Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) fórum

PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) (beszélgetős fórum)


2011. máj. 3. 19:51

Szia.

Folyamatosan szoktasd magad hozza - 1.heten 1x 850-et szedj, 2. heten 2x850-et, majd a 3. heten 3x850-et.

En igy csinaltam, csak nekem 500 mg-os tablettakat irt fel a doki. Fontos a folyamatos hozzaszoktatás.

2011. máj. 3. 19:47
a házi dokim megírta a merckformin 850mg tablettát pcosra.az volna a kérdésem hogy ki hogy szedte?nekem 3*1et írt rá.ti hogy szedtétek???
2011. máj. 3. 19:46
kérdésed?
2011. máj. 3. 19:45
Merckformin 850mg szedése
2010. dec. 27. 19:00

Megint sziasztok!

Lenne olyan kérdésem is, hogy este is be kell vennem Meforal tablettát... MIt lehet hozzá enni, hogy az ne rakódjon le, de a cukrom se essen le? Köszi előre is!

2010. dec. 27. 18:33

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot és úgy látom talán ti tudtok nekem segíteni.

A helyzet az, hogy van PCO -m +inzulinrezisztenciám. kb 1,5 hónapja kell szednem Meforal 1000-et (reggel fél este fél). Diétát kellene csinálnom, de nem találok megfelelőt.AZ a baj sokszor rosszul vagyok a gyógyszertől.És érzem ennem kell, mert leesett a cukrom.:-(

Egy megfelelő diéta kellene ami segít végre fogynom, eddig még semmi:( Ebben kérném a segítségeteket, hogy aki hasonlóval küzd ossza meg velem a tapasztalataimat!

71. albert9876 (válaszként erre: 70. - Jazmin87)
2010. szept. 13. 20:56
Írj priviben email címet! :)
70. Jazmin87 (válaszként erre: 69. - Albert9876)
2010. szept. 12. 21:01
Azért nagyon- nagyon hálás lennék!:)
69. albert9876 (válaszként erre: 68. - Jazmin87)
2010. szept. 12. 00:25

Szia!


Étrendet tudok küldeni neked emailben +CH táblákat is. :)

2010. szept. 11. 14:21

Lányok!Tudna valaki konkrét diétákat írni, ami hatásos a pco-ra?!

Arra is kiváncsi lennék, mi a legjobb testmozgás?Úgy hallottam, a cardiot ajánlják a pco-ra.Vélemény?

2010. szept. 5. 10:25

Én is PCO-s vagyok+inzulinrezisztencia+pajzsmirigy alulműködés. Én Merckformin XR-t szedtem, és akkor voltak mellékhatások, mikor a diétát nem tartottam, amúgy semmi panaszom nem volt, és fogytam 1hónap alatt 6kg-t. A szedés utáni 2.hónapban terhes is lettem, most a 12.héten tartunk. :)

Én nem értek egyet azokkal az orvosokkal, akik fogamzásgátlót adnak a PCO-ra, mert ezt ráadásul nem is a nőgyógyásznak kellene egyedül kezelnie, hanem az endokrinológusnak is, sőt...főleg az endokrinológusnak.

2010. szept. 5. 10:19

Sziasztok!


Látom, sokan szendvednek a metformin mellékhatásaitól, de úgy gondolom, nem kapták meg a megfelelő tájákoztatást. A methez az emberek 90%-a hozzá tud szokni és idővel tapasztalja az előnyös hatásait is (én magam is nagyon rosszul tolerálom a sima metet).


Az első legfontosabb szabály, hogy aki eleve hasmenős, az változtassa meg az étrendjét. A PCOS honlap Diétás részében le vannak írva, mire kell figyelni, az ajánlott diéta "metbarát". pl. a tej, tejtermékek és cukrozott dolgok összevesznek a metforminnal, de nálam pl. a bor fogyasztása is komoly gonddal járt.


A másik, hogy aki érzékenyebb, nagyon apránként kell hogy felépítse a metet, van, akinek 6-7 hétig tart a teljes adag felépítése, az bizony majdnem 2 hónap. De végül hozzászokik a szervezet.


A harmadik, hogy mindenki más vivőanyagra érzékeny. Gyógyszert kell váltani. Nagyon sok készítmény van. Van, aki az Adimetet bírja jobban, van aki a Meforalt stb. Aki nagyon nem bírja, annak a Merkcformin XR-t szokták írni, ami retard készítmény, annak valóban alig van mellékhatása (de nem is hat úgy, bár ez is egyénfüggő).


Végül, a metformin önmagában nem oldja meg a problémákat. Afféle katalizátor szerepet tölt be a szervezetben, de nem elég. A siker 60%-át a diéta és a mozgás hozza meg!

2010. aug. 14. 20:36

Sziasztok lányok!


Június elején voltam nőgyógyásznál, pcos-t állapított meg.Dienille-t írt fel Nekem, most szedem a 3.levéllel.A menstruációmat beállította ugyan, de nem hiszem, hogy ez megoldás lenne a problémámra.Majd csak 1-2 év múlva szeretnénk babát, de ettől függetlenül, lenne olyan orvos szerintetek, aki felírja a Metformin-t?!

64. bettike2007 (válaszként erre: 63. - Albert9876)
2010. aug. 11. 13:31
igen ebben szerencsés de a helyzete nem..
63. albert9876 (válaszként erre: 62. - Bettike2007)
2010. aug. 11. 13:21

Gratulálunk neki!:)

Szerencsés nő!

2010. aug. 10. 19:07

Barátnőmnél PCO szindrómát állapítottak meg 5éve,azt mondták sok a ciszta és nem lehet gyereke de még mesterséges úton sem nagyon,a tesójának is van és évek óta sikertelen volt a gyermekvállalása,műtét,hormonkezelés


Barátnőm fogyott valamennyit és sosem védekezett emiatt most 20hetes kismama természetes úton...

61. albert9876 (válaszként erre: 60. - Zsofia88)
2010. aug. 10. 18:49

Sajnos ez biztos, hogy így lesz! :(

A fogamzásgátló állítólag nem nagyon javít a helyzetünkön.

Neked is PCOS-od és IR-ed van?

Azt olvastam, hogy a Metformin nem olyan vad, mint a Meforal.

Te egyből nagy dózisban szedted?

Nekem hetekig csak 1-et kellett bevenni naponta a 3 ból, hogy hozzászokjak.

..de nem szoktam hozzá :((((

Én nem tudom, hogy ez a gyógyszer csinál-e egyáltalán valamit velem, de így nem nagyon látom értelmét a szedésének.

Egy gr-ot nem fogytam még mindíg, pedig minden egyes napon hasmenésem van akármit eszek. Hogyan lehet ez?

Jún. óta szedem ezt és azóta vagyok rosszul.

Kicsit megkérdőjelezem a doki tudását is......

60. Zsofia88 (válaszként erre: 59. - Albert9876)
2010. aug. 9. 18:23

Hello!


Egy ideig én is szedtem a Merkformint850mg-os változatát...tök szarul voltam, állandó hasmenés, ettől az aranyerem is kijött, amivel még a mai napig küzdök, aztán ennek már jó pár éve...

Valamint én még Diane 35-öt szedtem, pcos kezelésre.

Nemrég voltam dokinál, aki újra ezeket akarja adni...

idén februárban abbahagytam a fogamzásgátló szedését és azóta nem menstruálok:S

pár év múlva gyereket szeretnék, most 22 éves vagyok. Félek attól, hogy ha most újra nekiállnék Dianet 35-öt szedni kb 2-3 évig, akkor ugyanez lesz, hogy nem fog megjönni.

2010. júl. 25. 22:44

Sziasztok!


Én 1 hónapja szedem a Meforalt (500 mg), de nagyon nem bírom, rosszul vagyok egész nap.

Volt már valaki így ezzel a gyógyszerrel?

Írassak helyette mást?

58. Nita081 (válaszként erre: 57. - 021a029148)
2010. máj. 26. 13:07

Ahogy írod..kiábrándító, meg a hozzáállásuk az orvosoknak, ritka jó és alapos orvost találni.

Köszönöm Neked is:-)

57. 021a029148 (válaszként erre: 56. - Nita081)
2010. máj. 26. 12:56

Köszi, aranyos vagy! Csak ez a magyar eü. annyira kiábrándító...

De neked is hasonló jókat! :)

56. Nita081 (válaszként erre: 55. - 021a029148)
2010. máj. 26. 12:26

Szerintem is most csinálj végig minden vizsgálatot, és nehogy új járj, mint pl. én. itt vagyok 29 évesen gyerekvállalás előtt, és még csak most kezdenek igazán a problémáimmal foglalkozni, hogy babát szeretnék.

Lehet hogy ha oda jutsz, hogy "jöhet a Baba", akkor már semmiféle problémád nem lesz már,(nem lesz min idegeskedni, félni) mivel időben kezelve lett. Kitartás, és mielőbb szorítok, hogy találd meg az érzelmi hátteret, és hogy az egészségügyi problémád is kezelve legyen :-)

55. 021a029148 (válaszként erre: 54. - Nita081)
2010. máj. 26. 11:45
Hát, egyelőre nem. Nincs meg hozzá az érzelmi háttér... Szomorú, de ez az igazság. Csak félek, ha pl. 2 év múlva akarok, akkor meg késő lesz észbe kapni.
54. Nita081 (válaszként erre: 53. - 021a029148)
2010. máj. 26. 11:12
Ismerős a mezeszed, nekem is csak barna ( fogamzásgátló előtti időszak, ezért is írták fel) és alig alig, ilyenkor én is csak tisztasági betéttel szoktam lenni.:-( Igen, szerintem is az a lényeg, hogy végre megmondják, hogy van vagy nincs ilyen jellegű problémánk, mert ha igen, akkor a megfelelő kezeléssel a tüneteken lehet segíteni.Te még nem tervezel babát?
53. 021a029148 (válaszként erre: 52. - Nita081)
2010. máj. 26. 08:50

Igen, ez lesz nálam is a következő lépés. Nekem az a lényeg, hogy egy egyértelmű diagnózist mondjon: van vagy nincs ilyen problémám. Szeretném rendesen kivizsgáltatni.

Nekem mindig is nagyon kevéske volt a menzeszem, inkább csak barna valami, ráadásul jó későn is jött meg: voltam vagy 15-16 éves. Csak hogy szemléltessem a mennyiségét: akár egy tisztasági betét is elég lett volna naponta...

Mindig azt mondták, hogy azért, mert vékony vagyok, és kevés rajtam a zsírszövet, ami befolyásolja a hormontermelést... De el lehet intézni ennyivel valamit?

Nekem hajhullásom nincs, de zsírosodik elég rendesen. Szőrösebb sem vagyok, mint kéne, viszont nagyon gyorsan nő, gyakran kell epilálnom. És mióta a fogigátlót abbahagytam, azért erősödött is egy kicsi, főleg a combomnál.

52. Nita081 (válaszként erre: 51. - 021a029148)
2010. máj. 26. 08:38

Szia!


Én is Diane35-öt fogamzásgátlót szedtem a rendszertelen és kevés menstruáció miatt. Egy hónapja hagytam abba, mert hamarosan babát szeretnénk. Én is kb. 51 kg vagyok /161 cm. Tehát nem vagyok elhízva, uh-, nem láttak eltérést a petefészkeimben, illetve ciszták sincsenek. De ... az egyik petefészkem nem termel tüszőket. A másikban 3-4mm vannak. csináltak hormonvizsgálatot, kiderült, hogy magas a férfihormonom. A nőgyógyászom azt mondta, hogy PCO. Az endroklinológus még erre nem vizsgált meg mivel még csak most hagytam abba a fogamzásgátlót. Majd 07-hóban kell visszamennem újabb hormonvizsgálatokra. Akinek a PCO öt tűnetéből legalább kettő ráillik az már PCO?

Az orvosok csak rámondják, minden kivizsgálás nélkül. Szerintem egy jó endroklinológust keress fel. Én is évekig vártam, mert bíztam a nőgyógyászomban, de most hogy elmentem, alaposabb kivizsgálások sora következnek. Amúgy nekem 13 éves koromtól 27-ig bezárólag semmi nőgyógyászati és hormonális problémám nem volt. Mindig rendesen megbetegedtem. Nem voltam se szőrős se pattanásos.

Nekem sorozatos nőgyógyászati gyulladásokkal kezdődött, aztán kiderült, hogy hormonális problémák is vannak. Első jele volt, hogy nem volt rendes menzeszem.(akkori dokim még egy vérvizsgálatot se kért, hiába mondtam, hogy furcsa a vérzésem, azt mondta, hogy a gyulladások miatt, majd ha babát szeretnék, akkor egy kis hormonnal rásegítünk, ekkor váltottam orvost) "barnáztam stb.". aztán elkezdett hullani a hajam.

Egy évig szedtem a Diane35-öt. Előtte Andocrut, hogy levigye a férfihormonokat. Most hogy abbahagytam várom a "csodát". Félek, hogy nem fogok megbetegedni, vagy éppen csak „barnázni” fogok ismét. Nálam lehet a mellékvesémmel is problémák vannak, mivel a mellékvesék is termelnek hormonokat. De itt sem mutatott ki az, uh. semmi eltérést. Na, most ott tartok, hogy az orvosok még nem mondtak semmit, hogy mitől lehet és konkrétan mi a bajom, az egyik orvos azt mondja PCO a másik kizárja, mivel nincsenek cisztáim, nem vagyok elhízva stb.. Most ha a fogamzásgátló abbahagyása után visszamegyek, majd kérem, hogy vizsgáljanak PCO-ra is.

Én csak azt tudom Neked tanácsolni, hogy menj el egy endroklinológushoz, vagy olyan nőgyógyászhoz, aki a hormonokkal is foglalkozik.

2010. máj. 26. 07:55

Sziasztok!


Nemrég találtam rá erre fórumra, és szeretnék a tapasztaltabbaktól kérdezni pár dolgot.

Augusztusban abbahagytam a fogamzásgátlót. Az ezt követő menzeszem időben jött, erős volt, de ezután egyre több idő telt el a ciklusok között, a vérzés pedig egyre gyengébb lett. Most már 2 és fél hete várom, hogy megjöjjön. Mióta nem szedem a fogigátlót, pattanásos vagyok. Nem vészes, de olyan típusú pattanások, amik régen nem voltak. Főleg a nyakamon, az államon és az az arcom oldalán gyulladnak be, és hegesen gyógyulnak.

Különben vékony vagyok, szerintem max. 50 kg. Igaz, hogy sportolok rendszeresen, de zabálom az édességet és nem hízok egy grammot sem.


Tegnap voltam nőgyógyinál rákszűrésen és említettem neki a menzeszgondokat és a bőrproblémákat. Természetesen csak legyintett, hogy nem kell ezzel ennyit foglalkozni. Azért csinált egy UH-ot és mondta, hogy picit nagyobban a petefészkek és sok pici tüsző van (5 mm alattiak). És menjek vissza akkor, ha továbbra sem jön meg.

Én ezt egy picit elbagatellizálásnak érzem, főleg amiatt, hogy mondtam neki, hogy már 16-17 évesen is kaptam Clostilbegyt-et meg Norcolutot, és később Diane35-öt. És hogy mindig is tök gyenge volt a menzeszem... (Viszont azelőtt nem nézett így ki a bőröm...) Azt mondta, hogy ezzel akkor kell foglalkozni, ha gyereket szeretnék.


Szerintetek ezek a tünetek takarhatnak PCOS jellegű problémákat?


Nem szeretnék még babát, de 30-on felül vagyok, így ezen most már komolyan el kell gondolkodnom, nem beszélve arról, hogy a PCOS-nek egyéb következményei is lehetnek, és nem szeretnék későn orvoshoz kerülni.

Köszi mindenkinek előre is a véleményt, ötleteket!

2010. ápr. 11. 15:10

Tény és való, hogy nem mindegy hogy kinél mennyire erős az IR. Nekem elég durván romlott szülés után, pedig diétáztam m,eg néha mozogtam.

Most megyek majd kontrollra, kiváncsi vagyok mit mond majd a doki, mert még jobban odafigyelek a diétára és rendszeresen mozgok.

Nagyon enyhe esetben előfordul, hogy nem adnak metet, bár ez is orvosfüggő.

49. baloghany (válaszként erre: 48. - Zurbika)
2010. ápr. 10. 23:16

Persze igen igazad van, tudom, de pl. az endokrinológusom csak legyintett a dologra :) Az inzulinrezisztenciát meg diétával és mozgással karba lehet tartani. Meg persze a gyógyszeres kezelés nem babásodás esetén attól is függ milyen mértékű az inzulinrezisztencia. Gondolom én mert pontosan nem tudom. Nekem nem volt vészesek az értékeim, gondolom az endok doki azért is legyintett. A nődoki meg segítette a babásodást.

Na a lényeg a lényeg én ne nagyon értek ehhez, nem is okoskodok :)

48. zurbika (válaszként erre: 46. - Baloghany)
2010. ápr. 10. 22:23
Amit írtál az tipikus nőgyógyász állláspont... Mármint az, hogy a metformint csak akkor kell szedni, ha az ember "babásodni" szeretne. Pedig az inzulinrezisztencia generálja a többi tünetet, tehát ennek a kezelése kulcskérdés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook