Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS esetén melyik a legjobb fogamzasgatló a tünetek elfedésére? (Akne...) fórum

PCOS esetén melyik a legjobb fogamzasgatló a tünetek elfedésére? (Akne...) (tudásbázis kérdés)


2016. szept. 20. 13:41
Tartottam fél év szünetet. Addig nem szedtem semmilyen hormon tartalmú gyógyszert. Borzasztóan néztem ki. Van már egy gyermekem, nem tervezek másikat. Vékony testalkatú vagyok. És IR-em van. Nagyon odafigyelek a táplálkozásra, mozgásra. De abban a 6 hónapban mégis nagyon csúnya volt az arcom.
12. kszb
2016. aug. 19. 18:10
PCOS-ben nem igazán javallott a fog. gátló. Pont azért, mert csupán elfedi a tüneteket. Azt kezelni kell és nem elfedni. Egy ebben jártas nőgyógyász pld nekem azt mondta, h PCOS -es beteg, ha fog. gátlót szed és abbahagyja, romlik minden eredménye (nyilván a tünetei is ezáltal) utána.
11. Zsuzsimanó (válaszként erre: 1. - Szandika2)
2016. aug. 18. 13:55
nem elfedni kell, hanem kezelni. Azzal semmit nem érsz, hogy mesterségesen elfeded a tüneteket. Ha megfelelő kezelést kapsz, a bőröd is szép lesz.
2016. aug. 18. 13:53
Keress inkább endokrinológus, aki elküld vérvételre és kezelésbe veszi a háttérben megbúvó inzulinrezisztenciát, mert aki PCOS beteg annak minden esetben van IR- e. És diétával, mozgással, esetleg gyógyszerrel kezeltesd... akkor majd elmúlnak a tüneteid.
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Miss Jane)
2016. aug. 18. 10:39
Igen hülye nőgyógyászoknál..akik szarnak rád ha épp nem akarsz még gyereket, és nem ez a szakterületük mint egy endokrinológus- nőgyógyásznál (mint az én dokim) aki nem elfedni akarja csak a tüneteket, hanem kezelni is.
2016. aug. 18. 09:47
Szia, manapság egy "normális" orvos, aki valóban törődik a betegével, nem ír erre a betegségre fog.gátlót. A PCO pont jelzés, hogy nem jól étkezünk, nem jó valamiért az életmódunk, azért alakul ki. Ideig-óráig el lehet nyomni biztos fog. gátlóval, de ha a kiváltó ok nincs kezelve, nagyon könnyen cukorbetegség alakulhat ki, hiszen az inzulinrezisztencia a cukorbetegség előszobája. De hát mindenki a saját egészsége kovácsa.
7. Miss Jane (válaszként erre: 6. - NomNom)
2016. aug. 18. 09:43
Közben eszembe jutott még valami, nemrég húnyt el egy munkatársam nővére, rákban, külföldön, Németországban élt. Beszéltem a munkatársammal is a hormon témáról, és elmondta, hogy, igen megerősíti, hogy klímaxra kapott hormonok okozhatták rákos folyamatokat... Ezt másképp kellett volna csinálni. Szerencsére Anyum elutasítja a hormont ugyanúgy, mint én.
6. NomNom (válaszként erre: 5. - Miss Jane)
2016. aug. 18. 09:39

Pf hát az remek...

Akit én ismerek neki azt írták amit te is említettél, cukorbetegeknek való gyógyszer.

5. Miss Jane (válaszként erre: 3. - Miss Jane)
2016. aug. 18. 09:20
Egyébként PCOS-ra az orvosok által preferált konzervatív kezelés: Cypromix magas hormontartalmú fogamzásgátló.
4. NomNom (válaszként erre: 3. - Miss Jane)
2016. aug. 18. 09:14

Wow nagyon jól csináltad!

Sajnos tényleg a legtöbb orvos csak a "felszínt kezelgeti", holott ennél a betegségnél nagyon komoly odafigyelésre volna szükség.

Nekem nincs, de több barátnőmnek volt/van és nekik IR diétát ajánlottak, ami elég kemény, de át lehet rá szokni.

A sport szintén nagyon fontos.

3. Miss Jane (válaszként erre: 1. - Szandika2)
2016. aug. 18. 09:10
Nem elfedni kell, hanem kezelni, semmiképpen nem hormonnal. Hormon egyébként felerősíti a rákos folyamatokat is, több orvosi tanulmány/előadás van a témában. Megoldás: étkezés, mozgás, gyógyszer (metformin tartalmú), fogyás. Ha hormonnal kezeled, melyet egyszer abbahagysz (mert ugye nem szedheti élete végéig az ember), akkor minden ami nem jött ki addig, ki fog ütni rajtad, de többszörösen, plusz jelentősen ronthatja a fogamzási esélyeket. Olvass utána, azt látsz meg, amit szeretnél, te döntésed, ez csak az én véleményem. Gyógyuló félben lévő PCOS vagyok, elutasítottam a hormonkezelést 3 orvosnál is 5 éve, most ott tartok, hogy felszívódtak a cisztáim, és a folyamatosan csökkentésre kerül a metformin adagom. Plusz még kiderült, hogy a szervezetem nem tolerálja a búzát, ez is okozhatta a PCOS/inzulinrezisztenciát.
2016. aug. 18. 08:58

Elfedés??

Azt nem hinném, hogy fogamzásgátlóval szokás kezelni.

2016. aug. 17. 23:30
PCOS esetén melyik a legjobb fogamzasgatló a tünetek elfedésére? (Akne...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook