Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) fórum

PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) (beszélgetős fórum)


47. Mejszi (válaszként erre: 46. - Baloghany)
2010. ápr. 6. 10:19

Szia! Mi még nem szeretnénk babát egyenlőre, csak a diane 35-ről rengeteg negatívumot olvastam, és szívesebben szednék hormon mentes gyógyszert. Meg a diane ugye nem is kezeli, csak leállítja a petetermelődést, ezért nem lesz több ciszta. Fogyni is nagyon szeretnék, amire nem tudom a diane milyen hatással lesz. Tüneteim: már régóta próbálkozom lefogyni, de pár kilónál sose ment le több, vérzésem legyengült, lecsökkent, az utóbbi időkben már csak pettyezgetett, de azt meg szinte állandóan. Párommal való együtt lét után is, akár sport, vagy egy nagyobb gyaloglás után... Nőgy.-om elküldött hüvelyi ultrahangra, ahol észrevették a cisztákat mindkét petefészkemben, illetve a megvastagodott méhnyálkahártyámat, a vérvétel pedig kimutatta, hogy magasabb a tesztoszteron szintem a normálisnál.

A mostani problémám az, hogy Norcolutot írtak fel, hogy legyen egy rendes menzeszem, illetve tisztítás céljából, de már 8. napja rettenetesen vérzek, darabosat, görcsökkel, és nem nagyon akar elmúlni. Csütörtökön megpróbálok elmenni az orvosomhoz, ha fogad, utána pedig várom az endo vizsgálatot... Mást most úgysem tehetek...

46. baloghany (válaszként erre: 45. - Mejszi)
2010. ápr. 5. 23:18

Szia! Nekem az egész dolog 1999-ben kezdődött. Olyan tüneteim voltak, amiket már tudom, hogy a PCOS jelei. Akkor én is diane35-öt szedtem. Mint kiderült ez a gyógyszer nálam megakadályozta a ciszták kialakulását. 2007 novemberében hagytam abba, mert babát akartunk. Ekkor küldött el inzulinrezisztencia vizsgálatra és írta föl a mercformint. A picim már 1 éves. De azóta se szedtem és a nőgyógyim azt mondta, ha megint babát akarok jelentkezzek és akkor felírja megint.

Te miért szeretnél merckformint szedni ? Babát akartok ? Lehet az endokrinológusnál sem fogsz sikerrel járni ez irányban, mert sajnos még sok orvos van aki nem ismeri el a pcos merckforminos kezelését. Ha ez sem sikerül válts orvost.


Egyébként milyen tüneteid vannak ?

45. Mejszi
2010. ápr. 5. 09:37

Sziasztok! Nekem is PCO szindrómám van. A nőgyógyászom sajnos csak diane 35-öt írt fel. Mit tegyek, ha nem hajlandó ezt a merckformint/ metformint, mert most már több helyen olvastam, hogy ez lenne a megoldás, de ez elsősorban cukorbetegeknek van, ezért macerás a felírása nem cukorbetegeknek. Ez még ma is így van? Mert látom, itt többen is szedik. . .

Áprilisban még megyek endokrinológushoz (a nőgy. -om tudta nélkül, mert szerinte felesleges lett volna beutalni, így megtette a körzetim. . . ) Talán majd ott tudnak még valamit kezdeni velem. .

Egyébként bármilyen infó/tapasztalat/vélemény érdekelne a témával kapcs. !

44. zurbika (válaszként erre: 30. - Nitka)
2009. dec. 27. 21:06

Szia!

Én teherbeesés előtt fél évig szedtem 3x500mg Meforalt és volt egy struma műtétem is. A műtét utáni hónapban várandós lettem a kisfiammal. :-) Nekem mondjuk szabályos volt mindig a ciklusom, 28-32 napos. A meforalon kívül thyroxint szedtem, mert a szervezetem a műtét miatt nem termeli meg az elegendő pajzsmirigy hormont. Ezt azonban életem végéig szednem kell. De más, nem a pco-val függ össze.

43. 488f7d9ec2 (válaszként erre: 34. - Angelbee)
2009. dec. 11. 16:32
Nekem csak jó tapasztalatom van. dec 14-én kerültem oda, és most van egy 16 napos bébikém.
2009. dec. 11. 16:31

Sziasztok!

Tud segíteni valaki?

Szoptatás alatt el lehet kezdeni a gyógyszer szedését?

Szeretnék még kistesót is és nem szeretném ha újra elhatalmasodna rajtam ez a fránya betegség, de mivel még pici a drágám és itt a vírus is nemtudok orvoshoz menni kérdezősködni.

2009. nov. 13. 13:31
jaaa annak akinek még nem jött össze én szedtem mellé a premenst nem tudom, de a nyálkahártyám nagyon szépen vastagodott, hogy attól-e?!De az orvosom is mondta mikor peteérést látott, hogy 11 mm-es volt 8-nak kell lenni minimum, hogy megtapadjon az embrio.
2009. nov. 13. 13:26
Köszi Myster a tanácsot, aranyos vagy, hogy írtál!Szerintem én is azt csinálom, hogy a hét végéig szedem még 1 nap 2-t és jövőhéten, fél reggel, fél este és utána teljesen lerakom!Csak kíváncsi leszek én is május óta szedem, hogy megszokta a szervezetem és ha abbahagyom mit fog reagálni.Szénhidrát mentesen kéne táplálkozni de nagyon nehéz.50 kg vagyok, de akkor is a cukor felmehet....pedig az elején nagyon rosszul voltam tőle, ment a hasam a gyümölcstől, rossz közérzet, de mostanra teljesen megszokta.
39. myster (válaszként erre: 36. - Tmártus)
2009. nov. 12. 21:04
Köszönöm! És a jelet is! :D Teljen az újévetek pozitív teszttel!!! :)
38. myster (válaszként erre: 37. - E06d57f1ee)
2009. nov. 12. 21:01

Szia Barbara!


Nekem azt mondta az orvos, hogy mostmár kifuttatjuk a metfo-t, nem írja fel többet, mert az első 9-10 hétben fontos szedni. Persze egyből én is elkezdtem izgulni, hogy mi lesz velem nélküle. :) Ezért most azt csinálom, hogy levittem napi 1-re és így a 12. hétig ki fog tartani. Egyelőre ezt a kompromisszumot kötöttem meg magammal. Mi nők! :D

2009. nov. 12. 20:49
Sziasztok!Nekem sem volt peteérésem a gyógyszer abbahagyása után kaptam clostyt semmi kaptam injekciot semmi fél év telt el és utána kezdtem el szedni a metfogammát(850mg).2 hét múlva lett egy tüsző a jobb petefészkembe ami szépen növekedett majd megjött rá 1 hétre magától a mestruációm(eddig erre nem sok példa volt).Következő hónapban már mind két petefészkemben érlelődött a pete majd kaptam 2 injekciót és mind a 2 pete megért.A nőgyógyi szerint 2 hétre rá megint magától meg kellett volna jönnie.De nem jött:)Most 13 hetes terhes vagyok még mindig szedem a metfogammát abba kéne hagynom, de nem merem:S Van olyan itt aki terhes és szed metformint? Ti meddig szeditek?Nektek mit mondott az orvos?Nekem azt mondta 12. hétig szedjem!Remélem nem lesz baj ha abbahagyom....?!
36. tmártus (válaszként erre: 31. - Myster)
2009. nov. 12. 19:12

Szia!

Bocs,hogy csak így beestem,DE OLYAN JÓ végre valami pozitív dolgot olvasni!!Gratula a babához:) nekem októberben derült ki a pco,az orvosom metformint adott,nagyon bízom benne,hogy segíteni fog.Beáll a ciklus,stb,bár én most napi 1 szemet szedek,majd nov.végén megyek vissza a dokihoz,remélem emel az adagon..

35. picixy (válaszként erre: 34. - Angelbee)
2009. nov. 12. 18:04

Szia Angelbee!

Én is viszonylag új vagyok a fórumon.Nyugodtam menj el a SOTE I-re.Én is most kaptam ezt a tippet.Két hete voltam ott,már túl vagyok vérvétel stb...És a kezemben a gyógyszer.Ha gondolod írj privát,és válaszolok.

2009. nov. 12. 15:19

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és csak érdeklődnék, hogy a SOTE endokrinológiáján járt-e valaki és mi(k) a vélemény(ek) róluk? PCO kezelésre járt-e oda valaki és ilyenek! Olvastam sok jót, amiket írtatok ebben a fórumban és egy kicsit visszatért az életkedvem:))) Mi már 5 éve szeretnénk babát és a pco miatt nem jött össze eddig! Remélem máshogy lesz eztán! Na bocsi, hogy ilyen szószátyár voltam

Üdv Mindenkinek

33. myster (válaszként erre: 32. - Nitka)
2009. nov. 12. 13:58
Köszi, nagyon aranyos vagy! :) Mostmár kezdem elhinni, meg kezdek merni örülni neki. :D Óriási mázlim volt, hogy a megfelelelő szemléletű orvoshoz kerültem, amit már Te is elmondhatsz magadról. Az is megnyugtató, hogy minden hülyeséget megkérdezhetek tőle. :D Nem akarok mindenféle jóslatokba bocsátkozni rólatok, de az én orvosom azt mondta, h kb. fél év alatt hoz eredményt a metfo és ne izguljak semmi miatt (nem 28 napos ciklus, estébé) - és nem igaza lett? Szóval nincs messze az alagutad vége. :)
32. Nitka (válaszként erre: 31. - Myster)
2009. nov. 12. 13:46

Tyűű!! TÖk jó ilyen híreket olvasni! Igazán örülök és grat. a babához!!! :)


Én maximálisan bízom a kezelőorvosomban. Eddig ő az első, akivel meg lehet beszélni mindent, és nem nőgyógyászati oldalról kezel. Eddig a nőgyógyászom tömött minden hormonnal abszolut hatástalanul. És most az endokrinológus dokim egy másik oldalról közelítette meg a dolgot. Ő volt, aki elsőre észrevette, hogy ez nem csak átmeneti menzesz zavar, hanem PCO. :) Remélem nálam is hat a szer. Mondjuk én csak 1x1 szemet szedek az 500 mg.-osból, de remélem ennek is meg lesz a hatása. Nagyon bízom!

Vigyázz a babóra és sok egészséget Nektek. :)

31. myster (válaszként erre: 30. - Nitka)
2009. nov. 12. 11:36

Szia Nitka!


Én májustól szedtem Metfogammát, mert a gyógyszer elhagyása után nem volt peteérésem. Júniusra állt be a 2xi szem (850 mg), júliusban megvolt az évi első!!! peteérésem, és kezdett kialakulni egy 40 napos ciklus. Az arcom viszont július végétől nagyon csúnya lett, hatalmas pattanások öntötték el az orcáimat, a kozmetikus sem tudott velük mit kezdeni. Az orvos biztatott, hogy csak még egy kicsit bírjam ki, ha mást nem, év végéig adjak esélyt a dolognak, de ha nem akarom, leállhatok. Nagyon kedves volt, meg lehetett vele mindent beszélni. Ezúton is köszönet neki! :) Azután rátaláltam a www.pcos.hu oldalra, mindent elolvastam rajta és úgy döntöttem, hogy oké, akkor év végéig szedem. És láss csodát, a harmadik ciklusomban legnagyobb örömünkre és meglepetésünkre pozitív lettem!! :) Most 10 hetesek vagyunk. :D

Tehát ne add fel, bármi lesz, már nem kell sokat várnod. :) Jó metfozást!

30. Nitka
2009. nov. 12. 11:17

Sziasztok lányok!

Remélem még él valamelyest a fórum! :)

Szeretném a tapasztalataitokat kérni METFORMIN ügyben. Én MEFORAL 500 MG-t szedek nagyjából 1 hónapja (2x1 szemet), mert PCO-m van, nincs peteérésem, rendszertelen a ciklusom, és persze babát szeretnénk már 1 éve. :)

Leírnátok, hogy ki mikor érezte a pozitív hatását a gyógyszernek? Mennyi idő után állt be a ciklus? Mikor lett tőle peteérés, esetleg baba? Szedtetek-e mellette más szert?

Nagyon köszönöm mindenki tapasztalatát, segítségét! Szép napot!

29. baloghany (válaszként erre: 28. - Bocko5)
2009. nov. 2. 19:46

Ok írj akár privit is :) Na igen ez a gyógyszeres kezelés tényleg nem nagyon elfogadott. Pl. az endokrinológusom kiröhögött. Pedig pont neki kellene ez ügyben segíteni. Mivel a terhesség előtt is ilyen bajom volt, akkor valószínű így szülés után se múlt el :(


Egy jó tanács! Vezess naplót a terhességedről, babádról. Tök jó így utólag visszaolvasni ám :))

28. Bocko5 (válaszként erre: 27. - Baloghany)
2009. nov. 2. 18:59

Nagyon aranyos vagy, köszönöm!! Ígérem a legközelebbi ultrahang után beszámolok, írok. Sajnos a metformin kapcsán még mindig nagyon megoszlik az orvosok véleménye- ahogy látom..

Minden jót!!

27. baloghany (válaszként erre: 26. - Bocko5)
2009. nov. 2. 17:01

Nyugi, ha a nőgyógyász ezt mondta akkor biztos nem lesz baj. Ne idegeskedj, ne árts a babának ezzel is. Most már abbahagytad, utólag ne idegesíts magad rajta. Baja nem lesz a babának.


Boldog babavárást kívánok !!! :)))

26. Bocko5 (válaszként erre: 25. - Baloghany)
2009. nov. 1. 22:28

Szia,

Én rákérdeztem a nőgyógyásznál,nekem azt mondta, hogy nyugodtan abbahagyhatom egyből, nem kell leépítés. Most jól beijedtem, mert több helyen is azt olvastam a neten, hogy így nem lett volna szabad.. Remélem a babám megmarad, mert én már sokszor vetéltem, még egyet nem élek túl..

25. baloghany (válaszként erre: 24. - Bocko5)
2009. nov. 1. 21:34

Szia !

Fokozatosan, bár már nem is emlékszem mennyit kellett szednem. A doki mondta, hogy fokozatosan hagyjam abba. Neked nem mondtak semmit ?

24. Bocko5 (válaszként erre: 22. - Baloghany)
2009. okt. 31. 17:37

Baloghany,

Én is metformint szedtem a terhesség 14. hetéig, most járok a 15. héten. Te hogy hagytad el a gyógyszert a 12. héten? Egyik napról a másikra vagy fokozatosan?

Köszi!!

2009. okt. 21. 21:07

Itt is olvasgathatsz róla :


[link]

22. baloghany (válaszként erre: 21. - Szandrah)
2009. okt. 21. 21:03

Szia!


Ne félj a gyógyszertől. Én is szedtem és nem volt semmi bajom. Sőt az anyagcserém jó lett. Én is baba miatt kezdtem el szedni, de nem mondhatom, hogy ettől sikerült, mivel 2 hete szedtem amikor pozitívat teszteltem.Az első 12 hétben szednem is kellett. Viszont vannak itt a hoxa-n többen is akiknek igen is segített és babájuk lett.

Sok sikert!

2009. okt. 21. 20:23
Sziasztok!Én is pcos-vagyok most állapították meg,merckformint írt fel a doki!De még nem kezdtem el szedni mert félek tőle!De viszont kisbabát szeretnék minél hamarabb!Azt szeretném kérdezni hogy segít a gyógyszer a teherbeesésben?köszönöm válaszotokat Szandy!
20. bebekriszti (válaszként erre: 18. - Kátyenka)
2009. jan. 15. 15:19

Kátyenka !

A barátcserjét hagyd a fenébe és szedd a merckformint vagy a meforált,mindkettő u.az. és nagyszerű gyógyszerek.Én 40 vagyok és én a második gyereket szeretném,de nálam inzulinrezisztenciát állapítottak meg (+ pco-t) és ezért szedem.Tökéletesen beállítja a ciklust és tényleg termékeny leszel!Szedd csak,nem vagy még lemaradva semmiről...

19. c0048dfb7e (válaszként erre: 16. - Heni88)
2009. jan. 13. 21:05
Akkor nem csináltad a diétát. Én csak az elmúlt egy hónap alatt 5 kg-ot fogytam, de nyár óta már kb 14-et.
2009. jan. 13. 17:14
Sziasztok!Még új vagyok itt,de én is pco-s vagyok.36éves vagyok.16éve próbálkozunk,hogy babánk legyen.Clostis kezelések,inszem.,2lombik.Nem volt peteérésem.Olvastam a Met-ről.8hónapja szedem és az utolsó 4hónapban volt peteérésem hőmérőzés szerint.Volt aki együtt szedte a barátcserjét és a Meforalt? Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook