Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudnám kiírtani a konyhaszekrényből az apró bogarakat? fórum

Hogy tudnám kiírtani a konyhaszekrényből az apró bogarakat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. ápr. 12. 18:41

Helló!

A minap észrevettem, hogy apró báb van az asztalomhoz tapadva, amit nem vettem komolyan, és leszedtem, gondolva biztosan valami bogár csinálta, amit már leütöttem. De később itt-ott találtam apró kb. 2mm-es barna kemény hátú bogarat a falamon és a z ágyamon. Az ágyam háta mögött találtam egy ugyanolyan üres bábot mint amilyen az asztalomon volt. Nem tudom pontosan milyen bogár lehet ez, de az ágyamon apró lyukak vannak (csak közelről látni) és a vékonyabb anyagú világos részen barna szöszmöszök. Nem tudom leszedni őket. Lehet hogy lárvák? :S

Olvastam a kenyérbogárról, ami nagyjából hasonlít is az általam talált élőlényre, de úgy tudom az csak élelmiszerekben telepszik meg, nem ágyban.

Tudna valaki valamilyen ötletet adni, hogyan távolítsam el őket?

92. obanya
2011. máj. 8. 18:28

Az apró vörösesbarna, a hűtőn kívül mindenbe /hacsak nincs hermetikusan lezárva/ belemászó bogár alighanem a dohánybogár. Ezt üsd be a Googl-ba, és kapsz róla információkat.

Nekem is van, még az ágyamban is találtam, a kenyérsütőben, plafonon, saját magamon, stb. Nem tudom mi az az OKI, de nekem az ÁNTSZ vizsgálta be ingyen és bérmentve, onnan tudom, hogy dohánybogár. Tényleg csak azt lehet tenni, hogy a polcokat kitakarítani, befújni pl. Protect-tel mert az nem olyan büdös, mint a kemotox, és vadászni egyfolytában.

Én sajnos soha nem fogok tőlük megszabadulni, mert állatpatika van alattam, és a takarmánnyal folyamatosan hozzák. Az állatorvos pedig egy öntörvényű ember, őt nem érdekli, sőt "nála nincs".

24-nek üzenem, ahogy leírta amit talált, gyanítom, hogy csatorna atka.Nyomjon szét egyet, és ha csak egy kis szürke folt marad utána, akkor az. Védekezni hypoval lehet ellene, ezt is az ÁNTSZ-től tudom. Minden este minden lefolyómba öntök 1-2 dl-t, azóta nem láttam. Ezek is MINDENRE rámásznak, ha hagyod elszaporodni.

Itt hívom fel mindenki figyelmét, ha az utóbbi években látott légyszerű rovart - rövidebb a légynél de szélesebb a szárnya és nehéz eldönteni, hogy röpül vagy ugrik, v.kombinálja a kettőt, jelentem, az is a csatornából jön, ezt is az ÁNTSZ-től tudom.

Sárgaságom még nincs, de míg ezeket leírtam, a gyomrom feljött a torkomig, mert aki ezeket jobban utálja mint én, az nem mond igazat. A dohánybogártól a szúnyogháló sem véd.

2010. ápr. 17. 09:05
Nekem is voltak bogaraim de kikezelték
90. Katinkaboszi (válaszként erre: 89. - Zizisicc)
2008. okt. 30. 12:23
Azt nem hiszem, csak azért gondoltam, mert praktikus, mivel nem kell félni tőle, hogy a végén mi leszünk az előétel és a főfogás :))
89. Zizisicc (válaszként erre: 88. - Katinkaboszi)
2008. okt. 30. 12:21

Ááááá, nem szeretem a csupasz macskákat, úgy hogy ez szőrös. :o))

A szobafenyő praktikus ötlet, több szempontból is, ...... ööööö ......, de megeszi a bogarakat? :o))

88. Katinkaboszi (válaszként erre: 87. - Zizisicc)
2008. okt. 30. 12:19

:) aztat :) én nem tudhatom, mert ugye az is hús lenne, bár ha nagyon szőrős, esetleg nem kívánja meg. :))

Ám ha olyan csupasz egyiptomi, vagy mifene, akkor ne is engedd a közelébe :)


Tudod mit? Inkább vegyünk szobafenyőt! Azt karácsonykor fel lehet díszíteni és nem kell félni, hogy majd úgy megnövekszik, hogy a végén, mint az egyik filmben, bennünket fog felzabikálni :)))

87. Zizisicc (válaszként erre: 86. - Katinkaboszi)
2008. okt. 30. 08:57
Remélem, macskát nem eszik .... ! :oDD
86. Katinkaboszi (válaszként erre: 85. - Zizisicc)
2008. okt. 29. 23:59

Húsevő növényt. És elmegyünk nyaralni, telelni, amit akarsz, addig hagyjuk garázdálkodni a virágot.

De ha ezek után is lesznek még olyanok, akkor mi esszük meg a virágot :))))

85. Zizisicc (válaszként erre: 84. - Katinkaboszi)
2008. okt. 29. 23:18
Igen, igazad van, jogos! Mi is veszünk olyat! Milyet is? :o))))))))
84. Katinkaboszi (válaszként erre: 83. - Zizisicc)
2008. okt. 29. 22:49

Na tessék, most meg Te kezded?

Megette a növénye, slussz, passz.

Veszünk mi is olyat :)))

83. Zizisicc (válaszként erre: 82. - Pmjudit)
2008. okt. 29. 22:24
Na, azért csak légy résen! :o)))))))))))
2008. okt. 29. 22:19

Nem voltunk itthon 5 napig - eltűntek a bogarak!!!

Lehet, hogy a növényem tett csodát - megette őket - szerencsére eltűntek!!!

81. Zizisicc (válaszként erre: 79. - Katinkaboszi)
2008. okt. 21. 08:29

Jaj, ne már! :o(

Valakinél csak most jelentek meg! Pozitív hozzáállás kérem: BOGÁRMENTESEK VAGYUNK!!!!!! :oDD

80. Zizisicc (válaszként erre: 78. - Katinkaboszi)
2008. okt. 21. 08:27

:o))))))))))))))


Na, de egy cseréphez kötött húsevőnek megvan a magához való esze, hogy magához csalogassa a kis apróságokat! :o))

79. Katinkaboszi (válaszként erre: 77. - Zizisicc)
2008. okt. 21. 00:28

Talánazért, mert hűvös van és elbújtak pihenni, meg szaporodni.

Majd tavasszal, na azt nézzük meg, jönnek ám, mint a druhi. És hozzák a közben megszaporodott picikéiket is :(((((((

huh.

78. Katinkaboszi (válaszként erre: 76. - Pmjudit)
2008. okt. 21. 00:26

Valami itt a húsevő növény körül nincs rendben.


Ha cserépben van, csak akkor eszik húst (jelen esetben bogarat), ha az istenadta odatéved. De nem, ezek okosak, majd olyan bolodnok lesznek még rá is mászni a növénykédre!!


Ha pedig olyan húsevőt vettél, aki magának keresi meg a betevőt, előbb-utóbb, mire kipusztítja a bogarakat, Ti kerültök sorra :))))

77. Zizisicc (válaszként erre: 76. - Pmjudit)
2008. okt. 20. 22:50
Jaj, ez jó ötlet! Nálunk egyelőre most nyugi van, de kíváncsi vagyok, hogy válik be! :o))
2008. okt. 20. 22:42

Nálatok nincsenek?

A lányom ovistársainak szülei is panaszkodnak, hogy valóságos invázió van az ablakon befelé.


Mi mindenesetre beszereztünk egy húsevő növényt, remélem rendet tesz....

2008. okt. 19. 08:17

Sziasztok!


Nálunk is megjelentek ez a drága bogarak....Hogy a...

Ma én is nekiesem a konyhaszekrénytakarításnak. Kb. 1 hónapja már megcsináltam , akkor eltűntek.

De most újra vannak.

Megyek az előbb kávét csinálni, hát ott figyelnek a konyhaszekrény oldalán és a mosogatószeren.

Azt hiszem a régi, büdős hypohoz fordulok segítségért.

74. Katinkaboszi (válaszként erre: 73. - Zizisicc)
2008. szept. 27. 21:52

Arra gondolsz, hogy dirrekte a háziassszonyok ellen vetették, be, azok kapjanak idegrohamot először, majd mérgesen és bosszúsan adják tovább uracskáiknak, amitől azok úgy mennek be a hívatalba, hogy ott meg nekiugranak minden ügyfélnek és azok meg a beosztottjaiknak és ettől mindenki felajzott és mérges állapotba kerül, majd egymásnak mennek az emberek, és aki ezt csinálta, csak nézi a műholdon keresztül és jót szórakozik?

Hát szórakozásnak sem jó, de aki tette, azzal takaríttatnék ki minden konyhában!!!!!!!!

73. Zizisicc (válaszként erre: 72. - Katinkaboszi)
2008. szept. 27. 21:41
Lehet, hogy igazad van! Az amcsik(v. ki tudja, kik?) bevetették az új "biológiai fegyvert". ;o)))))))
72. Katinkaboszi (válaszként erre: 71. - Zizisicc)
2008. szept. 27. 21:38

Szerintem más sem, nálam sem jelentek meg eddig, csak tavasszal, valahonnan jöttek, mit tudni, hogy mit szállítottak hova, amiben elutaztak ide.

Pont mint a parlagfű! Hát ismertük mi ezt a növényt 20 éve?

Másra nem tudok gondolni.


Még egy, simán a bogarak bosszúja, hogy kiírtogatjuk egyik-másik fajtát.

71. Zizisicc (válaszként erre: 70. - Katinkaboszi)
2008. szept. 27. 21:33
15 évig hírűket sem hallottam! Most miért??????????
70. Katinkaboszi (válaszként erre: 69. - Zizisicc)
2008. szept. 27. 21:21

Ez drágám a sima körforgás, hol lent, hol fent :)


Itt a lent, amikor vannak, a fent, amikor nincsenek:) de ez néha már nekem is sok.

2008. szept. 27. 18:41
Áááááááááááá, kezdődik előröl!!!!!!!!!!!! 2 hónap után ma találtam kilyuggatott fűszeres zacsikat, amikben csomóban állt a fűszer ..... a francba! :o((
68. Katinkaboszi (válaszként erre: 67. - Caravell)
2008. szept. 25. 21:33

nem hiába mondja a régi mondás, hogy minden jó valamire.

Így akkor biztosak lehetünk, míg ezek a jószágok a konyhánkban élnek, hogy nem eszünk túl sok vegyszerezett ételt? :)

67. caravell (válaszként erre: 64. - Katinkaboszi)
2008. szept. 25. 21:18
mert a fejlődéshez idő kell. és mivel egyszerre sok petét raknak le, egyszerre sokan kelnek ki, ettől olyan hullámzó a megjelenésük. nálunk most lekopogom, jóideje nincsenek, de ebbe szerintem a legpedánsabb háziasszony is belefuthat sőt, lassan már örülhetünk,ha megél a kajánkban,mert akkor nincsen tele vegyszerrel...
66. Katinkaboszi (válaszként erre: 63. - Caravell)
2008. szept. 25. 21:07

ha a fürdőszoba már kész, de csak apróbb dolgok hiányoznak, akkor inkább jöjjön a konyhaszekrény, talán így kimenekülnek a zajtól és a szagoktól, hiszen egy szekrénynek a lakkozástól, meg egyebektől olyan furi illata van, hátha nem bírják.

Nos ez is egy szempont.:) ☺

65. Zizisicc (válaszként erre: 63. - Caravell)
2008. szept. 25. 20:29
Hát, akkor rangsorolnod kell, legalábbis egyenlőre! :o))))))))
2008. szept. 25. 19:33
Új konyhaszekrény? Nem is rossz. Valamit meg fogok figyelni, mert nem mindig jönnek elő ezek a kis "fírgek".
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook