Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógiai asszisztens képzést érdemes elvégezni? fórum

Pedagógiai asszisztens képzést érdemes elvégezni? (beszélgetős fórum)


30. debreczeni.adrienn (válaszként erre: 23. - Katus3)
2020. aug. 9. 22:11

Szia.

Esetleg ha vannak kidolgozott gyakszis tételeid, elküldenéd nekem? Előre is köszönöm

debreczeni.adrienn@gmail.com

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Katus3)
2019. dec. 23. 16:26
Nagyon köszönöm Katus, szerintem lesz kérdésem, és meg foglak keresni!
2019. dec. 23. 16:25

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen mindenkinek!:-)


Békés,boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!

27. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 22. 19:49

Jól teszed, jelentkezz csak, anyukám mindig azt mondta, amit megtanulsz, azzal csak több leszel és azt nem vehetik el tőled .


Sok sikert, sok örömet az új szakmádhoz!

26. katus3 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 22. 19:40
Örülök hogy így döntöttél. Nem fogod megbánni. Ha bármi kérdésed van, keress nyugodtan akár privátban is.
25. papája (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 22. 17:53
Gratulálok, hidd el jó döntés. Dajka oviban dolgozhat, ped asszisztens iskolában. Más lesz a feladat és az ellátandó korosztály. Szép, és szerintem jobb munka mint a dajkaság.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Katus3)
2019. dec. 22. 17:45

Köszönöm Katus3! Igen, pont a 4 hónapos képzést néztem ki,mert utólag belegondolva nekem is hallanom kell az anyagot.

Hát lesz ami lesz, jelentkezem!:-)

23. katus3 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 22. 17:39
Így utólag azt mondom, nem nehéz. Persze tanulni kell, de ha bejársz órára, odafigyelsz, becsülettel kidolgozod a tételeket, nem lehet gond. Én az online tanfolyamnak nem vagyok híve, nekem ott kell ülnöm az órán hogy menjen a dolog. Nézz szét alaposan, van már 4 hónapos intenzív képzés is.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Katus3)
2019. dec. 22. 07:37

Kedves Katus3 A tanfolyam mennyire volt nehéz?És a vizsga? :-)

Aludtam rá, és teljesen azt mondja a belsőm, hogy végezzem el!

Most tanfolyamokat keresek pesten, szombati oktatással, de láttam, hogy van lehetőség on-line képzésre is.

Az időhiány miatt az lenne a legjobb.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2019. dec. 22. 07:35
Köszönöm Bözsi néni!:-)
20. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 21:47

Szia!


Ezt találtam:


[link]

19. Böce (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 21:34
Például: [link]
18. katus3
2019. dec. 21. 21:18

Szerintem jó befektetés, hiszen ezzel a végzettséggel iskolában is el tudsz helyezkedni. A szabid pedig 45 nap + gyusz a gyerekek után.

Én 2 éve végeztem el, ebben is dolgozom, most gondolkozom a gyógypedasszisztens képzésen.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2019. dec. 21. 19:31
Nagyon kedvesek vagytok,mindenkinek köszönöm a segítséget!:-) megnézem a képzéseket!
16. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 19:25

Nézz utána, ketess rá, sokszor van ugyanaz a képzés iskolarendszerű, ongyenes estiben is. Igaz, úgy lejet, hogy hosszabb a képzési idő meg többször is vannak órák egy héten, de általában a suli rugalmas.


Ráadásul diákigazolvány is jár, ami ugye sok előnyt ad.


A nive.hu-n a szakképző centrumok menüpontnál kiválasztod a képzést, majd a listából a neked megfelelő képzési központot.


Sok sikert!

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Ambivalencia)
2019. dec. 21. 16:02
Bocs, de dajkaként is mindenki a főnöke.
14. ambivalencia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 15:32

Szia!

Nem rossz munkakör, de készülj fel rá, hogy mindenki a főnököd lesz! Minden csoportban dolgozni fogsz, szükség szerint, minden óvó néninek megvan a maga stílusa, elvárása. Ennek van jó oldala is, de vannak hátulütői is. Amúgy nem ugyanazt fogod csinálni, mert például nem kell takarítanod, az nem szerepel a ped. asszisztensek munkaköri leírásában. Gondold át, bár tanulni, fejlődni mindig jó és ahogy már előttem is mondták, így több lehetőséged lesz elhelyezkedni. Meg szerintem a munkaidő is jobb, nem kell hajnalosnak lenni, általában fixen 1/2 8-tól vagy 8-tól dolgoznak ebben a beosztásban. Sok sikert!

13. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 15:12

Szerintem is végezd el, sosem lehet tudni, mire lesz jó még ez a végezttség.

A lányaid sem lesznek mindig iskolások...

12. michelle.r (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 13:55
Akkor tanulj inkább valami olyat, ami később jól jöhet.
2019. dec. 21. 13:50
Ha egyszer váltanék akkor irodai munkát választanék, ahol már nem kellene ennyit ugrálni! :-))
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Zsofi_876)
2019. dec. 21. 13:49

Igen, a tanfolyam tényleg nem olcsó:-(

Ebben a munkakörben 6 éve dolgozom, helyben van, ami számomra nagyon jó, mivel iskolás lányaim vannak, a sulijuk közel van, szeretem amit csinálok, a csoportom biztos pont, a két óvónőmet nagyon szeretem.

Csak a munkaköröm neve változna szerintem, de lényegében amit csinálnom kellene az szerintem nem, bár annyiban igen, hogy abba a csoportba kellene mennem, ahol szükséges.

9. zsofi_876 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 13:38

Hát igen, és gondolom nem olcsó a tanfolyam sem.

Szerintem azt gondold át elsőnek, hogy mennyire lehet hosszú távú ez a munkád (tetszik-e és számíthatsz-e rá). Ha csak ebben a helyben gondolkozol, én nem biztos, hogy elvégezném.

Viszont arra jó lehet, ha valamiért innen elmész, több lehetőséget biztosít.

Én tanítok, de már többször elbizonytalanodtam, akarom-e ezt nyugdíjig csinálni.

8. ejmi
2019. dec. 21. 13:37
Tanulni, több lábon állni mindig jó befektetés !
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Zsofi_876)
2019. dec. 21. 13:28

Igen,utánanézek mert úgy tudom, ez is talán megszűnik, mint 1 éves képzés, és 3 éves lesz.(de nem vagyok biztos benne)

Egy kicsit azért merült fel bennem a bizonytalanság, mert szerintem a munkán ugyanaz lenne,mint amit most csinálok, és ehhez megvan a dajka sulim.

2019. dec. 21. 13:27
Tanulni szerintwm mindig jó vágj bele sok sikert 🤞🤞
2019. dec. 21. 13:17

Azzal a végzettséggel (bár okj-s nem tudom, hogy mennyire elfogadott) később iskolákban is el tudsz helyezkedni pedagógiai asszisztensként.

Bár nem tudom, hogy ez vonzó-e vagy inkább riasztó a mai világban. :)

Annyi, hogy az okj-s képzésekben nagy változtatásokat terveznek a közeljövőben, érdemes utánanézni alaposan.

Ha van hozzá kedved, érdemes elvégezni.

2019. dec. 21. 13:03

Köszönönöm, hogy írtatok, igen talán igazatok van.

Bár nem tervezek váltani, de tudom, hogy az élet bármerre fordulhat.

3. Lávli (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 12:52
Lehet, hogy ott nem sok hasznát veszed majd, de továbblépéshez alkalomadtán nagyon jó lesz.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 21. 12:48

Végezd el! Ezzel csak nyerhetsz!

Mivel önköltséges, így az se lehet, hogy aláírsz x évet a munkáltatónak.

2019. dec. 21. 12:46

Sziasztok!

Szeretnék tőletek tanácsot kérni. Jelenleg egy óvodában dolgozom, mint dajka.

Felmerült a vezetőben a gondolat, hogy mi lenne ha elvégezném a pedagógiai asszisztens okj-s tanfolyamot, (saját költségemre)nálunk még nincs betöltve ez a munkakör.

Most itt vagyok, és nem tudok igazán dönteni.

A fizetés nem lenne több, a szabi lenne pár nappal, ennyit mondott csak.

Tudom, hogy nekem kell dönteni, de nem tudok!:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook