Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) fórum

PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) (beszélgetős fórum)


137. Vándorló_Szellem (válaszként erre: 135. - Ágio8405)
2012. máj. 30. 19:34
Cisztáim nincsenek, de az LH/FSH arányom nem jó. Emiatt is mentem el önszorgalomból az IR vizsgálatra. (dokim szerint nem PCOS, bár egy csomó tünetem erre utalna). Beírok akkor a másik fórumra is, köszönöm! :-)
2012. máj. 30. 13:31

Most olvastam a második forumon hogy a 60perces inzulinnak kell a legmagasabbnak lenni és neked a 120-as a legmagasabb. Beirtad oda is az eredményket?

Szeirnem ha van is valami még nagyon kezdetleges és kis odafigyeléssel nem romlana, de ha nem figyelsz lehet hogy romlana szép lassan és IR lenne belöle. Kérdezd meg ott a lányokat na meg majd a doki megnézi(bár rengeteg orvos van aki nem ért hozzá annyira és azt mondja minden ok pedig nem...)

135. Ágio8405 (válaszként erre: 134. - Vándorló_Szellem)
2012. máj. 30. 10:38
Van PCOS tüneted egyébént? Policiszták vannak?
134. Vándorló_Szellem (válaszként erre: 133. - Ágio8405)
2012. máj. 30. 10:35
Köszi szépen, én is valahogy ebben reménykedtem! :-D
2012. máj. 29. 19:05

szerintem ez egy egész jó lelet. A 0percesnek 5 alatt kell lennie és a 120 perces nem lehet a 0 perces 5 szöröse. Ezek nálad stimmelnek. Itt a lányok biztosat tudnak mondani.

[link]

2012. máj. 29. 16:09

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, amíg nem jutok el dokihoz a leletemmel... szerintetek ez IR?


Glükóz terhelés 0' 4,7 mmol/L 3,5 - 6,1

Glükóz terhelés 60' 3,4 mmol/L 3,1 - 10,5

Glükóz terhelés 120' 4,3 mmol/L 3,1 - 7,5

Inzulin 0 perces 3,3 mIU/L 1,9 - 23,0

Inzulin terhelés 60' 5,5 mIU/L

Inzulin terhelés 120' 12,9 mIU/L

HOMA-IR 0,7 - 4,4


Köszönöm szépen!!!!

2012. máj. 29. 11:55

Nincs igazán. Persze mindig volt rajtam pár kilo. Amikor elkezdtem a diátát lement 7kg, annál többet nem is kellett fogynom. Az utobbi fél évben vissza jött belöle 2kg. Azt most nyáron le alkarom ujra adni. Sosem voltam több 58kg-nál. Az lement 50-51-re most vagyok 53. Nekem épp ezért mondták egy ideig hogy nem lehetek PCOS mivel nem vagyok elhizva, persze a ciszták ott voltak mindig. Aztán kiderült hogy mégis. Igaz az elsö terheléses inzulinom még épp jo volt de rá egy évre már nagasabb volt.

Én nagyon féltem anno attol nehogy teherbe essek amig nem aktuális, szoval én nagyon vigyáztam erre.

130. beeeebea (válaszként erre: 129. - Ágio8405)
2012. máj. 29. 11:12

Én is 28 vok...:DD hááát........úgy igazán nem hasaltunk rá soha a babaprogramra,az a helyzet,h nem akartam,akartunk csalódást okozni magunknak,így megvárjuk az orvosok véleményét,aztán mindent bele! :))) a 28 év alatt lett volna lehetőségem,esélyem teherbe esni,de nem,mégsem estem teherbe...:(

Neked van túlsúlyod?

Szép napot! :)

2012. máj. 29. 10:12

Én a cukrot és a fehér lisztet teljesen számüztem. Mindent édesitöszerrel és egyéb lisztekkel csinálok. Mostanában néha pár falat erejéig eszek ilyet ha mondjuk vendégségben vagyunk vagy ilyesmi. De 1 évig egy falatot sem ettem ezekböl. Meg krumplit sem soha. Most azt is néha kb ugy 3hetente eszek egyszer egy kicsit.

Te hány éves vagy és miota probálkoztok a babával?

2012. máj. 29. 10:08
28
127. beeeebea (válaszként erre: 126. - Ágio8405)
2012. máj. 29. 01:02
Én is olyan sokat és oly' sok félét olvastam már,hogy igazából nem tudom mire is számíthatok......:( van akinek évekig nem volt pé-je,aztán a 3mas "gyógymód"hatására 1 hónapon belül teherbe esett.....hmmmmm...egyébként a diétával kapcsolatban csak annyit,h vannak napok amikor én sem számolgatom pontosan csak úgy saccra,s próbálom én is elkerülni az általad felsorolt ételeket...... megkérdezhetem hogy hány éves vagy?megírhatod privibe is,ha nem akarod ide leírni.....:)
2012. máj. 28. 11:10

Majd ird meg.

Mi most nem vagyunk rajta a baba dolgon, más terveink lettek egyenlöre. ha az összejön akkor pár évet halasztodik a baba, hacsak be nem kopog magátol:) Védekezni nem fogunk mivel eddig sem estem teherbe szoval nem látom értelmét, ha meg annyira akar jönni hát jöjjön:) A gyogyszert szedem diátát nagyjábol csinálom, de nem számolgatok ch-t(valoszinüleg ezért nem jött össze eddig). Nem volt sulyos az IR-em és van akinek csak attol összejön hogy nem eszik cukrot fehér lisztet ezért gobdoltam hátha nekem is elég lesz. Hát sajna nem volt elég... Mozogni hol mozgok hol nem. Sajnos elég lusta vagyok hozzá:(

125. beeeebea (válaszként erre: 124. - Ágio8405)
2012. máj. 28. 09:21
A diétát egyébként 1 hónapja csinálom,már fogytam is 2 kg-mot...:) most szeretnék beruházni egy futópadra is...:) remélem ez a hármas kombináció segíteni fog,s nem kell mennem meddőségi központba...:( de már nagyon várom a csütörtököt,kíváncsi vagyok nagyon milyen lett a cukorterhelésem.......:) veled mi újság?
2012. máj. 27. 23:49
A met magában nem elég. Torna és a legontosabb a diéta. Anélkül a met csak ront a helyzeten. de ezen ráérsz utána törödni ha biztos. hátha mégsem...
123. beeeebea (válaszként erre: 122. - Ágio8405)
2012. máj. 27. 16:56

Köszönöm szépen a válaszod Ági! :)

Jövőhét csütörtökön mindenképpen visszamegyek az endokrinológushoz,aztán meglátjuk mit mond....:) remélem felírja a metet,mert nagyon bizakodom a hatásában....:)) hátha nem kell elmennem meddőségi központba....:(

122. Ágio8405 (válaszként erre: 121. - Beeeebea)
2012. máj. 27. 16:17

A bromot emelkedett prolaktinra adják. Az a szoptatós hormon ettöl nem esnek (elvileg)teherbe a szoptatós anyikák amig szoptatnak.

A hormonokról azt tudom hogy az LH FSH-nak 1:1 hez kell lenni az arányának és 2 körül a teherbeeséshez.

Vagy egy jo endokrinologus kell vagy menjetek el meddöségi központba mert igaz sokan spontán esnek tehrbe PCOS melett de sokan nem és kell egy kis rásegités.

2012. máj. 27. 11:50

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon...:)konkrétan 2 éve diagnosztizálták nálam a pco-t(igaz egész tinédzser korom óta meg voltak a tüneteim,de senki egyetlen orvos em foglalkozott a betegségemmel).2 éve láttam egy műsort ahol erről a betegségről volt szó,s rögtön magamra ismertem.:( de legalább tudtam magam hova tenni és őrült boldog voltam h van NEVE a betegségemnek,mert eddig azt sem tudtam mitől nem menstruálok,mitől hízok-fogyok 20-25 kg-mot!

Szóval találtam egy endokrinológust....mit ne mondjak semmit nem ért.....nem mondott el semmit,nem tudtam a cukorterhelésemről semmit,h mik lettek az eredmények.....4 hónapig szedtem bromocriptint.az lenne a kérdésem h ezt szedte e vki??miért nem metet írt fel?kik kapják ezt a gyógyszert?na de aztán abbahagytam ,mert a doki nem foglalkozott velem.most 2 hónapja találtam egy másik orvost aki cukorterhelést csinált,s csütörtökön megyek vissza hozzá,s tudom meg az eredményeket.egyébként a cél: BABA :))

az egy hónappal ezelőtti vérvizsgálatom eredményei:

cortisol:601,8 nmol/L

Progesteron:2,54 nmol/L

testosteron:4,34 Nmol/L


Azért ezeket írtam mert ezek voltak a kiemelkedőek.....


Szerintetek ezek mennyire rossz eredmények?

Mennyi esélyem van ezekkel az értékekre a babához?volt vkinek hasonló eredménye?

Bocsi h ilyen szószátyár lettem


További szép napot mindenkinek!

120. Aurora_becca (válaszként erre: 108. - Csusi)
2012. máj. 26. 08:26

Ahova én mentem az belgyógyászat, azon belül diabétesz szakrendelés, fel is vettek a cukrosok közé. Mondta a doki, hogy ez az egy jogi lehetőség van, hogy gyógyszert kapjak, hogy azt mondja, cukorbeteg vagyok.


Csak arra kell majd vigyázni, ha üzemorvosi vizsgálat lesz, ez bezavarhat, akkorra majd egészségesre kell magam iratni, ha kötekednének.

119. csusi
2012. máj. 13. 07:08

Sziasztok,


tudnátok ajánlani endokrinológust aki gyógyszert ír fel? Akár priviben is.

köszönöm,

2012. máj. 9. 18:42
Sajnos valoszinüleg kell a szigoru diéta. én is igy vagyok mint Te. Épp készülök hogy rászánom magam. Én nem eszek egyáltalán cukrot és finomitott lisztet. viszont enm számolom a ch-ot és nem mozgok igy nem állt be a ciklusom sem. Van akinek elég ennyi diéta de ugy látszik nekem nem meg lehet neked sem.
117. Krisztás1 (válaszként erre: 116. - Ágio8405)
2012. máj. 9. 16:49
nem voltam elhizva, 55-ről mentem fel 62-re, most vagyok 57,5
2012. máj. 9. 16:45
Sajna általában a diéta ugyahogy nem elég. Mennyi volt amikor kiderült? mennyit kell fogynod?
115. Krisztás1 (válaszként erre: 114. - Ágio8405)
2012. máj. 9. 16:39
Érékeimet nem tudom, mert azóta nem nézett semmit, diétát ugy ahogy, mozgás az heti 2-3-4x megvan
2012. máj. 9. 16:36
Sokakanak idö kell hozzá. Nem mindegy mennyi volt az inzulinod és hogy mennyire tartod a diétát a mozgást, és hogy hogy áll a többi hormon LH,FSH.
113. Krisztás1 (válaszként erre: 111. - Ágio8405)
2012. máj. 9. 16:34
mensi van, baba nincs, fogyás van :)
112. Krisztás1 (válaszként erre: 111. - Ágio8405)
2012. máj. 9. 16:33
Annyi javulás van még hogy utoljára nem 35 napra jött meg hanem csak 31-re
111. Ágio8405 (válaszként erre: 109. - Krisztás1)
2012. máj. 9. 16:23
Mi semmi? baba? mensi? vagy javulás?
110. Ágio8405 (válaszként erre: 108. - Csusi)
2012. máj. 9. 16:23
Igen kapunk gyogyszert. Nekem 37 volt a terheltem és kaptam, szoval keress másik dokit. endokrinologust ha eddig nem annál voltál.
2012. máj. 9. 16:11

Január óta szedem a merckformin 850-et, s eddig még semmi:(

De legalább már fogytam 4,5 kg-ot:)

Mondjatok valami biztatót!

108. csusi
2012. máj. 6. 07:57

Sziasztok, új vagyok a témában, és szükségem lenne néhány útmutatásra. Segítenétek?


Megvan a diagnózisom. PCOm van inzulinrezisztenciám is. A cukorszintem rendben van (normál és terheléses) viszont az inzulinszintem az egekben (200 fellet!)


Voltam nőgyogyinál, endokrinologusnál is. Azt mondták 130-as szénhidrátdiétát tartsak, és 1500 kalóriás diétát.(83 kg vagyok) Ennyi. Gyógyszert csak cukorbetegek kaphatják. Tényleg??

Itt látom hogy ti kaptatok gyógyszert, és szerintem nem vagytok cukorbetegek.:)

Vagy lehet hogy én kerültem rossz dokihoz? :(


előre is köszönöm a tanácsokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook