Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Penész a konyhában, bőrbútoron, konyhaszekrényben, fa evőeszközön, falon. Mit lehet tenni? fórum

Penész a konyhában, bőrbútoron, konyhaszekrényben, fa evőeszközön, falon. Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


18. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Fisica)
2015. febr. 24. 17:32
Szia! Kérlek írd meg, hogy milyen festékbe milyen penészgátlót kevertetek? Köszi! :)
2015. febr. 24. 17:06
Nekünk azóta rosszabb a helyzet mióta kívülről szigeteltük a házat pedig szellőztetek minden nap.
16. Fisica
2015. febr. 24. 14:59

Nálunk is ez a helyzet...


A Szavo egy kis időre megoldaja a problémát, de sajnos a szigetelésünk elég gyér és a füstésünk is zártrendszerű így túl meleget nem tudunk csinálni, ezért visszatérő probléma.


Viszont ősszel festettük a spájzt és a festékbe kevertük penészgátló folydékot, úgy tűnik ez működik, azóta ott nincs penész a falon, pedig tavaly nagyon csúnyán előjött kora télre.

Tavasszal a ház többi részét is kifestjük így, hátha a falakról eltűnik hosszabb időre.

Aztán idővel talán a szigetelés/fűtés dolog is megoldható lesz..

2015. febr. 24. 12:39
Nincs értelme a Ceresitnek-tapasztalat-csak az elektromos páramentesítők érnek valamit.De azok 50ezer körül vannak!
14. nefaria (válaszként erre: 6. - 963fbe3141)
2015. febr. 24. 12:38

Nem biztos, hogy a fal vizes. Ha nincs szigetelés, akkor az egész fal egy nagy hőhíd. A benti meleg levegő páratartalma a hideg falon csapódik le, meg mindenhol, ami hidegebb, és ott jön a penész. Meg persze egy idő után mindenhol, mert elterjed.


A Ceresit szerintem kevés, nekünk anno nem segített. Anno (kis lakás, szélső sarki, konvektoros) mi vettünk végül egy FAGOR páramentesítő gépet, azt beállítottam a ruhaszárításkor a szárító mellé, egy adag ruhából több liter (!!!) vizet szedett ki, ami amúgy pára formájában maradt volna a levegőben. MEg ment főzés mellett is.

Azóta házban lakunk, itt addig volt nagyon elenyésző mennyiségű penész, amíg a szigetelést meg nem csináltattuk, leginkább a sarkokban, ablakok felett, ahol az áthidaló hidegebb anyagból van, mint a fal. Szigeteltettünk, eltűnt, imádom. Minden nap 10 perc kereszthuzat + fürdés után fürdőben ismét. És fűtéskorszerűsítés, egyenletes hőmérséklet minden helyiségben.

13. b00d33e65c (válaszként erre: 9. - 963fbe3141)
2015. febr. 24. 12:28
Én a helyedben húzatnék fel kéményt ha esetleg nincs,és kazánnal fűtenék,mivel ha nem konvektoros gázotok van akkor vannak radiátorok.A kazánnal lehet jól de gazdaságosan fűteni.Amíg ilyen hideg lesz a ház,nem tünteted el a penészt.
12. 32fcc62d1f (válaszként erre: 9. - 963fbe3141)
2015. febr. 24. 12:26

Ha újak az ablakok és még műanyag is, na meg ha bukó-nyíló, akkor a kilincset épp félútra tedd, ne is nyíljon, ne is bukjon. Jár a levegő, de nem hűl át a ház.

A só is jó, de szerintem szélmalom harc.

2015. febr. 24. 12:24

Pedig csak akkor tűnik el a penész, ha melegebb van benn.

Régen, mikor kályhával fűtöttek, nem volt ilyen probléma, a benti párát ellensúlyozta.

2015. febr. 24. 12:24

Fűtés és sok szellőztetés!

Páraelszívó a konyhában és a fürdőkben.

9. 963fbe3141 (válaszként erre: 7. - B00d33e65c)
2015. febr. 24. 12:21
Sok sajnos igy is a rezsi ezért nem fűtünk jobban.Még az ablaküveg is mindig tiszta viz folyik le róla a párkányra.Kipróbálom az ecetet meg olvastam a sót még azt is és szerintem beszerzünk valami páramentesitőt és ha kell szigetelünk kivülről.
2015. febr. 24. 12:21
Nekunk a telkunkon van egy kis haz ami ki van adva alberletbe, ott volt ilyen gond. A paramemtesito annyit ert, mint halottnak a csok. 80-90%-ot mertek a lakok ejjel nappal. Vegul kiderult, hogy a cserepek alatt levo folian nem jut at a para, mert egy nagy darabbal volt lefedve az egesz. Azon vagtak nehany nyilast, a tetore kerult harom szellozo cserep, es kesz. Azota csak egyszer kellett eltuntetni a peneszt, nem jott vissza
7. b00d33e65c (válaszként erre: 6. - 963fbe3141)
2015. febr. 24. 12:17

Ha nincs elég mélyen a ház alapja akkor felszívják a falak a vizet,akkor viszont kell a szigetelés.

Én mondjuk jobban fűtök,nálam nappal 23-25 fok van éjjel van 15-17 fok.Többször szellőztetek 5-10 percig egy nap,de nincs is penész.

2015. febr. 24. 12:13

Magánház és arra gondoltam vizes a fal.Nincs szigetelve.Penész ellenivel lemostuk a konyhaszekrényt 2 hónap múlva újra előjött.Páramentesítőből a ceresit stop vagy valami drágább kellene?Fűteni kb nappal télen 17 fok van ha hazajövünk 20 fok egész nap nem vagyunk itthon azért nem fűtünk.


Ecetet is fújjam vagy csak töröljem?Hagyjam hatni valameddig?

2015. febr. 24. 12:13
Így télen naponta legkevesebb, hogy 5 percet szellőztetek, kereszthuzattal. Még így is előjön a penész, amit Szavo penészgátlóval kezelünk, de már nem annyira vészes.
4. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - 963fbe3141)
2015. febr. 24. 12:09
Elsosorban a peneszedes okat kell megkeresni es megszuntetni, addig szelmalom-harc az egesz. Amugy a tomeny ecet leszedi, de ha hypot toltesz egy szorofejes flakonba es atfujod, az is bevalik
2015. febr. 24. 12:09
A jó hír az, hogy az ecet lemossa,a rossz pedig az, hogy újra elő fog jönni. A párától van a penész, a párát kell megoldani, akkor nem lesz penész (szigetelés, fűtéskorszerűsítés)
2015. febr. 24. 12:09

Ha ennyire penészes a ház akkor inkább keresd előbb az okait!Persze közben el kell tüntetni,de nincs túlszigetelve a ház/lakás?Esetleg nagyon keveset szellőztetsz?

Mitől ennyire vizes a ház?

2015. febr. 24. 12:04
Érdeklődnék kinek mi vált be hallottam az ecetről.Még nem próbáltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook