Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pénteken lesz a kisbabám 5 hetes, eddig nem fájt a hasa. Elkezdődhet még? fórum

Pénteken lesz a kisbabám 5 hetes, eddig nem fájt a hasa. Elkezdődhet még? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 24. 12:10
Köszi :)
2011. máj. 24. 11:01
A büfiztetés tényleg nagyon fontos,mert ha kibüfizi a levegőt,akkor nem kering benne,és nem fog fájni a hasa.Az jó ha 3-4 óránként eszik,mert nálunk szerintem az is baj volt,hogy ennyi idősen még mind2 gyerkőc anyatejes volt,és pl a fiam másfél 2 óránként szopizott,és így elvileg folyamatosan emészt,ettől is fájhatott a hasa.de ne aggódj,szerintem ha ezekre odafigyelsz,akkor nem lesz gond.Jó egészséget és sok boldogságot nektek!
2011. máj. 24. 10:57

Szia!

A "nagykönyvben" az van, hogy 6 hetes korig alakulhat ki a hasfájás.Én ennyit tudok róla:)Szerencsére nálunk sem volt egy kicsi sem:)

2011. máj. 24. 10:40
Nem vettem észre még,hogy fájna a hasa!! Inkább a tápszer miatt széklet gondjaink vannak. Nappal viszont nem nagyon akar aludni,éjjel szerencsére alszik, eddig :) olyan 2 körül ébred enni meg reggel 6 körül :) remélem így marad és elkerül bennünket a hasfájás :)
2011. máj. 24. 10:38
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!!Aranyosak vagytok!!Hoxa,neked pedig köszönöm a közreműködést :)
14. Adali
2011. máj. 24. 10:37
Ja, ok, akkor nem lattam azokat :~)
13. Hoxa (válaszként erre: 12. - Adali)
2011. máj. 24. 10:13
Bocsi, az érintett hozzászólásokat már kimoderáltam.
12. Adali
2011. máj. 24. 10:09

ez mi volt a hoxa-tol??? ertitek? hoxa ezt hogy ertetted?:)


a temahoz szolva: kisfiamnak 2 hetesen kezdodott, 8 hetes korara mult el... :( de anyatejes baba...

11. Vimitu
2011. máj. 24. 09:27

Ja igen, mit a sub simplex-t használtuk, bejött!


És tényleg nem minden baba hasfájós. Amikor barátnőmet kérdeztem, hogy ők mit csináltak a fiukkal, csak értetlenül kérdezte, hogy "Miért, milyen az ha fáj a hasa?" Ők a szerencsések közé tartoznak! Hátha ti is!

2011. máj. 24. 09:17
6-8 hetes kortól is kialakulhat a hasfájás,nekünk kb vmikor akkor alakult ki,(és csakazértis én is többes számban beszélek,mert ami a gyerekemmel van,az közös ügyünk)sőt,nekünk sajnos 6 hetes kortól élettani székrekedés és kialakult,de szerintem ne várd hogy mikor jön,nem minden baba egyforma.Általában a kisfiúk hasfájósabbak azt mondják,de én rengeteget szenvedtem a kislányommal is.Viszont ha esetleg mégis elkezdődne nálatok,akkor vannak már gyógyszertárban vény nélkül kapható termékek amik segítenek átvészelni ezen az időszakon,Espumisan cseppek (még finom is)és ha a gyógyszerészt kérdezed,biztos többet tud ajánlani,de mi ezt használtuk.
9. Hoxa
2011. máj. 24. 09:10
Kattanjatok már le a többesszámról és keressetek magatokban némi empátiát, hátha találtok!
2011. máj. 24. 09:00
Szerintem sem lesz már,ha eddig megúsztátok.Nekem elég sok időben telt mire rájöttem,hogy 3 büfi van evés után.Kettő mindjárt jött,a harmadikra viszont elég sokat kellett várni és nagyon sokszor volt,hogy elaludt.Szóval volt egy pár bőgős óránk...
2011. máj. 24. 08:47

Szia!

A fiamnál hamarabb kezdődött, kb. 2-3 hetesen és 7 hetes korára el is múlt. Igaz hogy ő anyatejes. Szóval reménykedj, hogy nem lesznek álmatlan éjszakáitok :)

2011. máj. 24. 08:43
Nem valószínű hogy ezután lenne még hasfájás.Megúsztátok!
2011. máj. 24. 08:40

Hát ne idegeskedj,elmegy a maradék tejed is.

Választ nem tudok de mi 9 hetesek vagyunk ,és csak ritkán fáj a pocak.

Pár napja mi is tápit eszünk.

4. pamoabf.sze (válaszként erre: 3. - 48bf8c027e)
2011. máj. 24. 08:39
Aranyos vagy, köszönöm :)
3. 48bf8c027e (válaszként erre: 1. - Pamoabf.sze)
2011. máj. 24. 08:37

Szia!

Addig biztos nem fog fájni a pocija amíg nem váltasz tápszert vagy amíg nem kezd szilárd kaját enni. De akkor sem biztos hogy hasfájós lesz.

Amúgy ha van valami aggodalmad, kérdésed nyugodtam írj pivit szívesen segítek amiben tudok. :))

2011. máj. 24. 08:24
Tápszert eszünk sajnos,mert nincs tejem :(
2011. máj. 24. 08:24
Pénteken leszünk 5 hetesek! Eddig nem fájt a hasunk! Elkezdődhet még?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook