Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora az igény a pedagógiai, ill. gyógypedagógiai asszisztens iránt a munkaerőpiacon? fórum

Mekkora az igény a pedagógiai, ill. gyógypedagógiai asszisztens iránt a munkaerőpiacon? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. febr. 27. 12:13

Sziasztok!


Gyógypedagógiai asszisztens végzettségem van. Mennyit kapnák kézhez?

42. tadri91 (válaszként erre: 41. - Elfi)
2016. jan. 24. 20:15

Szia!

Esetleg nekem is el tudnád küldeni a tételeket?

41. Elfi (válaszként erre: 39. - Nikmocskamc)
2015. febr. 19. 15:22
Igen, jó lenne a tételsor. Én decemberben vizsgáztam, de más suli szervezésében. Vannak tételeim, de így látatlanban nem lehet tudni, hogy használhatóak-e számodra (ill. számotokra). Igaz, nem minden tételem volt meg, és javarészt papírformában van. De párat találtam a gépen is elmentve.
40. zebracsikó (válaszként erre: 39. - Nikmocskamc)
2015. febr. 16. 11:41
tételsort sem kaptál??
2015. febr. 15. 23:13
Sziasztok! Tóth Nikolett vagyok! Májusban fogok vizsgázni az Efeb suliban Pedagógiai és családsegítő munkatárs (Régi nevén Pedagógiai asszisztens) képzésen... ha valaki tudna nekem tételeket küldeni azt nagyon megköszönném mert sajnos a suliban nem adtak ilyes fajta dolgot...:((( email címem: toth.nikolett.ildiko@gmail.com
2015. febr. 15. 23:10
Sziasztok! Tóth Nikolett vagyok...! Májusban fogok vizsgázni az Efeb suliban Pedagógiai és családsegítő munkatárs képzésen... ha valaki tudna nekem tételeket küldeni azt nagyon megköszönném mert sajnos a suliban nem adtak ilyes fajta dolgot...:((( email címem: toth.nikolett.ildiko@gmail.com
2014. nov. 16. 19:48

Sziasztok!


Feith Erika vagyok. Az OKTÁV szervezésében gyógypedagógiai asszisztens képzésére járok jelen pillanatban. Májusban fogok végezni.

Kidolgozott szóbeli tételekre lenne szükségem.

Óriási segítség lenne. Elérhetőségem: feitherika74@gmail.com . 06/30-424-11-41.

Köszönettel:

Erika

2013. okt. 21. 18:42
Szaiasztok tételekben valaki tudna segíteni?
2013. okt. 2. 13:16
Sima érettségivel is lehet végezni ezt a munkát. De ha pl. óvónőképzői vagy más, pedagógusi érettségid van, akkor előnyben részesülsz.
2013. szept. 30. 10:40
Érdeklődnék, hogy mennyire lehet pedagógiai asszisztensként elhelyezkedni? Ill. hol lehet vele elhelyezkedni?
2013. szept. 30. 10:32
Sziasztok !Szeretném a segítségeteket kérni most kezdtem el a pedagógiai asszisztensi képzést ,és ha lenne valakinek kidolgozott tételei akkor az nagyon jó lenne !Előre is köszönöm
2011. aug. 22. 11:44
ha még néznéd ezt a fórumot, és nem jelentkeztél, akkor ne is tedd.... azt nem tudom hogy mit tanulj! de én ped asszisztensként diplomáztam, és csak kínlódok....... és én is tanulnék még valamit, de fogalmam sincs mit.... (nem rossz indulatból írtam amit írtam, inkább elkeseredésből:S)
31. nenne67 (válaszként erre: 30. - Mildora)
2009. szept. 19. 15:51
:-)))
30. Mildora (válaszként erre: 29. - Nenne67)
2009. szept. 18. 19:48

Szia!

Köszi!Nem jelentkezem,még várok,elmegyek a munkaügyi kp-ba is érdeklődni,hátha tudnak ajánlani vmit.

Nem kesergek,inkább megyek a dolgok elébe.Nem szeretek tétlenül ülni,és várni,majd csak lesz valahogy.

Szóval köszi a biztatást,remélem még talizunk!

Minden jót Neked!!

29. nenne67 (válaszként erre: 28. - Mildora)
2009. szept. 17. 19:26

Szia!


Szorítok Neked,h sikerüljön vmi minél hamarabb.Ne keseredj el,ez azért nem jött össze,mert egy sokkal jobb vár Rád :-)))

Bízzunk benne.

Jelentkeztél a tanfolyamra?

28. Mildora (válaszként erre: 26. - Nenne67)
2009. szept. 17. 17:02

Szia!


Tehát a fejlemény:

sajnos szó szerint kisegítőt keresett,fizetni nem tud -egyenlőre- csak akkor,ha jobban megismerik a helyet.Hát ennyi történt.Nem valami fényes,pedig én bíztam...!Nem marad más,tovább keresgélek!

27. judy47 (válaszként erre: 18. - Mildora)
2009. szept. 2. 21:50
Ahhoz tulképzett vagyok.Sajnos.
2009. szept. 2. 20:28

Szia!


Örülök,h van már vmi kilátásban :-)


Ha van rá pénzed,a gyerek(ek) mellett el tudod végezni,és érdekel is a dolog ,akkor mindenképpen tanulj!Kevesebb nem leszel,a tudást pedig már senki nem veszi el Tőled.

Majd írd meg,h mi lett a vége :-)))

Sok sikert!!

25. Mildora (válaszként erre: 24. - Nenne67)
2009. szept. 2. 09:53

Szia!

Jó tudni,hogy Neked sikerült!

Nálunk is 130eFt a tanfolyam díja,és van részletfizetési lehetőség is.

Ma sikerült beszélnem egy nagyon kedves emberrel aki kisegítőket keres foglalkoztató-,fejlesztő-,és játszóházba.Elmondtam Neki,"csak" annyi a tapasztalatom,amit a saját/rokonaim gyermeke mellett szereztem,és hogy mik a terveim.

A héten fogunk személyesen találkozni,remélem pozitívan alakul majd a dolog.

Köszi a hozzászólást!Felcsillantottad a reményt...!

2009. szept. 1. 20:31

Sziasztok4

Én is GYED-GYES alatt végeztem a gyógypedagógiai asszisztens sulit.Igaz 130e-be került,de nekem megérte.

Jelenleg foglalkoztató napköziben dolgozom,súlyosan-halmozottan sérült gyermekekkel.2 éve találtam munkát,4 hónappal a suli elvégzése után.Igaz már az iskola megkezdésekor elkezdtem keresgélni.Több helyre beadtam az önéletrajzomat.

23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Mildora)
2009. szept. 1. 20:07

nemcsak idejük nincs, de tudásuk sincs.

Egy tanító nem tud annyit (mármint a sajátos nev.igényű gyerekekről) ,mint egy gyógypedagógus.

Tanfolyamokon meg nem lehet elsajátítani a gyógypedagógiai attitűdöt és gondolkodásmódot. Főleg autistákkal nehéz, mert nagyon speciális tapasztalat kell hozzájuk.

22. Mildora (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2009. szept. 1. 19:40

Sziasztok!

Bocs,hogy beleszólok a párbeszédbe,de teljesen igazatok van.A tanárok,nevelők sajnos eléggé le vannak terhelve,és nincs idejük arra,hogy az ilyen gyerekeket megfelelően terelgessék,fejlesszék.

21. sztolyka (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2009. szept. 1. 18:46
Hát ez nálunk pont így történt!
2009. szept. 1. 18:38

a pedagógusok részéről nagyon nagy igény lenne a sajátos nevelési igényű gyermekek speciális fejlesztése, differenciált oktatása miatt.

De legtöbbször inkább egy saját pedagógusukat képeztetik ki ilyen vonalon, és aztán a nyakába varrják az iskola összes spec. gyerekét.

19. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Sztolyka)
2009. szept. 1. 18:36
a támogatást csak akkor veheti fel az iskola, ha a gyermeket szakszerűen ellátja!!! Utazó gyógypedagógust kellene alkalmaznia pl. (nem tudom, hol laktok) , vagy a Nevelési Tanácsadóba kéne járni fejlesztő órákra.
18. Mildora (válaszként erre: 17. - Judy47)
2009. szept. 1. 18:12

Szia!

Magán bölcsit vagy -ovit nem próbáltál?Sok ismerősöm mondta,hogy "gyerekmegőrzőben" hagyják a gyerkőcöket,míg intézni valójuk akad.

Van olyan is aki a saját lakásán vállal felügyeletet.

Igaz azzal nem vagyok tisztában milyen feltételekhez kötik ezt.

17. judy47
2009. szept. 1. 13:54
Szükség lenne az iskolákba,de inkább másra költik.Én is elvégeztem és azt hittem,hogy mindig lesz állásom.Nos évek ota keresgélek és nem tudok a szeretet szakmáimba elhelyezkedni.
16. Mildora (válaszként erre: 13. - Sztolyka)
2009. szept. 1. 09:56

Szia!

Elkeserítő,hogy a támogatást fölveszik,tenni pedig nem tesznek semmit!Gondolom ez még nagyon sok helyen így van.

A legegyszerűbb arra hivatkozni:nincs pénz! Biztos rengeteg hasonló végzettségű,vagy éppen pályakezdő keresi a lehetőséget,hogy elhelyezkedjen.Talán még a Munkaügyi Kp. is adna valamilyen támogatást a munkáltatónak,ha alkalmaz

egy regisztrált munkanélkülit,ill. pályakezdőt...,tehát én sem értem miért van ez így!

15. judy47 (válaszként erre: 13. - Sztolyka)
2009. aug. 30. 14:05
Nem alkalmaznak pedig törvény van erre.Ok:nincs pénz
14. SF
2009. aug. 30. 12:48
Pont akkora az igény, amekkora a pedagógusokra. Semennyi:-((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook