacsorám ezen múlna, én speciel nem haboznék.


"ki szenet árul, ki szerelmet,

ki pedig ilyen költeményt."

54. 4ab67f870d (válaszként erre: 50. - Mogyianyu)
2011. nov. 5. 16:52
Eszembe sincs. Az ember meghúzza magát, mert fél, hogy bosszúból azt is elveszik, amije van :-((((
53. 4ab67f870d (válaszként erre: 51. - Df2a740c00)
2011. nov. 5. 16:51
Folyószámlára jön a nyugdíjam. És mivel kell jövedelemigazolás, nyugdíjszelvényt meg csak akkor kapsz, ha postás viszi ki, így a banki kivonatot kell bevinni...
52. 4ab67f870d (válaszként erre: 45. - 07c4794583)
2011. nov. 5. 16:50
Na, itt jön ki a hiányosságom... Ha nem tudok értelmeset mondani, inkább csendben vagyok :-(( Az intrika nem az én világom, a bulvárt, politikát gyűlölöm... Nem egy tipikus ponyvaregény szerző vagyok, ráadásul elszigetelt életem sem segít abban, hogy felvegyem a versenyt a külföldi sztárokkal. Írtam egy priviben, hogy kiadó ismerősöm van, aki kikötötte, hogy nem foglalkozik magyar szerzőkkel, jókkal sem, csak angol meg amerikai ponyvát ad ki. Na már most, egy álnéven író hollywoodi sztárral ki tudna versenyezni? Vagy egy ugyanilyen magyar celebbel? Én négernek lennék jó. Valaki adna egy szörnyű kéziratot, én meg csinálnék belőle irodalmat. Ehhez értek. Engem az alkotás, a jobbítás izgat, nem a híresség.
51. df2a740c00 (válaszként erre: 49. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 16:47
Hát ezt nem értem. Honnan tudták, hogy te egy aukciós oldalon eladsz néhány használt holmit?
50. mogyianyu (válaszként erre: 49. - 4ab67f870d)
2011. nov. 5. 16:46
Írj a Fókusznak.... Nincs ötletemmm...
49. 4ab67f870d (válaszként erre: 44. - Carpediem*)
2011. nov. 5. 16:45
Ja. Kértem. Belekötöttek abba, hogy az egyik aukciós oldalon eladtam egy-két ruhát párszáz forintért, hogy legyen pénzem kajára. Visszadobták, hogy "ez már bevételnek számít"... Most a lakásfenntartási támogatásra kellene beadnom, de mivel vannak ilyen tételek rajta (komolyan nevetséges összegek), megint előhozzák majd az "internetes kereskedelem" szöveget.
48. mogyianyu (válaszként erre: 46. - Caravell)
2011. nov. 5. 16:44
Nekem megírhatod! Gyes mellé elkéne!
47. 07c4794583 (válaszként erre: 46. - Caravell)
2011. nov. 5. 16:43

Az ilyen ponyvák korántsem középszerűek, hanem az irodalmi értékük konkrétan 0, mind egy kalap sz.r, hogy finom legyek.

Amiben nagyon jók, az az, amiben jó a bors meg a blikk meg a valóvilág meg a mekdonáldsz: kiszolgálják a tömegek közízlését.

Igényesebbfajta ponyvát már jóval nehezebb írni: én nem tartom sokra Dan Brownt művészileg, de meg kell hagyni, egy Da Vinci kódot kevesen tudnának összehozni. Akik értéket teremtenek, szépen írnak, azok nem gazdag emberek általában, és nem is olyan nagyon ismertek. Én elválasztanám a valódi művészt a piaci könyvkiadástól: aki szíve mélyén író, azt sokkal jobban foglalkoztatja a belső világa, mint az, hogy tud-e kocsit venni. 4


A megélhetési ponyvaszerzők közül is biztos van, aki hisz a műveiben, de azért ne áltassuk magunkat: ezek nagy számban eladható "gyártmányok", tömegtermékek, mindenki látja, hogy színvonalas irodalmi, kritikai fórumokon, lapokban mi róluk az általános vélekedés.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook