Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) fórum

PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2009. jan. 8. 23:00

Lányok !


Én azért kaptam a merckformint,mert magas a terhelt inzulin szintem.Nem vagyok cukorbeteg,csak inzulinrezisztens vagyok.Ez hogy függ össze a pcos-val?? Ja a lényeg,hogy babát akarok.Már úgy látom mindenkinek ezt a gyógyszert írják fel bármi baja van..Pedig nekem is a dr.Tüü a dokim aki egy profi a szakmában!!...

16. Heni88
2009. jan. 1. 18:40
sziasztok!én is már több mint egy éve szedem a merckformint,fogytam tőle két-három kg-ot,de más nem történt.ja,az orvos azt mondta,hogy elenyésző az esélye hogy teherbe essek,ezért nem is védekezünk,de terhes nem lettem. azóta sem.
2008. dec. 28. 17:26
Én 17 éves korom óta szenvedek a PCO-s szindrómában volt egy latoroszkópiás műtétem 18éves koromban útána clostibegytet szedtem kisebb nagyobb sikerrel most 23éves vagyok, de nem tudom hogy mit lehetne tenni hogy a tűnetek csökkenjenek a hízás, a szőr csökkenése és a patanások ellen mert az orvosom nem sokat mond csak anyit ha terhes leszek ez csökkeni fog de én még most nem szeretnék babát. Ha valaki tud kérem adjon tanácsot nekem. Előre is köszönöm
14. c0048dfb7e (válaszként erre: 12. - Ildi07)
2008. dec. 18. 07:52
A Tűű doki nagyon jó. Én hozzá járok. Ha mindent úgy csinálsz ahogy mondja, akkor biztosan meglesz az eredmény.
13. nicolette02 (válaszként erre: 12. - Ildi07)
2008. dec. 18. 07:37

Szia Ildi!

Én úgy gondolom, hogy a lakhelyedhez legközelebb eső doki aki ezt a módszert tartja jónak az a pco-szindróma.hu oldalon megtalálhatod az orvosok között. Én is így kerültem a Dr. Valicskó Viktóriához Debrecenben. ÉN ezt tudnám javasolni.

Kellemes ünnepeket mindenkinek, kívánom, hogy mindenkinek teljesüljenek álmai, vágyai!

Niki (29 hetes kismama)

12. Ildi07
2008. dec. 15. 01:38

Sziasztok!

Én már több mint egy éve járok dokikhoz mert lassan másfél éve nincs menstruációm, mindegyik nőgyógyász diagnosztizálta a pco-s petesfészket de egyik sem mondta ki hogy pcos-es vagyok mert nem vagyok kimondottan túlsúlyos, bár mindig diétázom,nehezen fogyokés egyéb pcos-es tüneteim is vannak. Végre egy endokrinológus kimondta hogy pcos-es vagyok de nem feltétlenül ajánlja a metformint. Én viszont nagyon sok jót olvastam róla, többek közt a fórumokon leírt tapasztalatokat is és szeretném ezt a kezelést választani. Tűű dokihoz is bejelentkeztem januárra, de kérem aki tud olyan dokit ajánlani aki ezt a kezelést tartja jónak az segítsen! Köszönöm előre is.

11. Haru
2008. dec. 1. 09:34

Sziasztok.

Én másfél év merckforminszedést követően estem teherbe. Azelőtt se fogyás nem volt, sőt a merckformin előtt pedig még menstruációm sem.

A terhességem alatt fogytam 10 kilót, aztán még tízet. Így a mercformintól és a rendezett hormonháztartásomtól 20 kilóval vagyok mínuszban, a gyermekünk egészséges és gyönyörű. Szoptatok és szedem a merckformint most is, és nem okoz problémát.Kitartás

10. Vica79
2008. nov. 24. 15:54

Sziasztok!

A múlt héten voltam endokrinológián, előtte héten nőgyógyászati UH-n. A véreredményem jó lett a Meforal-nak köszönhetően és az UH alapján úgy tűnik, a ciszták is felszívódtak. Mensim hol kevesebb, hol több késéssel, de mindig megjön szépen rendben, de sajnos baba még mindig nincs. Mostmár én is újra kezdem a Clostilbegyt-et remélem, nekem is használ. Úgy lányok a PCOS-en valóban segítenek ezek a gyógyszerek. Irány a nőgyógyászati endokrinológia. Gyulai doktornőt tudnék javasolni, ha valaki igényli.

9. nicolette02 (válaszként erre: 8. - D9d8721118)
2008. okt. 17. 09:32

Szia Niki!

Bocsi nem figyeltem, hogy kérdeztél. sztem ez a gyógyszer nagy mértékben segíti a szervezet anyagcseréjének a javítását ami hat ugye a hormonokra. Nekem a második hónapban sikerült és csak pozitívumokat tudnék leírni, már 21. hétben járok. Igaz kaptam mellé clostilbegyt-et is meg tornáztam. De be kell tartani a szigorú diétát én is fogytam 10-13 kg minimum. De ez pár hónap alatt úgyhogy ne izgulj nektek is sikerül az nemsokára. És most hogy állsz?

2008. okt. 12. 18:49

Szia!

Én is Niki vagyok, és én is szedem a Mercformint, és én sem estem teherbe. Mit kell tudnom az esélyekről?

7. nicolette02 (válaszként erre: 6. - Vica79)
2008. aug. 14. 10:25

Szia! Köszönöm a jó kívánságokat, ma már 11 hetes és 3 napos vagyok. Jó érzés, de izgulva várom a 12. mágikus hetet.

ÉN is a meforalt kaptam, mert a merckformin megszűt úgy tudom, de a hatóanyag ugyanaz. Sok sikert és remélem minden sikerül amit szeretnétek.

Üdv Niki

2008. aug. 13. 20:19

Sziasztok!

Én is gratulálok Niki. Igaz én meforalt kaptam a minap, de a neve alá a metformin-hidroklorid van írva. Gondolom hasonlítanak ezek egymáshoz. Én is nagyon remélem, hogy segíteni fog ez a gyogyó, ha már magától nem megy a dolog. Sok jó példát hallottam már.

Jó egészséget!

Vica

5. baloghany (válaszként erre: 4. - Nicolette02)
2008. júl. 31. 19:43

Szia Nicolette !


Először is gratulálok!

Nagyon jó, hogy ezt leírtad, mert én most kezdtem el szedni a merckformint és kíváncsi lettem volna mások tapasztalataira.

De, hogy neked egyből bejött ?! Ez tök jó!

Vigyázz magatokra !

Üdv.

Ancsa

2008. júl. 31. 09:22
Ha bárki olvassa ezt a fórumot, szeretném, ha tudná, hogy nekem használt, a gyógyszer szedése alatt teherbe estem. Már az első hónap sikeres volt, mert megjött a következőben terhes lettem, most járok a 9. hetemnél és nagyon boldog vagyok. Ha valaki pcos-ban szenved és gyereket szeretne érdemes ha van lehetősége ezt a kezelési módszert alkalmazni. Ennnyit szerettem volna leírni. Üdv
3. nicolette02 (válaszként erre: 2. - Csillus78.06.27)
2008. jún. 3. 19:52
Köszi szépen!! Niki
2008. jún. 2. 01:00

Szia Niki!


A nem sikerül a baba című topikba nézz be.

ma nyitották, és ott van szó erről a betegségről.


Csillus

2008. máj. 30. 08:38
Sziasztok, ha valaki szeretne erről a témáról beszélni az nagyon jó lenne. Remélem nem vagyok egyedül. Üdv: Niki
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook