Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) fórum

PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) (beszélgetős fórum)


257. mkacca2
2013. szept. 10. 15:15

Sziasztok!

Van olyan közületek, akinek az LH értéke 3x nagyobb az FSH-nál? Már lassan két éve szedem a MET-et, diétázom, futok, de ez az érték nem változik. A tesztoszteron szintem rendbe jött a kezelés hatására, de még mindig nincs peteérésem és ciklusom. A súlyom 49 kg, azelőtt is csak 54 kg voltam.

2013. szept. 9. 19:57

Sziasztok!


Ahogy olvasgattam a bejegyzéseket, senki nem írt hasonló PCOS-ről, mint amilyen nekem van, így kicsit aggódok, hogy rajtam nem segít az ami nektek. :s

Nekem 2012 május 17-től 2013 május 20-ig folyamatosan megvolt - 1 évig :( Idén májusban diagnosztizálták nálam a PCOSt + IR-t is.

Elkezdtem szedni a Merckformint + ch- diéta (ahogy tudom tartani, úgy tartom), + 2013 március 15 óta heti 3-4x futok 2km-et. Igaz, sikerült is lefogynom 30kg-ot (135kg voltam, most 105kg vagyok). Plusz, legalább azt elmondhatom, hogy a folyamatos vérzés helyett, csak időközönként pecsételgetek.. de annak sincs szép szine..

A kérdésem a következő, szerintetek mennyi az a kg, ahol búcsút lehet inteni a PCOS-nek és az IR-nek?

Várjuk mi is nagyon a babát, de kissé reménytelennek érzem mostanság a helyzetet :(

köszi előre is a választ!

2013. júl. 15. 19:24

2,5 összesen a szenvedésünk története.

7 hónapja egy magánklinikán kaptam meg a PCO+IR diagnózist, aztűán rá 2 hónapra kiderült, hogy van az agyalapi mirigyemen egy daganat, ami magas prolaktinszintet okozott, kaptam rá bromocriptint. Beállt a ciklusom, mégsem jött össze. Férjem elment spermavizsgálatra , 3millió/ml lett az eredmény, amire az orvosok lombikot mondanak. Minden más rendben volt nála. Elkezdte szedni a fer14-et , következő ciklusban terhes lettem.

Csak maradjon is így, :)


Az egész akkor történt amikor feladtam.

Nem tudom mi segített, talán minden egyben :)

Hasonló jókat kívánok :)

254. oszjudit (válaszként erre: 253. - Devonshire)
2013. júl. 15. 13:22

Ez szuper!Gratula a pozi tesztekhez! :)

Milyen egyéb bajok voltak,ha nem vagyok indiszkrét?Hormongondok?

Nekem is az IR csak az egyik mellette a pajzsmirigyem sem a legtutibb,plusz egy kis progreszteron hiány...De mi még csak az előkészületeknél tartunk a babaprojektben!:)

Mindenesetre jó látni,hogy valakinek ilyen gyorsan sikerült!!

2013. júl. 15. 08:54

Csajok!


Én 7 hónapja szedem, 4 hónapja rendszeres peteérést mutató hőgörbéim vannak.

Mellette sok egyéb baj is volt.

Most van három pozi tesztem 2,5 év kudarc és sikertelenség után.


A diétát a hétköznapokon olyan 80%-ban tartottam.

Sportolni csak 1 hónapot sportoltam.

252. oszjudit (válaszként erre: 251. - Tamcs1987)
2013. júl. 14. 13:17

Szia!

Én szívesen csatlakoznék a klubhoz,bár én meforalt szedek,de ezek "egy kutyák"! :)

Jó lenne másokkal beszélgetni ,tapasztalatokat cserélni.

Jó ötlet a klub! :)

2013. júl. 5. 10:21
Sziasztok! Nem túl aktívak a merckformin fórumok, nyitottam egy klubot erről a témáról! Aki szeretne, jelentkezzen és osszuk meg tapasztalatainkat!
250. Panda862 (válaszként erre: 249. - Márta82)
2013. jún. 13. 21:41

Nagyon szépen köszönjük!:)

Jó tanács:hagyd ki az étrendedből a cukrot és a lisztet!Nem egyszerű, tudom. A cukrot pótold eritritollal, a fehér liszt helyett pedig millió más liszt van, amiket használhatsz és finom sütik is készíthetők belőlük.2 hét, és megszokod.Sok sikert!:)

249. Márta82 (válaszként erre: 248. - Panda862)
2013. jún. 12. 07:48

Gratulálok! :))))

Hát az én endokrinológus orvosom is azt mondta hogy vagy fogamzás gátló és még egy gyógyszer (nem tudom az mi lenne) vagy egy olyan ami blokkolja a férfi hormonjaimat.

Azt mondta kb. fél év még helyre jövök, utána jöhet a baba. Hát remélem igaza lesz.

Biztos besegített az egészséges életmód meg lehet a fogamzásgátló kicsit helyre billentette ott a hormonokat.

A lényeg hogy neked már sikerült, sok egészséget kívánok nektek :)

2013. jún. 11. 14:01

Sziasztok!

Már egy korábbi PCOS klub tagja vagyok, oda is írtam, gondoltam veletek is megosztom:

Váratlan dolog történt...mindenfajta (gyógyszeres, orvosi) kezelés nélkül sikerült teherbe esnem.Jelenleg a 6. hétben vagyok. Éppen a met kezelés előtti laboron voltam, amiután közölte a dokim, hogy nem ír fel semmit, mert az eredményeim alapján terhes vagyok.Ma elmentem nődokihoz (aki korábban azt mondta, nagyon nehezen vagy lehet hogy sehogy nem fog összejönni a terhesség), és ő is megerősített az előbbiekben:)

A Diane35-ön kívül semmit nem szedtem, azt is csak 6 hónapig. Februárban hagytam abba, és az első spontán menzim után összejött.Én a tudatos életmódváltásnak tudom be. Sose voltam kövér, napi szinten súlyzózom, heti 2-3 kardio és egy kis paleo a végén. Azért a végén, mert azt kb. 1, 5 hónapja kezdtem, kisebb csalásokkal. Nincs IR-em, 26 éves vagyok. Szedem a Schüssler-sókat és odafigyeltem a kajára. Én ebben hittem, és sikerült. Ha túl leszek a 12. héten, még felszabadultabb lesz az öröm:)

Szóval lányok, hajrá!Ha van kérdés, szívesen válaszolok!

2013. máj. 15. 17:40
Sziasztok. Bocsi a késői jelentkezés miatt. Elmentem, nem mondott semmi többet mint eddig, csak annyit, hogy meg akarja nézni UH-n a peteérést. Ezzel nem kerültem jobb helyzetbe. Most költöztünk, így másik orvost keresek. Addig megyek, amíg vki nem korrekt. Most kezdem majd a Hormell nevü homeopátiás cseppet szedni, meglátjuk mi lesz.
246. devonshire (válaszként erre: 245. - Agika24)
2013. ápr. 23. 11:51

Szörnyű, hogy az orvosok mennyire nem foglalkoznak ezzel. Az én nőgyógyászom amikor megnézte az UH-mat, azt mondta ez rendben.

Pedig rá volt írva a papíromra: PCO JELLEGŰ OVÁRIUM.

245. Agika24
2013. ápr. 23. 10:01

Sziasztok,

25 éves vagyok és 1 hete tudtam meg, hogy PCO-s vagyok, ahhoz képest ,hogy 17 éves koromban ugyanaezek a tüneteim megvoltak. Akkoriban a doki csak annyit mondott hogy:

„Ez a gyerek csak hízékony, az UH-ja jó, a vérzése majd beáll, az hogy több a tesztoszteron, mint amennyi kellene ,az még normális, a szőrösödés elmúlik ha lefogy.”

Ezekkel a mondatokkal szépen haza is mentünk. Gondoltuk fiatal vagyok talán igaza van.

Nos eltelt 8 év azóta, semmi nem változott, azt leszámítva, hogy közbe fogytam híztam, fogytam híztam. A lelet eredményeim, nem hagytak nyugodni, ezért Debrecenben (közelében lakok) felkerestem az ehhez legjobban értő szakorvost. Semmilyen más papírom nem volt csak a 2005-ös leleteim. Amiben csak egy cukorterhelés, kismedence UH, és hormoneredmények voltak. Ettől függetlenül rengeteget kérdezősködött. Mindezek után a leletemet kiadva láttam hogy,

Diagnózis: INZ.REZ. PCOS, és hogy a korábbi leletre utalva már voltak cysták. Én ott helyben majdnem elájultam, mikor megláttam. 8 éve ez van és senki nem mondott semmit, na meg nem is szedtem semmit sem.

Egy hete voltam nála, felírt egy Meforal 850mg gyógyszert. Jelenleg még szokja a szervezetem, így még csak fél fél szemet veszek be reggel este, csütörtökön fogok már napi 2x1-re váltani.

De el kell mondjam Nektek, hogy így is tegnap MEGJÖTT, úgy hogy idén még nem is volt vérzésem. De azt is el kell hogy mondjam, hogy egy hete diétázok, aszerint, amit a doktornő adott étrend és 3x sportoltam is 30-45 percet. Bízom benne, hogy ez így is fog maradni és tovább fogok fogyni. Mert egy hét alatt leadtam 1 kg is.

244. Viki77_2 (válaszként erre: 243. - Beeeebea)
2013. márc. 27. 16:32

Ja, pontosan ezt csinálják, '99-ben is ezt csinálták. Ez volt a 2 járható út, nyista egyéb, anyagcserét meg se említették, ha a pajzsmirigyed jó volt, innen tovább nem is jutott a dolog.

Ma legalább írnak met-et, aztán sokaknál az a hormonokat is rendezi. Bár, jelzem, én pl. tinikoromban vékony voltam (még), de csak random kopogott a mikulás, és elég ritkán. De, jelenleg legalább előrébb tartunk ennél a "vagy diane vagy drilling" sz.rságnál.

2013. márc. 27. 16:00
Lányok!azok a dokik,akik nem értenek a pco-hoz és az ir-hez(higgyjétek el tapasztalatból tudom,mivel 800000000000 dokinál voltam),h azok 2 dolgot csinálnak:1 elküldenek műtétre(amitől majd lesz pl mensid fél évig,de utána a kezeletlen inzu és cukornak következtében újra cisztásodás fog fellépni)2 diane35-t ír fel(ami mensit idéz elő,de a gondot nem oldja meg,sőt súlyosbítja) :(
242. Amina5
2013. márc. 27. 12:11
Egyébként Diane35ről azt olvastam,hogy csak max félévig lehetett szedni huzamosabb ideig..
241. Amina5 (válaszként erre: 240. - Amina5)
2013. márc. 27. 12:09
Ha pedig kontrollra mész, fog gátló mellett sajnos nem fogják tudni megmondani mi is a helyzet, csak ha abbahagytad utána derül ki rendeződik e a pteérésed vagy nem. Ezért ha közeljövőben tervezni szeretnél családbővítést érdemes jó előbb abbahagyni mert nálunk nem fog olyan hamar rendeződni,mint egészséges társainknál. Lehet szükséges peteérés serkentő kezelés.
240. Amina5
2013. márc. 27. 12:06
Fogamzásgátló szedése alatt ugyanúgy megjelennek ciszták(nekem is van), mivel pcos van jelen. Azzal, hogy nem szeretnél teherbeesni szerintem okés, hogy szedik. Megoldani a betegséget nem fogja,ezért szükséges az Ir kezelése. Akinek persze csak fog.gátlót írnak fel és semmi egyéb kezelést úgy persze romlik az állapota és mikor babát szeretne egyértelmű, hogy teljes káosz van a szervezetében,mert a fog gátló nem oldja meg az alapbetgséget.
239. devonshire (válaszként erre: 238. - Beeeebea)
2013. márc. 27. 11:34

Akkor már a franc sem tudja komolyan.

:)

238. beeeebea (válaszként erre: 235. - Devonshire)
2013. márc. 27. 10:32
Baromság............anno én is szedtem dianne 35-t annak köszönhetem a cisztásodást....de nem vitázom veletek....nem tudom kihez jártok dokihoz,de nagyon ráfarag az aki Ir-re és Pco-ra fogigátlót szed!de ti tudjátok..........tulajdonképp a neten is találtok erre sok sok anyagot!
237. devonshire (válaszként erre: 236. - Amina5)
2013. márc. 26. 15:11
Igen írtam is lehet vannak hasonlóak, azokat is lehet, csak azokat nem ismerem.
236. Amina5
2013. márc. 26. 14:57
Én pl Volinát szedek, alacsony hormontartalmú.(pcos+ir-em van)
235. devonshire (válaszként erre: 234. - Beeeebea)
2013. márc. 26. 14:55

De a diane35-öt kimondottan PCO-soknak adják. Az egyetlen amit adhatnak.

Ez nem is fogamzásgátló, hanem férfihormon függő betegségekre alkalmazott gyógyszer, csak gátolja a teherbeesést.

234. beeeebea (válaszként erre: 233. - Devonshire)
2013. márc. 26. 13:37
jujj de nagyon nem szabad Pco-ra,Ir-re SEMMILYEN fogamzásgátlót szedni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ezt felejtsétek el!
233. devonshire (válaszként erre: 232. - Isus)
2013. márc. 25. 16:53

Kedves Isus!

Sajnos minden gyógyszer okozhat halált szinte.

Minden fogamzásgátló okozhat tüdőembóliát, főleg ha dohányzol. Ezek rizikófaktorok, de szerencsére elég ritkák. Fura, hogy ezmiatt valahol betiltották, mert akkor az összeset be kellene tiltani. Ezért fontos, hogy csak úgy szedjen az ember fogi gátlót, ha folyamatosan konzultál orvossal.


A legjobb módszer a diéta, sport.

Aki nem akar babát, annak diane 35-öt adnak , aki babát szeretne annak merckformin kézítményt. Gondolom IR-ed is van. PCOS-el nem szabad fogamzásgátlót szedni, csak diane35-öt (esetleg ugyanilyen típusút, nem tudom van-e), vagy kaphatsz merckformint és akkor másképpen kell védekeznetek.

Elvileg a rendszeres menstruációt idővel a diétával el lehet érni, de nincsen benne tapasztalatom, én Merckformint szedek.

232. isus
2013. márc. 24. 20:32

Sziasztok!

Segítséget, ill. a tapasztalatokat szeretnék gyűjteni. PCOS vagyok én is, kb. fél éve derült ki. Az orvosom a Diane 35 gyógyszert javasolta, azonban olvastam róla, hogy Franciaországban már betiltották, mert halált okozott (meg lehet találni, ha a Google-be beírjátok: gyógyszerbotrány Franciaország)most olvastam, pedig már 7 hónapja szedem. Még nem akarok babát, viszont a lehető legjobb módszerrel szeretném a betegséget "gyógyítani". Arra nincs valami lehetőség, hogy a rendszertelen menzeszem előbb-utóbb valami más gyógyszer hatására megától rendeződik?

Válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm!

231. devonshire (válaszként erre: 230. - Ramóna18)
2013. márc. 20. 10:06

Nekem azt tanácsolta az orvos, mivel karácsony előtt kezdtem szedni, hogy ha óhajtok karácsonykor és szilveszterkor alkoholizálni, akkor nem vegyem be. Most már 3 hónapja szedem, és minden további nélkül fogyasztok alkoholt mellette. Nyilván nem seggrészegségig!

Mondjuk én a száraz pezsgőket és borokat preferálom, és a sört kisebb mennyiségben. Az előző kettő cukortartalma alacsony, ezért PCO-soknak ezt javasolják amúgy is, és a merckformintól sem leszel rosszul, mert nem emeli meg a vércukorszintet annyira, mint a rövid italok, édes borok-pezsgők, likőrök.

1-1 pohár valami biztosan nem árt, de ha többről van szó, a száraz bort, pezsgőt ajánlanám!!

IR-rel amúgy sem szabadna magas cukorfokú alkoholokat inni.

230. Ramóna18 (válaszként erre: 228. - Beeeebea)
2013. márc. 19. 17:38

Köszi :)

A cukrom teljesen jó, az inzulin szintem nagyon magas, még nem vagyok cukorbeteg ezért írták fel nagyon nehezen nekem a gyógyszert, nagyon nem akarták. Most utoljára Pesten voltam a Baross utcai Nőgyógyászati klinikán előtte meg a Tűzoltó utcában.

Nekem nem jöttek elő az effajta mellékhatások, minden rendben, annyi szokott lenni, hogy miután beszedem egy ici picit fáj a hasam kb 10 percig.

De akkor végül is ha gyógyszerre iszom nem lehet olyan nagy gond, ha nincs hasmenés, igaz?

229. beeeebea (válaszként erre: 226. - Sylveee1)
2013. márc. 19. 12:58
Veled mi újság? :)
228. beeeebea (válaszként erre: 227. - Ramóna18)
2013. márc. 19. 12:57
Szia!A Met gyógyszertől egyáltalán ne félj,de mert az a JÓBARÁTOD lesz....) Azonban a fogamzásgátlót ne szedd,mert attól még "betegebb" leszel! :/ milyenek lettek a cukor és az inzulin értékeid? hová jársz orvoshoz?az alkoholra pedig csak annyit,h egy darabig hanyagolnám...amíg a szervezeted meg nem szokja a gyógyszert,mert eleinte(sőt van olyan,akinél sok év szedés után is) hasmenést okoz....:/ az alkohol előidézi még jobban a hasmenést,ugyanúgy mint a cukor és a finom lisztes cuccok! (én ha tudom h inni megyek,akkor nem veszem be a gyógyszert)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook